11.11.10

Çakma "Sex And The City" kızları | alem Carrie olmuş (!)

Yazan: Ukturk | 11.11.10 | Kategori: , , , |
Yazı: Çakma "Sex And The City" kızları | alem Carrie olmuş (!)

Merhabalar bugün son zamanlarda özellikle internet mecrasında ve alışveriş merkezlerinde çok karşılaştığım kız tipi olan (uzak durulması gereken) Türk Sex And The City kızlarını ele alacağım. Baştan belirteyim Sex And The City izleyen tüm kızları kast etmiyorum. İşi abartan ezik ve zayıf karakterler konumuz, yoksa altı üstü bir dizi istediğini izler herkes :) Nasıl insanlardır bunlar, ne yaparlar onları listeyelim isterseniz. Yazıyı yazarken çok zorlanacağımı sanmıyorum, çünkü o kadar çok örnek var önümde. Yani anlat anlat bitmez bunların yaptıklarını. Ama yapsınlar gülmek bizim de hakkımız:P:p Madde madde ilerlemek daha net ve açıklayıcı olur kanısındayım. Başlayalım :)


Lisede Cosmo Girl okumuşlardır

Sex and the city yokken ne yapıyorlardı peki bunlar. Sonuçta bir geçmişleri var. Lise çağları var bu tiplerin. Genelde ezik bir lise yaşamı geçirmişlerdir. Pek ilgi göremedikleri için erkeklerden (ama çok istiyorlar) bu ezikliklerini nasıl kapatırım diyerekten dergilere sarılmışlardır. Baş ucu dergileri Cosmo Girl olmuştur her zaman. Tabi herkes bunu yapmaz bazısı da dersine sarılır ama bunların aklı başka yerlerinde olduğu için kafada pek basmadığından normal bu durum. Yakışıklı avı nasıl yapılır falan ipucu almaktadırlar. Beyaz atlı prenslerini aramaya başlarlar bu sırada. Hala aradıkları söylenmektedir çevrelerde. Her bu dergiyi okuyan da böyle değildir ayrıca. Dergiyi hayatının bir parçası kılan aklı bir karış havada olanlardır bunlar :)

Test kızlarıdır

İdeal sevgili testi, sevgilini tanıyor musun testi, seni seviyor mu testi, nasıl bir sevgilisin testi, nasıl bu kadar basit olunabilir testi, beyin bedava testi vıdıdıdıdı testi... gibi testler vazgeçilmezleridir. Bu testleri uygulayıp hem kendilerine hem arkadaşlarına ideali ararlar ve bunun üzerine tartışırlar falan. Çeitli çıkarımlarda bulunurlar ve beklerler. Ama sonuç yine hüsran yine hüsran, çünkü erkekler kazmadır her zaman için onlara göre. (Yüz alamayınca kendini avutma psikolojisi) Beklemeye devam beyaz atlı prensi bebeğim, test'ine kuvvet! Oralarda bir yerlerde olacaktı ama tüh :P

Zengin bir koca hayali ile yanıp tutuşurlar

Erkeklerle ilgili teorileri, testleri her türlü naneleri vardır. Zengin bir koca adayı bulmaları halinde ise tüm bu teoriler falan çöpe gider. Unuturlar adam ne kadar kazma da olsa. Kesin! O kadar karaktersiz bir topluluk olduklarını düşünüyorum ben. Adamın köpeği olacak kadar ileri götürebilirler işi. Ama tabii sorsan bunu dile getirmezler kesinlikle. Örneklerini görmek mümkün her yerde bu tiplerin. Tek hayalleri Sex And The City'de olduğu gibi yaşamak olduğundan dolayı bu ezikliklerini sadece bir zengin (salak) koca ile kapatacaklarını düşünürler. Haklılar. Çünkü kendi ayakları üzerinde durabilecek kadar nitelikli değiller çoğunluğu. Cüzdanı göster sonra da koca göbeği salla tamamdır, avuçta. Ama basittiler, bunlardan alacağını alıp yola devam eder genelde zengin ama yakışıklı erkekler :)


