17.8.10

2010 KPSS Soygunu | sorular ve cevapları el altından dağıtıldı

Yazan: Ukturk | 17.8.10 | Kategori: , , , |
Yazı: 2010 KPSS Soygunu | sorular ve cevapları el altından dağıtıldı

Selam. Geçen günlerde KPSS 2010 sonuçları açıklandı. Yığınlar girdi bu sınava. Bir çok üniversiteyi yeni bitirmiş genç ya da çok daha önceden bitirip çoluk çocuk sahibi insanlar en azından bir memur olayım düşüncesiyle bu sınava girdi. Çalışmalarının emeğinin karşılığını almaya çalıştı bir şekilde. Ama alabildi mi peki?

KPSS deyince daha çok akla atanamayan öğretmenler geliyor genelde. Çok çalışıyorlar bir öğretmen olayım diye. Ama işte bazıları sen çalışırken canını dişine takarken soruları ki sadece sorular değil cevaplarıyla birlikte el altından bazı gruplara mensup kim mi bunlar cemaat dershaneleri aracılığıyla kendilerine yakın öğrencilere sunuyor, dağıyor.


Onun bunun hakkını yemekten çekinmiyor hiç pişkin bir şekilde. Daha önceki sınavlarda da çoook kez duyum alınırdı böyle ama hiç bu kadar açıktan bir KPSS SOYGUNU olmamıştı heralde. Hem salaklar hem hırsızlar bunlar. Mübarek ramazan ayındayız şu an acaba tuttukları oruçtan ne hayır gelir senin kıldığın namazdan ne hayır gelir. Kul hakkı yedikten sonra. Bu zihniyetin insanlıktan nasibini aldığını düşünmüyorum. Ve bu zihniyet ne yazık ki hala başımızda!!

Evet KPSS 2010 Eğitim Bilimleri alanında bildiğiniz büyük bir kopya skandalı var. Artk bu kesin. Ama KARTEL MEDYA bunu görmezden gelmeye devam ediyor. Neyi gördüler ki zaten. Ancak fotoğraf galerisi yayınlarlar veya kucaklarına otorudkları abileri ne derse onu!! Bir çok serzeniş ve iddaa dolaşıyor etrafta. Ben bizzat 5 tanesine filan baktım eski sonuçlar ve yeni sonuçlarına elime geçen kimliklerden. Sonuçlar o kadar komik ki anlatamam. Daha önceki sınavlarda 50 net yapamayan adam bu sınavda tam 120 soruyuda doğru cevaplamış, ki aldığım bilgiye göre zor bir sınavmış bu Eğitim Bilimleri bu sene. Ona rağmen.

Daha önceki senelerde bırakın 1*2kişinin Eğitim Bilimleri alanında full çekmesi yanına yaklaşan yok. Sene oluyor 2010 ve 500'den fazla kişi öyle 1-2 kişi değil eğitim bilimlerinnde full çekiyor!!!! Ve bu çekenlerin hepsi belli bir cemaate yakın isimler ve belli bölgeden. Ve daha önceki sınav sonuçları tam bir rezalet. 60 neti bile yok! Allahından bulsunlar ne diyeyim. Başımızdaki siyasi otoritenin ürünleri bunlar, onları zihniyeti bu, kul hakkı yemek yetim hakkı yemek. Genç öğrencilerin hakkını gasp etmekten çekinmemek. Gerçek yüzü bu bunların daha görmediyseniz gördünüz artık! Meydanlarda yalan söylemeye devam ediyorlar, evet deyin diye, yalanlarında boğulacaklar bir gün!!

Önceden de vardı dedğim gibi mesela KPSS puanı olmayanları çeşitli belgeler vererek öğretmen olarak atamak gibi. Bir sürü uygulama var böyle. Olan sizin gibi garibanlara oluyor. Onların yalakası veya onların kucağına oturanlardan olsaydın bunlar başına gelir miydi sanıyorsun. Ama içine sindiremezdin o kadar insanın hakkına tecaviz etmeye, sanmıyorum. Bazıları sindirebiliyor işte midesiz olmasız insan.

