13.8.11

Türk yapımı "desperate housewives" | kamera şakası gibi

Yazan: Ukturk | 13.8.11 | Kategori: , , , |
Yazı: Türk yapımı "desperate housewives" | kamera şakası gibi

Merhaba bu güzel ramazan akşamında az önce bir haber gördüm. Tüm moral ve motivasyonum yerlerde şu an. Sonra da bir gülme falan tuttu beni, sanırım sinirlerim bozuldu. Haberimiz şöyle, hepiniz duymuşsunuzdur Desperate Housewifes isimli amerikan dizisinin Türk versiyonu yani Türk çakması çekilecekmiş. Oyuncularda belli olmuş ve bir fotoğraf çektirmişler. Ben de görmüş bulundum bu harika! fotoğrafı. Görmez olaydım. İşin kötüsü dondurma yiyecektim iştahım da kaçtı Hay bir kunduz :)


Tamam ülkemizde taklit veya uyarlama senaryolar çok başvurulan bir yöntem. Yapmak da yasak değil. Ama ya arkadaş madem böyle bir şey yapıyorsun iyi bir yapım olsun değil mi? Ama yok seçilen oyuncuları görünce ilk dediğim şey şöyle oldu öhmmm. "Abi bunlar zaten tırt, pörsümüş falan harbiden umutsuz bir dizi olacak" Çok hüzünlüyüm şu an. Merak ettiğim bir şey daha var onu da bir alt paragrafta anlatayım isterseniz :)

Dizide Susan’ı Songül Öden, Bree’yi Bennu Yıldırımlar, Gabrielle’i Evrim Solmaz, Lynette’i Ceyda Düvenci, Edie’yi ise Özge Özder canlandıracak.

Şimdi bu dizide yani amerikan versiyonunda Eva Longoria gibi bir hatun var. Biz delikanlılar olarak kendisini seviyoruz. Ailemizden biri. Canım. Kedidi canını senin öhömm. Neyse şimdi bu canımız ciğerimiz Eva'cığımı bu oyunculardan hangisi oynayacak çok merak ediyorum. Galiba şu solda ikinci olan esmer teyze oynayacak. İsmi Evrim Solmaz. Allahım bari beyinlerimizdeki Eva ile oynamayın. Şimdi ben her Eva fotosu gördüğümde aklıma bu teyze gelecek. Motivasyon sıfır sonra, hadi beni geçin ben yaşlandım yaa gençler ne olacak. Gitti güzelim gençlik! Skandal!!


Sanırım seçim yaparken nerede yaşlamaya yüz tutmuş nerede çirkin varsa toplamışlar. Ev kadını demek bu demek değil lütfen lütfen. Gençleri evlenmekten soğutur bunlar. "Abi ya evlenince böyle mi oluyorlar bunlar o zaman evlenmeyelim" akımı başlarsa şaşırmayın. Çok tehlikeli oyunlar bunlar çok!

Küçük sırlar dizisi biliyorsunuz Gossip Girl çakması bir dizi. O bile bunun bayalığını, kalitesizliğini yakalayamaz benece. Yılın fiyasko yapımı olacağı kesin. Bir kamera şakası olmalı bu, inanamıyorumm :P

Aslında fotoğraflar her şeyi anlatıyor :) Bunlardan olsa olsa altın kızlar dizisi olur başkası olmaz:P Hımm bir şey daha var hani amerikan versiyonununda elma teması var ya bizim versiyonda da olsa olsa armut teması olur. Armut ısırırken ki fotolarını merakla bekliyorum :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 23 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Aman allahım!Sadece Bree'nin meymenetsizliğini Bennu Yıldırımlar ile örtüştürdüm o kadar:P

 2. Bu kadroyu olusturmak icin cok mu cabalamislar merak ediyorum dogrusu, yuhhh!!!

 3. Her orjinal yapımın taklidinin çekilmesine sinir oluyorum! Küçük Sırlar'a alışmışken (neyse ki o bitiyormuş yakında) şimdi de bu çıktı! Birebir senaryoyu aktarmaları zor çünkü bazı şeyleri bizim ülke kaldırmaz. Küçük Sırlar'ı duyunca da çok meraklanmıştık ama oyuncuların sadece telefonla konuşup kafede buluşmaktan başka aksiyonları yok:)

 4. Adsız dedi ki...

  Cidden şaka gibi :D

 5. Peyton, amerikan versiyonunu hiç izlemedim ben ama Bennu her türlü dediğin gibi. Diğeri onu görünce ayy ben iyiymişim falan der :)

  Elf, sakin ol, panik yok. Derin nefes al :P

  Madammoda, portakalı soydum yaptılar bence. Öyle seçmişler gibi :)

  Rahat yazar, Küçük sırlar!a alışmak ne mümkün. Allah alıştırmasın :) Ne sırmış arkadaş. Liseli tayfasına göre gayeet yozlaşmış bir dizi bence :)

  Rockunzel, güldürmüyor ama böyle baka kalıyorsun :)

 6. fotograflar tam bir fiyasko :) cok güldüm

 7. ahahahaha yani. çok yerinde tespitler olmuşş! ve aslına bakarsan TR gerçeğini yansıtan bi kadro ya. çünkü etrafınza bi bakın! orta yaşlı ev hanımları bide "umutsuz" olunca direkman katları olan günlere giden teyzeler oluveriyolar, hepsi birer kurbiye canavarı! öyle eva gibi umutsuz ev hatunu nerdee? bence yapımcılar bu gercekten yola cıkarak bole bı kadro olusturdular.

