23.8.11

Hazine | Mektuplar 5 - Rüyalar 2

Yazan: Ukturk | 23.8.11 | Kategori: , , , |
Yazı: Hazine | Mektuplar 5 - Rüyalar 2

Üç gecedir hep aynı rüyayı görüyorum. Rüya mı yoksa gerçek mi daha karar vermiş de değilim. Çok mu çalışıyorum acaba ondan mı bu hallerim diye düşüncelere dalmış durumdayım. Bu rüyaların bir anlamı olmalı dedim ve bu mektubu yazmaya karar verdim. Hani gerçekse cevabı olur değil mi ? Ne kadar da zekiyim yahu kendime hayran kaldım şu an :) Rüyamda dediğim gibi üç gecedir bir hazine görüyorum. Nasıl bir hazine bu peki.


Daha önce hiç görmediğim güzellikte, zenginlikte. Hani böyle yerin altında falan da değil bu hazine. Böyle bakıyorum tam karşımda, iki üç adım atsam ulaşılacak uzaklıkta. Ama o kadar büyük o kadar güzel bir hazine ki insan elini uzatmaya, dokunmaya kıyamıyor. Uzaktan bakması bile bir haz veriyor insana. Sonuçta şu ahir ömrümde kaç tane hazine görmüşlüğüm var ki. Hiç görmedim bu şaşkınlığım bu şapşallığım normal bence. Aslında hazineye benzer bir çok şey gördüm ama sonra elimi uzatınca hepsi kayboldu, gerçek değillermiş. Dışı hazine içi alüiunyum folyoymuş. Evet öylelerini de gördü bu divane gözler. Rüyalara küstüm onlar yüzünden duygularımla oynadılar, kabusum oldular vizdansızlar!

Üç gecedir aynı rüyayı görmek beni biraz ürkütse de aslında bir açıdan da rahatlatmıyor değil. Demek ki bir şey var altında. Ya batacağız ya çıkacağız. Ben ki aynı yemeği yemem üç gün (kim yer ki sanki), gel gör ki aynı rüyayı görüyorum üç gündür. Bu hazinenin bir anahtarı veya bir sahibi var mı diye düşündüm. Yanlış olmasın başkasının hazinesine, hazinem demeyelim diye. Ama sanırım yok, olsa kalır mı böyle güzellikte bir hazine tek başına. Hem hazine bulanındır. Ben buldum ben alırım o kadar! Bu konuda çok netim!1!

Acaba rüyamdan gördüğüm bu hazine neyi anlatıyor bana. Hazine derken ne kastediyor bilinçaltım. Bilgili arkadaşlardan yardım diliyorum :/ Benimle oyunlar oynamıyor değil mi? Benim saf, temiz duygularımla oynamıyor umarım. Google’a sordum rüyada hazine görmek diye. Bana çeşitli sonuçlar verdi. Ama benim gördüğüm hazine o sonuçlardan çok daha üstündü. Demek ki daha önce gören olamamış böyle bir hazine. Acaba nereye harcasam bu parayı diye düşündüm bir an. Ama ya gördüğüm hazine başka bir şey ima ediyorsa bana. Ne pis bir rüyaymış arkadaş!

Mektubuma burada son vereyim en iyisi bir sonuca ulaşamayacak gibi, sanırım çok az uyuyorum son günlerde ondan oluyor bu rüyalar, ama yine de en yakın zamanda bu değerli ve güzel hazineye ulaşma niyetimi beyan eder, küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperim.

Büyü mü yaptılar acaba bana hep aynı rüya hep aynı rüya ://

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 1 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. uyandığımda hatırlayamadığım rüyalar görüyorum; oradan oraya savruluşlar, bir telaş, bir koşuşturmaca, garip yaratıklar, güzel kokulu tenler, dirilmiş yitirilmişler, kan, ter..

    hepsini geçtim de,
    birinin, uyandığında hatırlayamadığı rüyası olmaktan korkuyorum..

    ve daha nicesi..


Leave a Reply