27.4.11

Çılgın projeyi yapan "koca çılgın" bunları da yaptı!

Yazan: Ukturk | 27.4.11 | Kategori: , , , |
Yazı: Çılgın projeyi yapan "koca çılgın" bunları da yaptı!

Merhaba. Bugün büyük gün gençler. Neden derseniz, neden olacak sayın devlet büyüğümüz padişah I.Tayyip çılgın projesini açıkladı böyle şekil verdi falan projeye. Projeci bir padişah olması güzel aslında. Bu açıdan takdir ettim. Ama proje bana kalırsa çok sakat. Yani harcayacağımız o kadar milyar dolara falan kenara bıraksak bile, aslında bırakmak olmaz da o kadar insan açlık ve yoksulluk sınırında yaşadığını düşündüğümüzde, ama yine de gözardı edelim biz, proje ile İstanbul'un geleceği ipotek altına alınmış olacak bence. Zaten padişah tayyip daha şehzade iken istanbul'da bir kanal yapmıştı, foto'da görüyorsunuz. 1.fotoğraf çıraklık eseri kanal, 2.fotoğraf kalfalık eseri kanal, son olarak ustalık eserini yapacak. Vay vay vay :P


Proje ile birlikte 2 yeni şehir dile getiriyor sayın padişah tayyip ama bu iki yeni şehir demek daha çok nüfus demek. 17-18 milyon olan nüfus olacak 30 milyon. Oy oyyy şimdiki keşmekeş insanları çıldırtırken o zamanı düşüenmiyorum bile. İşte o zaman proje tam çılgın ismine yakışır hale gelir. İnsanlar cinnet için sıraya girer :)

Proje ile harcanacak paraların bir şekilde kanal yapıldıktan sonra amorti edeceğini kendisini düşünüyorum. Sonuçta o kadar büyük bir yatırım sonucunda gelir elde etme yollarına bakacaktır elbet devlet büyüklerimiz. O konu hakkında bilgiye sahip değilim. Eğer o da yoksa, küllüm zarar bir proje olarak nitelendirmek mümkün rahatlıkla.

Projenini maliyeti belli değil, belli bir maliyet analizi yapılmadığı ortada 10 milyar dolar diyorlar ama çok daha fazla miktara olur bence, 10 olursa iyi bence böyle bir proje için. Ama yazık vallahi yazık. İhtiyacımız var mı böyle bir şeye bence yok ama seçim öncesi bir şeyler yapıyorum havası vermeyi taşıyor bence bu hareket! Çok daha güzel şeyler için kullanılabilir bu kadar para. İstihdam yaratmak varken neden kanal çok mu zenginiz arkadaş :)

Ayrıca bu projenin çevreye olan zararını söylememe gerek yok sanırım. Daha çok nüfus, daha çok yapılaşma, daha çok atık, daha çok zararlı gaz ve daha az orman. Kısaca daha az yaşam alanı! Çevre açısından AKP hükümeti zaten bu konuda rüştünü ispatlamış bir parti. Bakınız Trabzon Uzungöl, akpden önce akpden sonra ! Gerçekten yazık. İstanbul zaten beton yığını bir şehir, daha da kötü olacak. Böyle şehircilik olmaz olsun!!


Güzelim Uzungöl'ün son hali böyle. Doğa ve çevre düşmanı, eskinin mücahitleri şimdinin müteahhitleri!

Sen koca bir çılgınsın Tayyip!! - http://fizy.com/#s/127vva

Fotoğraf Kaynak: Zoban

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 8 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Uzungöl'ün halini görmemiştim :(( Yeminle gözlerim doldu. Bu nedir ama :((

 2. "eskinin mücahitleri şimdinin müteahhitleri"

  :)) Fazla kelama ne hacet

 3. karadeniz yolu yapacaz diye koskaca sahili mahvettiler ayın şekilde... çocukluğumun geçtiği eski evimin olduğu yerde şimdi kocaman berlin duvarı var! Mahvettiler oralar... Şu mahvolmuşluğu ben bilirim.

 4. Komedi ne diyeceksin başka efendi çıkmış bi güzel sallamış sanki yapılabilecek bişey gibi :) Beyin bedava kerizde bol inananlar mutlaka olacaktır.

 5. Haşmet, vallahi içler açısı bir durum. Şehircilik anlayışında çığır açmışlar resmen efendiler!

  Miskin kek, öhömm :)

  Yeja, karadeniz sahil yolu değil mi tam bir felaket oyol yüzünden sel basmıştı sanırım bir yeri. Orası da Uzungöl kadar rezalet bir proje!

  Cemo, ya had, yaptı diyelim ama o kadar gereksiz ki şu an için. Daha elzem şeyleri çöz sonra yap ama yook hep böyle bu adam!

 6. İstanbul boğazındaki trafiği azaltacakları ve istihdam yaratacakları bahanesini ileri sürüyorlar ama Ukturk' un da dediği gibi artan nüfusun yaratacağı keşmekeşi düşünen yok. Onu da geçtim, yapmacık demokratik paketlerle oy rantı yapacaklarına daha gerçekçi adımlar atıp, harcanacak bu kadar fazladan paramız varsa, neden doğu ve güneydoğu' ya eğitim ya da sanayi tesisleri kurmuyoruz ? Oraya istihdam ve/veya eğitim götürülse bu paralar daha verimli kullanılmış olmaz mı? Büyük şehirlere göçü bir nebze engellemiş, gelir dağılımını daha dengeli hale getirmiş olmaz mıyız? Demokratik açılım paketi diye başlayıp, PKK' yı resmileştirme çabalarına dönen siyasal oyunlar yerine daha gerçekçi bir açılım olmaz mı bu? Koca devletin aşiret reislerini susturup oraya sanayi ve eğitim götürmeye gücü yetmiyor mu?

  (Durduk yere niye bu kadar coştuysam :)

 7. Uzungöl...
  Tayyip eli değmeden orayı görmek isterdim...

 8. e-serdark, coşmak iyidir güzel bir yorum olmuş her zaman coşmalısın serdar bence :) Güneydoğuya yatırım konusunda sana sonuna kadar katılıyorum!

  Missbone, malesef kalmadı :( ama bende videoları falan var sana gösterebilirim öhömmm :P:p :D


Leave a Reply