7.8.11

Nasıl "ideal kız" olunur ? | ukturk hoca anlatıyor...

Yazan: Ukturk | 7.8.11 | Kategori: , , |
Yazı: Nasıl "ideal kız" olunur ? | ukturk hoca anlatıyor...

Merhaba. Mübarek ramazan ayında "hepimiz" (ben daha çok) biraz daha fazla sevap points kazanalım diye uğraşıp duruyoruz. Ramazan bitsin yine eksiler haneye yazılmaya başlar. O yüzden ne kadar çok artı o kadar çok iyi. Özellikle benim için. Evet daha fazla "points" için bugün daha evlenmemiş, körpe, genç ve evde kalmasına böyle ramak kalmış kızlarımız için "Nasıl ideal kız olunur" isimli yazıyı yazacağım. Yıllardır her türlüsünü tecrübe eden bu ukturk abiniz sizlere yol gösterecek erkeklerin kalbine giden yolda. Amca demeyin depresyona giriyorum. Abi yeterli. Evet, maddeler halinde açıklıyoruz.


1. Ağır olmak, seçici olmak, hanım hanımcık olmak!

Ne demiş atalar adın çıkacağına canın çıksın! Şimdi bazısı çıkacak istediğimle çıkarım istediğimle gezerim kime ne? diye. Tabii ama seçici olmak kaydıyla. Fazla hoppa olmamak gerek. Hanım olun hanım. Sonra hep duyuyorum ya ben niye yalnızım niye hep ben terkediliyorum. Çok normal. Bir sene erdal bakkalın çırağı ile diğer senede nuri bakkalın çırağı ile çıkılmaz, kaos olur ters mıknatıslanma yapar! Ne kadar hanımsın o kadar idealsin erkeğin gözünde. Bu akıldan çıkarılmamalı. Zaman zaman da olsa hanım hanımcık pozları unutulmamalı! :P Nokta atışı yapmalısınız kızlar Necati ile Rıza ile vakit geçirmeyin Kaan gibi biri varsa. (isimler temsilidir)

2. Fazla para harcamamak, azla yetinmeyi bilmek!

Evet müsrif olmamalı. Erkeklerin en sevmediği kız tipi ocak batıran cinsten kızlar. Bu daha evlenmeden böyleyse evlendikten sonra babamdan kalma yalı bile gider düşüncesine kapılabilir erkek. Çok da haklı. "Ayy bunu da layım bu da çok güzel şunun da şu rengi yok ben de, bu da şu çantamla harika olur, bizim ayten'de gördüm ben de alayım" havaları hiç hoş havalar değil. Üşütür hasta olursunuz havalara dikkat. İdeal kız elindeki ile yetinmeyi bilmeli çok para harcamamalıdır. Canlarım onlar benim her nerede yaşıyorlarsa artık, hepsini kucaklıyorum buradan öhömm :)

3. Sevgi ve şefkat dolu olmalı, iyi yemek yapabilmeli!

Kalbi sevgi ve şefkat dolu kız ne güzel kızdır - (MS.2011 Mr.Ukturk) Evet ünlü düşünürün de dediği gibi sevgi ve şefkat ile kaplı bür yürek her türlü kalbi çalabilir. Misal benimkini çalar. Hapsolurum onda! Hem ileride anne olacağı için kız, erkekte içinde bu kız iyi anne olur bu kadar şefkatli bir yürek çocuğuna da iyi göz kulak olur düşüncesinin oluşturur. Tabii bunu da ideal erkek düşünür böyle yaa :) Şefkatli kızımız zaten bu sevginisini yemek yaparken de yansıtacağında yemeği de güzel olur, elleri öpülür. Adam eşinin elinden şöyle güzel bir yemek yiyemedikten sonra ne yapsın öyle işi. Çok önemli çok öyle yumurta ile makarna ile olmaz, en azından bir mantı yapabilmeli :)

4. Fazla sorgulayıcı, paranoyak olmamalı!

- Alo neredin Necati?
+ İşteyim aşkitom çalışıyorum.
- Arkadan bir kız sesi mi geliyoe neee?
+ Bizim stajyer kızlar aşkitomm çalışıyoruz.
- Ayy körolasın Necati beni stajyerlerle mi aldatıyorsun bari müdür falan bulsaydın, ayy bayilicimmm!
+ Hadi ya bilsem bekar finans müdürü vardı bizim ehehhe!
- Boyun devrilsin Necati!!!

Yukardaki örneği okudunuz. Fazla sorgulayıcılık. Neredesin, ne yaptın, kim var yanında tarzında sürekli imtihana çeken kızlar ideal olmayı bırakın düşmanımın bile başına vermesin. Hayat kalitesini düşürüyorlar bildiğiniz. Bir de bunun devamı olan paranoyaklık var. Sürekli aldatıldığını düşünür kızımız. Erkek bir mebzeye kadar dayanacak sonra of lan seninle mi uğraşacağım manyak diye terkedecektir. Soralım tabii nerede ne bok yiyor ama abartmayalım, dozunu kaçırmayalım :)

5. Test sever olmamalı!

Testten kastım sürekli bir oyun peşinde olmak. Erkek arkadaşını denemek için çeşitli testlere, oyunlara başvurmak hiç güzel bir şey değil. Bakalım bakacak mı diye kız ayarlamalar falan mesela. Bu nasıl bir manyaklıktır bilemiyorum. Veya sorular sormak vasıtasyla sevgisini ölçmeye çalışmak veya veya dergilerde çıkan "erkek arkadaşınız sizi ne kadar çok seviyor" testini uygulamak ve sonuç hüsran çıkınca ağlayıp zırlamak beni hiç sevmiyoooosun Necati tripleri atmak. Erkek bu durumda zamanla uzaklaşır zaten. İdeal kız bunlara başvurmaz, test insanı değildir. Hanımdır, akıllıdır test ile işi olmaz :)
*
İşte ideal kız böyle olunur. Yukardakilerin hepsi olmasa da 3-4 tanesine sahip bir kız, ideal kızdır. Ayy ben bunların hiç birine sahip değilim diyenler hiç bir şey için geç değil. Sizin için BlogMania Külliyesi çatısı altında Finduilas Ella ve Bidost hocalarımız nasıl ideal kız olunur dersi vereceklerdir. Kursumuz ücretsiz olup hediyelerinizi bekleriz.

