23.10.10

Bloglardaki en güzel 8 yazı dizisi

Yazan: Ukturk | 23.10.10 | Kategori: , , |
Yazı: Bloglardaki en güzel 8 yazı dizisi

Merhabalar, blogu bir yaşam biçimi haline getirmiş harikulade insan evlatları. Selam sizlere. Blog okuyoruz, yazıyoruz falan. Okurken bazen beğeniyoruz bazen ehh diyoruz. Ama bazı yazı dizileri var ki gördüğümüz an meraklanıyor acaba ne yazmış diyebiliyoruz. Böyle vol: 133243 tarzındaki yazıları takip etmek okumak çok tatlı oluyor be gülüm. Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için blog yazmayı göze almışım diye iğrençlik yaparak konuya girelim. Girdim.


1. Oradan Oraya - Rectoa

Tam 96 tane yazı olmuş bu kategoride. Hani kısa kısa bölümleri oluyor ya bloglarda. Onun yandan yemişi bu da. Rectoa staylaa. Daha güzel daha komik daha daha zekice şeyler. Eğleniyoruz okurken tüm blog severler olarak.

Bu kategoride ailemizin komik çocuğu Rectoa kah halden anlayan yüce bir insan for example; "Seviştikten sonra sevgilisinin gömleğini giyen kız ne mutludur dimi? O klişeyi bozmamış, için için coşuyor, belli etmiyor falan. Elleşme, sevinsin garip" kah şaşkın saf bir anadolu çocuğu, "Matmazel de ne acayip kelime ha. Ne biliyim, lan espri de gelmedi bunla alakalı ama yazmış olayım, içimde kalmasın" olabiliyor.

Her türlü duyguyu barındırıyor bu kategori. 1000. oradan oraya yazısına çıkmak ümidiyle. En baştan sıkılmadan okuyabileceğiniz blog dünyasının en nadide en en.. blog yazı dizisi. Okumayanı dövüyorlar :P

2. Zodyaklı Kızın Öyküsü - Zodyakta Bokuyla Oynayan Kız

Zodyaklı kızın hazin öyküsünü okudunuz mu? Okumadıysanız okuyunuz. Kendi elcağızlarıyla çizmiş olduğu görsellerle destekliyor hazin hikayesini. Toplam 14 hikayeden oluşuyor. Yazıları blogun sol köşesindeki Zokyaklı kızın öyküsünden bakabilirsiniz. Ayrıca en son 3 hikaye orada yok buradan ilk 3 yazıyı okuyarak devam edebilirsiniz :)Herhangi bir etiketleme yapmadığından dolayı böyle oldu.

Zodyaklı hikayesinde başrolü oynayan Lüttü sizi çok güldürecek ama zokyaklı kızı pek üzüyor. Örnek görselde de gördüğünüz gibi ormana gidek mi, öpem mi falan :P Lüttü'yü seviyorum ama ben. Komik çocuk. Toplum onu bu hale getirmiş. Özünde iyi bir insan bence:P Son bölümlerde bir de Cemil var taksici Cemil :P Okumaka gerek, stres falan kalmaz yeminle :)

3. Aşk/lı Zamanlar - Beenmaya

Uzun soluklu harika bloglarımızdan biri olan Kırmızı Günlük'ün harika kategorilerinden en güzeli. Aşklı zamanlar. Bazen bir şiir bazen bir hikaye. Hepsi de birbirinden hoş. Beenmaya 33 tane yazı yazmış bu kategoride. Nasıl şeyler bunlar. Mesela benim gibi adamların yazabileceği şeyler değil, basit değil, sıradan değil :) Küçük bir örnek her şeyi anlatıyor ama hayran olmamak elde değil bu kelimelere :P

"Ol istedim.
Kavganı verdim.
Vazgeçmedim."


4. Adressiz Mektuplar - Efsa

Efsa. İsmini yazmam yeterli sanırım. Güzel yazıyor işte bu aşk dolu kadın. Blog aleminde en naif, en hisli yazıları yazan kim diye sorsanız bana Efsa derim. Böyle vuruyor taa en derinden. Mektupları var Efsa'nın. Adressiz Mektuplar. Bana birisi böyle mektuplar yazsa ne yaparım bilemiyorum. Bence bir gün adresini bulacak bu adressiz mektuplar. Evrene gönderelim :) Efsa'nın mektuplarından birinden bir kesit verelim, ayy çok güzel:P

"Şu anda beni merak etmeni isterdim mesela... Sormanı, aramanı... Ben... İyiyim işte, herşey bildiğin gibi hayatımda. Havalar da güzel bu sıralar... Sonbahar ya! Her yer sarı, her yer kırmızı, bakışlar sepya...Ne güzel olurdu, bir sonbahar günü öpüşmek seninle yağmurda.
(Keşke yine öpebilsen beni. Saçlarım yüzüme düşse ve sen çeksen...)

