9.12.10

Blogmania nedir? | tüm çıplaklığıyla

Yazan: Ukturk | 9.12.10 | Kategori: , |
Yazı: Blogmania nedir? | tüm çıplaklığıyla

Merhabalar, BlogMania manifestosunu yayınlamaya karar verdim. İçerisinde birbirinden şok ifadelerin de yer aldığı blogmania nedir sorusuna cevaplar :P Dikkat dikkat aşırı saçmalamadan bayılabilirsiniz. Ona göre gaz maskenizi takınız, az da olsa işe yarıyormuş böyle bir saldırıda. Hımm bence de çok saçma. Dene bence ne kaybedersin, belki ölmezsin :) Dur şunu da söyleyeyim de sonra sorun olmasın. Yazdıklarım tamamen benim bir yerlerimden uydurduğum şeyler olup kendi görüşlerimdir, blogdaki kimseyi bağlamaz. Ama beğenirse beğendim diyebilir o zaman bağlar. Lütfen beğeniniz :P


- Blogmania blogların bir parçasıdır, canıdır, ciğeridir. Yeri gelir dalağı olur koşarken yardım eder blogcusuna. Şişen dalağı yerine kendi dalağını verecek kadar harika bir blogtur. Yemez yedirir, giymez giydirir, öpmez öptürür :)) Çişim geldi abi benim dese yolda durup mola verebilecek kadar değer verir bloglara. Prostat mı olsun çocuk :P Sonra bir de hastane masrafı çıkacak! Ondan korkup önceden önlem alır. Tasarrufunu bilir, anasının gözüdür, büyüyünce giysin diye kendisine 2 beden büyük temalar alır. Kendine bakar, iyi giyimlidir. Fakir ama gururludur. Benim temam bitti sen de varmı ukturk abi dediklerinde elinden geldiğince koşan blogtur. Blog paylaşınca güzeldir. Bu dünyanın bir de öbür tarafı olduğunu düşünen blogtur. Sevap hanesine 5 temaya yardım etti diye yazılacak sonuçta:P Bu dünya gibi öbür dünyada güzeldir bu bloga. Zamanla bu yardımı unutanlar olsa da içerlemez fazla, yok nan gizli gizli ağlar:P Öyle mübarek öyle manyak bir blogtur. Çok akıllı olduğu söylenemez ama cin gibi blogtur maşallah. Tahtaya vuranı sever, tayyip sever:P

- Hem seven hem döven bir blogtur. Ne düşünüyorsa onu yazar öyle böyle değildir. Eğilip bükülmez. Gerektiği yerde lafı gediğine koymasını da bilir. Ama bu kadar agresif olan bu blog yeri gelince çok şeker, hafif komik, ( ukturk yazarsa komik diğerleri ehh işte, bidost yazarsa üşüyorum ben uvvv kış geldi sanıyorum, damat ferit yazınca kaçıyorum koşa koşa, laf aramızda kalsın da ne saçma bir adamdır o ya off :P) eğlenceli de olabilir rahat bir şekilde. Geçmiş yazılar bunu teyit edecektir zaten :) Harbi blogtur. Delikanlıdır. Haşindir. Serttir. Ama. Çabuk unutur. Salak mıdır? Arşivi sever! Armudun iyisini yer:P

- Seveni de sevmeyeni de çoktur bu blogun. Bir üst maddede belirttiğim kuyruğa basmalardan dolayı kaynaklandığını düşünür. Peki bundan rahatsız mıdır. Değildir. Kimsenin diyemediğini der. Hatta yazdıklarını ciddiye alan bir kitle olması, sinirlenmesi hatta cevap vermesi sevenin de sevmeyenin de sürekli takip ettiğini gösterir. Sevene canımız feda sevmeyene elveda prensibini kabul etmiştir. Gizli bir kuraldı bu tüh açık ettik :P Ama sevenlerinin daha çok olduğunu söyleyebilir, açık sözlü bir blogdur. Gücünü de buradan alır. BlogMania gücü özgürlüğünde :P

- Çekirge severdir. Onların eğitimi için canını dişine takar yıllardan beri. Çok emek vermiştir. Bir çoğu buradan aldığı eğitimlerle kurslar açmış, korsan eğitim vermişlerdir. Kız tavlama sanatının kitabını yazmış blogtur. Bir çok gencin hayatını karartmıştır ahhh pardon güzelleştirmiştir:P Onları motive etmek için hiç bir masraftan kaçınmamış türkü bile besteletmiş yüce bir blogtur. Çekirge marşı Fedekardır. Garip dostudur. Emekli, dul ve yetimin hakkı ondan sorulur. Yedirtmezzz!! BlogMania, bir ilim irfan yuvasıdır:P

