31.7.11

Ukturk hoca ile ramazan sohbetleri vol4

Yazan: Ukturk | 31.7.11 | Kategori: , , |
Yazı: Ukturk hoca ile ramazan sohbetleri vol4

Merhaba, ben ukturk hoca. Ramazan aylarında ekmek parası için hoca oluyorum bldiğiniz gibi yıllardır. Bu senede bu mübarek ramazan ayında sizlere ilim ve irfanımı aktarmaya çalışacağım elimden geldikçe. Öncelikle külliyemizin (blogmania külliyesi) kliması sıcak üfürüyor sanırım çok terledim şu an, yazı sonunda lütfen çıkışa üç-beş kuruş gönlünüzden ne koparsa bırakın şunu bir değiştirelim. Yeni çok sessiz olanları çıkmış onlardan alalım. Evet, sohbetimizi yine soru-cevap şeklinde yapacağız...


Soru 1: Sayın hocam ben Ahmet, ramazan ayında kızların bloglarına yorum yazmak caiz midir? Ben bunu öğrenmek istiyorum, kafam çok karışık orucumu bozulur diye çok korkuyorum.

Sevgili Ahmet öncelikle böyle güzel bir soru sorduğun için teşekkürler. Bu konuda aydınlanması gerekn bir çok blogcu gencimiz var. Yorum yaptıpın kıza ve yazıya göre değişir evladım. Kız çok güzel ise yorum yaparken seni başka düşüncelere itebileceğinden çok tehlikeli o yüzden uzak durmak gerek. Böyle durumlarda karşılaştığında yani böyle güzel bir kız blogunu bulduğunda yorum yazacakken bana haber ver ben senin yerine günaha girerim. Hizmette sınır yok, hocalıkta son nokta benim. Kısacası bozulur evladım aman dikkat!

Soru 2: Sevgili hocacağım ben Ayşen. Hocacığım ben güzelliğine, bakımına düşkün bir kızım. Ama oruç da tutmak istiyorum. Acaba elime yüzüme falan krem sürsem orucum bozulur mu?

Ayşen kızım krem ile güzellike olsa idi Bülent Ersoy en güzel olurdu. Sadece krem ile olmaz daha bir çok şey var. Ayy canım kandırmışlar seni. Neyse benim uzmanlık alanım değil bunlar :)Bozulmaz kızım bozulmaz kaç kere söyledim. Krem yahu nasıl bozsun altı üstü krem, sanki yutuyorsun, giren yok çıkan yoksa sıkıntı da yok. Sür sürebildiğin kadar, şöyle iyice yedir ama ziyan olmasın!

Soru 3: Sayın hocam, kız arkadaşımın elinden tuttum orucum bozulur mu? Cevabınızı merakl bekliyorum, ya bozulsuysa diye çok endişeliyim!

İsmini yazmamışsın ama ben sana Hakan diyeceğim. Sevgili Hakan, çocuğum, evladım ne içtin acaba çok merak ediyorum. Düşün bakalım sence bozar mı orucunu. Aklım mantığım almıyor yani nasıl bir soru bu. Hatta ben sana yol göstereyim, şimdi elinden tut kızın, tut tutt bi şey olmaz. Sonra da bir de öp. Ama hocam deme, öp lan alllah allah. Bak hem tuttun hem öptün ben de hani bana hani bana dedim olsun ne yapalım ama orucun hala baki, bir şeycik olmadı, mis gibi sıfır kilometre. Hadi bakalım canım benim :)

Soru 4: Ramazan'da dereotundan okumak caiz midir hocam?

Bu soruyu soran arkadaş her kimsen gel senin alnından öpeceğim evladım. Harika bir noktaya değinmişsin. Dikkatle dinleyelim lütfen. Mübarek ramazan ayı boyunca dereotundan gibi içimizdeki irlandalıları okumak, onu beğenmek, onun tweetlerini okuyup rt yapmak hatta cevap vermek zinhar caiz değildir. Lütfen bu oyuna gelmeyelim. Blog aleminde yer alan bu tip şahısların oyununa gelmeyelim. Özellikle genç kızlarımız dikkatli olsunlar. Orucu da bozar, kefaret gerektirir!!1

Onbinlerce soru arasından seçmiş olduğum en önemli gördüğüm dört soru bu şekildeydi. Başta dediğim gibi külliyeye yardım etmeyi unutmayalım. Hayırlı ramazanlar :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. 11 aydır bunu bekliyorduk hocam! Allah razı olsun :)))

  djskdf

 2. Bunlar amarikanın oyunu hocam oyuna gelmemek lazım ayık olmak lazım :)

  Süphanallah inşallah maşallah pek ibretlik bir yazı olmuş :)

 3. Findu kızım allah senden de razı olsun. Dualarımda sana da yer vereceğim. Hissedeceksin hayatındaki olumlu değişimleri. Üfürüüm kuvvetlidir yılların deneyimi tabii :)

 4. Cemo evladım, çok doğru söyledin bu israil oyunlarına gelmemek gerek ayık olmak gerek. Bize de yakışan budur!!1 Beğenilerin için teşekkür ederim sizlere layık olmaya çalışıyorum elimden geldiğince :P

 5. Alemsin hoca ama fazlan zarar :)

 6. Nasıl fazlan zarar:// çok üzüldüm :// bnim gibi hocalar nasıl yetişiyor sen biliyor musun :/

 7. Kıymetli Hocam;
  Resminize adeta vuruldum. Bıyıklara bu şekli nasıl veriyoruz? Bıyığa badem yağı farz mıdır? Bu vesile ile mübarek ellerinizin üzerinde dudaklarımı gezdiririm.

 8. Korhancım teşekkür ederim. Biz hocaları olarak ama üst klasman hocalar olarak her hafta toplaşıp kadınların altın gününe benzer biçimde bıyığa badem yağı sürme toplantıları düzenliyoruz, sen de gelebilirsin istersen. Yani anlayacağız farz olmasa da büyük bir sevbı var bunun, badem bıyık olması da savap katsayısını bir o kadar attırıyor. Dudakların dert görmesin Korhancım!!1

 9. Adsız dedi ki...

  ne bu sacmalıklar böyle bu islein sakası olmaz be kardes...


Leave a Reply