27.11.10

İhlas Finans | korunan zalimler 1

Yazan: Ukturk | 27.11.10 | Kategori: , , , |
Yazı: İhlas Finans | korunan zalimler 1

Merhaba. Uzun zamandır pek sevgili partimiz AK Parti hakkında yazı yazmadığımı farkettim. Bu sabah oturdum yazdım. Bu sayede bir yazı dizisi ortaya çıkmış oldu. Blogu takip eden bazı arkadaşlarımızı sıkmamak amacıyla bu başlıkla ilgili ara ara yazacağım. Bu sayede daha verimli olur diye düşündüm ben :) AKP'nin koruduğu zalimler yazı dizimizin adı. İlk bölümde de İhlas Finans'ı ele alacağız. Sözde müslümanlık nasıl oluyor göreceğiz hep beraber. Siyaset içinde dini sömürünün nasıl İhlas ile ete-kemiğe büründüğünü okuyacağız.

Malumunuz İhlas Finans kurumu 2001 yılında krizde hortumlanan bir çok banka gibi battı. Arkasında da bir sürü mudi bıraktı. Çoğu aileyi dibe sürükledi. Yuvaların yıkılmasına sebep oldu. Bu kuruma para yatıranların gelende dini hassasiyeti yüksek olan insanlar olması da ayrı bir pencere ve buna rağmen paralarının hala ödenmemesi, başımızda müslümanım diye sağda solda şov yapan bir hükümet olması rağmen! Evet,

Eski TMSF Başkanı Ahmet Ertürk anlatıyor.

Maalesef İhlas Finans yüreğimin acıdığı, gerçekten düşünürken kendimi ağlamamak için zor tuttuğum bir yaradır. İhlas Finans diğer batık bankalardan farkı olmayan bir hortumlama operasyonudur. İhlas Finans mağdurları sahipsiz kalmıştır. Biz onlara sahip çıkmak için birkaç girişimde bulunduk ama başaramadık. Malesef orada büyük hortumlamalar var.

İşin başındaki adam dedi bunu. Ama sayın Tayyip sadece dinledi bunları. Çok konuşmasın "o" dedi. Sayın AK Parti allem etti kallem etti İhlas Finans'ın TMSF'ye devredilmesini engelledi. Hala tasfiye halinde. 2001 yılında içi boşaltıldı. 5 sene içinde ödenecek dendi ve yıl 2010 hala ödenmedi. Göstermelik ödemeler yapılmaya devam ediliyor. Kaç yıllık çalışmasının mükafatı emekli ikrameyesini yatıranları mı dersin, yetiminin geleceğini düşünüp birikim olsun diye yatıranlar mı, iki kuruşluk kazancını biraz kar payı alırım diye yatıranlar mı hepsi gitti. Ve hükümmet de bunlara göz yumdu.

Eğer yüksek faiz vaadi veren Uzan grubunun İmar Bankasına yatırsalardı, hemen alacaklardı paralarını. İhlas finans'a yatıranların suçu dini duygularına yenik düşmeleri. Bilmiyorlardı ki, herkesi kendileri gibi sanıyorlardı, bilmiyorlardı ki din iman edebiyatı yapıp, dini sömürüp sonra gemi, han-hamam sahibi olanların onları yönettiklerini. Müslüman diye oy verdikleri insanların aslında ne zihniyette olduğunu. Kimlerin hakkını koruyup, kimlerin korumadığını!!

İhlas finans zarar etti diyenler birer soytarıdan ibarettir. O dönem hortumlanan diğer bankalardan hiç bir farkı yoktur! İhlas Finans’a el konmadan önceki 6-7 aylık süre içinde sadece İstanbul’da kurulan 36 firmaya herhangi bir teminat alınmaksızın her birine senet mukabilinde 3 ile 5’er milyon dolar fon kullandırdı. Ayrıca paralar İhlas Holding ve İhlas Matbaa A.Ş’ye aktarıldı. Ne diyorsunuz siz daha!!

Her müslümanı sömürenin kardeşi olan ABD'ye kaçırdılar paraları. Sonra da AKP geldi ooh mis devlet koruması ne güzel! Din üzerinden ticaret işte böyle olur. Sömürü üzerine dayanır. Bir de arkasında destek oldu mu firavun melek kalır melek bunların yanında. Firavun'un kim olduğunu biliyorsun, inanmaz ama ya bunların, görünüşte müslüman namazını falan kılıyorlar. Ama iş yetimin hakkını korumaya gelince duruyorlar, cebine bakıyor. Asıl en çok bunlardan korkacaksın. Bilemezsin kafasının ardındakileri, kimlere hizmet ettiğini. Yatacak yerleri yoktur bu tip düşüncede olanların. Allah ıslah etsin başımızdakileri. Yoksa bu ülkede bu kadar çok saf insan varken, olanları görmezden gelenler varken daha ne belalar gelir bu ülke vatandaşlarının başına.

