1.6.12

HASTALARDAN ÖĞRENDIKLERIM | Blog

Yazan: Adsız | 1.6.12 | Kategori: , , |
Yazı: HASTALARDAN ÖĞRENDIKLERIM | Blog

"Hastalardan Öğrendiklerim" bir doktor tarafından kaleme alınan, daha en başında "Klavye üretir, fare tüketir" sloganıyla benim gönlümü fethetmiş bir blog. Yanlış hatırlamıyorsam kendisi İzmir'de doktordu. Blogunun neresinde bu bilgiyi okuduğumu hiç hatırlamıyorum ama; aklımda böyle kalmış. Bu bilgim güncel değil. O yüzden belki doktorumuz başka bir şehre taşınmıştır ya da belki benim bilgim en başından yanlıştır.Peki bu blogun konsepti nedir?

Blogun sahibi, kendisine gelen hastanın şikayetlerini  ve hastanın mesleğini anlatarak başlıyor yazısına. Doktorumuz, hastanın mesleğine göre çeşitli sorular yöneltiyor. Herkesin merak ettiği konulardan tutun, yanlış bilinenler ya da aklınıza gelmeyen yaratıcı sorulara kadar... Bu geniş yelpazeye yayılan bilgileri, meslek sahiplerinin kendilerinden öğrenmek çok zevkli oluyor okurken. Yazı dili yalın ve akıcı. Ayrıca yazılar kısa ve öz. Onun için okurken hiç sıkılmıyorsunuz, hatta yazı çok kısa geliyor. Yazıyı bitirirkende hastaya koyduğu teşhisi, uyguladığı tedaviyi ya da yazdığı reçeteyi bizlere aktararak yazısına son veriyor.

Bu blogu daha da takip edilesi kılan iki ince ayrıntı daha mevcut. Her yazı bir müzik ile ve konuyla ilgili birkaç güzel resim ile taçlandırılıyor.

Blogun sahibinin hastalarıyla olan diyaloğu, müzik zevki, ayrıntılara dikkat edişi ve yeni şeyler öğrenmekten zevk alması beni en çok etkileyen özellikleri.

Dilerim blogu okurken siz de zevk alırsınız. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 7 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Efsane blogtur kendileri. 2009 yılında Prenses de bahsetmişti (http://blogeditoru.blogspot.com/2009/03/hastalardan-ogrendiklerim-blog-tantm.html) kendilerinden. Yeniden hatırlamak çok güzel oldu bence, yeniler bilsin okusun :)

 2. bilmiyordum sağol paylaşım için. bende bloğuma beklerim.

  Görüşmek üzere

  www.bakbuharika.blogspot.com

 3. Teşekkür ederiz öneri için =) daha bakmadım ama doktorlar dizisinin blog hali gibi bişi canlandı kafamda =)

 4. Adsız dedi ki...

  Daha önce blogda yer aldığını gördüm Kaan. :) Ama üzerinden 3 yıl geçmiş diye, tekrar hatırlatmaktan zarar gelmez diye düşündüm. :)

  Ben beğeniyorum diye herkesler beğensin istiyorum. İnşallah beğenirler. :)

 5. ben de seviyorum bu blogu. aynı doktorun bir de seyahat blogu var o da şu: http://www.sandaletliseyyah.com/

 6. Hastayım doktoruma :)

 7. Hi, dear!
  I found your blog very intresting! A lot of inspiration for myself!!!

  I would like to keep in touch with you. Would you like to follow each others blog on GFC and Bloglovin?

  Lots of love,

  www.nicoleta.me


Leave a Reply