13.6.13

Cami yıkan AKePe zihniyeti | Kim Müslüman?

Yazan: Ukturk | 13.6.13 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Cami yıkan AKePe zihniyeti | Kim Müslüman?

Merhaba bu yazıyı not olsun diye yazıyorum. Haberi olmayanlar da okusun, yorumunu da kendi yapsın vicdan muhasebesi içinde. Biliyorsunuz özellikle 31 Mayıs 2013 tarihinden itibaren alevlenen Taksim Gezi Parkı olayları hem Tayyip'in yapmış olduğu düşüncesiz açıklamalar, hem de polisin ortantısız şiddeti sayesinden önlenemez bir kaos halinedönüştü. Bunun yanında bu kaos ortamından yararlanmak isteyen DHKP-C gibi örgütler de meydanlara inme fırsatı buldu bu sayede. O yasadışı örgütlerin mensupları oradaki kalabalığın içinde çok az bir kitle olmasına rağmen, Tayyip'in tüm eylemcileri marjinal ve çapulcu olarak ifade etmesi de ayrı bir komikliktir. Bu örgütlerin fırsat bulmasının tek sebebi de devlet tarafından yaratılmış olan kaostur bana göre. En baştan yanlış yaptılar ve bu yanlışa devam ediyorlar.Tüm bu olaylar yaşanırken Dolmabahçe'de polisin müdahelesi ile karşılaşılan eylemci gruptan yaralananlar ve biber gazından, coptan ve sopadan kaçmak isteyenler Dolmabahçe Camii'ne (Bezm-i Alem Valide Sultan Cami) sığındılar. Doktorlar ve tıp öğrencileri yaralananları cami içerisinde tedavi etmeye çalıştı ellerinden geldiğince. Tüm bunlar yaşandıktan sonra ertesi günlerde büyük sultan Tayyip'den açıklama geldi. Zaten ne zaman açıklama yapsa ortalık daha fazla karışıyor, borsa dip yapıyordu. Yine öyle oldu ama bu kez bir suçlama ile geldi karşımıza. Neydi o?

"Camide içki içtiler" - Tayyip (Haziran 2013)

Evet aynen böyle dedi ve bunu duyan zaten hazırda bekleyen yandaş medyası da bunu yaymaya başladı abartı bir şekilde. Daha sonra camii imamı veya müezzini tam hatırlamıyorum bir açıklama yaptı. "Ben camide içki içeni, alkol alanı görmedim." Bu açıklamayı beklemiyorlardı sanırım ama buna rağmen bu içki içildi söylemlerine devam ettiler. Neyse yalan söyleyen kimse Allah'ın gazabı onların üzerine olsun! Giriş uzadı ama yazmak lazımdı çünkü "ne dediler? ne yaptılar?"ı daha iyi anlamak için.

Evet Allah'ın evi camiileri kendi kalesi sanan bu zihniyetin söylemleri ve eylemlerinin ne kadar farklı olduğunu ise yeni ortaya çıkan görüntüler ile daha iyi gördük. Tabii görmek istemeyenler yine görmeyecek. Bilsinler ki cehennem sizin gibi münafıklar ve riyakarlar için var! Haberi aynen veriyorum.

Yer Malatya, Hollandalı bir şirket AVM yapmak için AKP BELEDİYESİ'nden satın almış olduğu arazi içerisindeki HAL camiisini yıkıyor. Bu da haberi. (http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/04/20/avm-icin-cami-yiktilar) Hani videoya rağmen inanmayan göremeyen! olur diye Sabah gazetesi linki verdim özellikle)- Lütfen izleyin!