İhlas Finans’ı kuran Eski Sanayi Bakanı Ali Coşkun’un bir dönem İhlas medya kuruluşlarında çalışmış, bir köşe yazısında da dile getirilen ve kimsenin ‘yalanla(ya)madığı yazıdan bir bölüm verelim mesela,

“Dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Başbakan Erdoğan’a; “Efendim İhlas Finans olayını iyi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız size ayrıntıları ile aktarayım. Malumunuz ben o kurumun kurucu genel müdürüydüm. İnsanlardan parayı toplayan benim. Toplanan o paralar nereye aktarıldı, içi nasıl boşaltıldı biliyorum. İnsanlar her gün kapıma geliyor, mektup yazıyor. Feryad-ı figan edenler var. Bunların pek çoğu hem imanlı- inançlı, hem de garip ve yetim. Üç beş kuruş birikimlerini, faize bulaşmasın diye oraya yatırdılar. Şimdi bu insanlar bana, paramızı biz sana güvenerek yatırdık diyorlar. Emin olun boğuluyorum, kahroluyorum”

Coşkun devam eder; “Bakın efendim, bizatihi TMSF Başkanımız Ahmet Ertürk medyaya ‘İhlas Finans’da hortumlama var’ dedi. Bizim en güvendiğimiz bürokratımızın o beyanından sonra biz bu olayı, savunamaz ve üstlenemeyiz. Biz bu işi ne vicdanen, ne ahlaken, ne dinen, ne de siyaseten üstlenemeyiz. Parası batan yetimin hakkını aramalı, onu tahsil etme yoluna gitmeliyiz. İhlas Finans battı, garibin parası gitti ama İhlas’da saltanat sürüyor ve bu saltanat olayını bize AKP’ye endeksliyorlar. Neden müdahale etmiyorsunuz diye sitem ediyorlar.”
Erdoğan hiddetlenir ve görüşmeyi o anda bitirir...

Sonrasında ise yetim ve kul hakkını bilmesine rağmen bunları gözardı eden sayın Erdoğan AKP’yi beraber kurduğu Sanayi Bakanı Ali Coşkun’u seçimde aday yapmadı, ama İhlas Gurubundan Fuat Bol’u İstanbul’dan aday yaptı. Yaaa! Dini istismar dedikleri?

Şu sıralarda AKP Samsun Milletvekili aynı zamanda grup başkan vekili olan Suat Kılıç isimli sahşın İhlas Finans ile ilgili bir açıklaması. Evet zihniyetleri bu bunların, parası hortum edilmiş müslamanlara bakış açısı;

"Tasfiye halindeki İhlas Finans'ın, TMSF'ye devrinin hukuka aykırıdır. İhlas Finans'la İmar Bankası'nı aynı kategoriye koymak yanlış bir tavırdır. İhlas Finans'ın TMSF'ye devrinin engellenmesinin hukuki, ekonomik ve sosyal açıdan doğru bir hareket olduğuna inanıyorum."

Sayın Suat Kılıç twitter'dan nara atmaya benzemiyor değil mi? Koruduğunuz kurumun kim olduğunu sizler daha iyi bilirsiniz sanırım. Göz yummak neden?? Evet, İhlas Finans zedelerinin büyük bir çoğunluğunu bu AK Parti'ye oy verdiklerini biliyorum. Eğer bunları bile bile hala oy veriyorlarsa, müstahak size. Daha çok yerler paranızı, dini duygularınızı bunlar. Başörtüsünden yerler ama çözmezler sorunu, çözümsüzlükten beslenirler, gün gelir yine sarılırlar. Umurlarında değildir yoksa müslüman kardeşinin hakkı, hukuku. Öyle olsaydı zaten İhlas Finans mağduru insanların haklarını korurlardı değil mi zorbaya karşı. Zalimin yanında saf tutmazlardı değil mi?

Paralarını müslüman, faizsiz kazanç umutlarıyla yatırdıkları, çok çok güvendikleri İhlas Finas'ın içi boşaltıktan 3 sene sonra 28 Ağustos 2004 tarihinde İhlas Holding A.Ş adına Armutlu Tatil Köyünün açılışını kim yaptı sizce?? Kim? Yetimlerin hakkı paralarla yapılan tatil köyünün açılışını sayın başbakan yaptı. Açıklıyor sanırım, kimler tarafından korunduklarını. Bunu da müslümanım diyen bir insan yapıyor. Bu nasıl müslümanlık. Kul hakkını, yetim hakkını yiyenleri korumak mı müslümanlık. Okyanus ötesindekinin yeni müslamanlık tanımı bu mu? Papa ile kucaklaş, müslüman kardeşinin parasını hortumlayanın sırtını sıvazla, diğerleri de anasını alsın gitsin. Öyle mi? Yok öyleyse biz de öyle yapalım!