Hepsi birer Carrie'dir

Kısaca at suratlı Carrie. Neden öyle olmak isterler çirkin bu kadın sonuçta :) Ama açık, Carrie'nin yaşam tarzı, kıyafetleri, ayakkabıları falan cezb ediyor. Kadın modaya yön veriyor neredeyse ve sürekli sadece ve sadece seksten bahsediyor. Neyse işte bu çakma Sex And The City kızlarımızın hepsi birer Carrie'dir kendilerine göre. Özentiliğin doruklarını yaşarlar. Allah'tan Carrie var ya o olmasaydı kimlere özeneceklerdi :) Modayı severim ama Carrie ile moda ikisi bir arada hiç hoşuma gitmiyor bu durum :)

Sarah Jessica Parker'ın çirkinliği onlara güven aşılar.

Sarah Jessica Parker (Carrie) çirkin bir kadın bence. Ama elindeki malzemeyi en güzel şekilde sunan bir kadın hatta daha fazlasını. Bir illüzyonist bence var olmayını da gösteriyor bize ne göstermek istiyorsa onu gösteriyor kötüyü saklıyor:) Ama özünde çirkin. İşte çakma Türk S.A.C kızları da bende bir Sarah Jessica olabilirim diye kendilerini avutuyor olmayan cevherlerini keşfetmeye çalışıyorlar. Ama boşa çaba. Öyle biri olmak için para da gerek, işsiz güçsüz olmuyor malesef malesef malesef :P

Araya alınan reklamlardır sadece

Bu çakma Carrie'ler ancak ve ancak araya alınan reklamlardır. İki güzel film arasında rol alan 30 saniyelik reklamlardır. Kısadır ömürleri. Anlamazlar bile araya alınan birer reklam olduklarını. Reklam bitip yeni film başlayınca ömürleri de biter zaten. Bu şekilde devam ettikleri sürece araya alınan bir kezban reklamından öteye de gidemeyeceklerdir. Üzülmemek elde değil bu kızlarımıza. Annen seni araya reklam olasın diye mi büyüttü ah yavruüümm. Ama işte özentiliğin sonu :)

En büyük abazanlardır

Abazanlar sadece erkek topluluğundan çıkıyor sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. İşte bunlarda kız abazanlığının bayraktarlığını yapan kitle. Çakma "Sex And The City" kızları :) Akıllarında sürekli aganigi naganigi vardır. "Dün Ahmet'den, bugün Mehmet'den geçen hafta da Rıza'dan ayrıldım. Ayısın Rızaaa!!" diye dolanırlar. Aradaki reklam oldukları için uzun sürmez ilişkileri. Gelen vurur giden vurur. Bu kabarık sevgili listesinden gurur duyup, hanım hanım takılan kızlara da ayyy salak diye kendince üstünlük taslamaya çalışır. Şimdi reklamlar :)

Mr.Big hayaliyle yaşarlar

Hep beyaz atlı prenslerini yani Mr. Big'i arayıp dururlar. "Ahh ya yok ki şöyle kadir bilen kıymet bilen bir adam. Şöyle yakışıklı, zengin, güzel giyinen, kültürlü, baktı mı eriten adam canım yaa, hep nerede apaçi var onlar çıkıyor karşımıza yeaa" diye ah ederler. Oldu canım öyle adam dönüpte senin gibi özentiye mi bakacak. Rüyanda görsen inanma, kalk üstünü ört :P Ama yok araya reklam olabilirsin, o da bir şey. Öyle avunabilirsin 35435454 kere anlatırsın sonra da. 30'lu yaşlarına yaklaşınca da artık dayanamaz (o zamana kadar zenign bir salak bulamamak) bir apaçi ile evlenirsin artık canım canım :P
*

Tekrar belirteyim tüm Sex And The City izleyenler böyle değildir. Mesela ben Kurtlar Vadisi izliyorum ama hiç kendimi Polat Alemdar falan sanıp sağda solda dayılanmıyorum :) Bunlarda aynı işte sokakta Polat Alemdar olan erkekler ile sokakta kendini Carrie zanneden, özenen kız kitlesi aynı familyada. Biri dişi biri erkek. Evlensinler bence :P Tıpatıp aynıları:)

