3.2.11

Evliliğe yanaşmayan kızlara hediye ile mesaj verme sanatı

Yazı: Evliliğe yanaşmayan kızlara hediye ile mesaj verme sanatı

Merhabalar, genelde erkekler evlenmekten kaçar derler ama tamamen yalan biz erkekler evlenmek için can atıyoruz, artık günümüzde bu roller değişmekte kızlar da evlilikten kaçmakta önce kariyer demekte veya “ayy çocuk yapıp güzel vücudumu bozamam beklesin daha, evlenemem ben daha” diyebilmekte. O yüzden böyle evlilikten kaçan aşk, sevgi bilmeyen kızlara nasıl evlilik mesajı veririz biz gözü dışarıda olmayan erkekler olarak oturdum düşündüm. Hem kendime hem siz erkek dostlarıma rehber niteliğinde olacak bu yazıyı yazmaya karar verdim, biz erkeklerin saf ve temiz duygularıyla artık oynamasın kızlar diye. Aşağıdakilerin hepsini kademeler halinde yapmalısınız ama istediğiniz sıradan da başlayabilirsiniz. Tercih sizin.

1. Küçük Ev Aletleri:

Askere gidip gelmiş, işinde gücünde biri olarak artık çoluk çocuğa karışmak sizinde hakkınız. Buna kimse mani olamaz. Evlenmek istediğiniz kız arkadaşınıza bir ev aleti mesela hımm mikser, robot, katı meyve sıkacağı gibi şeyler alarak hem evlenmek için bir mesaj vermiş olursunuz hem de evi yavaş yavaş döşemeye başlarsınız, çeyiz staylaa yani :P Hediye ile ev döşeme bir arada. Bu hediyeyi alan kız mesajı alacaktır, hemen boynunuza atlamazsa hadi evlenelim Necati diye, bilin ki kız sizin duygularınızla oynuyordur, evlenmeyecektir sizinle, kendiniz kullandırmayın kardeşlerim :P Yok anlamamışsa hala mesajı, jetonu 32 köşelidir, sabır. Ne demiştik 3 yıl önce sabrın sonu selamettir, her zaman geçerli :)

2. Bebek Kıyafeti:

Birinci seçeneğimizde evimizi döşemeye başlamıştık. Tercih sizin, isteyen arkadaşlarımız ev döşemeyi biraz geriye atarak çocuğa yatırım yapabilirler. En büyük yatırım çocuğa yapılan yatırımıdır unutmayalım, evet sosyal mesajımızı da vermiş olmanın mutluluğuyla artık kız arkadaşımıza aldığımız bebek patiği, yeleği, şapkası gibi şeyleri verebiliriz. Hatta bu hediyeyi önceden anlaştığınız bir mekanda fonda Berdan Mardini senden çocuğum olsun istiyorum duygusal parçası eşliğinde verebilirsiniz. Ayyy çok romantik. Akıllı bir kızsa o an kaçar... Kaçar mı hiç bulmuş romantik çocuğu :P Size “ayy Necati aşkım harikasın ama bu mavi ben kız olsun istiyorum keşke pembe alsaydın” diyebilir. O anda siz erkek adamın erkek çocuğu olur demiyorsunuz tabii, sağlıklı olsun da önemli değil canım diyeceksiniz, evlendikten sonra diyebilirsiniz hehe :) Çocuk demek evlenmek demek, mesaj çok net :P

3. Ev Yemekleri Kitabı:

Günümüz kızları artık biliyorsunuz pek hamarat değil o eski annelerimiz gibi değiller. Tabii devir değişti, o yüzden bir çoğu ev yemeklerinden bihaberler.Varsa yoksa salata, fast food, makarna, sonra pizza falan. Bir erkek adam neden evlenir öncelikle düzenli olarak akşamları evde sıcak yemek yemek için :P Ev yemeği yapmasını bilmiyorsa ne yapalım biz o kızı hehe :P Neyse efendim yemek yapmayı bilmeyen kız arkadaşımıza ev yemekleri kitabı hediye ederek bir an önce öğren şu yemek yapmasını öğrendikten sonra evlenelim mesajı veririz. Bu mesajı çoğu anlamaz, o yüzden verirken hediyeyi “Handancım burada çok güzel tarifler varmış zaten sen biliyorsundur da belki bilmediklerin varsa öğrenirsin evlenince yaparsın yeriz beraber hehe” demelisiniz. O hehe kısmı unutulmamalı sanki şaka yapıyoruz gibi :) Aç ayı oynamaz. Burada “ayı” biz oluyoruz:P

