3.11.10

Moda deyince akla gelen moda blogları | Top 20

Yazan: Ukturk | 3.11.10 | Kategori: , , , |
Yazı: Moda deyince akla gelen moda blogları | Top 20

Merhabalar :) Bugün uzun zamandır ara ara yazdığım ve az önce bitirmiş olduğum bir yazı ile karşınızda olacağım. Daha önce bir çok kategoride blogları listelemiştim kendi çapımda. Bu kez de geniş bir şekilde moda bloglarını topladım kendimce. Top 20 Moda blogu yani :) Şimdiden belirteyim subjektif bir listelemedir bu öznel yani. Ama herkesin üzerinde aşağı yukarı buluşabileceği bir liste oldu bence :) Herhangi bir sıralama yapmadım karışık yazdım hepsi güzel çünkü :) Bir çok güzel moda blogumuz daha var ama 20'si burada olacak 3 Kasım 2010 itibariyle. BlogMania iftiharla sunar :)


- Nil Ertürk - http://www.nilerturk.net -

Moda blogu deyince benim aklıma gelen ilk blog Nil'in blogu oluyor nedense hep. Galiba ilk takibe aldığım moda blogu olduğundan dolayıdır ama yok sadece onda değil. Ayrıca pek moda konularından anlamasam da iyi bir takipçisiyim :) Güzeli de biliyorum bence öhömm zevkliyim de:P Onun için Nil ve blogu moda için biçilmiş kaftan. Hani "bulunmaz hint kumaşı" var mı diye sorulur ya, moda blogları için de Nil Ertürk, bulunmaz hint kumaşı işte benim açımdan :) Zaten bir ben değil, Türkiye değil, dünya hayran tarzına ve bloguna. Daha burda mısın?

- Salıncakta İki Kişi - http://www.salincaktaikikisi.com -

Salıncakta İki Kişi. Çok aktif blogcu. Günde birden fazla post girebilme yeteneğine sahip insan. İyi bir insan. (hemen anlarım). Naif bir blogger. Aynı zamanda blog dünyasına "blog sahibesi" kavramını kazandıran insan. İlk ondan görmüştüm sanki bu söylemi. Şimdi herkes sahibe tabii:P Bir başak burcu kadını aynı zamanda. İyi bir blogger vee kız arkadaslarına ruj hediye etmeyi, iyi şarabı, cuma akşamları pizza yemeyi seven yüce insan:) Çok şey öğrenebileceğiniz, trendleri daha yere düşmeden havada kapabileceğiniz böyle bir blogu aslında bir paragrafta anlatmak imkansız ama verilen paragrafın sonuna geldik. Evet Birand sendeyiz?

- Deniz Baran - http://www.denizbaran.net -

Deniz Baran. Ne güzel bir isim-soyisim kombinasyonu değil mi sevgili blog severler. İnsanın 2-3 kere daha tekrar edesi geliyor. Deniz Baran. Sadece isim değil, tarzı, güzelliği ile de kıskandırmaya devam ediyor kendileri. Yani ben kadın olsam kıskanırdım vallahi, önce bir kendime, kıyafetlerime ve fiziğime vs.. bir de Denizin blogundaki tarzında, yazılarına bakardım. Evet kadın olsaydım kompleksi bir insan olurmuşum. İyi ki olmamışım, dünya çok şanslı.. öhöömm.. evet güzel bir tarz, güzel bir kadın güzel bir blog. Güzel olan ne varsa görmek istebileceğiniz bir blog mu düşlüyorusun, düşleme işte buldum ben senin için. Bir tık uzağında. Şairin de dediği gibi. Deniz Baran. Şiir.

- Moda Cadısı - http://modacadisi.blogspot.com/ -

Geçen günlerde blogunun 3.yaşını kutlamış olan moda bloglarının kilometre taşlarından biri olan, blogu ile aslında fazla söze de gerek bırakmayan, sen sus gözlerin konuşsun dedirten, moda dünyasının zevk sahibi cadısı. Aslında bir moda blogu değil bence Moda Cadısı. Bir moda günlüğü, kendi çerçevesinden. Modanın içinde ve yaşıyor bunu. Eee durum böyle olunca böyle kaliteli, pek sevilen bir blog ortaya çıkıyor ve diğerlerinden ayrılıyor kooocaman bir farkla :)Ünlü bir düşünüre sormuşlar moda yaşanır mı diye o da Moda Cadısı'nı okuyorum demiş. Modayı yaşamak için moda cadısı okuyun (dadısı değil, cadısı:P) Slogan gibi oldu :) Öhömm Kırca?

