10.3.11

Her yerde "kar" var, ah le yar yar...

Yazan: Ukturk | 10.3.11 | Kategori: , , |
Yazı: Her yerde "kar" var, ah le yar yar...

Merhaba, blogların hala kapalı olduğu şu günlerde kendimiz çalıp kendimiz söylediğimizden mütevellit, yeni yazı dizisi denemeleri yapmak için çok ideal böyle şeker gibi pamuk gibi ortam var. (cümle devrik oldu sanki, olsun önemli olan insanlık) Hatta bu boşlukta çok iğrenç ötesi espri denemeleri yapmak istemiyor da değilim hani. Ama daha cesaretimi toplayamadım, inşallah bu blog onu da görecek, neler görmedi sevgili blog severler. Sarışın gördü, esmer gördü, kızıl bile gördü... Neyse efendim yeni yazı denememin adı falan yok ama Yani kısa kısa maddeler halinde anadolunun bağrından kopup da gelen notlar, bilgilendirici detaylari öneriler, çapsız komiklikler falan olacak. Ve her yazıda farklı bir konseptimiz olacak. Ana konu diyebiliriz :) Bu muhteşem ötesi fikir nereden aklıma geldi derseniz rüyamda gördüm, (ne kadar yalancıyım ben bile inanmadım ama siz inanın). Evet başlayalım!

Ana konu (anakonda): KAR

- Ankara'lılara tavsiyem gece yatarken şu şekilde dua etmeleri. Yoksa bu lanetten kurtulamayacaklar bir ömür boyu. Elleri açmak suretiyle "Allahım lütfen 06MelihGökçek başkanım milletvekili olsun, o bunu hak ediyor, ülkemizin onu ihtiyacı var. Ankara'daki görevini tamamladı gitsin artık, lütfen lütfen yaa ağlarım bak" demeleri onların Melih'ten tek kurtuluş yolları. Yoksa "Yollar tuzlanıyor, inanmıyorsan tat istersen" cümlesini daha çok duyup ama karda kışta yolda kalmaya devam edeceksiniz. Siz kendinize bakın İstanbullular derseniz biz alışığız yolsa kalmaya, kaderimize boyun eğdik ama siz yapmayın bari kurtarın kendinizi:P (Hımm tuz da birinci kaliteymişşş)


- Bu İzmirlilere üzülüyorum ben vallahi. Antalya'da bunun içine giriyor aslında. Yaz aylarında herkesin gözdesi olan, gençlerin aralarında "abii gel İzmir'e gidelim denize falan gireriz, iki kız keseriz falan, Isparta kesmiyor artık" gibi konuşmalara sebep olan bu güzide iki şehrimiz kış aylarında özellikle kar yağdığında adam yerine konmuyor. İzmir'e yağan kar İzmir'deki soğuk (hava 8 derece üşüyoruzZzZ) hep fasülyeden saylıyor. Ben İzmirli olsam alınırım arkadaş, bizde de üşüyoruz az da olsa bize de yağdı kar diye söylenirdim. Resmen ayrımcılık. Buradan tüm İzmir'li kızlara sesleniyorum. Soğuk kış günlerinde yanınızdayım, korkmayın yalnız değilsiniz bana anlatabilirsiniz kar yağışını... Canlarım benim.

- Bir de kar yağınca klasik haber biçimi nedir biliyor musunuz. Bisküvi denince akla hemen onun adı geliyorsa, kar deyince de bu haber şekli geliyor akla. "Evet bir yerde denize girerlerken, bir yerde kara kış hüküm sürüyor sayın seyirciler" Bence adalet değil bu. Toros'da kar yağsın Anamur'da ayva çiçek açmış yaz mı gelecek türküsü söylensin. Arada 40 km var lan ayıp. İşte o haber!! Hiç yakıştıramadım Anamur halkına, ben onlardan toroslara çıkıp kar yağışına maruz kalan dostlarına destek olmalarını, kameralara önünde "Ankara'daki ve İstanbul'daki dostlarımızın çilesini paylaşıyoruz" demelerini beklerdim. Öyle Anamurumuz güzel demekle olmuyor, bir hediyenizi görmedik daha yıllardır geliriz gideriz. Ancak muz verin, muzdan tiksindim lan!


- Çocukların kar sevinci! Yukardaki çocukları görüyorsunuz. Soğukta yöresel kıyafetlerini giymişler, karın gelişini kurtluyorlar sanırım. Kar sevinci demiş çünkü. Bu fotoğraf Trabzon'un Şalpazarı ilçesinden. Şalpazarı'nın çocukları karı böyle kutluyormuş demek ki. Ne güzel, ne sevimli ama bir o kadar da ilginç. Ya bizim İstanbul'ûn çocukları, aile terbiyesi almamış zibidileri vb.. nasıl kutluyor peki karın gelişini. Evlerin camlarına kar topu atarak.! Buradan o zırzoplara sesleniyorum bakın da örnek alın, öyle kutlanmaz böyle kutlanır kar. Çocuk var çocuk var işte. Biz böyle miydik hiç camlara kar mı atardık, kardan kaleler yapardık içine torpil atardık veya kardan adamın burnu torpil olurdu, fitili yakar kaçardık kafası uçardı, yaratcıydık, usluyduk biz :P
**
Haftasonu ısınıyor havalar. Bir piknik yaparsınız artık bu hafta olmazsa öbür haftaya. Benim yerime de yapın nan çok severim ben böyle şeyleri ama gidecek adam bulamıyorum insanlar entel olmuş arkadaş, nasıl arkadaşlarım var yanlış yerde yanlış insanlarla yaşıyorum :P

Bitti.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 4 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. hahah adamlarda ne laflar var ya hayretler içerisindeyim artık.

  2. Sanane kardeşim adamların anamurundan. Muzlarının gübresini senmi serptin, allah allah. :) Antalyaya kar yağmış, en son kaç sene önce yağmıştı? Kuzenlerim var antalyada, hatunlar ilk kez bere, atkı falan aramış o derece yani. Boşver sen kendi işine bak. Ben köy yolları kapandı diye ölçüm yapmaya gidemedim işim aksadı parasız kaldım. Karın sevincini bebeler yaşıyo.

  3. Birde, ben biri adsl den hala ve hala dns siz bilmemnesiz bağlanabiliyorum :)

  4. Smg, sanırım melih başkanımdan bahsediyorsun, allah onu başımızdan eksik etmesin yoksa kim söylebilir böyle güzel vecize sözler:P:p

    Kumral, muzları güzel ama vallahi böyle mis gibi. Ama çok yemek faydalı değil :P Kumrall içeriden tanıdıklarınmı var senin de girebiliyorsun öyle yasak masak dinlemeden. Ergenekoncu musun sen de yoksa!! Aman allahım kimlere gönül vermişim. Bir ergenekoncuya aşık oldum O_o güzel film ismi olur ama hehe:)


Leave a Reply