13.5.11

Uzak durulması gereken "erkek tipleri"

Yazan: Ukturk | 13.5.11 | Kategori: , , |
Yazı: Uzak durulması gereken "erkek tipleri"

Merhaba. Yine toplum sorunlarını ilgilendiren bir yazı ile birlikteyiz sevgili blog severler. Daha temiz bir toplum için çıktığım bu blog yolunda elimden geldiğince sizleri bilgilendirmek ve dezenformasyona uğratmak için yemiyorum içimiyorum yazıyorum. Bugünkü konumuz daha önce uzak durulması gereken kız tipleri yazısının erkek versiyonu olacak. Aslında tüm erkekler bir melektir ama yine de her topluluk içinde olduğu gibi istisnalar olabiliyor. Bunlar çok küçük bir kitle biz erkekler arasında ama onları rencide etmek çok hoş olacak gibi :) evet!


1. Çok Geniş Erkekler

Buradaki genişlikten kasıt ebat olarak veya kilo olarak değil. Düşüncelerin geniş olması. Ne gibi? Mesela sevgilisini kıskanmaması gibi. Ona laf atan veya delici! bakışlar atan hayvan sürülerine tepki koymamak, "ayy boşver canımm uğraşmaya değmez" gibi talihsiz cümleler kurmak bu tiplerin en favori kelimesidir. Zoru görünce kızı bırakıp kaçma potansiyelleri de çok yüksektir. Ağzını burnunu kırılasıdır bunlar. Bak çok sinirlendim şimdi... Erkeğim diye dolaşıyor bunlar etrafta. Tehlikenin farkında mısınız?

2. Blog Yazmayan Erkekler

Blog yazmayan erkek mi olurmuş? "Olmaz olmaz ayy o ne öyle" dediğinizi duyar gibiyim. Bir kere blog yazan erkek naif olur, kadın ruhundan anlar, onunla vakit geçirmekten çok zevk alırsınız falan, genelde komiktirler, (en azından öyle bir iddaaları var o da bir şey) üçü bir arada gibi vazgeçilmezlerdir. Pazara kadar değil mezara kadardır sevgileri. En önemlisi de delikanlıdırlar. Sevdanın delisiyiz! Ama blog yazmayan totoşlar bunların hiç birine sahip değiller. Kızlar gelin bir de siz düşünün şimdi!

3. Balık Burcu Olmayan Erkekler

Bu şık biraz göreceli. Ama balık burcu erkeklerinin en ideal erkek olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor bu. Balık burcu erkeği demek, romantik dakikalar, halden anlayan tavırlar ve ayılığa kocaman bir hayır demek. Balık burcu erkeğini seven bir kadın ömür boyu mutlu mesut yaşar gider. Nasıl geçtiğini anlamaz bile zamanın. El üstünde tutar çünkü balık erkeği kadınını. Ama ya diğer burç erkekleri!! Onların da kendine has özellikleri var ama eksiler artılardan daha fazla. O yüzden kaç kurtul bacım onlardan, şurada balıklar dururken. "Akıllı kadının seçimi balık burcu erkeği, daima yanınızda"

4. Et Yemeyen Erkekler

Öncelikle belirteyim et yemeyen kızlar genelde güzel oluyor. O yüzden onları seviyorum. Ne bileyim vejeteryanlık denen olgu kadınlarda daha güzel. Erkek adama yakışmıyor. Ne öyle lan. "Ayy şekerim et mi almayaym ot var mı ot" En büyük ot kendisi haberi yok. Düşünsenize böyle bir mangal partisi falan var aile içinde veya arkadaşlar arasında. Bu hödük çıkıyor "brokoli yok muydu?" Hiç çekilir değil. Ayrıca et yemeyen erkeğin çocuğu falan da olmaz. İyi düşünün kızlar. Et demek canlılık demek, kan demek. Bunların sayısı artmaya başladı günümüzde, nereye gidiyor dünya çok üzülüyorum:/

5. Hem Fenerbahçe'li hem de AKP'li olan Erkekler

Aman aman!! Canlı bomba gibin. İstisnaları! olmakla beraber %90'ı hiç çekilir değildir kızlar. Şimdi sizle bir deney yapalım, düşünelim. Etrafımızdaki hem akpli hem de fenerbahçeli olan erkekleri. Düşündünüz. Hepsi bir garip değil mi? Bazısı pasif agresif, bazısı sinsi, bazısı ise ne olduğu belli değil tanımlanamayan bir yaşam formu. Buna en güzel erkek güzeli örneği ise tabii ki Recep Tayyip Erdoğan. Kendisi hem bir AKP'li hem de bir Fenerbahçeli. Bu kadar olur! Sadece AKP'li veya sadece fenerli arkadaşlar da sorun yok ikisi bir arada olunca başlıyor tehlike! Çok sakat çok koşarak uzaklaş :)