- Fashion By Siu - http://www.fashionbysiu.com -

Fashino By Siu. Yani kendi ismiyle Sila Yılmaz. O kadar çok duydum ki ismini bu kadar iyi olmasa duymazdım zaten ben. Duyardım ama kulaklarımı tıkardım. :) Kendisi geçen aylarda bir mutluluk hikayesine yelken açmış ve evlenmişti ve bunu da düğün hazırlıkları adı altında blogunda paylaşmış, süper bir kaynak oluşturmuş bu yolda ilerleyen kızlar için, çok iyi öneriler sunmuş. Hepsi sizler için kızlar. Bu zamanda böyle duyarlı blogger bulmak zor. Karar sizin:) Sadece bu mu değil tabi (ne sandın) harika çekimler ve yeni trendlerle ilgili ne varsa burada seni bekliyor, zaman geçiyor moda kaçmaz ama Behlül kaçar elini çabuk tut eheh:P (tamam sustum, Siu konuşsun) :)

- StyleBoom - http://style-boom.blogspot.com -

Moda blogları dünyasının en güzellerinden biri olduğu söyleniyor kendisi için. Blogu içinde çölde bir vaha benzetmesi yapan ismini vermek istemeyen gizli bir eleştirmen, Style-Boom okudukça, blogun sayfalarında gezdikçe modaya olan inancım daha da artıyor dedi ve devam etti; evet moda diye bir şey var ve bu Style-Boom ile hayat buluyor. Gerçekten haklı. Dopdolu bir blog. Kutlu hizmetler sunuyor sizlere. Misal ilk randevuda ne giyeceğim telaşına çözüm mü arıyorsunuz tam yerindesiniz Style-Boom. Zevkli kadın profilinin bloga aktarılmış hali "Style-Boom" taa 2009'dan beri :)

- Yeliz'in Dünyası - http://www.yelizindunyasi.com -

Popüler moda bloglarından. Günlük ziyaretçisi en yüksek olan moda blogu sanırım. Biraz konsept olarak burada bahsettiğim bloglardan ayrılıyor. Genelde yeni kreasyonlar, trendler, ünlülerin giydikleri, inidirim haberleri vs. tarzı bilgi deposu kıvamında. Ama tüm bunlar dışında kendi tarzını yansıtan şeylere de yer vermiyor değil :) Bir moda günlüğü değil moda blogu :) Harika yapıyor bu işi de aslında Yeliz. Herkesin harcı değil o kadar şeyi takip etmek, yayına hazırlamak, zaten kolay olsa herkes yapardı. Yapmaya çalışanlar var ama bu kadar başarılı değil. Modanın sihirli dünyası için Yeliz'in Dünyası :P


- IconJane - http://www.iconjane.com/ -

Hohoho birisi Icon mu dedi duyamadım. Moda dünyasının Icon'u. IconJane. Moda dünyasının Jane'i. Güzel, tarz, havalı daha bir daha... Ikoncan avındaki bir moda neferi o. Stil sahibi kadınların dünyasını stilsizlerden temizlemeye and içmiş, bu yolda her şeyi göz almış yüce varlık :) Her şey moda için diyen güzel insanlardan. Dedim ya o IconJane :) Moda blogu camiasında trend avı, ünlü avı, stil sahibi icon avı, aslan avı :) denildi mi akla gelen ilk isim. Düzenli bir içimde takip edildiğinde kendinizde yaşadığınız inanılmaz değişimi tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz, böyle mükemmel bir deneyime hazır mısınız?