        

Şimdi soruyorum din iman deyince yangından kül bırakmayan başka partiler için geçmişte camiileri ahırlara çevirdi diyen zihniyet bunu nasıl açıklayacak. Özellikle makarnacılardan yorum bekliyorum. Lütfen açıklasınlar. Aydınlanmak istiyorum! Siyonist dediğiniz İsrail'de ancak bu kadarını yapabilir zaten, bir farkı yok. Ama şu net, daha önce de demiştim bunlara oy verenler elinizde şehit kanı var, hesabını vereceksiniz diye. Şimdi gördük ki verdiğiniz oylar sayesinde artık bu camii'nin yıkılmasında da payınız var. Hesabını siz yapın :)

Para > Dini Değerler. 
Mekke < Pensilvanya. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 4 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Kaan inan bir şey değişmeyecek. Akp tamamen cehaletten beslenen bir parti.Cahil insan sorgulamaz,kendisine söylenene inanır. Soros'un pembe devrimlerinin gerçekleştiği ülkelere baktığında ilk farkettiğin medya'nın ele geçirilmesidir çünkü bilirler ki insanlar tv'de gördükleri herşeye inanacaktır. Süleyman Çakır'a cenaze namazı kılınan memlekette o Van minut çıkışları,o çakma kabadayılıklar tesadüf değildi.Bazı insanlar van minuttan sonra liman,iletişim gibi kaynaklarımızın israil'lilere satıldığını hiç bilmediler,söyleyeni de inkar ettiler.Bugün hala kimse neden sadece yahudilere verilen onur ödülüne yahudi olmadığı halde tayyip erdoğan'ın sahip olduğunu sorgulamıyor.Tıpkı dini lider denen fethullah gülen'in bırak herşeyi,islam'ın en temel 5 şartından biri olan hac farizesini neden yerine getirmediğini,ya da neden bir İslam ülkesinde değilde a.b.d.'de yaşadığını sorgulamadıkları gibi.Sen cami yıktılar demişsin ama akp zaten dindar bir parti değil. Ona bakarsan cami'lerin yani ibadet yerlerinin altına ticarethane açılması izni, ya da Hz.Muhammed (sav)e parti kimliği çıkartmak gibi aslında İslam'da en büyük şirk sayılan şeyler bu partiye aittir. Deniz Feneri,senin de daha önce dile getirdiğin İhlas Finans v.s saymıyorum.akp'nin mevcut her eylemi İslam'a aykırıdır. Faiz'in adı kar payı olunca ne olduğu değişmiyor,ya da kumar'a "iddia,sayısal" dediğinde,at yarışı gibi tedaviyle vazgeçilebilen bir illeti her güne yaydığında,bütün hizmetlerini benim içkimin vergisiyle karşıladığında değişmediği gibi.Dikkat edersen tayyip erdoğan Irak'ta tecavüze uğrayan ve katledilen müslüman halk için dua'cı olmamıştır;hristiyan a.b.d askeri için duacı olmuştur.Yani zaten din'le alakası olmayan bir adamın ve partinin Cami yıkmamasını beklemek saçma olur.Bu yazıya dahi inkar yorumları gelecek,video'yla gösterdiğin halde.Belge,bilgi hatta adamın kendi söylemlerini bile burada koysan onun kendi kitlesi için durum değişmeyecektir.

 2. Korhan, vallahi benim aklım ermiyor buna artık. Anlatıyoruz heryerde ama ıhh olmuyor. Adamın söylemleri ve yaptıkları ortada dediğin gibi, bunlar sadece iddaa değil görüntülerle sabit zaten ama yine de bu ak tosunlar görmeme konusunda ısrar ediyor u gerçekleri. Bop eşbaşkanıyım diyen, ıraktaki tecavüzcü askerler için duacı olan birinin arkasında gitmek bu dediklerine onay vermek anlamına geliyor bence.

  Bu Ak tabanında eleştiri hiç yok. Bir muhalefet yok kendi içlerinde. Tam bir tek adam modeli oluşmuş. Bu da istikbal kaygısı, cüzdan ve vicdan üçgeni içinde sıkışmış haysiyetsizlerin ses çıkarmamasına neden oluyor. Bir de bunların yanında büyük bir varoş kitle var, onlar aldıkları kömüre bakıyor gerisi önemli değil. Demek ki onlara da böyle davranmak lazım adamların beklentisi bu! Tayyip de çözmüş bunu ve alıştırmış.

  Pavlov deneyi gibi ver makarnayı, al oyu :)

 3. Adsız dedi ki...

  AKP ye oy verenlere köpek mi dediniz pavlovun deneyini örnek vererek

 4. Adsız dedi ki...

  adsiza
  kendilerinin ne oldugu belli degil diyebilirler


Leave a Reply