18.9.10

Kitap Gibi Kız | Blog

Yazan: Ukturk | 18.9.10 | Kategori: , , |
Yazı: Kitap Gibi Kız | Blog

Selam olsun blog sevgisi içine işlemiş yüce insanlara, selam olsun blog blog diye nicesine sarılanlara, bu yola baş koymuşlara, karın tokluğuna da olsa yazmaya devam edenlere! Bugün kitapla ilgili güzel bir blogu anlatacağım sizlere. Uzun zamandır kitap okumuyordum ben de kendime geldim bu blogla. Kitap okuma ihtiyacımı giderdim yahu. Hem de farklı bir soluk. Bildiğiniz kitaplar gibi değil saman kağıdı kokmuyor (hangi parfümü kullanıyor acaba). Böyle kitap yok piyasada ona göre gençler :)


Blogun Adı: Kitap Gibi Kız

Evet kitap gibi kız. OooO... Ne güzel bir söylem değil mi? Azaldı böyle kızlar. Oku oku bitmiyor kız ahh pardon blog:P Gerçekten kitap gibi. Ama 3.sınıf piyasa kitapları değil bu kitap. Hayatın içinden. Evimizin taaa içinden. İç Anadolu Bölgesinden. Öyle sınır köyü falan değil yani hayatımızda. Ankara gibi blog. Hem kitap gibi hem hükümet gibi :P Bulunmaz nimet, bulunmaz hizmet!

Kitap gibi kız ama çok çile çekiyor üzülüyorum. Ankara ve İstanbul arasında gidip gelen bir gezgin aslında o. Çile dolu bir hayatı var. Ne kadar reddetse de bir ev kızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor çeşitli tecrübeler ediniyor bu konuda. Ama bu durum sadece yaz aylarında Ankara'da gerçekleşiyor. Bir nevi yaz dönemini böyle kendisi geliştirecek stajlarla geçiriyor "kitap gibi kız". Eğitim şart :)

Kitabın bir de İstanbul tarafı var. Orası daha eğlenceli sanıyorum. Göreceğiz. Çünkü blogcu hanım kızımız Temmuz ayında açmış daha yeni blogu. İstanbul tarafı yok. Heyecanla bekliyoruz onu da. İstanbul'da ne okuyor derseniz "olsun kızım o da güzel" bölümünde okuyor kendisi haha :) Aynı zamanda bir devlet sanatçısı. Çünkü devlet yurdunda kalıyor ve oradan bloglayacak bizlere. Eee birleştir devlet - blog. Blogta bir sanattır. İşte sana devlet sanatçısı. Saygılar!

Bu aralar sadece duvardaki boş çivileri merak eden, fazla vurdulu kırdılı olmayan gülümseten sakin filmleri seven hanım kızımız blogunda ne anlatıyor peki. Bildiniz günlük tutuyor aslında. Böyle kasmadan. Rahat. Aslında geçen kızların baş ucu olabilecek bir blog "Kitap Gibi Kız". Çünkü, edindiği ev kızı tecrübelerini aktarmaktan hiç çekinmiyor. For Example, (ingilizce biliyorum) apartman arası konuşmalar iki teyze arasındaki bizim kız da kulak misafiri olmuş, aktarıyor;

"Kız Şaziye napiyon?
- Aman Aysel abla hiç sorma, halıya mum dökülmüş çıkaramıyorum.
- Ayol ondan kolay var. Beyaz kağıdı lekenin üstüne koy, sıcak ütüyü üzerinde gezdir.
- Olur mu ki abla?
- Olur olur, halın naylon değilse bal gibi olur."

Gördünüz mü benim gibi bekar delikanlılar için de faydalı bir blog. Peki halı naylonsa ne olacak ? Hayat çok zor! Ama "kitap gibi kız" ile daha kolay olacak daha güzel olacak. İsviçreli bilim adamları kitap gibi kızların "anti aging" etkisi yaptığını söylemişler. Bu fırsat kaçmaz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. kitap gibi kızı okumak gerçekten çok eğlenceli.
  Özellikle o örneklediğin yazıda ki dialoglar süperdi!:)

 2. kumanda panelini açmış "aaa beni biri eklemiş" deyip de beni ekleyen ukturk'un profilinden "blog mania editörü" ne girdim ki ne göreyim orada beni hoş bir süpriz bekliyormuş.

  İnanır mısınız deminden beri sevinçten ağzımı kapatamıyorum, çenem ağrıdı:)

  Ukturk çok teşekkür ederim. çok mutlu oldum. bi de laf aramızda insanın kendini başkasının gözünden okumak da çok hoş oluyormuş. :))

 3. Takipteyim.Sağol. :)

 4. Kitapları çok severim ben. Şaka bir yana da gerçekten severim huhe:))

 5. Severek izleyruk :)

 6. Mia, evet ben de zaten diyalog hastası bir insan olarak çok beğendim onları :)

  Kitap gibi kız, çeneye dikkat:P Evet insan diyor ben iyiyim güzelimde etrafımdaki insanlar benim için ne düşünüyor acaba diye merak eder öyle zihinlerini falan okumak isteriz hatta, haklısın hoş bir şey :)

  Kısaca Fd, takip etmeseydin ayıp olurdu zaten böyle güzel bloga :)

  Damat, haha kitap gibi yarin olsun :P:p

  Cemo, sevmeyen ölsün be Cemocum:P

 7. boyle guzel reklama bakmamak olmaz simdi :)
  hakikaten merak ettim bu blogu

 8. neden hepiniz doğru düzgün bir ücretli wp ile blog yazmıyorsunuz ??

  bakıyorum hep blogger tabanlı..ilginç madem yazıyosunuz sürekli daha kullanışlı birşey neden almıyorsunuz??

 9. bana göre blogger çok daha kullanışlı. wordpress sürekli güncellemek lazım, google'a tanıtmak lazım vs. bir sürü uğraş. blogger'da ise güzel bir tema yapıyorsun, sonra sadece yazını yazıyorsun:)


Leave a Reply