AK Parti himayesinde olan bu İhlas Finans kurumu ise paraları ödemek yerine hak sahiplerine telefon açıp önce Tayyip'in açılışını yaptığı Armutlu'daki devre mülklerden satmaya çalıştı. İnsanlar lanet olsun diye mecburen aldılar fahiş fiyatlarla. Bazıları üstüne para bile verdi bunlara!! Şimdi de yeni projeleri varmış sanırım. Kayseri'deki evlerini satmaya çalışıyorlarmış. Yani, ödemiyorlar. Sonra da o sömürdükleri paralarla iş yapıp parasını aldıkları insanlara satmaya çalışıyorlar! İnsaf yahu insaf!! Nasıl bir ülkede yaşıyoruz, sizin hak ve hukuktan anladığınız bu mu sayın AK Partililer.!

İç edilen 1 milyar doların hesabını kim verecek? Mazlumun yanında değil zalimin yanında olanlara kim dur diyecek? Neden engel oluyor sayın başbakan bunlara. Neden?? Çok yazık çok!! Gerçek yüzleri bu ondan engel olmuyoarlar. Hem ilgili kurumun yandaş gazetesi Türkiye Gazetesi'de AKP'nin bu desteklerine manşetleriyle destek vermeye devam ediyor. Akp resimi yayın kurumu gibi. TV'de ATV, gazete de Türkiye. Referandum öncesi manşetleri Türkiye Gazetesinin. (1, 2, 3, 4.)

Bu insanların gerçek yüzlerini, kimlerin haklarını savunduklarını kimlere sırt döndüklerini anlatmak ve yaymak ise bilinçli vatandaşlara düşüyor ki daha çok saf dini duyguları sömürülmesin insanların.!

Eden bulur!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 36 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Bunlar müslüman ya da dindar falan değil düpedüz haramzâde.Başbakan kendi malvarlığının kaynağını açıklayamıyorken (gerçi nerelerden gelmiş olabileceği ibb başkanıyken ibb'de yaşanan yolsuzluklardan belli) kendi finansörü olan kuruluşun zerine gider mi? Suçluları ortaya çıkartıp yargılatır mı :))) Dünyanın neresinde hazine arazisine kaçak ev dikmekten "hüküm giymiş" biri başbakan olabilir? Yanılmadınız Tabiki TÜRKİYE.

  Durmak yok uyumaya devam, haram paralar çok tatlı vesselam.

 2. Cemo, yazık gerçekten dediğin gibi bu ülke insanına. Şimdi de bu İhlas Finans denen kurum paraları ödüyor diyorlar ya üzerinden tam 9 sene geçmesine rağmen ödemediği para sahiplerini arayıp ödeyeceğiz demeye başlamışlar. Hak sahibi gidiyor bir büroya. Teklifi söylüyorum sana, ilk ağızdan duydum.

  "Efendim alacağınızı ödeyeceğiz taksitlerle. 84 ay taksit yaptık diyorlar küfür ederler gibi. Yani 7 yıl daha. 9 senenin üstüne 7 yıl daha. Hahahaha. Arkasında Tayyip ulunca bu kadar yer-içer dalga geçer!

 3. O kadar çoklar ki,sana 2 senelik yazı çıkacak. İslami sermaye adı altında içi boşaltılanlar, tayyibin -abi- si unakıtan tarafından yağmalanan sit alanları, trilyoner yapılan ramseyler,çalıklar.Sırf bebeleri için koskoca ülkenin vergi vermeyen tek sektörü kuyumculuk ve bunun kaymağını yiyen atasay.Başlı başına devlet haline getirilen ülker gıda a.ş. Bunun yanında yasin el kadı ile ve bin ladin ile kurulan ortak şirketler..Hep söylüyorum bu milletin başına böyle bir bela daha önce gelmedi:(

 4. Ukturk yazık değil müstehak salak gibi gidip banka yerine islami kuruluşlara yatırırsan parayı böyle olur.Bir zamanlar banker kastelli nasıl tokatladı aynısı şimdi ihlas finansta.

  Benim bildiğim neler var bu kombassan - yimpaş gibi tokatçılar euro üzerinden aylık %20 kar payı (faizin haram olmayanı tabi yersen :)) teklif etmiş millete avrupada.Bizim millette uyanıkya gidip bankalardan faizle borç almışlar oldingden gelen parayla öderim diye yüzbinlerce euro borç alıp bi tarafına kaçan intihar edenler var.Şark kurnazlığı edeyim dersen birileride kalkar seni böyle güzel öper.ARkasınada iktidarı alır senden kerttiği paraları gözünün içine baka baka yer seninde elinden bi bok gelmez.

