16.5.11

Blogger vs Tumblr | uzman ekibimizle birlikte sizin için araştırdık!

Yazan: Ukturk | 16.5.11 | Kategori: , , , , |
Yazı: Blogger vs Tumblr | uzman ekibimizle birlikte sizin için araştırdık!

Merhabalar. Yaklaşık olarak son bir haftadır Tumblr ile cileveleşiyorum efendim. Daha yeni yeni alışıyorum. Komik fotoğraflar paylaşıyorum, o kadar çok sevildim ki orada da (sevilesi insan bkz: ukturk) her komikli fotom reblog, sonracığıma like rekoru kırıyor. En son bir tanesi 249 tane falan reblog aldı, likeları sayamadım bile...... Öhööm evet az önce yılın en çok sallayan blogcusu ödülünü kucakladım sanırım, yüzüme bakan yok arkadaş, kendimi çok kötü hissediyorum. Neyse gevezeliği bırakalım, bu bir haftada Tumblr ile ilgili bir çok deneyim yaşadım. Bence hakkında atıp tutabilirim artık. Kutsal mekan blogger ile tumblr'ı karşılaştırabilirim rahatlıkla. Bakalım hangisi baskın çıkacak. Çekirgeler iyi okusun... :)

Blogger vs Tumblr


1. Tumblr'ın kızları daha güzel, hem de yeşil gözlü falan

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere çok tarafsızım. Yoksa hemen blogger şöyle böyle güzel diyebilirdim ama yapmadım! Güvenin adresi ukturk! Evet izlenimlerime dayanarak söylüyorum gayet bombastik ablalar var bizzat gördüm. Ama burunlarından kıl aldırmıyorlar sanki biraz. Ayrıca biraz ukalalar evet. Blogger kızlarının o sıcaklığını bulamadım. Yaz iken kış oldu günlerim orada. Bir tane var böyle hem güzel hem sıcak olan. Onu da kendime sakladım söylemem. Ama güzeller, maşallah maşallah! Allah sahiplerine bağışlasın. Canlarım benim. Uzaktan izliyorum hepsini, şımarmasınlar blogger'dan çocuk gelmiş bizi izliyor demesinler!!1 Dedirtmem!!

2. Blogger daha delikanlı bir platform

Bu izlenime nereden kapıldımı söyleyeyim. Bu tumblr'da böyle bir kalp işareti var (aşk diyenlerde varmışş) biliyorsunuz. Hani like falan yapıyorsun o işaret. O bana çok şey geliyor, delikalı adam kalp yapar mı hiç. Tumblr böyle bir yer işte. Bozar delikanlıyı ama sempatik. Böyle cicili bicili ama yeni gelin gibi. Hep bir eğreltilik var sanki. Tanımlamıyorum ama bloggerın daha delikanlı kodum mu otuttururum havasını bulamadım orada! Blogger bir kahvehane ise tumblr sosyetik süslü püslü bir mekan. Blogger bir alman kurdu ise tumblr bir fino. Haha :)

3. Tumblr: en büyük "liseli" oluşumu

Elini sallasan 50-60 tane liseliye çarpan bir yer. O kadar çok yani. Yeni nesil tumblr ile büyüyor. Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler. Şimdiki çocuklar çok ballı. Çocuk dedim alınmaz inşallah kimse. 15-16 çocuk arkadaşım benim için ne ya, liseli demek çocuk demek. Bebe bebe haha :) Dalga geçtiğimi sanamayın sakın, direkt kabullenin, ediyorum çünkü. Zamanında bizle de ettiler. Bu süreç böyle işliyor. Neyse işte tumblr'a girince bilgisayarım "liseli alert" diye bangır bangır bağırıyor. Oran verecek olursam %70'leri bulur bence. Blogger ise daha abi-abla yeri :)

4. Tumblr gönül eğlendirmelik tek gecelik ilişki, blogger evlenmelik uzun süreli ilişki

Kesinlikle böyle. Fotoğraf paylaş, müzik paylaş, yok reblog et ayy çok şeker de beğen falan. Ama ya blogger herkes yazıyor. Sadece yazıyor üretiyor. Tumblr tüketim sadece. O yüzden tumblr böyle canın sıkıldığı zaman, böyle gerekli gereksiz her şeyi paylaştığın, beğendiğin öyle sulu bir yer. Blogger'ın ise içi daha dolu, emek var, göz nuru var, aşk var. Blogger demek aşk demek ama ya tumblr "pardon aşık oldum sanmıştım" demek! Kısacası tumblr gezelim görelim eğlenelim, blogger ise evlenelim!!!1 Zaten dikkat ettim iki hesabı olanlar blogger'a daha güzel yazıyorlar. Tumblr garsoniyer gibin :P