- Hesionka - http://www.hesionka.com -

Başka bir örneği daha yok bence. Vardır belki ama bu kadar güzeli, bu kadar göz hoş geleni, çıtı pıtı olanı yok. Tavşan seven pembe saçlı insan :) Hesionka blogunda değişik aksesuarlar göze çarpmakta hemen. Bir çoğunu da kendisi yapıyor ayrıca. Mesela özel tasarlanmış bir Clutch mı istiyorsunuz size özel veya güzel değişik bir hediye mi arıyorsun Hesionka Butik hizmetinizde 7/24. Yaptığı şeylerden ne kadar hamarat ne kadar yetenekli ve zeki bir kadın olduğunu anlamak için Einstein olmaya gerek yok. Neşeli, sevimli bir blog için Hesionka. Hesionka yapanan kadar en iyisi bu:)

- Fashion4u - http://www.fashion4-u.blogspot.com -

Onur Yüksel'in Türk moda blogu camiasına sunduğu harika blog. Her konuda güncel bilgi bulmak mümküb. Fashion for you yani. Moda nedir sorusunun cevabını arıyorsanız yanlış yerdesiniz diyor kendisi. Modanın tanımı ile ilgilenmiyor, yaşattığı orgazm hissi üzerine yazıp çiziyor. Takip edilmesi, izlenmesi her ne şekilde olursa olsun gereken blog. Hani seviyorum bu işleri diyorsan, Fashion4u okumadan olmaz :) Zevk alacağınızı düşünüyorum. Çünkü her yerde dolanan aynı şeyler yok, farklı bir şeyler göreeceğinizi garanti ediyorum burada :)

- Styleseeking Zurich - http://styleseekingzurich.blogspot.com -

Türk kızı Neslihan ve Güney Koreli Mi-ji'nin beraber tuttukları harika bir moda günlüğü. Türk-Kore dostluğunun moda blogunda hayat bulmuş hali. Bu iki güzel kadın İsviçre'de buluşmuş blogluyorlar ingilizce olarak. Ele alınan konularla, harika fotoğraf ve resimlere bir de güzel anlatımları destekleyince tadından yenmez, buram buram kalite kokan bir blog oluşmuş. Farklı kültürlerin de buluşması faklı tarzları da ön plana çıkaracağından dolayı Styleseeking Zurich, sizin için güzel bir deneyim olacak :)Başka yok ona göre :)

- Off Ne Giysem - http://www.offnegiysem.com -

Billur Saatçi'nin ben 5 dakikada hazırlanırım diyenlere kıskançlık duyan, yandaşlarının bir hayli olduğu düşünülen blog konsepti: "Off Ne Giysem". Sabahları telaşla giyilmeye çalışılan kıyafetler, yaşanılan kararsızlıklar üzerine buna bir dur demenin zamanı geldi diyerek (Stop!) kendini ön tarafa atmış, fedekar bir blog. Moda dünyasında farklı bir soluk. Eğlenceli anlatımı ve fotoğraflarıyla sizi büyüsü içine alacak hemen. Farkı farkında!! :P

- Ozan Alçın - http://www.ozanalcin.com -

Bildiğim 3-4 erkek moda bloglarından bir tanesi kendisi. Zaten çokta yok erkek moda bloggerı. Ozan yanlış bilmiyorsam (yanlışsa düzeltin lütfen) 15-16 yaşlarında bir arkadaşımız. Kendi 15-16 yaşlarımı düşündüm de şimdi çok fark var gerçekten. Açıkçası bildiğin kıro bir insandım ben aslında. Şimdilerde biraz törpüledim kendimi ama hala etkileri bünyemde bu eski yılların:P Anlayacağınız Ozan'ın, erkek modasına yönelik bir blogu var. Yani moda deyince sadece kadınlar gelmesin, erkekler ne giyecek değil mi? Ozan da bu konuda gündemin nabzını tutuyor. Kendi tarzını, yeni trednleri bizlere aktarıyor. Go go go :)

- Stil Direktörü - http://www.stildirektoru.com -

Eda Suner'in blogu. 2006 yılından beri blog yazıyor aslında. Eski toprak yani blog konusunda. Stil Direktörü blogunda da yaptıklarıyla, yapacaklarıyla ilgi odağı olmaya devam edeceği kesin. Çünkü güzel yapıyor bu işi. En ünlü kadın blogculardan biri yıllardır aynı zamanda. Yaratıcı, güzel bir şeyler, alternatif güzel kombinler mi görmek istiyorsunuz Stil Direktörü sizin için var :)

