19.9.10

Kış gelsin, sen gel | Mektuplar 3

Yazan: Ukturk | 19.9.10 | Kategori: , , |
Yazı: Kış gelsin, sen gel | Mektuplar 3

Sana bir mektup yazdım. Mektup denmez aslında buna. Yazdım sadece sana olan özlemlerimi.

Yazdım yazdım sildim. Bir türlü giremedim konuya. Neden böyle oldu anlamadım. Halbuki rahat bir insan olarak bilirdim kendimi. Heyecan yapmıştım resmen. Bir fincan daha çay içtim hararetimi alır diye. Fayda etmedi, yalanmış çayın harareti aldığı be yarim. Neyse toparlandım hemen, sirkelendim şöyle bir. Başladım.

Biliyorsun, bir isim koyamadık daha seninle, belki de sıcaklardandır ne dersin. Bence kesin öyle. Hep bu sıcaklar! İyi de oldu aslında bir alev gibi parlayıp sönecekti belki bu sıcaklarda orman yangını misali. İtfayeciler gelip söndürecekti bu alevi. Kahrolası itfayeciler aşkımızı söndürdüler diye şarkı yapma fırsatım olacaktı Erkin Koray misali ama olsun şan şöhret istemiyorum ben, seni istiyorum. Neyleyim şanı şöhreti neyleyim köşkü konağı içinde sen olmayınca :)


Hep bu yaz gitmeyecek. Bu sıcak yazın bir de kışı var. Odun var kömür var korkma üşümeyiz. Soğuk geçecek bu kış. Rüyamda gördüm. Şaka, rüya görmedim her zaman ki gibi ama kışlar daha güzeldir siyah paltom var benim onu giymek istiyorum. Eldiven de çok yakışıyor, kış gelsin. Botlarımı söylemiyorum bile. Onları boşver de sen varsın bu kış. Rüyamda gördüm. Şaka, görmedim ama görmek istedim.

Yaz aylarında gelmedin belki kış gelirsin. Kışın gelmezsen bahar olsun hemen. Ağaçların çiçek açtığı gibi açsın hemen. Nisan olabilir. Nisan'da kiraz yeriz kuzuları severiz. Ama kış gelsin. Senin geldiğin mevsim en güzel mevsim ama kış mevsimini seçtim ben kar falan yağar kar topu oynarız, araba kara saplanır onla uğraşırız, zincir takarız, karda kayar düşeriz önce bir şaşkınlık sonra gülüşmeler. Kış gelsin. Yaz gibi geçici, sonbahar gibi döküm değil hem kış, sonrasında bahar var. İlkbahar.

Bir sürgün aslında bu benim için. Senden uzak. Evlat acısı gibi, yüreğimi yakıyor, alıştım bu duruma kader dedim kısmet dedim demiştim ya yok alışamadım, kış gelsin. Sonrası bahar çünkü. Kış gelsin. Sıkıldım bu sıcaklardan bu yalan mevsimden. Kış gelsin. Sen gel. Kış gelsin, sen gel...

"başından sonuna kadar okudum da.
neler yazmışım diye merakımdan.
sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp,
adını yazdım.
büyük harflerle, yalnızca adını.
adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum.
mektup cebimde.
cebim yüreğime yakın.
yüreğim sende.
sen yüreğime yakın.
öyleyse mektup sende.
bu kadar içimdesin işte."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Kime yazdın lan, onu çok merak ettim. "Dikkat Çakal var" huhe şaka lan şaka, kız yüz vermedi sen de son kozunu kullandın bakalım ne olacak, çok heyecanlı haber bekliyoruz :))

  2. Güzelmiş, yazma şeklini çok beğendim. Belki benimkini de sen beğenirsin :))

    http://miyukininblogu.blogspot.com/

  3. SEVİYORUM MEKTUPLARINI. :)

  4. Teşekkürler :)


Leave a Reply