  Beyin bedava daha devam etsinler akpye oy vermeye dübellenmeye doymuyorlar bizim millete dübelleyen yarar zaten :)

 5. Korhan, haklısın çok fazla var. Tomarla. Yaz yaz bitmez. O yüzden öne çıkanları yazmak gerek seçime kadar, belki bir kaç arkadaş akıllanır bir yazıyla, onun sevabı yeter bana :) Herkes bence elinden geldiğince anlatmalı ne olduklarını. Yazmalı. Yazamıyorsa, yaymalı yazılanları. Çünkü anlatacak çok şey var, kanıt var, belge var. Bilmeyenler çok malesef. Çünkü, tayyip ve tayfası sürekli yalan söylüyor ve kandırıyor insanları. Halkımız da müslüman adam bu, ne diyorsa doğrudur saflığında hala. Ahh ahh! Bir söz var gün gelecek ahir zamanda cuma namazları o kadar çok kalabalık olacak ki yer bulunmayacak ama içlerinde gerçekten imanlı çok az kişi olacak, çoğu gösterişte olacak. Öyle bir zaman bu zaman da. Yaşıyoruz. Her hükümet kendi zenginin yaratır derler, bunlar da öyle. Haramazade.

  Cemo, evet bu tür finans kuruluşlarının en büyük mottosu faizssiz kazanç. Ama bilmiyorlar ki o da bir faiz. Etraftan dolanma yapıyorlar sadece. Aynı kapıya çıkıyor. O Almanya'dakiler ise saladağın önde gideni aslında. Onlarda bunların zihniyetinden. Düşüsene adama dini hassasiyeti yüksek biri gibi, sakallı falan (sakallıdan korkarım bu zamanda) ama aylık %20 verilen karın faiz olduğubu bile bile verenler dini kurum ondan faiz olmaz yalanına sığınmaktan çeknmiyorlar. Kimi kandırıyorlar. Riyakarlığını son noktası.

  Ben, bu tipleri ve bunların abilerini şöyle tanımlıyorum. Ilımlı islam kisvesine bürünmüş ahir zaman münafıkları. Bunların arkasından giden ne şanssız bunlara, inananlar ne bahtsız insanlardır. İki cihanda yatacak yerleri yok.

 6. Ya okudum da yazıyı, bir kez daha anladım bizim insanımız gerçekten çok saf. Salak demek istemiyorum saf işte. Her şey bu kadar apaçık ortadayken yapılmış yolsuzluklar, hakız kazançlar ve bunların hepsinin din adı altında yapılması ve yine insanların hala bu vatandaşlara güvenebilmesi çok şaşırtıcı. Her şey müstehak beter olun diyesi geliyor insanın.

  Derler ya halk arasında, senin yaptığını gavur yapmaz diye. Yapmaz vallahi. Bu adamların yanında gavur dediğimiz adam daha iyi bence. Zaten bize gavur bir şey yapmıyor. İçimizden çıkan sütü bozuklar onlara hizmet edip halk kandırıp, köşeyi dönüp, ülkeyi satıyorlar. Ne için, iki kuruşluk dünya menfaatleri için. Allah belalarını versin.

 7. Bu konuda söyleyecek cok sey var ama benim anlatmaya takatim yok. Gerekenleri kanitlariyla yazmissin zaten, umarim okurlar ve anlarlar..
  Gunluk hayatimda elimden geldigince insanlara anlatmaya calisiyorum ama bazilari anlamamakta israr ediyor.. uzucu..

 8. Adsız dedi ki...

  ihlas finans mağdurları yeni vadelendirme tuzaklara düşmak istemiyor ama çaresizlikten kabul eden mudiler var.
  Bunların sırtı sağlam hükümetten tam destek alıyorlar.Devlette bizi hükümette diyorlar.Ödemeleri istedikleri gibi keyiflerine göre yapıyorlar.10 geçtiği halde hala 65 bin mudi 750 milyon dolarını alamadı.
  Tek korkuları kamuoyunda gündeme gelmek.Bize düşen de bunu yapmaktır. İhlaszedeler toplanarak HOLDİNG binasının önünde toplantı yapmayı planlıyor.
  Katılım için facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.
  ihlaszedeler platformu
  ihlaszede.com
  http://www.facebook.com/profile.php?id=526348193&v=app_2344061033#!/profile.php?id=526348193

 9. Damat, gavura gavur dersin hadi onda yaptı dersin. Gavur diye kötülük gelecek diye bir şey de olmamasına rağmen, hadi diyelim. Aama bunlar müslüman (müslüman adam yapmaz, oy verelim dersin) çalmaz, çırpmaz. Ama öyle olmuyor. Dinden imandan çıkarırlar mazallah :)

  Ella, ben de yıllardır anlatırım hem de güzel güzel. Ne sorarlarsa cevaplarım ama yok kafalar gitmiş. İçinde beyin yerine başka bir şey koymuşlar, anlamıyorlar. Sonra da niye bana gerizekalı niye bana koyun diyorsun diyorlar. Bak onları deyince anlıyorlar, alınıyorlar. Demek ki hak görüyüorlar ki mümlüman kardeşinin hakkının yenmesini böyle yapıyorlar.