4. Anne-Çocuk Kursu, Hamile Pilatesi kursu vb.

Çok büyük mesaj verir. Kız damdan düşmüş gibi olur. Bir nevi evlenme teklifi gibidir. Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü gibi bir şey bu :P Daha açık olamaz bir insan. Aklı havalarda olan hovarda kızlar bile “ayy bu Necati beni çok seviyor, ne tatlı” diyebilir bunun karşısında. Ucu açık 2-3 sene içinde istediği zaman başlayabileceği anne-çocuk terapisi tarzında entel dantel kurslar, işte ebru şallı eşliğinde hamile pilatesi kursu falan niyetimizin ciddi olduğunu gösterecektir. Bu kurslara ilerde başlamasa da olur, biz mesaj veriyoruz, zarf atıyoruz, çok oyun severiz, kurs bahane. Düşündüm de tekrar değişik bir teklif türü, hem evlenelim hem çocuk yapalım diyorsun, yeni maceralar arayanlar için ilginç bir deneyim olabilir :P

5. Tek Taş Yüzük:

Kesin sonuç. Eğer, abicim ben uğraşamam öyle küçük oyunlarla falan yok emzikmiş, yok sulukmuş, yok kuru fasülye nasıl yapılırmışla diyenlerdensiniz, en son yapılacak işi ilk olarak yapabilirsiniz, direkt alırsınız bir tek taş yüzük, takarsınız parmağa, oldu da bitti işte. Kız böyle bir şeyi daha beklemiyorsa biraz şaşırabilir, ama büyük ihtimalle de kabul eder canımmm, o kadar paraya kıymışsınız tek taş almışsınız yazık günah. Onun hatırına kabul eder insan :) Yukarda “ayı” demiştim değil mi hımm evet:P Bunu anlamayacak kız yoktur en salağı bile bilir ki tek taş demek evlilik demek, hediye tek taş mı olurmuş şu krizde, yol evlilik o kadar :P Evlenince de bir beşi bir yerde alırız, sonra da araba taksitinde bozdururuz hehe :)

Allah mutlu mesut etsin efendim. Bir yastıkta inşallah :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 13 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Adsız dedi ki...

  5. madde hariç tamamen yanlış yollar, lütfen bunları deneyip de kızı elinizden kaçırmayın.
  Evli bir bayan olarak küpe yapıyorum bunları size. İlk dört hamleniz kesinlikle ve kesinlikle ters teper.

 2. "Evliliğe yanaşmayan kızlar" ??
  yalan valla yalan.

 3. :)iyimiş, bence kariyer yapmayı düşünecek kadar iddalı biri evlilik yapabilecek kadarda cesaretlidir tabi bazı cinslerimde ' aaa evlilik bana göre değil' demeleri çok komiğime gider evlilik bana göre değil ona göre değil buna göre değil bu evlilik kime göre peki?:)

 4. çeyiz stayla olayına öldüm (: bence yemek kitabı vs.. benzeri şeyleri biraz da kendi yeteneklerinizi geliştirmek için kullanın, hani alıp okuyun yumurta neymiş, maydonoz neymiş falan öğrenin, lazım gelir (:

 5. yüzük bile ürkütür.tüm hediyeler yanlış seçimmmmm.aman derim:)

 6. ben de neden evlilige yanasmiyorum diye hayiflaniyordum. megerse bana kimse bana bunlardan almamista ondanmis. benim bi kahabatim yokmus yani. Aydinlanma yasiyorum suan da :)

 7. Tek taş en garanti yöntem hatta bi bond çanta dolusu para verirseniz daha mutlu olurlar anında zara olsun, mango olsun, mudo olsun benzeri mekanlardan kendilerine alabilecekleri kıyafetlerin hayaline dalıp hemen evet derler ne teklif ettiğinizi bile sormadan :D

 8. nerdeee sizin gibi erkek nerdee ha bi göstrn bana

 9. Yanaşasım varsa da kaçırtma yöntemleri gibi aahah:D gönlü istemiyosa kzın ağzınızla kuş hatta karga tutsanız boşş:)

 10. "O yüzden böyle evlilikten kaçan aşk, sevgi bilmeyen kızlara nasıl evlilik mesajı veririz biz gözü dışarıda olmayan erkekler olarak oturdum düşündüm" den sonrasını ohumadım hajı. Yazı bana hitap etmiyomuş:)

 11. cıks cıks, bunların hiçbirini yapmayın derim ben. hele o yemek kitabı mevzuuna hiç girmeyin bence. kitabı uzatmanızla kafanıza yemeniz arasında maksimum 2sn oynar, benden söylemesi ;)

 12. kırmızı siyah mavi ve bir miktar da metal renklerinin üzerinde yer aldığı şirin bir mızıka.böyle bir hediye olur mu sence?

 13. 4. maddeden sonra kız uçmasın bir kroşe veya kafa darbesiyle, ben o kadar kilolumuyum diye :)

  Ayrıcana çok beğendim, güzel bi yazı olmuş.


Leave a Reply