6. Çok cimri ve çok cömert olan Erkekler

Cimri erkek hiç çekilmez bu konuda herkes hem fikir sanırım. Cebinde akrep, yılan, çiyan her türlü şey var onların. Sizi bile borçlu çıkartırlar yeri gelince. Bir de bunun tam zıttı olan paraları oraya buraya saçmaktan zevk alan ve para şovu yapan erkeklerdir. Bunlara kısaca sonradan görme kırolar diyoruz. Bir çoğu baba parası yiyordur veya anadoludan kopup gelmiş elindeki avucundakini saçıyordur. Bas bas paraları leylaya hesabı. Rezalet. Tabii bunların da alıcıları var kaşarlar var ama hanım kızlarımız için ideal değiller. Adam değiller bu saçıcılar çünkü. Trafikte bariyerlere sıkıştırmak caizdir bunları :) haha:P

7. Trafikte sağ şeritte giden Erkekler

Sürat felakettir ama erkek adam da sağ şeritte öyle 30 km süratle gitmez. Bir de bunlar direksiyona yapışırlar, dünyadan koparlar. Küçük bir aksi durumda bile panik yaparlar. Adam değiller vallahi. Böyle korkak, kendine güvensiz, dört teker aracı doğru dürüst süremeyen adam iki eliyle bir şeyini doğrultamaz arkadaş. Eğer birinden doşlanıyorsanız ve arabası varsa önce onla bir yolculuk yapın, davranışları buna benzer ise kaç kaç kaç, sağda in hemen. Metrobüs daha güzel :)

8. Genel Kültür yoksunu Erkekler

Bu tipler okumuş etmiş de olabilir ama en doğru tanımıyla okumuş eşeklerdir. Hiç bir şeyden anlamazlar, bir şey de bilmezler. Yeteneksizin önde gidenidir. Bir şey sorarsın bilmez, dışardan bakınca ada sanırsın ama içeriden boş. Kova. Kızlar bunlara çok dikkat etmelisiniz. İstediği kadar yakışıklı ve zengn olsun. İçi boş lan adamın, öyle otur seyret, sohbet de edilmez bunlarla, ne konuşacaksın ki. "Ehehaha" tarzında geçer hayatları. Çekilir dert değil!

Daha da rencide etmeyeceğim. Yeter bu kadar. Kızlar ideal erkek bunların dışında bir de kategorize etmeye değer bulmadığım apaçi tarzı, garip cinsler haricinde her erkek olabilir :) Çok da seçenek kalmadı aslında. Uzaklarda aramayalım :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 24 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. genel olarak yazı güzel hadi beğenmediğim şeyler var desem bile -ki yok- şu cümleni hiç sevmedim.

  -Öncelikle belirteyim et yemeyen kızlar genelde güzel oluyor.

  bu ne şimdi :)
  balık burcu erkegı konusnda da hem fikirim seninle

 2. Olmadı baştan, yani genelde güzel oluyorlar. Ama et yiyen kızlar her daim güzel. Şöyle açıklayayım et yemeyen erkeklere göre et yemeyen kızlar bir nebze daha sempatik :) Yoksaa aynı şişten kebab yemedikçe ne anlarım ben o ilişkiden :P Oldu bu kez sanırım, gol değil mi lütfne gol olsun :)

  Balık burcu ise bildiğin gibi. Fazla bir şey söylemeye gerek yok. Takdir kamuoyunun! Herkes hayran!!1

 3. Bir ekleme yapayım, şu yazının başındaki kedili fotoğraf var ya, işte orada iki tane Delphi 4, bi tanede Delphi 2 kitabı görünüyor sağ üstte.

  Maun renkli kütüphanesinde geçen asırdan kalma bilgisayar programı kitapları olan erkenlerden de kesinlikle uzak durunuz.

 4. Balık konusunda sanırım uzaylılar bile hemfikir :) Hani bi gün uzaylılar dünyanın altını üstüne getirmek için saldıracak olsa onlara insanlığı anlatıp bi kaç dönüm tarla bahçe satın almaları ıvır zıvırını orada yetiştirmelerine ikna edecek bir tek balık burcu erkeğini tanırım. O yüzden rahat olun güvendeyiz.

 5. Adsız dedi ki...

  Balık Burcu Anlaşıldığı Üzere Kendini Övmesini Seven Küstah bi burc Buda burda Belli Oluyor Zaten..