- Nur Karaata - http://nurkaraata.blogspot.com -

Tek sarışın moda blogcusu sanırım varsa da unuttum ben Nur'u görünce sanırım :) Ve genelde moda blogu tutanlar İstanbul'da konuşlanmış durumda. Ama Nur bir İzmirli :) Güzel demek az olur onun için çok güzel fazla güzel:) Bir süre Los Angeles'dan seslendi blogunu takip edenlere. Şu sıralarda İzmir'de ve Yeni Asır Tv'de bir moda programı düzenliyor kendisi. Bu konuda daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. O hava var kendisinde. Aynı zamanda çok zevkli biri olduğunu tarzından anlayabilirsiniz. Güzel bir giyim tarzı ve öneriler için birebir, ilaç gibi blog :)

- Kanka Nerdeyim Ben - http://kankanerdeyimben.blogspot.com
-
Can Direkli. Yakışıklı bir arkadaşımız. Aynı zamanda tarz sahibi. Tam kızların istediğinden. Huyu güzel olsun huyu dediğinizi duyar gibiyim. Temiz bir arkadaşa benziyor, ben puan verdim 10 :) İstanbul'dan Çanakkale'nin bir kasabasına yerleşmiş babası sayesinde ama şimdilerde yeniden İstanbul okul dolayısıyla. Sıkıldım kızlardan mı diyorsunuz erkek moda blogcusu mu arıyorsunuz alın size erkek. Eğlenceli, yakışklı, modadan anlayan... Başka yok kızlar. Bir tane Can var :P

- Dilay Kemer - http://www.dilaykemer.com -

Blog Dilay'ın moda fotoğrafları ile donatılmış durumda ve başrolde de kendisi var. Modeli kendisi yani. Her moda blogu tutan kadın gibi Dilay da güzellerimizden. Moda blogu sahibi olmanın birinci koşulu gibi sayabiliriz bunu :) Dilay'ın işin ustaları tarafından çekilmiş (genelde Photos By Nil Ertürk ) birbirinden harika moda fotoğrafları sizi moda dünyasında güzel bir yolculuğa çıkaracak. Tadı damağanızda kalacak bu kaliteli seyahat için hiç bir ücret ödemenize de gerek yok:P

- Jojik Moda - http://jojikmoda.blogspot.com -

Jojee'yi eskiden ber biliyorum. Uzun zamandır istikrarla devam ediyor moda blogu tutmaya. Yeni koleksiyonlardan, trendlerden bahsetmesinin yanı sıra, kendi kombinlerini de paylaşıyor blogunda. Moda blogu tutmayı sevdiğini anlayabiliriz, bu kadar uzun zaman devam etmezdi yoksa değil mi :) Bu da kalite olarak dönüyor bize. Moda ile ilgili yeni bir şey arıyorsan JojikModa, var mı daha moda :)

- Alışveriş Cini - http://www.alisveris-cini.com -

Alışveriş Cini alışverişi, modayı, indirimi ve ayakkabıları çok seven bir cinin blogudur. 3 harfli blog gibi düzeysiz espriler yapılabilir:P Yeni kreasyonlar, trendler Allah ne verdiyse burada. Dolu dolu blog. Dopdolu. Aynı zamanda ne giydim köşesinde kendi tarzını da sizlere sunmakta. Şeker bir blog, güzel bir blog, cin gibi blog maşallah :)

- Nice Things For Nice Boys - http://nicethingsforniceboy.blogspot.com -

Bir erkek moda blogu daha. İşin hakkını veriyor denir ya ondan işte. Yeni trendleri merak eden erkekler için harika bir kaynak. Zaten blog ismi de onu çağrıştırıyor. "Nice Things For Nice Boys" Güzel öneriler ve yeni kreasyonlardan seçimler. Hepsi nice boys'lar için :)
*

Bitti. The End :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 41 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. moda blogu deyince aklıma ilk gelen salıncakta iki kişi. listede görmesem bascaktım cıngarı, çok hazırlamıştım kendimi buna :D

