4.3.12

Inside I'm Dancing (Rory O'Shea Was Here) | FilmMania

Yazan: Ukturk | 4.3.12 | Kategori: , , , |
Yazı: Inside I'm Dancing (Rory O'Shea Was Here) | FilmMania

Merhaba az önce bir film izledim, şimdi siz seray severlerle onu paylaşacağım. Çok şanslısınız. Filmimizin adı Inside I'm Dancing. Filmin diğer adı da Rory o'shea was here. Böyle danslı manslı zıpır filmlerden biri sanmayın ismini görünce. Hiç bana yakıştırabiliyor musun öyle filmleri. Varsa onları kınıyorum :)


Filmde iki kahramanımız var. Michael Connelly ve Rory O'Shea. Önce Michael ile başlayalım. Michael konuşma özrü olan, ellerini çok az kullanabilen ve tekerlekli sandalyeye mahkum birisi. Fiziksel olarak özürleri olmasına rağmen etrafına çok belli etmese de gayet akıllı ve sağlıklı biri aynı zamanda ve hayatını bir bakım evinde sürdürüyor...

Rory ise, Michael'e göre çok farklı biri. O da bir engelli olmasına rağmen (konuşabiliyor) gayet deli dolu, çevresiyle uyumsuz ve kuralları çiğnemeyi seven, özgürlüğüne düşkün biri. Neden böyle olduğunu da filmin sonu anlatıyor aslında bize. Rory gün geliyor Michael'ın kaldığı yere geliyor. Zamanla iki iyi arkadaş oluyorlar. Michael tam olarak konuşamadığından, söylemek istediklerini bir alfabe yardımıyla söylüyor ama bu haliyle pek uzun zaman alıyor. Rory ise zamanında böyle bir arkadaşı olduğundan onun ne dediğini anlayabiliyor. Bu durum onları daha da yakınlaştırıyor haliyle. (Aşağıdaki video açıklayıcı olacak (trailer))Bu ikili belli bir süre bir projeden yararlanıp ayrı bir eve çıkıyorlar. Ev bulma hikayelerini anlatmayacağım izleyip görün :) Bakıcı olarak da güzel mi güzel bir sarışın hatun. Ohyeah! Onu bulma hikayeleri de pek güzel :) Karakterler böyle, film sona doğru epey duygusallaşıyor. Süper ulan. Pardon :) Daha fazla bilgi vermeyeceğim, izlemek anlamsızlaşacak :)

Hemen iki engelli, bakım evi gibi şeylerden etkilenip kesin sıkıcıdır bu film demeyin. Son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi bence. İzlemeyen çok şey kaybeder. Bilen bilir ben öyle çok film fala tavsiye etmem. Ayy bu çok kötüymüş diyen olursa gelsin beni bulsun, benden ne istersen yapacağım :)

Ayrıca bu filmi bana tavsiye eden güzeller güzeli insan denizci'ye teşekkürü bir borç bilir yanaklarından mıncırrım :)

İndirmek için ---> http://www.fileserve.com/file/cv2cReH
Altyazı için ----> http://divxplanet.com/sub/s/49055/Inside-I-m-Dancing.html

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. tekrar izleyesim geldi..

  2. filmstar, tabii bu kadar güzel anlatınca, sen de haklısın :p

  3. Merhaba, blogun cok guzel, uyenim ve senide beklerim benim bloguma :) trendberry.blogspot.com


Leave a Reply