9.9.11

Blogların Burçları!

Yazan: Finduilas | 9.9.11 | Kategori: , |
Yazı: Blogların Burçları!

Merhabaa!!!

''İnsanların burçları oluyor da, blogların niye olmasın?'' diye düşündüm. Gayet de olur. Sonuçta bloga yazı girilen ilk gün blogun doğum tarihiyse, ona göre blogların burçları da olur.

Bakalım bazı blogların burçları neymiş, bloglarla benzer özellikleri varmıymışmış? (2 burç yazdığım blogların ilk yazıları silinmiş olduğundan mütevellit blog profillerindeki ''şu tarihten beri blogger'da'' kısmını esas aldım - yazılan 2 burçtan biri yani)

(sıralanış en eski tarihten yeniye göre)


Stickman - 18 Ağustos 2007 (adam dinozor beyler) - Aslan


Mrs Lovett - 3 Nisan 2008 - Koç


A. nur- 21 Nisan 2008 - Boğa

Pucca - 29 Nisan 2008 - Boğa


Siminya - 16 Mayıs 2008- Boğa


Blogmania - 16 Mayıs 2008 - Boğa

Malın Gözü - 14 Eylül 2008 - Başak


Bi dost - Ekim 2008 - Terazi / Akrep

Mrs baros - 1 Ekim 2008 - Terazi


Sycorox - 19 Ekim 2008 - Terazi


Finduilas - 20 Kasım 2008 - Akrep

Hbba - 30 Kasım 2008 - Yay
Dereotundan - 3 aralık 2008 - Yay

Ella - 08 Temmuz 2009 - YengeçLeah - 3 Eylül 2009 - Başak

Larien - 31 Ekim 2009 - Akrep
Glamdring - 20 Kasım 2009 - Akrep

Pippi Haşmet - Mart 2010 - Balık/Koç


Mia Wallace - 4 Nisan 2010 - Koç


French Oje - 29 Mayıs 2010 - İkizler-
Şimdi google'a girip ''la bu burcun özellikleri neymiş ki?'' diye 2 saat araştırmayın diye burç özelliklerini de koyayım... HERŞEY SİZİN İÇİN CANLARIM ;))))8

Koç Burcu (Mrs Lovett, Pippi Haşmet 1, Mia Wallace) - Yaptıkları işlerde sürekli kendilerini kanıtlamak isterler. Bir işe başlarken eğer ayrıntılı plan yaptılarsa, güçlü ve hareketli yapıları sayesinde çok üretken olabilirler. Dik başlılıkları, bencillikleri ve asi tavırlarından dolayı zor duruma düşebilirler ve böyle zamanlarda başladıkları işleri sonuçlandırmakta güçlük çekerler. Çoğu zaman da sonuçlandırmadan bırakırlar. Sürekli kendilerini ön plana çıkartmak isterler. Bu sebeple olayları abartarak yada değiştirerek anlatırlar. Lider ve otoriterlerdir.

Boğa Burcu (A. nur, Pucca, Blogmania , Siminya) - Risk almaktan pek hoşlanmazlar, kendilerini emniyette hissetmek isterler. Güvenilir ve merhametlidirler. İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Kararlı, güvenilir ve sıcakkanlı olduklarından çevreleri tarafından aranırlar. Somut konulara karşı ilgililerdir. Bu sayede de ruhsal olarak doyuma ulaşmışlardır. Rahatlıklarına düşkün olan Boğa’lar, lüksten ve konfordan keyif alır. Para, düşledikleri rahata ulaşmak için sadece bir araçtır.

İkizler Burcu ( French Oje ) - Hızlı düşünüp hızlı hareket ederler. Aynı an da birden fazla işle uğraşabilirler. Her işe kolaylıkla uyum sağlarlar. Fakat sürekli fikir değiştirirler. Bu sebeple değişik karakterli olmaları ile tanınırlar. İkizleri anlamak zordur; çok mutlu oldukları bir anda aniden mutsuzluğa kapılabilirler. Yanlış anlaşılmaya müsaittirler. Bilgisi olmadığı konuları son derece ustaca gizleyebilirler. Tam olarak bilmedikleri konuda ustaca bilgi verip, dinleyenleri akıcı ve etkili konuşmasıyla rahatlıkla ikna edebilirler. Çabuk kavrayan zekaya sahiptirler. Çekici ve mantıklıdırlar.