- Kız annelerinin en sevdiği aile blogudur. +18 değildir. Örf ve adetlere bağlı geleneksel, geri kafalı br blogtur. Ama moderndir aynı zamanda. Hangisi işine gelirse onu uygular. Çakaldır. Çok çakaldır. Bu blogdaki bir yazıyı 3 kere okuyup yatan ergenlerin rüyasında huriler gördüğü rivayet edilir. Kızlar da hep bekledikleri beyaz atlı prensi görürler. Gönülleri hoş eder. Kalender bir blogtur. Bekara ve öğrenciye de evini verir. Öğrenci dostudur!

- En çok bidost ile Yejades'i sever. (Yukarda dedim benim görüşüm, beğenen beğendim desin:P) Vallahi çok sever öyle böyle değil. Kardeşi olarak görür. Yejades ile blogun başında beri beraberdir. Her zaman yanındadır. Gittiğinde bile yazarlığı devam etmiştir. Bidost ile ise 1 seneyi aşkın bir birlikteliği vardır bu blogun. En demirbaşlardır en en en :) Candırlar canandırlar. Farklı görüşleri savunurlar ama bu blogda birlikte olurlar, hayat bulurlar.

- Hiç kimsenin yapmadığını yapıp 100 lerce bloga yer vermiştir. Sadece şöyle bir blog varmış deyip link vermektense uzun uzun özgün tanıtımlar yapar. Başka da bir örneği yoktur. Taklit bile edilememiştir. Delidir. Blogu ana konseptini de bu yazılar oluşturur. Ismarlama değil (mail atmayın) sadece kişisel beğeniye dayanan yazılar yazar. Menfaatsiz sever.

Son olarak,

Kaşarlar giremez geri kalan herkese kapısı açık olan blogtur. Her bir şeydir. Kapı koludur, yornandır yastıktır, araba anahtarıdır, bujidir, siyatik sinirdir, tansiyon aletidir.

Aslında bir bok değildir sadece bir BLOG'dur. Algılayabilene tabii :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. yaa aşkolsun ne üşümesi, ne güzel espriler yapmıyo muyum ben :D ama buna rağmen en çok sevilmem de büyük bi olay bence, Allah'ım çok süperim :D

  bi de, bilmukabele :)

  bi dee, hakkaten kız annelerinin seveceği bi blog bu, bunu şimdi farkettim hakkaten öyle :D

 2. evet bidost çok güzel espriler yapıyorsun mesela az önce gördüm üşümekte haklıyım bence:P Bakınız ne yazmış sayın blogcular kendisi Twitter'a. Haklı olduğum göreceksiniz.

  "En Doplazmik Retikulum, Bizim Retikulum!"

  Yorumsuz!!

 3. bence çok güzeldi :D

 4. Bidost'un ne kadar kötü espri yaptığını kutup havası yaşattığını bilmeyen yok zaten huhe:)) Ama lan o kadar okudum son cümle ile, yukardakilerin hepsini unuttum. Ne güzel de olmuş pek beğendim al sana yıldızlı pekiyi. Bir bok değil aslında sadece bir BLOG ama anlayana, hoohoo :))

 5. haha... demek ki böyle bir manifesto ihtiyacı duymuş blog... haha...ay aman aman ben de çok severim seni şekerim, bak duygulandım ta ilk zamana gidince... :/ ey gidi..

 6. eheh güzelmiş,itiraf etmeliyim ki izleyicisi olduğum halde pek okumadığım blogtu,demek ki böyle bi bildiriye ihtiyacımız varmış=)

 7. ukturk hadi sana sevap kazandıralım, beraber tema yapalım. evet bu yazıdan çıkar sağlamaya çalışıyorum ne var :))

 8. Damat, ben de beğendim onu güzel yazmışım:P

  Hippi, hayat sevince güzel desem ehe:P Evet ihtiyaç vardı :)

  Martian, artık daha sık bekleriz o zaman. Bak bi kere girdin artık çıkış yok lütfen :)

  Küfkedisi, haftasonu yapalım. Sen bana istediğini friendfeed'den mailden falan gönder bakalım hal ve şartlara :)

  Kısaca FD, daha önce izlememiştim Harika olmuş. Hatta araştırdım sonra kimmiş bu çocuk diye. Kısa film. B.O.K (Besinlerin Oksitlenmiş Kalıntısı) :)


Leave a Reply