  İhlaszede, senelerdir bir siteniz var ama hiç bir şekilde bir etkinliğiniz yok malesef. Yüzbinlerce mağdur var ama ses yok bu kadar da olmaz ki. O kadar kişi ayağa kaldırır ortalığı normalde. Bu kabullenmişlik yüzünden geliyor zaten hep bunlar başımıza. Kamuoyu oluşturamıyorsunuz ne yazık ki.

 10. ihlaszede dedi ki...

  Ukturk kardeş,
  Bak orada mütedeyyin mukadderatçı çoğunluğun oluşturduğu bir kitle var.Bunları harekete geçirmenin zorluğunu takdir edersiniz sanırım.Yani hak arama kültürü olmayan zulme karşı çıkmanın müslümanlığın gereği olduğunu idrak edemeyen bir kitle şu an sayıları 65 bin.İki defa bu sitede miting çağrısı yaptık. Biri Ankara sıhhiyede diğeri İstanbul Bakırköy Özgürlük meydanında afişi tutacak adam bulamadık.Kimsecikler yoktu ortalıkta.Etkinliği kitlenin gücü ile yaparsın kitle yoksa arkanda sende yoksun.
  Biz bu sitede hiç değilse haber ve bilgi paylaşımı yapıyoruz.Senelerdir hiç değilse bunu yaptık.Karşımıza çıkan duvarın adı AKP ve Tayyip Erdoğan idi ve onu aşamadık. Bunun çözümü AKP oldukça ve mudi harekete geçmedikçe mümkün değil.
  Yeterli katılım olursa yine çağrımız var HOLDİNG önünde toplanacağız.
  ihlaszede.com

 11. Adsız dedi ki...

  arkadaşlar haberiniz olsun şimdi bölge bölge mudileri şu pazarlamacıları varya her bölgede bunların onlara 300 500 kişi olarak paylaştırıyor alacagı parayı her ay 100 veya 200 olarak ödüyeceklerini söylüyorlar parayı kendi hesaplarına geçirdikten sonra sakın kanmayın bu onun bunun çocularına alt tarafı maza bunlar yakında sizlerede telofon gelir

 12. Adsız dedi ki...

  ankarada ihlas bürosundan aradılar ihlastan alacaklarınızı sözleşme imzalayarak kamacı dayanıklı tüketim diye bir firma 2011 hazirandan 2013 yılına kadar taksitle ödeyecek diye sözleşmede birsürü hukukin terim var inceleyim dedim imzalamadım. ihlaszede 9.12.2010

 13. Adsız dedi ki...

  izmir bürosundan aradılar alacağım için 60 ayda ödeyeceklerini söylediler.kabul etmedim.ve etmeyeceğim.

 14. Adsız dedi ki...

  bunların insanlıkla alakası kalmamış türkiyede ne kadar dini yanı kombassan ... yimpaş... ihlas ... ğibi dini sömüren adına baksana bir kere bende yatırdım. ama ihlas adı var alakası yok .. 10 yıl ğeçmis hala yok para simdide sözlesme yapacaklar kacyıldda öderlerse .. allah hak yiyenin belasını verir para öldü 10 yıl ğeçti bir e alınacak o zamandakı paraya simdilerde o bir evin odasını ancak alabılır eridiğini paranın hesabını siz yapın artık ... haram olsun ..

 15. Adsız dedi ki...

  ARKADAŞLAR İHLAS PAZARLAMA ADI ALTINDA İMZALAMA İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR.. NE ARAYAN NEDE SORAN VAR... İZMİT Lİ KATİP SON UMUTLARIDA TEHLİKEYE ATIYORLAR..