Evet Polat Alemdar çakmaları ile Carrie çakmaları evlensinler onlardan doğan çocuktan hayır gelmeyeceğinden önce kısırlaştırmak gerek ama:P Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim "Küçük Sırlar" dizisinin en büyük hayran kitlesini oluşturur bunlar ergenlerden sonra :)

Şair ceza söylemiş ne güzel de söylemiş. "Hepiniz Sex And The City'desiniz!"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 18 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Lise Cosmogirl, büyüyüncede Cosmopolitan okuyup kendilerini kadınsı zannederler,
  yürüyemeyeceği ve yaşlarının kaldıramayacağı topuklu ayakkabıları giyer yalpalarlar,
  Facebookta bar,disko gibi ortamlarda çekildikleri fotoğrafları paylaşarak, ortam kızıyım, cosmopolitan hatunum mesajı vermeye çalışırlar.

 2. çoook cahilim ya hala izleyemedim hiç şu mereti =)

 3. guzel tespitler :)

 4. Ayşa, çok güzel özetlemişsin gerçekten :) Kesinlikle büyüyünce de Cosmopolitan okurlar bu kez de kocalarına çektirdikleri başlar bunların (tabii evde kalmadılarsa:P)

  Zey0zey, hala geç değil izleyebilirsin. Güzel bir dizi diyorlar kızlar için, kendini kaptırmazsan severek izleyebilirsin bence:P:p

  Ella, teşekkürler :)

 5. Beyin bedava testi şu yazının ana fikri vallahi çok güldüm güzel tespit:)))

 6. Marla, haha beyin bedava testi, en çok yaptıkları test beyin bedava sonuçta değil mi :P:p

 7. ya çok eğlenceli buluyorum ben Sex and the City dizisini, sırf Samantha için bile izlemeye değer bence:)) İzlerken çok gülüyorum gerçekten.
  Neyse ki lisede Blue Jean okuyordum, topuklu ayakkabı giyemem, kocam zengin olsun diye hayal kurmam ben ne güne duruyorum ayol, kendim zengin olayım!
  ohh böylece genellemeden yırtmış oldum.:)))

 8. bence bunları yaşayan ergen kafasını derslerine yormadığı yormaya üşendiği veya yormaya yetecek kadar zekası olmadığı için çok geç olmadan evlenecek ve evinin kadını çocuklarının anası olacaktır.Peki kime faydası olacak insanlığa mı?Kendine faydası olmayan adamın çocuğuna veya başkasına faydası olur mu?Anca küçük sırlar:p

 9. Ne delişmen bir yazı olmuş bu öyle. Ruhuma hitap etti lan ohh şöyle bir rahatladım, bugün çok yoğun biliyor musun sürekli soru soran ergen üniversiteliler. Bu Sex And The City iyi geldi :))

  Bunlardan çok var ne yazık ki. Hatta sen dememişsin ama ben diyeyim ben öyle anladım (yanlş mı anladım:D) blogu bile var bunların bazılarının yaa :)) Bloglara kadar sızmışlar. Zaman çok kötü, kurtarılmış bölge blogları korumak gerek :))

 10. Abi çok güzel tespitler, kutlarım valla. Kızlarımızın en büyük sorunu 5 kereden fazla seks yaptılar mı, her şeyden anlıyorum-ilişkiler benden sorulur hieeytt havalarına girmeleri.

 11. Bayıldım tebrik etmeden geçmek istemiyorum, her paragrafa 2 sayfa yorum yazmak isterdim ama uzatmayayım:)

  Hepimiz gençlik geçiş döneminde kimlik arayışına girdik, kimimiz yer bulamadı dergilerdeki karakterlere oturttu kimliği, kimimiz bülent ersoya özenti aha bu benim kimliğim dedi, kimimiz de ... örnek çok:) Şimdü düşünüyorum da biz biraz daha sanslıymışız, güzel bir sanat geçiğine rastladık beğenimiz şekillenirken geniş açı seçeneğimiz vardı ;)

  Sadece ferdi ve müslüm ile büyüyenler da var.. Yada ibrahim tatlıses.