Tunceli'de Van'da neler olduğunu sınavlarda artık ayyuka çıkmış durumda. Ama çeşitli siyasi rantlar uğrunu bunlara göz yumuluyor. Senin hakkına tecavüz edilmesi onların umrunda bile değil. Cebini doldurma peşinde hepsi. Zamanında polislik sınav sorularını da dağıttılar bunlar. Kavga döğüş iptal edildi sınav sonra ne oldu bilinmiyor. Bunlar din deyip arkadan her türlü adaletsizliği döndürenler. Şeref konusunda ciddi sıkıntıları var. Bu ülkeye düşman göbekten! Güneydoğu'da OSYM sınavlarında çekilen toplu kopyanın (OSS Dahil) haddi hesabı yok ama bazıları görmezden gelmeyi yeğliyor nedense hala!

Burada görev hepimize düşüyor aslında ama en çokta bu sınava giripte hakkı yenilen insanlara düşüyor. Yoksa hayat boyu aşağılanmaya, ezilmeye mahkum kalacaksınız bu gidişle ses çıkarmadıkça. Bundan sonra da anlaşılmıştır sanırım bu başımızdaki kirli zihniyet olduğu sürece bu ülkede yolsuzluk ve haksız işlerin önünü alınamyacağını. Şu referandumdan evet çıksın o zaman siz görün artık açıktan alırlar, sen sen gel sen gelme diyecekler. Olamaz mı olunca görürsün, artık ben her şeyi bekliyorum bu adamlardan. Boşuna çalışmanıza gerek kalmayacak işte, baştan kaybedeceksin ne güzel!

Şimdiden bir cemmaate kaydınızı yaptırın belki size de ekmek düşer böylece. Yeni düzen bu. Hak edene değil, en çok yalayana ekmek var bu ülkede.! Herkesin hakkını bu dünyada bir şekilde alması dileğiyle. Öbür tarafta zaten alacaksın, yatacak yerleri yok onların! Bunlar da linkler. Al bak bakalım sonuçlara yıl yıl bir tana daha. Yazık! Bunun gibi dolaşan bir çok sonuç var daha. Toplu kopyaya göz yumacaklar mı bakalım hala!

2007-2010 Sınav Sonuçları (Sırasıyla Yorum Sizin)
http://img444.imageshack.us/img444/8141/2007r.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/3702/2008s.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/9899/2009mq.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/2497/2010uw.jpg

Bir başkası
http://a.imageshack.us/img16/1249/adsz1fc.jpg
http://a.imageshack.us/img340/1811/adsz2i.jpg
http://a.imageshack.us/img185/9883/adsz3kq.jpg

Aynı aileden 2 kişinin puanları
http://img340.imageshack.us/img340/967/76071006.jpg
http://img190.imageshack.us/img190/300/38690460.jpg

Bu kaçıncı bilmiyorum ama bence son da olmayacak. Allah sabır versin bu sıbavlara girip çıkan arkadaşlara. Deli olur insan bu kadar adaletsizliği görünce.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 12 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. arkadaş yeni aymış 4 sene sonunda bir çeşit aydınlanma yaşamış olacak kendisi.

 2. Hiçbir şey şaşırtmıyor artık beni, yemin ederim midem bulandı gördüklerimden.

  YÖK başkanı çıkıyor "Doğu illerinde denetim az olduğundan böyle böyle oluyor" diye konuşuyor televizyonda, büyük şehirlerde yaşayan insanlar sınavlara bambaşka şehirlerde giriyor. Olanları görseler bile tek bir harekette bulunmuyorlar önlemek için.