Yengeç Burcu (Ella) - Son derece hassas, anaç, insanların bakımı ve eğitimi ilgilidir. Kendini açıkça göstermez, bu biraz güvensizlikten, biraz da gizlilikten yana olmasından kaynaklanır. Bu güven eksikliği ve kendine dönüklük ile mücadele etmesi gerekir. Bunu, en derinde gizli duygusal enerjiyi yaratıcı bir girişimle yüzeye taşıyarak yapabilir. Duygusal ilişkilerde çok özverilidir.

Aslan Burcu (Stickman) - Emir almaktan hoşlanmaz ve yönetmeyi çok severler. Organizasyon yapmaktan hoşlanırlar. Herkese söz hakkı verirler fakat en son sözü kendileri söyleyerek isteklerini başkalarına kabul ettirmeye çalışırlar. Çevresiyle ilgilidir ve yardım etmekten hoşlanırlar. Merhametli, neşeli, sevecen ve iyimserdirler. Kendilerine hatalı davranılsa bile dostane tavır sergilerler. İyi niyetlerinin suistimal edilmesinden hoşlanmazlar ve böyle bir durumla karşılaştıklarında sert bir şekilde karşılık verirler.

Başak Burcu (Malıngözü, Leah) - Detaycı, dikkatli, çalışkan ve zeki olan Başak’lar iş konusunda oldukça başarılıdırlar. Başarıya ulaşmak için ellerinden gelenleri yaparlar. Pratiklikleri sayesinde gerektiğinde olaylara anında müdahale ederler. Çalışmayı ve üretmeyi seven Başak’lar yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Tembellik yapmak onlara zor gelir. Aşırı detaycı olmaları ayrıntılara takılı kalmalarına neden olsa da genelde sağlam adımlar atmasına yardımcı olur.

Terazi Burcu (Mrs baros , Sycorox,Bi dost1 )- Terazi’ler dengeye önem verirler. Bir konu hakkında olayları ölçmeden, tartmadan, denge kurmadan karar vermezler. İlişkilerinde de dengeye önem verdiklerinden güçlü adalet duygularına sahiptirler. Haksızlığa tahammül edemezler ve herkese adil davranırlar. Kolay sinirlenmezler, genelde naziktirler fakat ısrar ve zorlanmaktan hoşlanmazlar. Bu gibi durumlarla karşılaştıklarında sabır ve nezaketlerini yitirebilirler.

Akrep Burcu(Finduilas, Larien, Glamdring, Bi dost2) - Duygu ve düşüncelerini karşı tarafa kolayca iletebilirler. Mantığıyla hareket etse de aşırı duygusaldır ve duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilirler. Dürüstlüğe önem verirler; ukala, ikiyüzlü ve kendini beğenmiş insanlardan hoşlanmazlar. Doğru bildikleri konularda taviz vermezler. Her şeye karşı aşırı kuşkucudurlar. Kolay kolay inanmazlar fakat inandıkları konuları da sonuna kadar da savunurlar. Çalışmalarında özenli ve sabırlıdırlar.

Yay Burcu (Hbba, Dereotundan) - Kavrama yetenekleri ve becerileri sayesinde her işin üstesinden kolayca gelebilirler. Dikkatsizce riske atılabilirler fakat hatalarından dersler çıkarmayı da bilirler. İçtenlikleri ve iyimserlikleriyle birçok arkadaş edinebilirler. Özgürlüğüne aşırı düşkün olan Yay’lar kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmazlar. Dikkatsiz, kaprisli ve patavatsızdırlar. Çabuk sinirlenirler, kısa sürede sakinleşirler, kin tutmazlar.