 8. geçen gazetede görmüştüm, şaşırmıştım, şahsen bu dizinin taklidini yapmak bile yürek ister şahsen ne çıkacak merak da etmiyor değilim..

 9. bir de iki fotoğrafta şu göze çarpıyor, orjinali çok cesur türkiye olayları nasıl kaldıracak diye düşünüyorum da

 10. Birazcık daha taş hatunlar seçilseydi böyle olmazdı bence.Gerçekten umutsuz :)

 11. Yapmayin etmeyin demek istiyorum. Desperate dizisinden de sogutmayin bizi!

 12. ay sen yazmadan önce görmüştüm ben, görmesem iyiydi ama gördüm. bari tv de zaping yaparken kazara görmesem diyeceğim ama kesin görürüm. kara kutu bize şaka yapıyor bazen. neylesin deli gönül.

 13. Ella, gülmek sana yakışıyor :)

  Mel, eva gibisi yok ah ah öyle birin bulsam hemen evlenirim. Sırf bu tipler yüzünden ileridekini görebildiğimizden korkuyoruz bir gençler :P

  Yeşo, bunlar zaten o kapasitede değil öyle sahneler için. Umutsuzum yani :P

  Aysun, hiç genç, dinamik Türk delikanlılarını düşünmüyorlar çok ayıp :P

  Lulu, malesef kaçınılmaz son çok yakın :)

  Beybi, ah deli gönül :)

 14. Hay mk. bu kadınların yerine bu malları mı koymuşlar ? :D Desperate Housewifes'in Türk versiyonu çekilceğini bilmiyodum öğrendiğim iyi oldu.Türk abaza erkekler coşcak mk.


  Küfürlü bi yazı oldu özür dilerim. :D

 15. :D "Benim kastettiğim muasır medeniyetler seviyesi bu değildi" Atatürk.

 16. Şaka gibi ya! Bir boka da özenmeyin. Zaten küçük sırlar gibi bir facia var. Orjinalinde Jenny karakterinin küçük sırlar karşılığı "abican" falan diye konuşan salak bir velet. Chuck Bass'in karşılığı "çet" isminde ağlak ağlak bakan ve sürekli başkasına aşık olan bir .msalak herif. Serena'nın koyun gözlü sinem kobal olması oy oy.

  Desperate Housewives senaryosuyla, oyunculuklarıyla ekol olmuş bir dizi. Bizim mallar o senaryoyu yazamayacak ve bu kadınları altın gününde buluşturacak kesin. Desperate 1.sezondaki bir cinayeti 6.sezonda açıklayacak kadar önceden düşünülmüş içi dolu bir dizi. Bizimkilerde 1.sezondaki böreğin tarifini 3.sezonda verir. Bi siktirin gidin ya..

 17. Adsız dedi ki...

  Cidden şaka gibi. Desperate Housewifes benimde sevdiğim ve izlediğim güzel bir dizi. Ama neden bizim yapımcılarımız yabancıların yapımlarını alıp evirip çevirip milletimize sunuyor ki? Zaten ortaya doğru düzgün kaliteli bir yapım çıkmıyor. Özgünlükten yoksun basit çakmalıktan öteye geçemiyorlar. İzleyiciler olarak bunları söylemekten dilimizde tüy bitti. Merak ediyorum yapımcılar sesimizi ne zaman duyacaklar.

 18. off bunları gördüğüm zaman başkasının yerine utanma illetini yaşıyorum

 19. hayıır yaa olmamalı. şu an çöktüm gerçekten. eva longoria benim idolüm(dü)! nasıl bir cast seçmektir bu. İnşallah hemen yayından kalkar

 20. ya sahneler bıle aynı replıklerı degıstırın barı :)


  Blogumdakı cekılıse beklerım


  http://waysofgrace.blogspot.com/

 21. Adsız dedi ki...

  tüm yorumları okuduktan sonra yazıp yazmamayı uzunca bir süre düşündüm. yorumlarını paylaşan tüm değerli kişilere saygılar öncelikle. yazdığınız bazı yönlere katılıyorum mesele özgün ve düzgün işler yerine sürekli taklit yapılması bence de hoş değil fakat ben oynayanlara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. bir diziyi izleme kriterinizin başrol oyuncularının bacakları yada yüzü olmaması gerekir bence. ülkemizde reyting uğruna hangi programların yayından kaldırıldığını düşünürsek toplumun geneline izletebilmek adına kültürümüze uyarlanmış olmasını yadırgamamak gerekir bence. bu ülkede nice kalitesiz ve seviyesiz program baştacı yapılırken nice kaliteli işler çöpe atılıyor. ben özellikle oyuncuları cesaretleri açısından kutluyorum. yapımcıların oyuncu seçimlerini bayanların bacaklarına depil oyunculuk geçmişlerine bakarak yapmış olmalarını ise gönülden tebrik ediyorum...

 22. Adsız dedi ki...

  diziyi bilemem de EVRİM SOLMAZ fazlasıyla güzel ve çekicidir ( tanımam etmem ,akrabası, eşi ,dostu ,yandaşı kendisi değilim) anlayamadığın şey sevgili blogger güzellik görecelidir diziye dönersek başarılı bir oyuncu kadrosu rezil edilmiş diyebiliyoruz bir de taklit yerine dizinin adı keşke "Gül Çıkmazı" olsaydı bu da bir temenni. yeri burası mı? değil.


Leave a Reply