13.12.10

Le Blog de Betty | Paris

Yazan: Ukturk | 13.12.10 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Le Blog de Betty | Paris

Merhabalar, bir son dakika gelişmesini aktarmak için yine beraberiz. Helllooo! Ünlü yabancı bir blogger daha blogmania'ya hayır diyemedi. Daha önce sevgili Chiara Ferragni hayır diyememişti şimdi de Milano'dan Paris'e geçtiler. Kim bilir bundan sonraki noktaları neresi olacak. Kim bilir! Evet, moda dünyasının altını üstüne getirmeye devam ediyoruz gördüğünüz gibi. Rus bloggerlardan da teklif var ama emin değilim daha, kararsızım bu konuda düşüneceğim. Evet konuğumuz tahmin ettiğiniz gibi Parisli Betty. Ben ona öyle diyorum. Daha samimi. Hem sadece iş arkadaşları ona öyle diyormuş bir de ben artık. O kadar samimi olduk yani öhömm.


Betty, Fransız bir moda bloggerı. Blog ismi ile Le Blog de Betty. En ünlü moda bloglarından biri. Paris Fashion Queen de diyorlar, bazı yerlerde öyle duydum. 2008 Şubat ayından beri bu blogu tutuyor kendisi. Önceleri 1-2 ay sadece fransızca yazmış. Daha sonra da hem ingilizce hem fransızca tutmaya başlamış blogunu. İlk yazmaya başladığından beri bir ilgi var aslında bloguna. Şimdilerle her yazısı 200-300 yorum alan bir moda ikonu Betty. Betty de ne şeker isimdir, anlamı nedir acaba. Betty'nin burcunu da merak ettim şimdi, bence Başak. Benim de yükselenim başak hımm:P Bence anlaşabiliriz :)

Betty blogunda giydiği kıyafetlerini, yaptığı seyahetleri-alışverişleri, arkadaşlarını kısacası yaşamının bir bölümünü paylaşıyor bizlerle. Betty'nin ilk blog yazılarına girip bakarsanız göreceksiniz yaşadığı değişimi. İlk başlarda iyi niyetli ama gayet amatör fotoğrafları ve kıyafetleriyle salınıyor. Onlar da güzel ama şimdikiler kadar değil. Şimdi ise gayet profesyonel fotoğraflar, pozlar ve harika kıyafet seçimleri ile salınıyor blogunda. Yani biraz azim ve ısrar ile güzel noktalara gelinebiliyor. Yeni, bu tarzda moda blogu tutmaya başlayan kızlara da örnek olacak cinsten bence:P Zaten iyiyseniz kesin birileri görecektir ve tavsiye edecektir sağa sola sizi. Gören de beni moda eleştirmeni falan sanır :P


Betty o kadar çok seviliyor ki Miami seyahati sırasında çektirmiş olduğu bir fotoğrafı ZARA tarafından bir T-Shirt tasarımı olarak karşımıza çıkabiliyor. Buradan bakabilirsiniz ilgili yazı, fotoğrafa ve 700 yoruma:P Pekte güzel olmuş bence :)

Betty'nin blogunda en çok beni ayakkabıları cezbetti desem yalan olmaz. Güzel seçiyor kız bana göre. Hatta geçen gün Twitter'da da dile getirdim şu şekilde "kızlar böyle ayakkabılar giyin lütfen lütfen ! http://imgur.com/OndoP.jpg" Güzel değil mi bence çok güzel. Hep topuklu topuklu nereye kadar aa kızlar biraz da böyle sportif takılınız lütfen rica edeceğim:P Betty'i örnek alın biraz :)

Betty, yanlış duymadıysam 27 yaşında. Böyle dünyalar güzeli bir kız diyemeyiz ama çok şirin, güzel de. Çıtı pıtı bir şey. Aman da aman ne tatlı şeysin sen deyip yanağından bir makas alınabilir. Böyle tam evlenmelik kız havası var haha:P Mesela Chiara'da yok o hava, alamadım ben malesef o havayı. Gezmelik kız o:P Hımm yüz vermeyince hemen çamur atıyorum :) Betty'nin blogunu takip etmek modanın doruklarında gezmektir, everesttir:P Hehe abarttım Türk moda bloggerlarının eline su dökemezler aslında da neyse işte:P Ayrıca bolca fotoğraf paylaşıyor kendisi, en sevdiğimden. Moda blogu dediğin böyle olur bol fotolu. Kendimce onlara isim taktım zaten. Resimli moda blogu:P Hımm resim değil fotoğraf :)

Betty de böyle bir blog işte, şirin bir şey. Moda blogu takip edenler biliyordur zaten ama bilmeyenler ve yeni başlayanlar için burada yer vermiş oldum. Moda blogu ile benim ne işim olur diyenlere ise tavsiyem, canları sıkıldığında girsinler öyle ağızlarını bir karış ayırarak fotoğraflara baksınlar. En azından bir iki güzel şey görüp keyiflenme şansınız olabilir. Moda bloglarını kötüye kullanım hımm:P

BlogMania gururla sundu :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. 775 comments :P hayır yani pc'yi kırıp atasım geldiğinden değil :P

  2. Betty'nin blogu gercekten guzelmis,tamam blogunu sevdim ozendim ve ayakkabilarina da bittim. 775 yoruma da imrendim.Eee guzel seyi takdir etmek gerekir, 776. kisi olarak ben de yorumumu ekledim:) Bu kiz 1000leri gorur, Blog Mania sen bir potansiyel kesfetmissin:)

  3. Çizer, güzel yapıyor işini ama Betty hak ediyor bence fazlasıyla :) Ayrıca o kadar popüleritiye normal o kadar yorum :)

    Kiyiya Vuranlar, ayakkabılar şahane dediğim gibi. Yok ben potansiyeli değil olmuş olanı koydum buraya TR'de görmeyen varsa görsün diye, belki feyz alırlar diye:P

  4. kıskandım ahan da hiç de kaçmaz zaten gözünden güzel kızların blogları.. :D

  5. Yeja, kıskanma kıskanma çalış senin de olur:P Hem güzel hem iyi bloglar diyelim. İkisi bir arada:P


Leave a Reply