8.12.10

Göbek üstü edebiyat Twitter varsayımlarım doğru çıktı (belgeli oğlumm)

Yazan: Damat Ferit | 8.12.10 | Kategori: , , |
Yazı: Göbek üstü edebiyat Twitter varsayımlarım doğru çıktı (belgeli oğlumm)

Konnichiwa:) Geçen gün yazdığım bazı kişileri rahatsız eden ama büyük bir kesimden destek alan (maiillerim kitlendi lan o derece yani:D) Göbek Üstü Edebiyat ile ilgili tespitlerim vardı ya onlar doğru çıktı dün itibariyle. Twitter ayağını birebir anlattığım gibi gerçekleşiyormuş :) Hem de daha fazlasıyla. Nasıl mı, çok basit olayın içinde yine Uncu amca var. Geçen gün TRT Haber kanalında Sosyal Medya diye bir program varmış (belki izleyenleriniz vardır) ben izlemedim ama daha sonra etkilerini duydum nooobooody diye ergen nickli bir kızımızı oraya çıkarmışlar takipçi sayısından dolayı. Popüleritesinden dolayı. Kim seçiyor acaba bu konukları. Çok mu aramışlar. Konu o değil zaten kimi çağırırsa çağırsınlar :)


Bu twitter popüleri kızın 11.0o0 takipçisi falan var twitter'da. Allah daha çok versin. Canım benim. Ve 25 kişiyi takip ediyor. (26 olmuş, 26. isim de isminin söyleme gereği duymuyorum) Kızın sadece 197 tweet atıp kısa süre içerisinden bu kadar takipçi kazanmasına kimse anlam verememiş Friendfeed'de ilgili konuları okuyunca anladım bunu. Çokta haklılar. Attığı o kadarcık! şeyde de hiç bir şey yazmamış. Ben bile daha çok tespit yaptım lan. Hadi bana da kitap çıkarın. Lütfen lütfen, bak ters takla da atarım. :)) Bir şekilde almış işte niye taşlıyoruz değil mi hahay :))

Olay burada başlıyor. Farklı varsayımlar duydum ama kafama yatmamıştı hatta twiitter'da da yazdım vazgeçtim yazmaktan diye bu sebepten dolayı havada kalmıştı olay :) Ama az önce yeni bir belgeye ulaştım yine Friendfeed sayesinde. Bir arkadaşımız screeshot almış. Zamanında bu kız, bu arkadaşı takip etmeye başlamış. O zaman mail geliyor hani. İşte o maili silmemiş. Aşağıdaki resimde görüyorsunuz.435 kişiyi takip ediyor.!! Yani takip edip edip bırakanlardan kendisi. Hell Yeah :)) Şu anda ise 26 sadece :) Çakaaallar ortaya çıkmayacak mı sandınız :) Bence bunun kitabını çıkarsınlar huhe:))


Veeee tüm malzemeleri aldınız. Nooboody isimli kızın ilk takip ettiği kişiye kim olabilir tabiiki de Uncu amca. Buradan bakabilirsiniz ilk takipçiye :) Ne sandınız. Uncu amca kral adam, bir de benim hesabıma el atsa da ben de ünlü olsam ne olurrrrrrrrrr, ölüyorum lan kıskançlığımdan:)) Ne ünlüsü Twitter ünlüsü asdasdasdas :D Sonra ben ona ne methiyeler ne şiirler dizerim. Tez konusu yaparım seni be amca :)) En son bugün takibe aldığı kişi ise malum görüyorsunuz :)))

Bu kız üzerinden her şeyi çözmüş olduk vallahi. Allah razı olsun kendisinden. İyi ki çıkarmışlar programa da belge edindik :)) Bundan önce dedikleriminde ne kadar haklı olduğunu görmüş oldu herkes. Bir daha da bir şey yazmam bu konuda sıkıldım çünkü. Geyik adamıyım ben uğraştırmayın beni, zorlamayın, sabrımı denemeyin lan :) Yoksaaa!! elimizde bulunan diğer şeyleri açarım kamuya huhe:) gizlilik falan kalmaz.

Bundan sonrası ise kolay işte ilk yazıda dediğim gibi tanıdığı tvci arkadaşlar sayesinde ergen dünyasına açılırlar. Sonrası kolay, ohhhhhhhhhhh gelsin tweetler mentionlar huhe:)) Eziksel hareketler bunlar :)

Gidip kitap okuyayım hummm :) Yok lan geç oldu uyuyayım ben oturup bunu yazdım adam olmam ben :)) Ultra geyik yazılara geri döneceğim bebişler. Beni böyle hatırlamayın ,agresif değilim ben :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 19 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Uncu amca rulez :))) Bi gün hepimizi keşfedicek ben inanıyorum

 2. http://www.facebook.com/video/video.php?v=476584863755


  onu bunu bilmem de bu sosmal medya olayının suyu artık iyice-iyice- iyice çıkmaya başlamış,hele o üstteki linkte izlettiğiniz videonun 1.34'ündeki saçma twit tanıtımlarını görünce üzüldüm açıkçası

  nasıl bir dünya burası beaa :/

 3. Damo bu kadar yazı yazılması bile çok gereksizdi bence. Neden bu konuya bu kadar takmış olduğunuzu anlayabilmiş değilim. Olabilir o kızın da kitabı çıkabilir, o amaçla Cem Mumcu'yu takip etmiş olmaya da başlayabilir de size ne?

