19.6.11

Garip çilekeş blogcuyu bekleyen 5 büyük tehlike!

Yazan: Ukturk | 19.6.11 | Kategori: , , |
Yazı: Garip çilekeş blogcuyu bekleyen 5 büyük tehlike!

Merhabalar efendim. Seçimler, iş-güç, seyahat falan derken uzak kaldım çok sevdiğim blog olayından. Aslında sadece blog değil internet denen olaydan uzak kaldım. Ama sizleri daha fazla bensiz bırakamazdım. Bunu hak etmiyordunuz. Hayır hayırrr nelourr yapma bunu bize, yine mi demenizin bir çaresi yok yazmaya başladım bile :) Bugün biz masum, garip, çilekeş blogcuları bekleyen 5 büyük tehlikeden bahsedeceğim. Dikkat! etmemiz gereken dış mihraklar nelermiş bakalım, öhömm.

1. Twitter

Son zamanlarda bir blogcu insanının en büyük düşmanı bu Twitter denen şeytan aletidir sevgili blogger dostları. Aklına bir konu gelen blogger insanı ""yaa şimdi kim bloga yazacak bunu" düşüncesine kapılarak hemen düşüncesini 140 karakterle sınırlandırıp ateşlemektedir tweeti. Üstüne bir de RT tarzı alicengiz oyunları da eklenince kişi "yaa lan bu daha iyiymiş, blogda o kadar yazıyoruz 10 kişi ancak okuyor" demeye başlar. Lütfen gelmeyelim bu oyuna. Twitter demek israil demek abd demek. Çilekeş garip blogcunun devrimine engel olmasına izin vermeyin bu şeytan aletinin!! Allah allah seslerini duyar gibiyim!!

2. Blog'da Tek Başına

Home Alone filminin blog versiyonu. Blog Alone. Blog'da tek başına. Başrolde ise yine garip çilekeş blogcu yoldaşlar var. Bazı blogcu arkadaşlarımız aşırı asosyal olduklarından şu platformda bile bir kaç arkadaş edinmemiyorlar. Blogcumuz bakıyor diğer blogcuların elinde çikolatalar püskevitler, şakalaşıyor, geyik yapıyorlar. O blogcu içinden de olsa diyor ben niye yapamıyorum benim niye blogcu arkadaşalarım yok, beni neden sevmiyorsunuz diyor ve kaçınılmaz son blog olayından sıkılıp bırakıyor. Büyük kayıp. Anlayacağınız blog sadece yazdığımız bir yer değil bir ortam. Her yerde her blogda eliniz olmalı öyle daha güzel. Vallahi benim çok zevk almamın sebebi diğer bloglarla fazla etkileşim altında olmamdır bence. Ama benim iktidarımda bu sorunları da çözeceğiz inşallah. Beraber yürüyeceğiz bu yollarda...

3. Aşırı sosyallik

Yukarda belirtmiş olduğum aşırı asosyalliğin yanı sıra fazla sosyallik de zararlı bir blogcu için. Öyle insanlar tanıyorum ki adam evi sadece yatmak için kullanıyor. Otel gibi. İşten çıktığı gibi oralarda buralarda. Eee böyle bir insandan nasıl blog yazmasını beklersiniz eve gitmiyor adam bloga mı zaman ayırsın. O yüzden ortayı bulmak gerek az da olsa eve gitmek gerek. İş yerinde benim gibi yoğun olanlar zaten eve gitsem de rahatlasam derdinde olduğu için sorun yok. Yazarken rahatlamak :) Fazla gezme tozma demek blog yok demek ona göre. Blogcu yoldaşlardan bunu gözardı etmemelerini diliyorum! Çok gezenin ayağına bok bulaşır diye boşuna dememişlerdir sanırım. Vallahi bulaşıyor, "evim evim güzel evim" tamlamasını kendine kılavuz edinen blogcuları selamlıyorum!

4. Siyaset

Bloglarda siyaset. Ben çok yapıyorum daha doğrusu yapıyordum artık yapmayı düşünmüyorum. Beni yoruyor çünkü. Sinirleniyorum falan gerek yok. 3,5 senedir bloglarda tanıdığım çok sevdiğim bazı insanlardan sırf siyasi düşüncelerinin aşırı zıtlığı yüzünden nefret ettiğimi farkettim. Belki siyaset denen o iki ucu boklu değnek olmasa daha farklı olurdu. Neler kaçırdım neler ah ahh :P:p O yüzden siyasetten kaçınmak bence en iyisi. Özellikle böyle kişisel ve genel bloglardan. Ben kaçınacağım sizde kaçının. Buradan tüm ampülcülerden, çakma sosyalist (haha pardon) gençlerden özür diler, benim iktidarımda görüşeceğiz!! demek isterim. Yaşasın ileri demokrasi ulan :)

