20.3.11

Yaş 27 | yeni yaşımda kendime sözler verdim

Yazan: Ukturk | 20.3.11 | Kategori: , , |
Yazı: Yaş 27 | yeni yaşımda kendime sözler verdim

Merhaba ben ukturk. Dün 19 Mart 2011 tarihi itibari ile 27 yaşında sayılıyorum artık. 1984 yılında başlayan bu serüven günler geçtikçe daha heyecanlı bir hal alıyor. Bazen ben bile şaşırıyorum. Şimdi siz gençler bilmezsiniz bu ukturk abiniz neler gördü neler geçirdi, ne savaşlar gördü, ne çileler çekti, ne ayrılıklar gördü. Hem bizim zamanımızda gençlik de bir başkaydı kızlar falan bizim zamanda kendi teklif ediyordu yaaa:P Ayrıca nerede o eski ramazanlar, insan özlüyor bazen, ne varsa bizim gibi eski topraklarda var...

Bu yazıyı dün yazmak isterdim tabii ama doğum günü kutlamayı sevmeyen bana sağolsun bazı arkadaşlarım sürpriz adı altında bir şeyler düzenlemişler ben de kıramadım gençleri madem dansöz getirmişsiniz, sonra yemek içmek almışsınız ziyan olmasın nimet diyerekten çalsın sazlar oynasın kızlar moduna girdim. Arkadaş kurbanıyım yani :( O yüzden kendime bu yaşıma girerken bazı sözler verdim. O sözleri burada sizlerle paylaşmak istiyorum müsadenizle, öhöömm :)


1. Artık kısa cümleler kuracağım. Mesela önceden "Handan canım vallahi süper görünüyorsun ne zamandır böyle bir güzellik ile karşılaşmamıştım sanki bir güneş doğdu sen girince odaya, maşallah." bu şekilde kurduğum cümleyi kısaltıp şöyle dile getireceğim. "Handan iş çıkışı bir şeyler mi içsek sonra da film izleriz?" Çok pratik değil mi hem daha dürüst yalancı iltifatlar yok. Harikayım.

2. Köprü trafiğinde sıkışıp kalınca "ne oluyor yaa ne var orada" nidalarıya arabadan dışarı çıkıp elimi belime koyup off poff deyip tekrar arabaya binip sonra camı açıp "hadi bee hadii" demeyeceğim. Çünkü hiç bir faydası yok, güzel sesime yazık. Ama umarsızca kornaya basabilirim, halkı proveke edebilirim, o da olsun artık :)

3. Bidost ve pippi haşmet gibi blogcuların blog yazarlarının dedikodusunu yaptığı chat sohbetlerine katılamayacağım artık. Böyle yalan yanlış şeylerle kafamı dolduruyorlar, beni gaza getiriyorlar. Dedikodusuz bir blog dünyası düşlüyorum. I have a dream!!1

4. Atık 27 olduğuma göre bayramlarda küçüklerimin elimi öpmesine izin vereceğim. Böyle uzatacağım hatta öpsünler diye. Harçlık yerine de çikolata vermeyi düşünüyorum. Parayı biz kolay mı kazanıyoruz lütfen. Yaşımın gereklerini yerine getireceğim yani bir abi olarak. Bana da bu yakışır.

5. 18-20 yaşlarındaki (ama benim kadar, dışarıdan baksan hiç göstermiyor) güzel güzel üniversiteli kızların bana "abi" dediği zaman üzülmeyeceğim. Kader yaşlanıyorsun ukturk deyip köşeme çekileceğim onları ite-çakala bırakacağım. Acı evet ama elden ne gelir.

Son olarak ise bu bir söz değil ama üzüntümü belirteceğim. Malumunuz bu dereotundan isimli şahsın doğum günü de 17 Mart. Yani o da bir balık burcu. Böyle bir adamla aynı burcu taşımaktan duyduğum acıyı anlatamam size. Böyle herifler yüzünden benim gibi harikulade balık burcu insanları şöyle böyle diye hor görülüyor. Bunu da burdan belirtmek isterim. Teşekkürler.

Hediyeleri lütfen danışmaya bırakınız. BlogMania olarak ilginize teşekkür eder, iyi bloglamalar dileriz... :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 11 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Adsız dedi ki...

  mutlu nice yaşlara ukturk..sen abi değil bizden birisin, metin ol :P seviyoruz seni:))

 2. Dogum gunleri artik sevincten cok huzun getiriyor insana. Yaslandigimizi yuzume tokat gibi vuruyor rakamlar..
  Ama muhim olan ruhumuzu genc tutabilmekte..

  Yeni yasin ne diliyorsan onu getirsin sana. Nice senelere.

 3. Mutlu Yıllar :)

 4. Tık tık Nice yaşlara. Nice sonsuz mu demekti? Peki daha gerçekçi olalım.27+27+27=81 bence bu iyi.Öp başına koy. :) Daha fazla mı? Valla bize gelişi bu.

 5. Adsız dedi ki...

  20den sonra cok hizli geciyor zaman :) 30dan sonrasi nasil olur bilemiyorum ama herseyin bir guzelligi var ,önemli olan mutlu olman ..nice yillara ,arkadaslarina uymussun yoksa biliriz sen cok uslu bir insansin sevmezsin öyle dansöz falan :))

 6. nice mutlu yıllar Ukturk:)

 7. 1. karar süper :) Kısa cümlelerin kızlar üzerinde daha etkili olduğuna emin olabilirsin :) ancaakkk çocuklara para yerine çikolata verme kararını bir daha gözden geçirmeni diler ve yeni yaşını kutlarım...

 8. kaan izimdesin! beni takip etmeyi bırak dicem de bu imkansızmış anladım.

  neyse hadi ben seninkini kutlayayaım da farkım ortaya çıksın

 9. mutlu yıllar sanaaaa mutlu yıllar sanaaaa mutlu yıllar mutlu yıllarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mutlu yıllaaarrrrr ukkkkkktuuuurrkkkk...

  makamı hisset okurkene :D

 10. Pinkzorro, yüreğime su serptin çok rahatladım şu an, iyiki varsın :P

  Ella, benim ruhum her daim genç ama saçlarıma aklar düşmesi beni korkutmuyor değil :((

  Cemo, eyvallah.

  Rahat Yazar, teşekkürler.

  Kısaca Fd, ne yaptın sen ah yaa :/

  Enk, evet ya daha dün 21 yaşındaydım bugün uyandım 27 olmuşum off :/ Dansöz tarzım değil zaten daha modern şeyleri seviyorum ben :P:p

  Yeşil, bende yavaş yavaş öğreniyorum işte bu işleri, daha toyum :)

  05dere, no comment!!!

  Yeşo, tüm hücrelerimde hissettim makamı :P

 11. sensin dedikoducu hıh


Leave a Reply