 16. Adsız dedi ki...

  yeşil sermaye filan hepsi danışıklı dövüştü o yıllarda imf temsilcisi borç tahsildarı olarak geliyordu o zaman hükümet konsolidasyon yani borç ertelemesinden bahsediyordu,bu bahane ile hazine mevduata el koydu onun içinde ihlasın üzerine hala gidilmeyip korunuyor kollanıyor ihlas finanszedelerin paraları hazindedir bugünkü hükümet bu paraları kullanıyor kayıtsız şartsız ihlas holding kollanıyor,biz enver öreni ve arkasındaki yardımcılarını.işbirlikcilerini intikam sahibi allaha havale ettik.
  hüseyin

 17. Adsız dedi ki...

  KİMİ ÖVÜYORSUNUZ

 18. Adsız dedi ki...

  TAK TAK ALOOOO!!!

  yaa arkadaşlar bu konuda mağdur olan kimse yokmu?!koskoca türkiyede!niye kimse sesini- sesimizi duymuyor duyurmuyor?sitemim sizlerden çok bizlerin sesi olduğunu sandığımız medyaya bilhassa ünlü haber sunucularımıza(fatih bey ,uğur dündar be...y,mehmet ali birant bey,ali kırca bey ve diğer büyük kanalların haber müdürleri) arkadaşlar! buralara yoğun olarak mejaş gönderelim dikkatlerini çekelim satır aralarında kaybolmayalım siz değilseniz bile bir arkadaşınız,dostunuz,akrabanız,en azından vicdanen veinsanlık adına sessiz kalmayalım lütfen!!!!!!!

 19. Adsız dedi ki...

  Arkadaşlar bunlara Müslüman diye bahs ediyorsunuz bunlar gevurun bir üstü gevur Ama Allah biz gerçek Müslümanların yanında Olacak bunların belasını verecek sanmanki bu zalimlerin yaptıkları yanlarına kalacak her kim azda olsa sorumluysa oda birgün belasını bulacak o enver ören Dünya kendinin olsa bu zamanakadar madur etmiş kişiler yaşıyanlar var Allah,ın Rahmetine kavuşanlar var bir gün oda taprak altına girecek onun malı mülkü para etmeyecek ben hiç bir zaman hakkımı helal etmiyorum her zaman haram olsun diyerek bet dua ediyorum O Rahmete kavuşanlarda Haklarını enver örene helal ememişllerdir hadi Ahirette Ödesin ödiyebiliyorsa orada yakasına yapışacaklar Bu Dünyadakı malı orada Para etmiyecek varsın bu Dünyadan borçlu gitsin Yüce Allah,ım her zaman mazlumun Yanında zalimin karşısındadır Selam ve Dua ile

 20. Adsız dedi ki...

  Alta kalan yaprağın üsttekinden hesap soracağı bir güne inanır, bu yüce Türk Milleti!.. Ama bazı gafiller vardır ki burunlarının bir adım ötesini görmek onlara nasip olmadığı için, onlar o korkunç mahşeri günün en seflleri olacaklardır. Yüce Allah'ın adaleti sadece ölüm sonrası için değildir. Vicdan sahipleri insanların paraları, emekleri üzerine saltanat kurup sonra da perişan ölümlere müstahak olan "Banker Kastelli" örneklerini bu zavallı gafiller acaba görmezler mi? Hele bu hırsızlığı İslam kisvesi altında yapan - sözde müslüman geçinen- bu varlıkların müslümanlıkla hiçbir alakaları yoktur. Belki de İslamı kullanan ya da İslam dini ile vicdanlarda olumsuz bir iz bırakmak isteyen güçlerin işidir bu... Bu zulümleri yapan , onlara ortak olan veya seyirci kalanların iki cihanda yürekleri alev olsun, yansın inşallah... Bu gariban tüm insanların çektiği acı ve sızılar onların tek yüreklerinde bir volkana dönüşsün inşallah... O zaman yürek yakmann ne demek olduğunu anlarlar belki...
  "Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..."
  Bu söz sizin yanınızda ne kadar da yavan kalıyor.

 21. MUSFACA dedi ki...

  Buradan herkese çağrı.
  İhlaszedeleri görmemezlikten gelen tayyip şu sıralar seçim meydanlarında- ona : birşekilde "ihlas ne olacak ihlas " diye bağırmaya çağırıyorum. belki duyarda " He ya .'' - onları unuttuk" der.... !!
  VEYA Bunu duyan yalakçıları ona bir şekilde iletir.
  Ne yapalım arkadaşlar bizim sesimizi sadece CHP duyuyor. İnşaallah iktidar olurlarda bizlerede çare bulurlar.

 22. Adsız dedi ki...

  bizlerin paralarını vermeyen- verdirmeyenlerin Allah belalarını versin. inşallah azap içinde olurlar hem bu dünya hem öbür dünyada.

 23. Adsız dedi ki...

  Sayın İhlas Finans mağdurları herkesin ortak görüşü organize olamamak. Hal bu ki iletişim araçlarının bu denli geliştiği ve herkesin sesini bu kadar kolay belirli mercilere ulaştırdığı dönemde sessizlik hayret verici!