 2. Aamanın ne güzel bir post olmuş bu!? :D

  Benimle ilgili söylediğin şeyleri sanki yıllardır tanıdığım bi arkadşaımdan duymuşum gibi oldu! :D o derece :)

  süper süper teşekkürler :)

 3. Liste süper olmuş, hepsini biliyordum zaten :))) yok yok 5-6 tanesini ancak biliyordum :) Blog kavramının içini dolduranlar. Bloglar ikiye ayrılır yeğen moda blogları ve diğerleri. Öyle :))

 4. ben neden yokum ki burda :)))) Nasıl bir ukalalıktır bu değilmi Kendimi Listeye aldırmaya çalışıyorum :))) Güzel bir liste olmuş

 5. heyyy ben de buradayim ve beni anlatisina bayildimm:)) cok cok tesekkur ediyorum:))

 6. Çariçe, ohh iyi kurtardım o zaman. Ama aklımdan bile geçmedi onsuz bir liste :)

  Can Direkli, demek ki yakın bir arkadaşın olsam neler neler diyeceğim daha:P:p Teşekkürler :)

  Damat, bu işi en iyi yapanlar bir futbol blogları bir de moda blogları zaten :)

  Modacı, teşekkürler 20 tane listeledim dediğim gibi daha çok senin gibi güzel bloggerlar var ama işte 20 tane o da benim bildiklerim içinden :)

  Styleboom, ismini görünce "Style-Boom" diye aklıma bim bam boom çok şükür dostlar benim de artık bir sevgilim var şarkısı var ya o geliyor:P bim bam boom :P

 7. Merhaba,

  e tabi ben de buradayım. Teşekkür ediyorum, blogumu burada görmek çok güzel :)

 8. Alışveriş Cini, seni de görmek güzel yorum köşemiz şenlendi, bak çiçek açtı hatta:P Saygılar sevgiler :)

 9. Çok teşekkürler :))

 10. Adsız dedi ki...

  Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

 11. listede olup farkedilmek çok güzel çok teşekkür ederim . özellikle seçtiğiniz kelimeler nasıl değer verdiğinizi gösteriyor. tekrar teşekkürler ...
  niceboy.

 12. çooook teşekkür ederim.sınav haftamda bana neşe kattın:)

 13. Mihi çok teşekkür ederim! Ne kadar güzel sözler bunlar!
  ♥♥♥
  Uhm, bu arada Hesionka yanlış yazılmış ama olsun. ^_^

 14. Listende bana da yer verdigin icin cok tesekkur ederim! Soylediklerin cok guzel :) inanilmaz enerji kattin gunume, bunu bilmeni istedim!

  Sevgiler,

  Deniz Baran

 15. Moda cadısı, saygılar sevgiler :)

  Salıncakta İki Kişi, aa süper salıncakta iki kişi de konu olmak harika :) Bir gün bir moda bloguna konu olacağımı biliyordum :P:p Sevgiler :)

  Niceboy, takipteyiz tüm trend sahibi erkekler olarak. Ben beğenerek okuyorum, buraya da koydum o yüzden :)

  Jojee, neşen daim olsun, hiç bitmesin inşallah o zaman :)

  Hesionka, ahhh çok özür dilerim, heyecandan yanlış yazmışım sanırım :P Hemen düzeltiyorum :)

  Deniz, Sevindim enerjine enerji kattığım için, sevgiler :)

 16. valla bu kadar gaza yakın arkadaş olurum yani gayet :D facebook'tan iletişime geçin efem :P :D:D:D teşekkürler tekrar :)

 17. Sürekli takip ettiğim 'Nunu Closet' ve 'Can direkli' var. İkisine de yorum yapmıyorum,ağzımın suyunu akıtıp çıkıyorum orası ayrı tabi :D

 18. aman yarabbim :)
  ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

  gerçekten insan bi garip hissediyo kendisini:)

  cool cool :)

 19. ben mi yokum ne:))sağlam bir liste olmuş,hepsini biliyorum,güzel kaleme alınmış....