Balık Burcu (Pippi Haşmet 2) - Çok iyi niyetlidirler, anlayışlıdırlar ve herkesle iyi geçinirler. Kolay dağılırlar ve başarılı olmak için motivasyona ihtiyaçları vardır. Politika ve sanat konusunda duyarlıdırlar. İşini gerçekten severse çok başarılı olabilir. Paraya ve maddiyata önem vermezler. Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı hassas olduklarından ellerindeki son kaynağı bile başkaları için harcamaktan çekinmezler.

(^kynk. burclar.com.tr)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 23 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. :) Ellerin dert görmesin Findu.
  Ne varsa eskilerde var diyerek yine yaşlı, bilge, ukala moduma geçiyorum ama öyle arkadaş ne yapayım..
  Ne kadar düşünceli bir şey Pippi 1, Pippi 2..
  En kocamanından <3

 2. Uymuş bloguma sankim mehehe

 3. aaa çok güzel olmuş Findu, blogların burçları başlığını görünce "benimki acaba ne?" demiştim, burada görünce çok mutlu oldum, çok teşekkürler.

 4. benimde blogum terazi:) kendimde teraziyim:) mükemmel bir uyum olmuş anlaşılan:)

 5. Başaktan kaçarken başağa tutulmuşum meğersem. :D

  Bu arada blog yazmaya başlayalı da epey olmuş hafifiten. peeh. :)

 6. Tabi bi de yukarıdakilerin tarihine bakınca biz enik gibi kalmışız o da ayrı mesele. :F

 7. Kova yok Findu. :(
  gkjfmdlgmndklgmd
  Benim burcum.

  Blogumun burcu da yok lan.
  :(
  Oğlak.

  Ama çok güzel olmuş ya (:

 8. Webacık, yukarıda yazdığım blogların burçlarını yazdım sadece de ondan yok^^, keşke herkesi yazabilme gücüm olsaydı ama işte. (:

 9. ay sen, ben ve semih aynı blog burcuymuşuz çok sevindim.
  ayrıca firenç de blogunu benim doğum günümde açmış ahah.
  tuşları tıkırdatan parmaklarına sağlık birtanem.

 10. ahaha negzel fikretmişsin bebeyim, öper başıma koyarım seni :p

  benim ilk yazı uçtuğundan bilememişsin ama sanırım 13 ekimdi ve teraziydi, lakin yazılanlar ne bana ne bloguma hiç uymuyo.. yükselenini de bulmak lazım blogun :D

 11. cok yaratici bir fikir olmus, tam blogmania ekibine yakismis :) emek vermissin belli, ellerinden dert görmesin kuzum. beni de es gecmedigin ayriyeten öper minciririm.

  bu arada saka maka benim blog 2 yasina girdi, disleri cikti, yurumeye de basladi. burcuna uyumlu bir blogla basgöz ederiz artik yakinda :p

 12. Fantastik olmuş, çok güzel olmuş! Finduilas reis sana bir kez daha hayran oldum, imzalı bir fotonuzu alabilir miyim acaba torunlarıma gösterip hava atacağım :)

  Ayrıca YAY burcunu dikkat çekmek istiyorum bu blogger olarak. Özellikle genç blogcu kızlarımızın orada yazan iki şahıstan uzak durmaları gerek blog sağlıkları açısından. Adamlar orada bile kendini belli etmişler!! Bu da bu çalışmanın ne kadar doğru olduğunu gösterir. Teşekkürler :)

 13. aha süpersonik :D

  boğa burcunu severim, iyi de olmuş :))