Son bahardı... Kaçınılmazdı... Ki kaçamadık. Döküldü tane tane yapraklarımız. Sen giderken silkelendin, ben ağlarken düştü son yaprağım. Geride kocaman bir boşluk... Yaprakların hışırtısı...
(Ne garip; aslında insan alışkanlıklarının kurbanı, sevginin değil!)

Sen gittin!"

5. Benim Bir Arkadaş - Pippi Haşmet

Pippi Haşmet isimli arkadaşımızı eskiden de tanıyanlar bilir bu kategoriyi. Yeni blogunda toplamış bunları. Çok sevmiştim ben :) Devamı gelecek sanırım bunların. Benim bir arkadaş. Ne arkadaşmış abi dedirtiyor. Annesi falan görse kızım sen kimler arkadaşlık ediyorsun deyip eve kapatabilir kendisini :P Nasıl bir arkadaş bu arkadaşlar bakalım,

"Benim bir arkadaş bir ara ülkücüydü şimdi anarşist.
Benim bir arkadaş sevgilisi olan kızların bloglarını okumuyor.
Benim bir arkadaş elini mutfak perdesine siliyor.
Benim bir arkadaş, kefeninin mor olmasını vasiyet etti.
Benim bir arkadaş, dilek sigarasını yanlışlıkla hep tersten yakar.
Benim bir arkadaş, ilk dişlerini saklıyor, küpe yaptıracakmış.
Benim bir arkadaş, sevgilisi tarafından kucağa alınıp sonra da duvara yaslandıktan sonra salak sevgilisinin bir adım geri gitmesiyle sırt üstü yere düşmüş."

6. Öğretmenlik Halleri - Mrs.Lovett (Sln)


Blog aleminin öğretmenlerinden biri Selin. Uzun zamandır öğretmenlik halleri diye bir bölümü var. Öğretmenlik yaparken yaşadıklarını anlatıyor. Böyle kesitleri seviyorum ben. Öğretmenleri de seviyorum :) Önceleri bir öğretmenimsinin güncesi diye başlayan hikaye şimdilerde 'imsi ekini attı üstünden :) Süregelen şeyler hep olsun. Selin hep yazsın bu günceleri. Ben de okuyayım :P Bu diyaloglar daha çok olsun :D

"-Öğretmenim Cenk bize sandalyeyle vurdu.
-Hayır vurmadım öğretmenim valla vurmadım.
-Öğretmenim Sena'yla Beyza bize ağaçlardan kırmızı bir şeyler toplamışlar onları attılar.
-Onlar da bize attı öğretmenim.
-Önce siz attınız ama!"

7. Sağlık Köşesi - TRT2 Gibi Adam

Bu blogu yeni keşfettim. Aman allahım komik. Vallahi komik. Yarılmak garanti bu adam ile. TRT2 gibi adam gerçekten:P Bir sürü kategori var hepsi birer şahaser. En çok bu sağlık köşesini sevdim. Ama mesela bir Eğitim köşesi var o da evlere şenlik :) Sağlık köşesinde neler var neler, ne yok ki. Diyet var, Prof. Dr. Gürbüz Şakir Organ cinsel sağlık sohbeti var, var da var :) Okumalısınız :)Ergen bakım klavuzu adlı yazıdan alıntılar: :)

Çocuğum saçma sapan hareketlerle ilgi çekmeye çalışıyor ve boru gibi bir sesi var.

-Malesef çocuğunuz ergen olmuş. Bu saçma hareketlere bir son vermek için çocuğunuzu el vasıtası ile tokatlayarak hafif şiddette dövünüz. eğer dayağı abartırsanız o boru sesiyle bağırmaya başlar ve size dayanılmaz acılar çektirir.

Çocuğum saçlarını uzattı ve bir gözünü uzayan saçlarıyla kapattı. Asidi kaçmış kola gibi oldu yavrucağım, mantıklı bir hareket yapmayalı uzun zaman oldu. Yoksa çocuğum ergen mi?