  Benim branşımdan atama yapılmıyor senelerdir, çünkü tanıdıkları birileriyle dolduruyorlar boşlukları. Staj yaptığım okulun müdürü "Gel 3-4 sene çalış bizle, 250-300 tl maaş veririz, biri emekli olduğunda seni onun yerine alırız. Hem sen iş aramakla uğraşma hem biz tanımadığımız insanlarla uğraşmayalım" demişti. Özel okul falan değil, devlet okulunun müdürü bunu söyleyen. İstanbul'da 3-4 sene boyunca 250-300 tl maaş vereceği bir iş teklif ediyor ve bunu yaparken büyük bir lütufmuş gibi davranıyor.

  Zaten az okulda Fransızca dersi var, mevcut okullar da böyle yaptığında benim bir sınavla bir yere atanma şansım önümüzdeki 100 sene içinde yok. Üstüne bir de birileri başka birilerine soruları verirse, birileri puanlarla oynayıp binlerce insanı mağdur ederse kendi emeğiyle bir yere gelmek isteyen insanların zerre kadar şansı kalmıyor. Ne iğrenç bir düzen bu yaa!

 3. bu konuda o kadar sinirliyim ki şerefsizler ülkeyi ele geçirdiler resmen. geçen yılda polislik sınavı iptal oldu ya yüzden bu sene de böyle iptal edilmeli o kadar açık ki kopya çekildiği
  artık ösym'nin güvenilirliği kalmadı onu bırak devlete adalete de güven yok

 4. Bence sınav ortasında vahiy gelmiş arkadaşa erenlere karışmış aşkolsun ne kopyası nerde soruların dağıtılması.Dini bütün mümin kardeşlerimiz hiç yaparmı dalavere gerçi oy verdikleri adam kalpazanlık zanlısı ama olsun o kadarcık...

  Teğet geçmiştir sorular yada sonuçlar tamamen psikolojiktir yersen ;)

 5. cemo cok guldum yorumuna dogru tespitler ne diyeyim :)

  bu cemaatcilik, hoca efendi, siz biz mantigiyla daha cok acikta kalir memleketimin fidan gibi memur adaylari!
  nasil bir vicdansizliktir bu anlamadim gitti. konusmaya gelince ellerinden dillerinden dusmez allah kitap ama kalpazanliga gelince de en onde bunlar gider...

 6. aldırma gönül aldırma

 7. En sona aynı aileden 2 kişinin puanlarını ekledim. Aynı aileden dikkat çekerim. Yaklaşık 1500-2000 kişinin bu işin içinde oldupu söyleniyor. Gerçekten ayıp, yazık. Hiç mi yüz yok bunlarda.

  Tayyip bey referanduma evet istiyor daha. Bunların neler yapabileceklerinin bir kanıtı işte. Hakkını alır umarum herkes. Ben girmeden fitil oldum lann :)

  Allahından bulsunlar, trafik kazalarına gelsinler.!

 8. benimde özellikle diktiklerimi ve tasarladıklarımı yayınladığım bloguma beklerim

  http://keddynindolabi.blogspot.com/

 9. Onların dini bizim bildiğimiz dinle pek alakalı değil sanırım, onlarda "kul hakkı" demek "hep bana hep bana bir de oğluma" "he arada partidaşları da görürüz" demek!!!!

  Okurken sinirden bazı cümleleri es geçtim.

  Ama yapılabilecek en güzel yorumlardan biri olmuş. Tebrik ediyorum.

  Acınası, kutsallığı ayak altına alıp sonrada mübah bişi gibi dillendirmiyorlar mı? pesssss yani..

 10. ohaa
  yılın habercilik olayı bu beehh

 11. siyasi partilerin yanı sıra insanların kafası da değişmeli. hakkını ara kardeşim. kaderci zihniyetle devam edersin afedersin ama çok s*kilirsin.

 12. http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=33591

  ukturk ne fenasın, milletin günahını almışsın:D


Leave a Reply