5. Tumblr bir erotik cafe ise blogger bir baba ocağı!

Evet tumblr'ın arka mahalleleri hiç tekin değil gençler. Çok sakat işler dönüyor. Ben gidip görmedim tabii ama görenler söylüyor. Ama ya canım blogger ön bahçe, arka mahalle farketmiyor. Hep naif hep şefkat kokuyor buram buram. Mmmm mis gibi :P Geceleri blogger sokaklarında rahalıkla dolaşabiliyorken tumblr'ın arka sokakları tamamen gel gel yapan ablalardan geçilmiyor. Bu ablalar genelde bir fotoğraf karesinde bizlere sesleniyorlar. (gif jpeg gibi:P) Abdestini bozarlar insanın töbe töbe!! Blogger benim gibi dini bütün, gözünü haramdan sakınan gençler için birebir. Aile babalarının kızlarını rahatlıkla blog yazmaları için kayıt yaptırabilecekleri tekin bir yer. Bu arada babalar, blogger kayıtlarını ben alıyorum. Güvenin adresi ukturk!!1

İlim irfan kokan bir yazını daha sonuna geldik. Bu kadar akademik bir yazıdan sonra eğlenmek bizim de hakkımız bence. O yüzden ne diyoruz; "sendeki gözler bende de olaydı vayyy, gözleri senden sürmesi benden, edalı küçük hanım da ayrılamam ben senden" - http://fizy.com/#s/1aiq03

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 21 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Aynen ya ben tumblr'da liseli oranı %70-80 diyebilirim. Genç kızlar fotolar paylaşıyor, birkaç cümlelik yazılar yazıyor ve hepsinin de şaşırtıcı şekilde bayağı takipçisi var. Tumblr'da da blogger- blogmania gibi yaşam alanı oluşmuş durumda. Blogger'da yazanlar tumblr'ı genellikle şarkı, foto vb. şeyleri paylaşmada kullanıyor.

 2. tumblr;kediler kediler kediler:D
  http://iyiydiklan.tumblr.com/post/5457497614
  şöyle güzel yazılar oluyor ama arada :)

 3. Hahah :)
  tebrikler ilk okudum türk erkek blogcu sensin.
  Wallah cok güldüm okurken, sende ella da cok güzel yaziyorsunuz, saten benim de türkcemi gelistirmem lazim :D

 4. tumblr twitter'ın resimlisi (şerefsizlerin aklına gelmiş hemen yapmışlar işte) neyse katılıyorum söylediklerine bence facebook twitter tumblr ve benzerleri (vb) klavyenin ürünü değiller onlar mouse ile oynanan oyunlar. blogger bir oyun değil. burada herşey gerçek :) yazamayan tumblr'a gitsin.

 5. Blogger gibisi varmı ya tumblr neymiş isminde bile meymenet yok :)

 6. Rahatyazar, bir muhaber gibi yazdın resmen. Eveet çok güzel bir tumblr tanımı oldu. Ergenlik katsayısı yüksek, tavan tavan :)

  luzumsuzisleruzmani, böyle yetenekler harcanıp gidiyor oralarda tumblr ellerinden. Çekip çıkarmak lazım o hayattan onu :P

  Gonc, bunu kutlamalıyız kesinlikle :) Madem çok güldün allah da beni güldürsün o zaman di mi.

  Kısaca Fd, haha aynen öyle vallahi. Twitter'ın resimlisi:P Facebook ve twitter'dan haz duymayan bir insanım. Tumblr'a da zamanında az döşemedim ama biraz yine sempatiğim oraya nedense bilemiyorum bugünlerde bir garibim zaten :)

  Cemo, tambılır hımm böyle tombiler gibin bir şey. İsmine yakışır bir gariplikte evet! :P

 7. Twitter'a sığmayan, Blogger'a az olan yazılar için uygun bi yer aslında... Ama burası da Blogger sonuçta, adı yeter.. Tumblr ? Adında meymenet bile yok :)

 8. Adsız dedi ki...

  Tumblr'a hiç merak sarmadım, Allah sardırtmasın :) çok gerçekçi bir post olmuş ama, tebrikler

 9. Pes ben sana hiç birşey demiyorum artık Kaan, beni resmen kullandın :@

  1. Tumblr'ın kızları daha güzel, hem de yeşil gözlü falan

  Evet kızlarımız gayette cok guzel hiç birine de laf söyletmem. Sende zaten söylememişsin. Aferin

  2. Blogger daha delikanlı bir platform

  Kaancım, her yanı pembelerle dolu ve tweety gibi şeker mi şeker bir sayfadan sana bu yorumu yazıyorum *-*