-Keşke ergen olsa, emo olmuş çocuğunuz. Gerçekten çok zor günler bekliyor sizi, bu hastalığın tedavisi yok. Kendi haline bırakın, yemini suyunu, internetini verin ve sürekli gözetim altında tutun. Allah'tan ümit kesilmez.

8. Anketsel - Rectoa

Açılışı Rectoa reis ile yapmıştım. Kapanışı da onunla yapalım. Vazgeçemiyorum. Görmezden gelemiyorum. Elimde değil:P Evet anketler. Rectoa ve anketleri. Bağımlısıyım ve hep en son şıkkı işaretliyorum. Çeldirici şık olanı. Anketlerin sonucuda hep bu son şık çıkıyor. Mesala dülülülü diye bir cevabın en çok oylandığı bir anket çalışması bu. Evet o da en son şık Gayet marjinal ve diyalektik bir çalışma :P Anketler güzel anketlere verilen cevaplar güzel, sen güzel. Okuması daha güzel :)

Ayrıca Bi Dost'un abisi ile ilgili yazdığı bazen sildiği yazıları, Mia'nın mimlerini, Finduilas'ın Analytics çiçeklerini okumayı, Stickman'in doğa üstü yetenekteki çizimlerini de seviyorum, seviyoruz. Blog sevince güzel :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 29 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. hepsi çok güzel bloglar.ama zodyakta bokuyla oynayan kız'ı bir başka seviyorum.

  yazı için teşekkürler :)

 2. Hazel, zodyaklıyı sevmemek mümkün değil zaten. Ayrıca o öyküsünü okumadan diğer yazılara geçmesin kimse. Önce hazin hikiayesi okunmalı :P

 3. ahah gerçekten çok harika. ben bu hikayeleri görmemiştim. tekrar teşekkkür ediyorum o zaman :)

 4. ilk kez görüyorum açıkcası. gerçi diiceksin ki bende seni ilk kez görüyorum xD neyse...

 5. 8ex-en8, hiç bir şey için geç değildir. Her gün yeni bir başlangıç:P Yukardaki bloglardan birini bile görmediysen hiç bir şey görmemişsin demektir aslında:)

 6. Adsız dedi ki...

  öhöm merhabalar.

  listeye iki yazı dizimle girmek gerçekten beni çok mutlu etti. burdan bu seçimi yapan akademiye(ukturk) teşekkürlerimi sunuyorum. daha çok çalışıp daha iyisini başarıcam!

  see you in the next fucking project!

 7. Süper düşünmüşsün bunu, daha önce hiçbir yerde rastlamamıştım, orijinal blog: Blogmania :)
  Tebrik ve teşekkür ederim :))

 8. Rectoa reis merhabalar :) haha daha iyilerini bekliyoruz. In rectoa we trust :P

  Haşmet, evet ilklerin blogu blogmania hehe:P Teşekkürler, benim bir arkadaş devam etsin artık bence :)

 9. Zodyaklı benim de favorim!

 10. Rectoa arkadaşın uzaylı olduğunu düşünüyordum ben. Ama geçen gün sevgilisini açıkladı vazgeçtim o düşüncemden. O da benim gibi insanmış. Ama uzaylılarda sevebilir o da var. Bak yine kafam karıştı. Nazar değecek adama biraz kötülemek gerek açığını bulup. Bu da çok havaya girdi yeaaa ne sanıyorsa kendini ibiş huhe:)) Beenmaya'nın aşklı zamanlarda çok hoşmuş yahu sevdim.

 11. Mely, kimin değil ki. Herkesin sevgilisi :)

  Damat, halt etmişsin sen yavrucuğum. Kaç tane uzaylı gördün hayatında. Hadi ben desem doğru olabilir. Bir sürü insan görünümünde uzaylı gördüm ben. Tecrübeliyim bu konuda. Hayat tecrübem diyor ki Rectoa uzaylı değil. Normal bir insan ama az biraz fazla zeki. Mesela senden zeki. Benden değil haha:P Ama o daha komik. Zeka+komik=Rectoa oluyor işte. Yaaa:P

 12. cogunu biliyordum ama Pippi Haşmet in benim bir arkadas serisini gormemistim onceden :D cok eglenceliymis, bol bol guldum :)))
  ayrica TRT2 gibi adam da ilk kez carpti gozume sagol :)

 13. valla adımı görmesem kızıcaktım:P

 14. abimle ilgili yazılarımı beğeniyosan, bütün yazılarmı beğeniyosun demektir çün ondan başka bişey yazmıyorum nerdeyse:P bu da benim mükemmel biri olduğum (her yazısı beğenilen=mükemmel) sonucunu doğurur, hayırlı evlat olsun.

  yani diyordum ki, sevindim kendimi gördüğüme:D diğer serilerin de çoğunun çok sevdiğim şeyler olmasına. yalnız rectoanın test serisi anketselden daha güzel bence, onu söylemeden edemiycem. anketsel de güzel de test çook çok çok güzel yani.