5. Anonimliği kaybetmek

Bloglarda anonimliğini kaybetmek demek bence götü başı kaybetmekle aynı kapıya çıkıyor. Haha :) Şanıyla şöhretiyle yazan arkadaşlar ayy ne var canım aklıma ne gelirse yazıyorum dese de pek itimat etmiyorum ben onlara. Blog demek anonimlik demek, böyle değişik isimler demek. Düşünsenize herkes ahmet34.blogspot.com veya aysecan1990.blogspot.com tarzında bloglar kim ister. Midem kalktı resmen. Böyle sevimli sevimli, cips yiyemeyenleri, inekleri, stockholm sendromuna kapılanları, zodyaklıları falan ne güzel. Çok gördüm anonimliğini zamanla kaybedip sonra blogunu kapatanları. En az 5 örnek veririm şu anda farklı isimle dolaşan eski blogculardan yaa :) Başta da dedğim gibi anonimliğini kaybeden blogunu da kaybeder zamanla. Akıllı olun :P

Etrafta dolaşan daha bir çok tehlike var. Mesela yeşil gözlü, maviz gözlü sarışın öğretmen kızlar. (haha) Kanmamak elde değil ama blogların yükselişi için fedekarlık etmek gerek. İçin için yanıyor bu gönlüm ama durmak yok bloglamaya devam. Tüm blogcu yoldaşları selamlar gözlerinden öperim. Tanrı blogcuyu korusun ve yüceltsin!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 15 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Daha bu hafta bende twitter kullanmaya başlamıştım :D Kehanet en baştan başlamış aman Allah ım :))

 2. Ciseler kullanabilirsin sorun yok. Kullan ki bu şeytan aletinin ne kadar tehlikeli bir yer olduğunu anla. Hiç bir zaman birinci plana geçmesin bir garsoniyer olarak kullan twitter'ı. Ana yurdunu unutma. Blogger anayurdumuz unutmayalım :P

 3. :D 140 karaktere sığdırmak bana zor geliyordu alışırım diye düşünüyordum ama sıkmayayım kendimi ozaman heheh :)

 4. Twitter kullanıcısı çok olsa da asıl darbeyi tumblr'dan yedik bence.. Süt dökmüş kedi gibi geldi aramıza sızdı.. Tanrı bizi korusun. Amen :)

 5. Twitteri recmedelim bence ulemaya sordum caiz dediler :)

  Blogger terkedilir mi be "ana gibi yar blogger gibi diyar olmaz."

 6. Kesinlikle o blogta tek başınalık şeysini yaşıyorum. Güzel gözlemeler. Twitter olayına da aynen katılıyorum. Aslında tüm yazdıklarına katılıyorum hihihi :)

 7. Blogunu twitter'a değişenler de çakma blogcu o zaman :) Adamın yazma hevesi yokmuş,140 karakter yetiyomuş artıyomuş falan filan...

  Immm bu arada tumblr bence de tehlike.

 8. cemoya katiliyorum twitteri recmedelim :D
  birde anonimlikle got bas alakasina koptum burda gulerken :D

 9. imana gelmişsin:))))
  bambaşka fikirlerde siyasi yönlenmelerimiz olduğu halde harbiliğini sevdiğimden okuyorum seni.ve çok haklısın bu mevzu yüzünden insn durduk yere doğru düzgün blogcuları kaybediyor.
  tüm yazdığın maddelere aynen imzamı çakıyorum.sevgiler...

 10. şindi ben önceden sevip de siyaset yüzünden nefret ettiklerin miyim, yoksa sevimli anonimler arasında saydığın inek miyim bilemedim. seviyon mu sevmiyon mu ukturk açık konuş!!! :D

 11. Bir ince ses, tumblr'dan bir yol olmaz. Ergen harketi sadece başka bir şey değil :P

  Elif, ne güzel de dedin :)

  Cemo, öyle ulemaya can kurban. Ama ben bu konuda biraz tecrübesizim yardım edersiniz artık.

  Parya, tek kalma hemen bul birilerini, yoksa çekilmez vallahi :P

  Missbone, hıhh işte falan filansss. :P

  A-H, gülmek iyidir, ayrıca sana yakışıyormuş öyle duydum ben :)

  Sitare, ara sıra böyle imana geliyorum ben iyi oluyor. Format gibin bir şey:P Sevgiler :)

  Bidost, seni sevmemek mümkün mü ama lütfen lütfen:P provakasyon yapmayalım :) Hani sana yamuk yapmayayım belki okyanus ötesi ile mailleşiyorsundur sen, işimiz falan düşer kopya falan yani belli mi olur :P:p

 12. Fazla sosyallik blogcu için dezavantaj da tam asosyallik de iyi değil bence ortasını bulmak lazım:) Çok gezen vakit bulamadığı için yazamıyor. Fazla takipçililerin çoğu asosyal bence çünkü o kadar sayıya ulaşmak için çok vakit harcamak gerek. Kendiliğinden olmaz. Uğraşmayınca Home Alone durumu olur işte:)

 13. Benim de asosyallik sorunum var sanırım, nitekim blogumun adı da bunu gösterir gibi: "Kimse Beni Okumuyor".

 14. Aşırı sosyallik ve twitter başa bela! :( Bu arada çok güzel bir yazı


Leave a Reply