28.8.13

1983-1988 arası doğan kızların küçükken Kayahan'a aşık olması!

Yazan: Ukturk | 28.8.13 | Kategori: , , , |
Yazı: 1983-1988 arası doğan kızların küçükken Kayahan'a aşık olması!

Merhaba sevgili seray severler. Seray Sever'i herkes unuttu bir ben unutmadım, öhömmm. Yine bir Ankara akşamından yazıyorum bu satırları sizlere. Ankara'da bloga yazı yazmak bir ritüel oldu benim için, her geldiğimde kesin yazıyorum, sanırım yapacak bir şey bulamayıp bloga sarıyorum. Bugün çok değişik bir konuyu ele alacağım bu sıcak Ankara akşamında. Değişik çünkü çok ilginç, başlıkta da görebileceğiniz gibi "küçükken Kayahan'a aşık olan kızlar" var. Bunun sosyolojik analizini yapacağım izninizle, sosyolojik analiz evet!


Şimdiki ergenler bilmez, zamanında Kayahan diye bir amcamız vardı, kıvırcık saçlı, gitarlı falan. Aşk şarkıları yazardı bu amcamız, epey de popülerdi hani bir ara. Emrin olur, bir yemin ettim ki dönemem, bir aşk hikayesi falan böyle uzayıp giden bir çok şarkı. Ben açıkçası kendisinden pek hoşlanmazdım (o aralar Ferdi dinliyordum da). Seveni olduğu kadar sevmeyini de çoktu çeşitli sebeplerden ama bir çok kızın küçükken Kayahan'a aşık olduğunu duymam beni şok etti! Şok şok şok :(

Bu kanıya nasıl vardım, sallamıyorum tabii. Çok farklı zamanlarda10 kişiyle normal normal konuşurken "ben küçükken Emel Sayın'a aşıktım" sözüme karşılık bu 10 kızın 6'sının "ben de Kayahan'a aşıktım yaa" diye söylemesi, beni bu yazıyı yazmaya itti. İlk duyduğumda şaka yapıyorlar sandım, yok gerçekmiş. Düşündüm kendimi onların yerine koydum ,ıhh olmuyor ne yapsam ne etsem kayahan sempatik gelmiyor bana, kıvırcık saçlarından desem veya tombik yanakları mı desem içinden çıkamadım. Romantik şarkılardan mı diye düşündüm sonra ee herkes söylüyor niye Kayahan ulan diye kahırlara sürüklendim. Açıkçası mantıklı bir sebep bulamadım :(

Ama 1983-1988 arası doğan kızların ne garip tercihler yapabildiğinin de bir göstergesi veya kimlere aşık olabildiklerinin. Bu nesil bence çok fantastik bir nesil, ne yapsalar şaşırmam. Hani bazen görüyorsunuz "o adam o kızı nasıl tavlamış abi" diye söylenip ben nerede yanlış yaptım acaba diye düşünceleri sevk oluyorsunuz ya, yapmayın öyle şeyler. O kız, kesin bu Kayahan'a aşık olan nesildendir. Sorsanız o kıza küçükken kime aşıktın diye kesin Kayahan der, kayahan demezse Adnan Şenses der. haha.

Bu neslin kızları her ne kadar Kayahan'a da aşık olsalar küçükken, değişik tercihleri de olsa, güzel bir nesildir, severim. Sonuçta ben de küçükken Emel Sayın'a aşıktım, o da değişik bence. Ben de bu neslin erkeğiyim sonuçta. İleride bu nesilden biri kızla evleneceğim sonuçta, fazla eleştirmek istemiyorum :)

Ama Kayahan yaaa Kayahan diyoruzzz, aşk diyoruzzz, hayattan soğudum :((

Bu yazıyı okuyup da küçükken Kayahan'a aşık olan varsa lütfen açıklasın. Hm yazıyı bitirmeden bir sebep buldum neden aşık olduklarına dair. Galiba Kayahan'a aşk şarkılarını kendilerine okuyor sandılar, "ayyy ne tatlı adam kalp kalp" yaptılar, bu daha mantıklı bu şaşkınlar için :)

O kadar Kayahan dedik. Bu şarkı da bana gelsin :( sarı saçlım hasretimsin sen :(

xoxo ukturko

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Yok ya ben de o jenerasyondanim, bir suru yakisikli vardi Kayahan'dan once. Kayahan babamdan buyuk bir kere, neeee bakacagim... Yasar'a asiktim ben.

 2. Yok artık! Kayahan'a insan hangi dönemde olursa olsun aşık olmaz yav, tontiş bi amca işte nihayetinde. Bu arada bloguma ben de beklerim :)
  http://nebihanakca.blogspot.com/

 3. Ayça, kayahandan önce bir sürü yakışıklı var diyorsun sonra yaşar'a aşıktım diyorsun :) o da romnatik prens, demek ki aşık olabimek için romantik şarkılar gerek :)

  Nebihan, vallahi olanlar var. Ben de şaşırıyorum bu duruma ama var :)

 4. ben aşık değildim ama hayrandım, ablamın bu hayranlıkta rolu büyüktür

 5. Ben de o yıllarda doğmuş bir birey olarak kesinlikle katılıyorum bu tezine zevksiz bi topluluğuz.Haa Kayahan'a aşık mıydım? ASLA:) Ama hala yüzüm kızararak hatırladığım bi Harun Kolçak hayranlığım vardı ki,bundan ala rezalet mi olur?

 6. Yasar iyi gorunuyordu o zaman bakma simdi kilo aldi (Ben neden Yasar'i savunuyorsam). Bence kizlar romantizmi pek sevmiyorlar, hep kazmalarin pesinden kosuyorlar (istatistiksel bilgi). Insan olgunlastikca zevkleri kotulesiyor (20'lerimin en zirvesindeyim de oradan biliyorum): Zeki ve cirkin yazarlardan da hoslaniyorum artik.

 7. Bademle Buduk, ablan aşıkmış demek ki :)

  Ekimoza, haha harun kolçak demek, kayahan daha sempatik geldi şu an haha :) zevksiz demeyelim de dönemin şartları onu gerektirmiştir diyelim :)

  Ayça, ben de yirmilrimin zirvesinde biri olarak seni anlayabiliyorum. Ama çirkin yazarlaran da hoşlanma, daha var 35 falan ol o zaman belki :)

 8. ben burak kuta hastaydım.. hala da hastayım yani...

 9. yok be bende o kusaktanım ama kayahana ben 5 yasında asıktım :)) Sağolsun senden 10 kusur yas buyuk ablaların ve ablalarının ask dolu hayatları olunca kayahanın ''hanı nerdesın nerde'' sınden tut sezen aksunun ''geri dön '' sarkılarının romantık ve huzunsel atmosferınde bogulup ablalara özentı duyabılıyosun :)


Leave a Reply