 14. ehehehee :) ülen hepiniz de benden görüp blog açmışsınız :p yaşlı hissettim kendimi ha. cidden epey bi zaman olmuş yav. hatta eski bloglarım aklıma geldi şimdi onlara baktım. ilk kez 9 ocak 2006'da bi türk blog sitesinde blog açmışım. tabi siz o zamanlar muhtemelen biberondan süt filan içiyordunuz :p çok değil 8 yazı yazmışım o bloga, profilimdeki avatarda bebek fotoğrafı filan koymuşum. acayip bi kafadaymışım. oyy. ve yine aynı türk blog sitesinde başka bi blog açmışım. orda da 22 yazı yazmışım, jay-z konserine gitmekten, sivrisinek öldürmeye kadar çeşitli şeylerden bahsetmişim :D ve sonrasında kutsal blogger'a kavuşmuşum. bu arada da siz biberonda süt içmekten hesap makinesinde leblebi yazmaya terfi etmişsinizdir :p profilimde blogger'a girişim haziran 2007 olarak gözüküyor ama ilk yazımı 18 ağustos 2007 de yazmışım. o arada ne oldu pek net hatırlamamakla birlikte kafamda belli belirsiz şöyle şeyler var. sanırım ben blogger'ı keşfettiğimde blogger ingilizceydi. tabi o zamanlar bende ingilizce yok. gerçi hala yok lan :D neyse işte o zamanlar olmayan ingilizcemle bir şekilde hesap açmayı başarabilmişim ama blogu oluşturup yazı yazma olayını başaramamışım. sanırım iki ay kadar sonra blogger türkçe olunca bunu gerçekleştirebilmişim. iyki o zamanlar da birileri; "-blogger türkçe olmasın, ameleler buraya da dolmasın!" diye kampanya başlatıp blogger'ın türkçe olmasını engellememişler :p o iki aylık dönemde de 3 tane blog takip ettiğimiz hatırlıyorum. tabi o zamanlar böyle takip listesine ekleme, yok efendim blogger kullanıcı paneli filan ne arar. masaüstünde bi metin belgesi açmıştım. takip ettiğim o üç blogun linkleri vardı. ordan kopyala yapıştır yaparak giriyordum :D çok fena yaşlanmışız. aah ahh internete erişimimiz çok geç oldu, olduğunda da faydalı şeylere yönlendiren insanları geç bulduk. normalde hiç tanıyamayacağımız, varlığından bile haberdar olmadığımız ama belki aynı mahallede oturduğumuz yada çok uzak yerlerde, belki de dünyanın öbür ucunda yaşayan güzel insanların sözlerini, düşüncelerini, duygularını, yaşadıklarını, sevinçlerini, üzüntülerini, fikirlerini öğrenme ve paylaşma imkanı verdi blogger. insanların birbirlerini daha iyi anlamasını sağladı. ve daha bir çok güzel şey tabi. bence cennetlik bu bloggerı çıkaran adam :) duygulandım beyler.

 15. HARIKA OLMUS DESEM:)) BEN YOKUM AMA OLSUN DAHA COK YENIYIM DIYEDIR:))

 16. SİZİ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM ABİ.
  İYİ Kİ VAR OLMUŞSUNUZ.

 17. Aaa ben bunu yeni gördüm.
  Senle, bir sene arayla aynı gün blog açmış olmamıza da, hem şaşırdım, hem sevindim.

 18. aa ne güzelmiş buu :)

  ama ben eylülde değil de ilk yaızmı 4 nisan'da yazmışım yahu :)

  neyse ayrıca evet detaycı kısmı çok uyuyor ama azcık tembellik yapabilirim sankii ehe :)

  teşekkür ederim :)

 19. ben de gidip bakayım neymiş neden anlaşamıyomuşuz blogumla:p

 20. aaa mia düzelteyim hemen. bu durumda koç burcusun :p

 21. Haha bu cok iyiymis, fena yaratici :)

 22. benimki de boğaymış. aslan kız olarak gönül isterdi aslan olsun ama kısmet, sağlıklı olsun da =P

 23. İkizlermiş benimki hep dediğim gibi biliyom var bi mallık french oje yi tenzih ederim, onun yükseleni filan bence başkadır :P çoh uyuz oldum yahu. kapatim şu bloğu da, başağa denk getirim çalışkandır, zekidir diyo daha ne desin o da geçti gerçi artık ama napalım bekleriz 1 sene.


Leave a Reply