  He sen dersen ki popüler kültür mantarı bunlar, gereksiz büyütülüyorlar, bir numaraları yok, eleştirirsin anlarım. Ama bunu da genel bir yazıda yazarsın, isim falan kullanmazsın, şık olur görüş bildirirsin amenna. Beğenen okur beğenmeyen okumaz, seven sever sevmeyen sevmez, kitabı çıkar çıkmaz kimseyi bağlamaz.

  Sen eski yazılarına dön Damat gülelim eğlenelim çünkü gerçekten bu konudan içim bayıldı.

 4. türkiyede hersey cok basıt artık ne denir ki...

 5. Çok güzel açıklamışsın , bu yeter artar bile ;)

 6. gerçekten hak vermemek elde değil..

 7. Adsız dedi ki...

  güzel yazmışsın,kapak olmuş:D

 8. haha supermıs cok guldum :)

  blogunuzu yenı kesfettım ama mudavımı oldum :)
  Bende bloguma beklerım http://zeynepsek.blogspot.com

  Sevgıler
  Zeynep

 9. Araştırmacı gazeteci kişiliğine ailecek hayranız sayın Damat! Nerden buluyorsun bu belgeleri anlayabilmiş değilim henüz :)

 10. Damat yaz sen.10. köyde bekleyenlerin var.

 11. Cukk diye bir ses duydum ben hayran oldum evlenebiliriz damat bey hehe :PpP

 12. Cemo: inanırsak olur bence uncu amca keşfetmezse humm manav amca kefşetsin huhe:))

  Çizer: Sosyal medya deyip deyip televizyona yani geleneksel medyaya çıkma çabası oralarda görünme çabası nedir anlamıyorum. Saçma sapan programlar. Körler sağırşar birbirini ağırlar :)

  Küfkedisi: Küfkedciğim özür dilerim verdiğim rahatsızlık için bundan sonra dediğim gibi yazmayacağım bu konuda. Yeterli sayıda yazdım zaten:D Eski saçmalama rekorları kıram yazılarımla geri döneceğim. Beni öyle hatırla :))

  Morgana: Burası Türkiye diye boşuna denmiyor :)

  Benim Dünyam, ajans business ve adsız arkadaş, hepinize teşekkürler :)

  Zeynep Şeker: Huhe çok sevindim o zaman. Her zaman bekleriz dürüst blogculuğun adresi blogmania bir de ben damat ferit kime sorsan gösterir :))

  Laliş: Gücümü sizlerden alıyorum. :)) Araştırma kişiliğimde mesleğime uygun aslında çünkü araştırma görevlisiyim unide ondan olabilir :)

  Kısaca Fd: Uzak mı ora 10. köy. Yok uzaksa araya adam sokalım 2. veya 3. köye gidelim :))

  Nil: Kulağını uzat. Uzat uzat daha net duyacaksın sesi, ne güzel de geliyor değil mi ses hey yavrum :))

 13. Araştırma görevlisi olmayı zamanında ben de istemiştim ama sonra, sıkılırım ben eğlenceli meslek lazım bana diye vazgeçmiştim :)

 14. Kitabı çıkacaklar arasında bahsettiğiniz kız yokmuş ve ekiptekilerden bazıları kendi bloglarına sizin bu yazınızdan sonra açıklama postu girdi :) Ortalığı karıştırdı bu yazı.

 15. Laliş: Keşke vazgeçmeseymişim sıkıcı da değil ayrıca :)) Kariyerini sevdim ben sadece bunun :)

  Rahat YazaR: Yazdıklarımın ne kadar etkilediğini gösterir o kesimi. Sevindim lan böyle olunca :)) Demek ki rahatsız oldular bir şeyler var :) Ayrıca çoğunluktan destek aldı bu yazılar onun da etkisiyle korkmuş olabililer akın akın yayılır bu akım diye belki huhe:))

 16. ben bir de şunu merak ediyorum, bu kadar karşı tepki verenlere kitap teklif etse mumcu bey, acaba bu karşı duruş sergiledikleri şu olayı reddedecekler mi yoksa o kervana mı katılacaklar?

 17. Kimse kitabı çıkanlara atıp tutmuyo,kitabı çıkacaklara da lafı yok kimsenin.Kitap teklif edenlere de laf etmiyo kimse.Söylenen şu."Kitap teklifi almak için debelenmek,göze girmeye gayret etmek,birileriyle sıkı fıkı olma gereği duymak,izlenmek için izleyip izlenince gizlemek" tüm bunlar çok komik(!)

 18. Kim lan bu yazıya tepki verenleri mi diyorsun yoksa bana mı diyorsun anlamadım. Ama ikisini de cevaplayayım. Ben şahsen kabul etmem, daha önce de dedim bana da teklif edilmez. Ben olsam ben de etmem:)) Ayrıca ayıracak zamanım yok öyle bir amacım da yok. İşim gücüm var benim :) Ihhh :D İki kuruşluk kitap için kişiliğimden taviz vermem.

  Yok bu yazdığım yazılara tepki verenleri diyorsan sen, onlar zaten hepsi aynı ekipten bloggerlar olduğu için birbirlerine destek vermeleri normal :)) (4-5kişi) Bir de o ekipten olmayıp ama belki bu kadar yalakalıkla ben de bir şeyler kaparım çabasında olan bloggercıklar var. (2-3 kişi) Onlar kesin kabul eder :) Aslında benimki biraz kişisel hal aldı, blogu da alet ettim özür dilerim huhe:) Kaşımaya devam ederlerse ben de kaşırım, her şey altüst olur onlar için ayrıca hoohoo :)

 19. kapitalizmin uşakları olmuşlar. tek yapmamız gereken dua etmek :)))


Leave a Reply