 24. Adsız dedi ki...

  Bir haberi paylaşayım bende-yeni olan. İhlas finanstan eşiminde alacağı vardı-6000 küsür dolar- alışveriş yapın ihlas mağaxzalarından diyip duruyorlardı-
  kaç defa gittik oralara- işimize yarayan bişi yok orada. geçen ay isanbul a gittiğimizde bir arkadaşımız dedi- sefaköy/küçükçekmece de vizyon park diye bir mağaza var- içinde de ne ararsanız var 5 katlı mağaza diye.gittik tabi oraya da görmek için
  işimize yarayan eşyalar vardı tabi- piyasa ile mukayese ettiğimizde uygundu fiyatlarıda.
  Eşim, gel dedi alalım buradan işimize yarayan ne varsa- kapansın şu hesap işide dedi. tamam dedim bende,çünkü bizi hala çok geren bir "kabus" a dönüşmüştü bu ihlas finans olayı.telefon ettiler oradan ihlas finans muhasebesine- birileri geldi -"ok" verdi onlara şu kadar türk liralık alışveriş yapsınlar .dedi
  alışverişimizi bitirdik.kapandı ihlas finans olayıda bizim evimizde.Ha şunu da diyeyim- allah bunun hesabını onlardan muhakkak soracaktır.Bu durumda tek yapılacak iş bu bence-
  Sizlerle paylaşmak istedim.
  Sevgilerimle,
  Not:
  VİZYONPARK site adresi
  www.vizyonpark.com.tr
  Buradakilerin hepsi olmasada mağaza hakk. bilgi almak için iyi bence
  adreside şöyle::
  Adres:Boytek Halı Mobilya Tekstil İthalat İhracat Ltd.Şti
  Yeşilova Mah. E-5 Yanyol No: 68 Küçükçekmece / İstanbul

  Telefon numaraları: 0212 624 25 25 - 0212 624 11 11 Faks: 0212 624 00 40

 25. Adsız dedi ki...

  enverin kayın pederi büyük bir tarikatın şeyhidir.ne kerametli şeyh imiş en sahtekarı damat en sahtekar toruna sahip olmuş

 26. Adsız dedi ki...

  bunlara müslüman diyenin dininden şüphe ederim müslümanlık buysa kusura bakmayın ben farklıyım eger ben elhamdülüllah müslümansam bunlar o zaman değildir diye düsünüyorum saygılar

 27. Adsız dedi ki...

  bütün ihlası yöneten ve koruyanları Yüce Allah kahreder işallah

 28. Adsız dedi ki...

  türkıye gazetesınden hrgön isalam dan haktan hukuktan bahseden zalım k yazarları ön aldığınız maaşlaın nerden geldını bır düşünün

 29. Adsız dedi ki...

  verecekleri parayı 75 dolar yada yuro ya indirdiler onuda en son ocak 2012 verdiler gerisi gelmedi.verdikleri sözde durmadılar.yaptığım protokol işe yaramadıve güvenimde kalmadı oyalamaya devam ediyorlar.

 30. Adsız dedi ki...

  ihlas finans mudileri .mudiler toplu dava açmaya hazırlanıyor.temlik sözleşmesi imzalayanlar sizlerde davaya katılabilirsiniz.ayrıntılar bu sayfada http://www.facebook.com/ihlaszedeler.platformu bu pilatformda buluşalım 12 sene oldu bu gidişle 24 te olur.artık biryerde başlamalıyız

 31. Adsız dedi ki...

  Ali Coşkun'u adam zannederdim. Bu yazıyla onu tanıdım ve çok şaşırdım. Bu iş böyle demek. Bozguncu ve hainleri en güvenir çehreleriyle ortaya sürüp zamanı gelince kullanıyorlar. 28 Şubat'ın eseri olan İhlas Finans'ın batırılması operasyonu nasıl da tersten gösterilmeye çalışılıyor. Dertleri İhlas'ın hizmetlerini engellemekti. Kurdular tuzakları ve finansın faaliyetini durdurarak cascavlak borçlarla ortada bırakıverdiler. Ne faaliyet edebilirsin, ne ortak olabilirsin, ne satabilirsin. Hadi bakalım yekten öde paraları. Paralar yatırım yapılmış, anlamam, bul parayı. Sonra bütün diğer birimlerine de farklı baskılar... Hadi çık işin içinden. Sonra saf vatandaşı şeytanca uydurmalarla sal İhlas'ın üzerine. Oldu mu fitne. Yazıklar olsun. İhlas saltanat sürüyormuş. İhlas her birimi sıkıntı yaşadı yıllarca. En başta Muhterem Enver Abi. Hizmetlerin durması bitmesi, ehl-i sünnetin doğru olarak bütün dünyaya anlatılmasının durması v.s. musibetlerin anlamını idrak edemeyenler nasıl bir ruha sahip? Bunlar mı gerçek Müslüman. Geç bir kalem. Bunlar kalkıp bir de dinden imandan söz etmesin. Ey saf ve iyi niyetli Müslüman! Bunlar çok karanlık tezgahların adamları. Sakın bunlara kanma. Sahabe-i kiram dinleri için mal ve canlarını seve seve feda ettiler. Bugün Ehl-i Sünnet itikadını yaymak, insanların bu fitne zamanında dinlerini imanlarını kurtarsın diye var İhlas kurumunu doğru anla. Ona yardım edemiyorsan da ona düşman olma. Hainler nasılsa her iki dünyada yaptıklarının karşılığını acı şekilde görecekler.

