17.3.11

Leyla ile Mecnun - Dizi | sevdalılar beni anlar!

Yazan: Ukturk | 17.3.11 | Kategori: , , , , |
Yazı: Leyla ile Mecnun - Dizi | sevdalılar beni anlar!

Merhaba, blogların hala tam anlamıyla açılmadığı bu güzel Mart gününde, Türk televizyonlarda izlediğim iki diziden biri olan Leyla ile Mecnun dizisi hakkında sizleri bilgilendirmedir niyetim. Niyetim ciddi. Müsaitseniz bu akşam daha önceki akşamlar olduğu gibi misafir olacağım evlerinize... Tabii dizi Trt 1 dizisi olunca böyle bir resmi giriş yapıyor insan, etkiliyor insani vallahi, TRT nan boru değil sonuçta öhömm :)


Evet efendim bu diziyi aslında tesadüfen keşfetmiştim 23 Şubat akşamı şurada şu yazıyı yazarken (yazıda da belirttiğim gibi) kanallar arası mütemadiyen zap yaparken kanallardan TRT1 açık kalmış, bak sen işte kısmete! Neyse işte sonra baktım dizi var, güldüm falan esprilere dedim TRT kedi olalı bir fare yakalamış falan derken öbür hafta bir daha izledim bakalım nasıl devam edecek diye sonra kendimi gülerken yakaladım ansızın. Tam benim zihniyetime uygun bir dizi çünkü. Neden mi açıklayayım memnuniyetle :P

- Öncelikle dizi de saf kalbi temiz delikanlı var. Adı Mecnun. Aynı ben yani bu konuda. Sadece benim adım Kaan onun adı Mecnun. İlk olarak buradan bir yakınlık hissettim. Bence kanka olmamızda bir sakınca yok Mecnun. Kağım açık sana!

- Sonra, dizide absürd espriler, anlar, dakikalar ve saatler geçmek bilmiyor. Absürdizmin doruklarında yaşıyorsunuz diziyi izlerken. En sevdiğimden. Olayların anlatılışı falan harikulade, adamlar yapmış!

- İsmail abi var orada bir tane. Bu Mecnun'un mahalleden arkadaşı diyelim. Adam komik gerçekten komik. Böyle hafif gerizekalı sanki ama iyi niyetli bir abimiz. Absürd olayının başlangıç noktası her zaman için, sağolsun güldürüyor beni :)- Bir de Mecnun'un annesi var. Pakize galiba ismi. Annesi bizim Mecnun'u evlendirmek istiyor. Böyle kapı kapı kız arıyor o derece. Hatta Almanya'ya gidip kızlara bakıp albüm yapıp sonra da Mecnun'a gösterip, seç beğen al yavum diyor. Mecnun'da burun kıvırıyor. Aklıma teyzem geldi bana bir arkadaşının kızını anlatıyordu bir ara sürekli, o zaman anlamamıştım şimdi anladım vay arkadaş :P

- Son olarak kim var peki. Kim olacak Mecnun'un Leyla'sı var. Kız çok güzel abi. Böyle melek gibi bir şey. Sadece yüzüne bakmak bile insan huzur veri o derece temiz yüzlü. Ben sadece bakabilirim dokunmaya kıyamaz insan vallahi. Aşağıda fotoğrafıı görebiliyorsunuz bu İzmir'li güzelin. I love İzmir :P Ezgi için bile izlenir bu dizi. Respect!!


İzleyin arkadaşlar. Çarşamba günü TRT 1 22.00'dan sonra :)

Oyuncular: Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Asuman Dabak, İşdar Gökseven, Cengiz Bozkurt ve Köksal Engür

Yönetmen: Onur Ünlü

Senaryo: Burak Aksak

Tıs tıs tıs :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 6 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Güzel bir anlatım olmuş. Merak ettim diziyi. :)

 2. Aquamarine, teşekkürler. Sana yardım edeyim. 1. bölüm, 2. bölüm ve 3.bölüm. Youtube ellerinden öper. İşte o linkleeeer :) (Önümüzdeki hafta 7.bölüm yayınlanacak sanırım)

  1. http://www.youtube.com/watch?v=01WfkDh4Ag4
  2. http://www.youtube.com/watch?v=bCrj2U1IjhI
  3. http://www.youtube.com/watch?v=KZ6SB1VG8Js

 3. Türk dizi hiç izlemem aslında ama ilgimi çekti. Bakacağım bir.

 4. Dün gece kanallar arasında amaçsızca gezerken denk gelmiştim bende. Bir süre izledim hoşuma gitti. Tabi diziyi izlememin bir nedeni de Selen Seyven'i görmüş olmamdı. :) Nedense Selen Seyven'i bir filmde, dizide falan gördüğüm zaman kilitlenip kalıyorum. :) Neyse özetle evet güzel bir diziye benziyor meraklılar izlesinler efendim.

 5. kanallari zaplarken Ferdi Tayfur'un sarkisini duymamla durmam bir oldu, daha sonra izledikce gördum ki dizi de guzelmis.. diger bölumlerini de vaktim olunca netten izliycem. :) mecnun benim kafadanmis, Ferdi baba seviyor.
  Bu arada basroldeki kiz daha gecenlerde disleri telli cocuktu, evrim gecirmis resmen.

 6. Adsız dedi ki...

  ezgi asarogluyla ali atayın uyumları izlenmeye deger......bakısları ve vucut dilleriyle o kadar guzel anlatıyorlar ki askı........yeni bolumleri izleyemiyorum leylanın yasını tutyorum resmen..............


Leave a Reply