  3. Tumblr: en büyük "liseli" oluşumu

  Evet ama biz onlara liseli demiyoruz genelde ergen olarak hitap ederiz kendilerine onlarda hiç alınmazlar, gayet güzel geçinip gidiyoruz. Hem gel ne olursan ol gel durumu var bizde herkese kapımız acık :) ayrıca belirtmek istediğim birsey var ki 50-60 liseliye çarpıyor dıye birşey yok sen yanlış insanları takibe almışsın bi kere tamam mı :))))

  4. Tumblr gönül eğlendirmelik tek gecelik ilişki, blogger evlenmelik uzun süreli ilişki

  Bence bunda da haksızsın çünkü takip etmen gereken insanları doğru secmen gerek, benim suan 1532 takipçimin olması hepsini takip edeceğim anlamına gelmez gerekli olanları takip ediyorum, herkes herkesın ıstek ve beklentilerine cevap verebiliyor :) Hem siz sadece sanal aşk yaşarken biz tumblr ailesi olarak ayda bir beklentiye göre 100 üzeri veya 10 altı kişi ile buluşmalar düzenliyoruz :)

  5. Tumblr bir erotik cafe ise blogger bir baba ocağı!

  Yine aynı hesaba dnk geliyo canım, yukarıda sağ köşede unfollow var türkçe kullananlar için takibi bırak yazıyo ona bastıgın zaman hersey senın ıstedıgın gibi olabiliyo. Ve yine aynı şeye denk geliyor ki Herkesin her istediğini bulabileceği bir yer tumblr.

  Son olarak, herseye rağmen söylediklerin doğru, ben mualefet olamk için değil eklenti yapmak icin yazdım :)

  Öperim çiçeğim

 10. Ha ayrıca en büyük hata Bloggerla Tumblrı aynı kefeye koymakla olmuş bence :))) Kızıcaksın bana ama öylee :)

 11. Bloggerımı asla aldatamam tumblr ile. Hiç kullanmadığımdan olacak ki soğuk mekan.

 12. Bir ince ses, twitter'ın resimlisi işte kısaca fd'nin dediği gibi :P

  Đëjάώυ, teşekkürler efenim.

  Olmadı baştan, aramızdaki tumblr ajanıdır arkadaşlar. Gördüğünüz gibi yorumunda da blogger ahalisini kötülemiş, bir ucube!! gibi göstermek istemiştir ve güzelim blogmania hakkında gerçeği yansıtmayan tabirlerde bulunmuştur ve hala gerçeklerin farkında olmaya tumblr denen şeytan aletinin büyüsü altında kalmış bir hanım kızımız! Üzüldüm açıkçası ama o da zamanla blogger'ın nefesini hissedecek, kabullenecek haha:p:P

  Hayal Meyal, senden beklemem zaten öyle şeyler. Sadık blogger kullanıcısısın sen de bizim gibi. Neferlerden :P

 13. 4. madde en beğendiğim madde oldu. 4. madde yeter artar bile vuhuu

 14. Ukturk yaa (gercek isminmi?; hic duymadim) kaybolan umudumu geri getirdin, hic sanmazdimki gercek hayatta o dizi seneryoyazanlarin uyduruk kalemlerine yazdigi gibi erkekler olcacagni bu dünyada :) bende iki gün önce daha bütün erkekler kro bir ayi oldugunu saniyodum, hele de türkiyede :D
  allah seni erkeklerin basindan eksik etmesin benim dünya görüsümu dogrulattin :)

 15. Tumblr nasılmış acabakine, biri elimi tutup gezdirse beni fena olmaz oraları da. Tanışalım :))

 16. Smg, can evlerinden vurdum hiç düşünmeden :P

  Gonc, hepimiz kıroyuz!!1

  Damat, sana bir şey yok oğlum! çok beklersin.

 17. Çok iyi bir bakış açısı... "Tumblr: en büyük "liseli" oluşumu" (:

 18. Adsız dedi ki...

  tumlr'in liseli olusumu olmasinin nedeni sagda solda tumblr followlasmasi baslikli yazilarin olmasidir diye dusunuyorum.

 19. Tumblr mi? Blogger mi? hangisini açsam diye düşünürken senin şu yazın ışık oldu ampul gibi yandı beynimde. Tek bir lafın Tumbrl'den soğuttu "liseli ergen" :) Sağolasın

 20. :) özenti gençleriimizz tmblur da.

 21. Adsız dedi ki...

  Ama siz neden bu kadar gerizekalısınız ki? Daha adını yazmayı bilmezken Tumblr'a bulaşmamanız gerekirdi. Ama iyi olmuş ya bu şekilde TMBLUR falan diyen insanların Tumblr ailesine katılmaması acaip iyi olmuş :')


Leave a Reply