 15. A-H, benim bir arkadaş serisi bir efsaneydi eskiden, devam etsin değil mi çoj beğendin. Buradan haşşmete duyurulur:P

  Mia, ben de ondan zaten korktum. Dedim şimdi Mia'yı yazmazsam yandım. Göze alamadım bu riski:P:p ehe:)

  Bidost, haha mikkeemmeell bi dost:P Abini çok merak ediyorum. Ama benim kafadan olduğunu seziyorum. Adam adam! :)

  Ayrıca anketsel daha güzel testten. Rectoa'ya sordum ben testi ilkokul öğrecileri için yazıyormuş, anketsel daha üst seviye bir yazıymış. Artık ver kararını:P

 16. valla gıcıklı komikli bi abim var işte, sen de biraz öle olduğuna göre aynı kafadansınız diyebiliriz evet :D

  ayrıca, rectoanın adına yalan yanlış konuşma çok ayıp :D

 17. Aa ben de varmışım, sağolasın ukturk başkan mutlu oldum vallahi.

 18. Bi dost, abini ortamlara götürmek gerek. Hak ediyor:P Hem gıcık hemm komikli ay aynı ben harbiden evet evet kesin götürmeli:P:p

  Findu başkan merhaba:P

 19. :) seni varya görürsem bir gün sımsıkı sarılıp öpücem yanaklarından. Ulen bir kardeşim olsa sen kadar sevemezdim, inan.

 20. Efsa, tabii benim kadar şeker kardeşi bulamazdın sanırım, haklısın:P:p Aynı zamanda bu kadar ukala olanını :P

 21. Kasımda bir yerlere kaybolma, İstanbullarda olucam.

 22. Buralardayım ben. İstanbul beni bırakmıyor :P

 23. oo kasımda ukturk+efsa+bidost görüşmesi olacak demek, iyi iyi güzel :P

 24. zodayklı kızın oykusu hakkaten supermıs :)
  bılgılendırme ıcın tesekkur ederıızz.

 25. deneme/test yorumu diyeyim bari ben de bu yoruma aradan o kadar vakit geçince geç kalmış hissiyatı uyandırmayalım diye :)) ama sen benim nedenlerimi biliyorsun zaten içim rahat o yüzden. yine de bir de buradan teşekkür edeyim dedim zevkle takip ettiğim blogların arasında kendi adımı da görmek çok ama çok mutlu etti beni :))) ve hatta efsa'nın da dediği gibi sımsıkı sarılasım geldi sana. ama 13 kasımı beklemeye gerek yok ben de buradayım zaten :)))

 26. Listede yer bulma sebebimin de yazıyı 1 hafta sonra görebilme sebebimin de öğretmen oluşum olması bence şaka gibi :) Ömrümü yedi bu iş, ömrümüü :P

  Teşekkür ederim, çok sevdiğim insanların çok sevdiğim blogları arasında kendimi görünce mutlu oldum ben de :))

 27. Zeynep, ne demek görevimiz :P

  Beenmaya, deneme-test yorum ulaşmış bu kez. Zaten buna tamamen bir çözüm bulacağız kısa zaman içinde. Ferahlığa kavuşacağız hep beraber:P Çok fazla sarılmayın çok şımarırım ben hemen böyle yüz verdin mi astarını isterim hehe:P

  Selin, ben de öyle tahmin etmiştim zaten :) Öğretmenerin işi zor ya, çoluk ocuk bıcır bıcır her biri ayrı şeyler söylüyor. Biri öretmeniimmm Ali saçımı çekti diyor aman aman:P Hepinizi bir araya toplayıp blog açmak gerek aslında. O blog ki ne süper blog olur, o blog ki anlatılmaz yaşanır olur:P

 28. tozlu raflardan alınmış kitap edasıyla okuyacağım bu yıllanmış bilgiyi teşekkürler.

 29. Ben bu bloglari nasıl okuyabilirim??


Leave a Reply