  Herneyse sex and city, güzel bir dizi aslında, ama içinden bir yada birkaç nokta dışında bizim kültürümüz ile bağdaşlaştırılamaz bir dizi. Bu şekilde yaşamanın sadece anı an etmekten farkı nedir? Ki öyle ise, sen de o anlıklardan olmamak için neden farklı olasın!

  pek ironik :D

  Ve kesinlikle katılıyorum bu tarz kızları babam şu şekilde tanımlardı birr zamanlar "televole kızları" :) Şimdi de sadece isim mi dğeişti, format aynı.

  Bildikleri şeyler, konuşulacak konular: sex, ne giysem, x man xx man oo the other man, makyaj napsam acaba, kredi kartı..., iş mi he o da kredi kartı için lazım.. kop koppp gecelere ak..
  Kısmen çekici olsada, hayat böle geçermi yahu?

 12. blogmania da varya paso eleştiri blogu oldu :D verin veriştirin :D ezin herkesi :D uhasuh

 13. Adsız dedi ki...

  itiraf ediyorum her maddeyi okurken bunu da yapıyorum diye okudum. haklısın ukturk hayal dünyasında yasayıp gecmişteki bişeylerin acısını cıkartmaya calısıyorum sanki....

 14. neyın yakısıp yakısmıcagını aldırmadan baska hayatları üstüne giymeye calısan ınsanlar ezik midir bilmem sanırım vizyon sorunu bıraz yaratıcılık istıyor olmayanlarda bir baskalarına bakarak oldugu gibi hayatına enjekte ediyor.

 15. city tamam.. carrie'den de güzelim.. samantahadan da.. yarı zengın(işi gücü olan benım için yarı zengindir) koca da tamam ama sex nerde diye sorarım kendime:P kac kac kac..

 16. Judy, sen bluejean okuduğundan dolayı bu genellemeden yırtmışsın en başından zaten hehe :) Hem her o dergileri okuyan bu şekilde olmuyor :)

  İpek, evet ne evleneceği şanssız adam kocasına neden çocuklarına bir faydası dokunacağını sanmıyorum. Çocukları da kendine benzetir, saldım çayıra mevlam kayıra olacağı kesin :)

  Damat, dikkat et yavrum aman haa :P

  Hiçkimse, teşekkürler :)

  Burcu, uzun yorumun için teşekkrüler. Geç cevap verdim ama :P Eve televole kızlarının günümüze uyarlanmış şekli bunlar. Büyümüş halleri falan. Konuşacakları şeyler, erkekler, sex, sex ve yine sex :P Kapasite meselesi, ye, iç, sex yap ve öl. Bunlar öyle.

  Yeşo, yalaka blog olacağına muhalif blog olur daha güzel bence, tam senin format işte:P:p

  Adsız, yapmazsın artık o zaman :)

  Morgana, kesinlikle bir vizyon sorunları var. Bir insanın belli bir vizyonu ve misyonu olabilmesi için belli bir kapasitesi ve düşünebilme! yeteneğinin olması gerekiyor. Olmayınca da dediğin gibi özentilik bilinç altından çıkıp realite oluyor insanın hayatında. Sonuç işe yaramaz, zararlı mahlukatlar :)

  Kirliselpak, haha bilmem nerede:P:p

 17. GOSSıp girl ün kendisi batarken küçük sırlar nasıl devam edicek merak ediyorum. gossip girl artık sadece seranın sex maceralarını ele alırken, bunlar türkiye gibi bi yerde yorgan altı ve lanet olası sinem kobal seksapalitesiyle nereye kadar gidebilirler. ancak doğacak bu çocuklar götürebilir diziyi evet.

 18. Wimparella, gossip girl'ü boşver de Sinem Kobal ile hiç bir yere gitmez, yani pikniğe bile gidemez o dizi:P


Leave a Reply