 32. SORU: Batırıldığı iddia edilen paralar neredeydi?
  CEVAP: İhlas Finans'ta...
  SORU: İhlas Finans ne şartlarda çalışır?
  CEVAP: Kâr-zarar ortaklığı esasına göre...
  SORU: İhlas Finans (din düşmanları tarafından bilinçli olarak batırılmaya çalışılmıştır) batmış-zarar etmiş ise; kâr ortağı olunduğu gibi zarar ortağı olunmaz mı?
  CEVAP: Evet, zarara ortak olunur..
  Gerek dînen ve gerek kanunen ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMADIĞI HALDE, geçmiş zamanda para yatıranlara paraları bir şekilde SENELERDİR ödeniyor...
  İnşallah bu ödemeler de bitecek; ödemeler bitince, düşmanların söyleyecek birşeyi kalAmayacak.. Ama merak etmeyin, birileri de o zaman birşeyler söylemeye başlayacak.. Kimlerin, ne gibi olaylara, hangi zamanda, hangi aşamada, ne şekilde müdahil oldukları da bir bir ortaya çıkacak inşallah...

 33. Ali Coşkun, Ahmet Ertürk gibilerin kim olduğu o zaman çıktı ortaya..Daha başkaları da çıkacak bir bir inşallah... Ey vatandaş! Parasını İhlas Finans'tan alamadığını iddia eden vatandaaaaş! Lütfen git de bir bak bakalım kimlerin paraları kimlere ışık hızıyla verilmiş? Kimler GÖREVLİ oldukları süre boyunca hesaplar ışık hızıyla kapatılmış???

 34. eski ihlas çalışanı gazetecinin itirafı. okumadan geçmeyin http://www.habervitrini.com/haber/ihlas-finans-nasil-batirildi-672589/

 35. Bir kimse kör ise, güneşin suçu ne!
  İddia sahibi ispatla mükelleftir kardeşim hala anlayamadığınızdan şunları net bi şekilde anlıyoruz ki kalbiniz kararmış görüşünüz körleşmiş, evet hepimiz sıkıntı çektik ama hamdolsun biz sıkıntının kaynağını bildiğimiz için buğzumuzu doğru yere yaptık sizler gibi işin iç yüzünü anlatılmaya çalışılsa dahi anlamamakta ısrarcı olmadık. Ali Çoşkun dediğin adam bu sureçte Mesut yYılmaz denilen mason kafirin maşası olmaktan öteye gitmemiştir ve bir fiil bu surecin içinde olmuştur, Allah-ü Teala inşaallah onu çok yakın zamanda hepinizin gözü önüne gelecek şekilde rezil ve rüsva edecektir. Ama az kaldı bu borçları bitireceğiz ve sizlerde haksız buğzununuzun pişmanlığını çekeceksiniz, eğer ki o zaman geldiğinde yine bu siteden bu yaptınığız hareketin aynısını 2 özür dileme2ktede gösterebilirseniz ne ala yok hata da ısrar eder ve 'sadakati' öğrettiği binlerce insanında ah'ı ile 'sadakat' timsali olan Enver Abimize yaptığınız haksızlıkların cezasını hem bu dünyada hem de ahırette hesaba duçar kalacaksınız, haberiniz ola...Allah-ü Teala ıslah etsin...Sabr tahammül ve insaf versin...

  http://www.habervitrini.com/haber/ihlas-finans-nasil-batirildi-672589/

  http://www.habervitrini.com/haber/ihlasa-vurulan-en-buyuk-darbe-676310/

 36. Adsız dedi ki...

  Bosver musteariyla blog yorumlarini enayi yerine koyarak kar ve zarara ortaksiniz zarar etttigine gore zarara katlanmak zorundasiniz kurnazligina siginarak tasfiye kurulunu aklamaya calismissiniz yemezler akepaze iktidardan dustugu gunden sonra yeni gelecek iktidar allahin tekligi ve tevhid inancini anlatan kutsal sureyi hortumlama faaliyetine alet eden bu grubun sorumlularinin mallarina el koyup ihlas magdurlarina son kurusuna kadar odeme yapilacak grubun yoneticileri yurtdisinda kacacak delik arayacaktir.


Leave a Reply