Ukturk hoca sundu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 14 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. İdeal kızım vesselam ayıptır söylemesi ama gel gör ki de en bahtsızıyım böhü :( tip de lazım tabi bi yerde :P

 2. Çok feyzli bir yazı olmuş hocam ibret aldık yine süphanallah bacılarımız okusunlar ve aydınlansınlar

 3. Senin eğlence içerikli bu mizahi yazından dolayı az önce özentilikle suçlandım bi arkadaşım tarafından (ideal kız özentisi sanırım) tebrik ederim çok ses getiren bi yazı oldu çevremde :D ha bi önceki yorumumdaki mizahi duygularım anlaşılmıyorsa açıklama şeysini yapayım: tamam la ideal değilim şaka yaptım şaka :D:D

 4. Cemo, eyvallah gelecek nesillere ışık tutacak nitelikte oldu yazı :P

  Smg, Tip tek başına işe yaramıyor bir yere kadar. En azından normal erkeklere karşı. Diğer saftirikler için tek önemli şey evet, onlarla mutluluklar onlara :)

  Ayrıca o arkadaşın bence biraz fazla güneşte kalmış. Mizah duygusunu yitirmiş. İşte o 50 fırın ekmek yese yine debir "ideal kız" olamaz. Ayy sıkılır insan bu niye böyle deyip durur sürekli :P

 5. Ehheheh, yine çok güzel bir yazı olmuş bu.

 6. Ben bedava ders vermem banane banane. :) ideal ayni zamanda emeginin karsiligini alir, ekmegini tastan cikarir.

 7. ayrica yemek yapmak ve dantel örmekte itinayla ögretilir ..

 8. "nasıl ideal erkek olunur"
  1. sokakta ayran budalası gibi her çift bacağa, popoya ve memeye bakmamak. nefes alan her memeli olur mantığında olmamak.
  2. paranoyak ve kıskanç olmamak
  3. öküzlüğü öküzlere bırakmak
  gerisini engin bilgilerine bıraktım :) bekliyorum bu yazıyı :)

 9. Elif Ayvaz, teşekkürler o senin güzelliğin :)

  Ella, ideal bir kız olarak lütfen diğer kızlarımıza örnek olalım yol gösterelim bu kutlu yolda fedekarlık yapacağına eminim :P

  Glittering Secrets, güzel tespitlerç Bak mesela ben de o yukarda saydıklarının hiç biri yok. Yani kamuoyuna duyurulur :) Kızını yazdınca biliyorsun erkeği de kaçınılmaz oluyor. Ama bir kızımız yazsa onu daha güzel olur gibi ben yanıltyorum biraz:P Mesela sen de yazabilirsin burada yayınlayabiliriz süper olur öhömm :P

 10. İdeal kız olunmaz, ideal kız doğulur. Bu anlattığın özellikler bir kızın DNA kodlarına işlenmemişse sonradan genleriyle oynamak yeni bir Dolly yapmak kadar zordur. Blog dünyasının bir diğer ünlü düşünürü French Oje, cool erkek o kadar cool ki doğarken ağlamamıştır diyorsa ideal kız da doğduğunda beni görmeye gelecekler kendime bi çeki düzen vereyim diyeceğine, eve misafir gelecek kalkıp bi ortalığı toplayayım, pasta börek yapayım diyen kızdır. :)

  Saygı ve Sevgilerimle...

  /BİS

 11. İdeal erkek diye bir şey var mı ki ideal kız olalım pehh :D

 12. Bir ince ses, ojeli kız cool erkek görse "ağzı ayrılır, gözleri falan sağa sola kayar" o ne anlarmış cool erkekten falan. İkinci sınıf dökük erkekler ile tartışılmaz bir uyumu olabilir ama hakkını yemeyelim. O yüzden yanlış şahıstan yanlış örnek :) Sevgiler.

  Missbone, olmazmı ya aaa nasıl sen hiç görmedin mi? Hala bir şanSın var ama görmek için. Uzaklarda aramayacaksın böyle bir yorum kadar yakın sana aslında ama görebilene :P

 13. Beni yazmışsın :| halbuki o kadar cok zaman geçirmemiştik seninle Uk. Neyse neyse. valla doğru dedin bu yazıyı broşür şeklinde hazırlatıp yeni nesil ergenlere dağıtmak gerekir. Yoksa durum cidden çok fena tüm bunların tam tersini ve daha fazlasını yaptıkca hint kumaşı kıvamın da dokunuyo zannediyorlar kendilerini. :D

 14. Adsız dedi ki...

  Evet haklısın böyle bir kız hemen hemen her erkeğin tercihidir fakat şiir gibi kadınlar bir şarkının nakaratında harcanıyor nedense. Biz kadınlar hanımefendiliğimizi korudukça erkekler yobazlaştı bence biraz da bunun hakkında yazmalısınız. Erkekler önce bir kadının bedenine değil gözlerine sahip olmayı bilmeli.


Leave a Reply