 6. Kaancım, sana hertürlü katılıyorum. Şu et yemeyen erkek konusuna gelınce de senınle aynı fikre sahibim. Neyleyim şiş dedikçe kuzu demeyen sevgiliyi :D
  Balık burcu erkeği ise; düşünceli, ince biri olmanın yanında sana da bahsettiğim gibi biraz inatçı oluyorlar, ukalalıkta bıraz var tabi. O yüzden taktiri bakış açısına bırakarak bu yazıdakı yorumlarıma son veriyorum :)

 7. ayrıcaaaaaaaa,
  oğlak burcu erkeğinden kaçın!

  ben de bunu ekleyeyim dedim. :D

 8. Sevgili beyaztavşan ilk tanıştım bloglardan :) Yorumuna gelince yazıdaki gizli mesajı hemen almışsın. Harikasın. :) Evet çok tehlikelidirler, canını seven kaçsın derecesinde hem de.

  Kısaca FD, dostum balık burcunu çekemeyen diğer burçlara mensup kişilikler yıllardır çeşitli karalama kampanyaları düzenleseler de yılmadık gerçekleri söylemekten :)

  Adsız, keşke isimin yazma yüreğine sahip olsaydın bebeğim. Hem küstahım hem güzelim seni üzerim haha :)

  Olmadı baştan, ne güzel de dedin şiş deyince kaç numara diye soran bir erkek evladını düşenemiyorum off :) O kadar kusur kadı kızında bile bulnuur. Hem o dedikleri düşük düzeyde tolere edilebiliyor :P

  Mergiz, oğlan burcu erkeği hiç bir zaman bir balık burcu erkeği olamaz zaten. Balık etinin tadı daha güzel oğlaklar eski tadı vermiyor malesef :p

 9. Adsız dedi ki...

  'aşırı muhafazakar erkekler' bunları akp li diye de katogorize edemiyorsunuz..başlı başına bir tür :) unutmuşsun ukturk :P

 10. Pinkzorro, onu bilerek dışarda bıraktım. Nasıl olsa pinkzorro can geleccek söyleyecek onu diye. Neyseki güvendiğim dağlara kar yağmadı :P

 11. Bunu kağıda çıkarıp kızlara dağıtıcam :D

 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

 13. Missbone, benden de bahset ama lütfennnn :P

  Gürhan, yeni blogcu arkadaşları severiz biz. Seni de hemen Olga ile tanıştıralım madem öyle. Bu işler böyle yürüyor Gürhan :P:p Teşekkürler.

 14. :DD Peki, oluur... Bu işler nasıl yürüyor bilmem ama sizinle tanışmak daha güzeldi. Nice Olgalar tutmaz yerinizi :P

 15. ilk defa bir blog sayfasından hoşlandım... aslında kimseye haksızlık etmeyeyim, blogdan bloga atlamış, yorum yapacak kadar blog incelemiş de değilim ama mood'um uygundu herhalde ki bu sayfayı gerçekten beğendim...

  bu arada balık burcu erkekleri hakkındaki gerçekleri bilmiyordum, benim cehaletim... bu yazı sayesinde bunu da öğrendim :))

 16. Gürhan, eyvallah kardeşim :)

  Nirvana, teşekkürler çok. Ama bakınız çok çabuk şımarıyoruz biz blog olarak:P Tekrar teşekkürler. Ayrıca balık burcu konusunda seni gerçek ve doğru bilgilerle aydınlattığım çin çok mesudum :)

 17. olmuş bu da :) allahımm doğru insan olmak ne kadar zor öyle dimi hem kızlar hem erkekler için :)

 18. cecilia, evet çok zor ama erkekler beni örnek alabilir bu konuda :P:p

 19. Yani bu insanların birbirini bulması bir sorun birlikte yaşaması da ayrı bir sorun :)
  Şimdi kimse ben balık burçlu bir erkek bulayım yok kız arkadaşım et yemesin diye yola çıkmıyor :) Artık şansımıza hangisi gelirse :)

 20. Adsız dedi ki...

  sadece fenerbahceli erkekden degil fenerbahceliden uzak duracaksin.

 21. Hepsi tamam da balık burcu olmayan erkek diyince önce bir dururum. Sabah akşam ağlayan,sulugöz erkekte hiç çekilmez ki.

 22. Sonra Söylesem 'e katılıyorum. Su grubu burclarının dışındaki erkekler ifadesi daha doğru olurdu. Mesela Kova: naif, romantik, karakterli, akılcı, sevdiğini sahiplenendir.
  Not: İsveçli bilim adamlarının araştırmasını beklemiyor; kendimden biliyorum ;)
  Konuya ekleme yapmalıyım:
  9- Giyinmeye ve bakıma önem vermeyen erkeklerden
  10- Hiçbir spor dalında yeteneği olmayan erkeklerden uzak durulmalı.

 23. Adsız dedi ki...

  Sonra söylesem e katılmıyorum.Balık burcu öyle herşeye ağlayan sulugöz tipler değil..kızlar bizi daha çok beğeniyor diye kıskanmayın beyler :) kötüleyecekseniz daha akılcı olun lütfen :D ayrıca balık burcu giyinmeye ve bakıma önem veren ve yüzme sporuna karşı yeteneği olan burç...


Leave a Reply