7.7.11

En büyük Fenerbahçe düşmanı: Aziz Yıldırım

Yazan: Ukturk | 7.7.11 | Kategori: , , , |
Yazı: En büyük Fenerbahçe düşmanı: Aziz Yıldırım

Merhaba. Türkiye gündemini tek başına meşgul eden bir konu var şu anda. Herkesin konuştuğu tek bir konu Fenerbahçe'li yöneticilerin karıştığı şike soruşturması. Kimler karışmamış ki. Biliyorsunuz zaten ama bir de ben sayayım şike ile suçlanan bu isimleri. İşte şikeye karıştığı iddaa edilen ve tutuklanıp ceza evine gönderilen isimler:

Fenerbahçe Başkanı: Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Yöneticisi: İlhan Ekşioğlu
Fenerbahçe Yöneticisi: Şekip Mosturoğlu
Sivasspor Başkanı: Mecnun Odyakmaz
Sivasspor Kalecisi: Korcan Çelikay
Eskişehirspor Teknik Direktörü: Bülent Uygun
Eskişehirspor Sportif Direktörü: Ümit Karan


Bu yukarda saydığım isimler en dikkat çekenleri tabii. Daha onlarca isim var. Mecnun ve Bülent'in katıksız bir Fener taraftarı olduğunu bilmeyen yoktu zaten. Ama çıkıp da böyle şike gibi şeylere bulaşacaklarını beklemezdim. Ama Bülent Uygun'a çok sevindim. Bu adamın Türk futbolundan temizlenmesi gerekiyordu. Ohhh!! lan ohhh!! Beter ol!!

Hadi Bülent'i falan geçtim de Aziz Yıldırım koskoca 100 yılı aşkın bir mazisi olan Fenerbahçe'yi temsil eden birisi olarak böyle işlere direkt olarak karışması fenerliler için çok üzücü bir durum. Hala bu adamı savunanlar var ya onlar da bu durumu savunuyor gibi bir şey oluyor. O da bir acaip durum ayrıca. Zaten yıllardır denen bir şey, "oğlum aziz bir sahaya iner ikinci yarı alır fener maçı" diye. Boşuna denmiyormuş demek ki tüm bunlar diye düşnüyor insan bir an.

Aziz Yıldırım'a yönlendirilen suçlama ise çok ağır, "Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak." Üstüne bir de şike iddaası. Aziz Yıldırım başkan olması ile birlikte yaptığı ve yapmadıklarıyla Fenerbahçe antipatisi oluşturdu zihinlerde. Herkes mi nefret eder bir takımdan. Bunun sebebi Fener değil sadece Aziz Yıldırım'dır. Bu son şike suçlamasıyla birlikte de şanlı olarak nitelendirilen Fenerbahçe mazisi kocaman bir kara leke almıştır. Bundan sonra hep şike ile anılacaktır malesef. Fenerbahçe olduğu şikebahçe anlayacağınız.

O yüzden Aziz denen bu adamı savunan Fenerbahçe'li falan değildir. Takımın seven adam takımını böyle bir durumun içine sokmaz, çekinir. "Lan ben 100 yıllık bir çınarı tamsil ediyorum" der. Bir gün patlayacaktı o gün bugünmüş. Bundan sonra Fenerbahçe belini doğrultamaz bence. Yurtdışından artık zor iyi topçu alırlar bir süre. Juventus mesela bakın hala bir adam olamadı düştükten sonra.

Büyük ihtimal düşürülecek ligten Fenerbahçe. Bunun da en büyük sorumlusu bazılarının büyük başkan olarak nitelendirdiği Aziz'dir. Aziz büyük başkan falan değildir bana kalırsa, en büyük Fenerbahçe düşmanıdır. Bunun aksini iddaa eden de Fenerli falan değildir. Takımına yapılacak en büyük kötülüğü yapmıştır. Daha kötüsü var mı arkadaş. Bence yok.

Bir de bu şike operasyonunu hükümete mal etmeye çalışanlar var. Bilen bilir benim görüşümü yazılarımdan ama el insaf yahu bu kadar da olmaz. Ne alakası var bunun Fethullah ile veya Ak Parti ile. Ben bağlantı kuramadım. Bazılarının zihniyeti gerçekten mide bulandırıcı. Sizin zihniyetinize tüküreyim, bu kadar açık ve net!!

Ayrıca Fener taraftarı Aziz Yıldırım'a değil takımları Fenerbahçe'ye sahip çıkmalıdır. Göztepe taraftarını örnek alsınlar. Düşmez kalkmaz bir Allah, içinizdeki pisliklere değil takıma sahip çıkın biraz takımınızı seviyorsanız. Aksi durumda komik oluyorsunuz malesef.

En çok da Aykut Kocaman ve Alex'e üzüldüm. Emekleri boşa gitti admaların bir Fenerbahçe düşmanı başkan yüzünden. Neyse son olarak, bir Galatasaray'lı olarak ezeli rakibimiz ve dostumuz Fenerbahçe'ye Bank Asya 1.Lig'de başarılar dilerim. Seneye bekliyoruz gençler özleyeeeeceğiz sizleri :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Birileri bir haltlar yer. Olan geride kalanlara olur zaten.

  2. hihi bir galatasarayli olarak bende coook üzüldüm :(

  3. olacak iş değil ama yazık yani ne diyeyim

  4. Ne güzelde demişsiniz düşmez kalkmaz bir Allah bence temizlik daha bitmeden böyle konuşmamalı zira yarın kimin ne olacağı hiç belli olmaz.Şike yapmayan kulüp mü var.Madem temizlik başladı,futbol pisliklerden arınıyor inşallah bu sadece Fenerbahçe ile sınırlı kalmaz

  5. Ben Aziz Yıldırım`ın suçlu olduğunu düşünmüyorum.

    Şu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim:

    http://8ex-en8gundedvrialem.blogspot.com/2011/07/fenerbahce-degil-turkiye-gercekleri.html


Leave a Reply