 20. Çook teşekkürler:)
  Yalnız adresim ozanalcin.blogspot.com olarak değişti, düzeltirseniz çok sevinirim

 21. Adsız dedi ki...

  liste çok güzel ama eksik yaşam stil, rebel takipte, all that glitters da olsun

 22. Adsız dedi ki...

  bide maritsa yı deneyın derim ucuk kacık olmamakla bırlıkte harıka secımleri var

 23. aylin dedi ki...

  Çok güzel bir siteniz var, hazırlayanların ellerine sağlık. Benim internette dolaşırken bulduğum http://www.tabloal.com diye bir site var, sizlerle paylaşmak istedim :)

 24. Adsız dedi ki...

  Moda bloglarını araştırırken bu yazıyı buldum, listedeki birçok blogu takip ediyorum. Ayrıca Modagrafya, The Lizard Queen, Loves From Fashion, Paper Faces, DB Junk gibi blogları da okuyorum çünkü özgün içerikleri var, moda konusunda çok bilgililer belli.

 25. Ben de bloggerlar arasına yeni katılmış biri olarak tüm bloggerları tebrik ediyorum.gerçekten bu listedeki blogların hepsi tebriği hak ediyor.bende hepsini keyifle takip ediyorum.

 26. Adsız dedi ki...

  bence son zamanlarda gördüğüm en reklamsız ve en sert yazıları yazdığı için sevdiğim moda blog readunread.com gerçekten iyi bir fashion blog

 27. selin dedi ki...

  en çok yelizin dünyası, modaerator ve modagrafya gibi blogları okuyorum çünkü devamlı yeni yazı yazıyorlar çok günceller, ondan popüler oldular, okuduğum bir blogda bir hafta yeni yazı göremeyince soğuyorum

 28. liste cok iyiymis okudugum bbilmedigim blogları buldum tskler

 29. Adsız dedi ki...

  blogspotta böyle bir siteyi nasıl tasarladınız? bu soruyu internette o kadar araştırmama rağmen bulamadım . en iyisi siteyi yapanlara sormaktır dedim..

 30. Adsız dedi ki...

  hepsini takip ediyorumm.. Hepsi müthiş siteler.. bir de www.modaguru.com var. bu siteyi de önerebilirim.

 31. Adsız dedi ki...

  eee hepsi güzelde benim de yeni moda bloguma hepinizi beklerim. www. modamerkezii.blogspot.com

 32. merhaba ,liste şahane, hepsini takip ediyorum,bana da beklerim
  http://benlimoda.blogspot.com/

 33. Adsız dedi ki...

  Harika hepsi!kizlar beklerim yeni ;) glamourbaku.blogspot.com

 34. Adsız dedi ki...

  Güzel bir top 20 listesi olmuş. Benim de yeni açtığım amatör bir bloğum var. Bir göz atarsanız sevinirim:
  http://www.eyll216.blogspot.com/?m=1

 35. Adsız dedi ki...

  Erkek bloglarının hepsi kapanmış bir güncelleme yaparsanız yenileri varsa bildiğiniz onlarıda eklerseniz memnun olurum.

 36. çok güzel bir liste olmuş, ben de blog macerama ikinci el kıyafetleimle başladım http://cleaninoutcloset.blogspot.com.tr/

 37. Merhabalar, öncelikle tüm blogları okudum ve takibe aldım. Hepsi birbirinden harika ve değerli bilgiler içeriyor. Bunun yanında belirtmeliyim ki günüme enerji kattı tümü. Her birinize bu güzel başarınızdan ve enerjinizden ötürü teşekkür etmek isterim. Yani başlamış olduğumuz bir platformda moda ve aksesuar bloggerları ile iş birliği kurmak, hiç iş yapmasak bile tanışmak istiyoruz. Sizde tanışmak ve değerli bilgilerinizi paylaşmak isterseniz bir mail atmanız yeterli :) alper@aksesuar.com

 38. Yeni bir moda bloggerına yer açmalısınız. Bomba gibi geliyorum.
  Lune Mode || By Seher Aykız

 39. Adsız dedi ki...

  bendee :)
  http://burcindenkombinler.blogspot.com.tr/?m=1

 40. Adsız dedi ki...

  Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

 41. Adsız dedi ki...

  güzel liste emek verilmiş, teşekkürler!


Leave a Reply