15.6.10

Sibel Arna | sonradan görme çirkin yazarcık

Yazan: Damat Ferit | 15.6.10 | Kategori: , , , |
Yazı: Sibel Arna | sonradan görme çirkin yazarcık

Konnichi wa. Bugün mektup yazacağım. Öyle esti. Ben de yazmasam olmazdı. Kime peki Sibel Arna isimli bir kadına. Daha önce duymamıştım ismini. 12 Haziran'da burada bir yazı yazmış. Bu şekilde gündeme geldi güzel yazılarıyla gelmesi mümkün değildi zaten. Kapasite meselesi bu. Hürriyet yazarcığıymış hanımefendicik.! Ben müsamere de şiir bile okutmam ama köşe vermişler :P Sibel sana mektup yazdım oku yavrum oku canım oku oku. Cici şey :)

Sibel, öncelikle tüm Sibellerden özür dilemeni bekliyorum. O ismi taşıdığın için. Duyduğuma göre Sibelleri yaşatma derneğine üye bir grup kendini boğaz köprüsüne bağlamış protesto ediyorlarmış. Bu acıyla yaşayamayız diyerek. İçlerinden biri çoğumu keserim isimi değiştirsin dediği duyulmuş O_o Ayrıca Hürriyet gazetesi sana çok yakışıyor bebişim yani bu kadar olur tam senlik. Sen kapak o da tencere. Ama en kalitesiz tencere ve kapak ikilisi. Ne hadaarr şanslısın, anan senin kadir gecesi doğurmuş yavrum.

Şimdi ellerini açıyorsun göğe doğru yaptın mı hiç bilmiyorum, şükr ediyorsun ve diyorsun ki; "İlkokulda kompozisyon yarışmasına katılsam şu yaşımda çocuklarla yarışsam kazanamayacakken Hürriyet'te köşe yazıyorum. Hatta Damat Ferit bile bana mektup yazdı. Allahım çok mesudum teşekkür ederim." İki cümleyi bir araya getiremiyorsun daha köşe yazarı yapmışlar seni. Nesin sen, yazarcık bile diyemiyorum ki ya. Vallahi yazık sana.:) Ben olsa hüngür hüngür ağlardım lan nasıl duruyorsun öyle. Yazık vallahi çok üzüldüm şimdi bak.:(

Bir de yazında demişsin dadıyı boğmak istiyorum diye. Çok zenginsin galiba bebişim. Aşağılıyorsun ya fakir ezikleri. Ben de seni aşağılamayı düşünüyorum. Senin dilin bu bebişim lütfen kırılma. Sen bunu hak ediyorsun. Yarın gel yardım çekini vereyim. Ramazan yardım paketi gibi düşün bunu lütfen. Kırılma lütfen ayy kıyamam ağlıyor. Tükürüğümü boşa harcamayamam senin için o yüzden yere tükürüyorum !

Böyle davranmanı anlayabiliyorum aslında. Hani dadıyı eziyorsun ya denize girmek istiyor. Dans kursuna gitmik istiyor diye. Fakir ya o yapamaz diye. Çünkü sonradan görmüşsün sen. Babanın evinde de deniz vardı di mi. Zengin koca hopp culalop bir den zenginlik böyle yapabiliyor fazla görmemişlerde. Sonradan görme ıyyy hiç çekilmez. İğrenç.

Bir de çok çirkinsin sen. Nasıl zengin koca buldun bu halinle anlayamadım. Yani ben ölsem bakmam sana hani şu dünyada bir sen kalsan yine yeltenmem. Ölürüm daha iyi lan. Benimki de mide di mi. O kadar da değil canım. Bu kocayı elinde iyi tut. Zor vallahi bir daha bulman. Bir daha bu hatayı yapacak biri bulman zor olabilir bebişim.

Senin çocuğuna da yazık. Hangi ellerde yetişiyor. Allahtan sana muhtaç değil .O aşağıladın dadısı falan var. Güzel şeyler öğrenebiliyor çocuk. Anne misin sen şimdi. İSKELE annesi. Şu hayatta neyi başardın acaba. Bir de o dadı kesin senden güzel çekemiyorsun korkma lan korkma kocanı elinden almaz. Ayy canım korkmuş dadıya sarmış.

Hürriyet ve kalitesiz yazarları. Kadınları bunlar temsil ediyor bir de gazetelerde. Bi de Melis Alphan denen var. Allahım sana geliyorum. En büyük tepkiyi kadınlar vermeli. Her kadın böyle sanıyor herkes sonra. Öl lan sen öl. Niye yaşıyorsun Sibel.

Hadi git. Vuvuzela bile daha sempatik senin yanında. Çok büyük hakaret bu oldu ya. Fotoğrafına çok baktım midem bozuldu galiba allah kocana sabır versin yazık adama mide fesatı geçirecek O_0

Son olarak Hürriyet sen nasıl gazetesin lan. Hiç mi doğuru dürüst adam olmaz bir gazetede özel seçilmiş insanlar hepsi. Toplama kampı mübarek!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 21 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Kadının yazısını okudum şoka girdim =)

  iyi demişsin az bile.

 2. Lovebug: O yazıyı okumana sebep olduğum için özür diliyorum senden ama görmek gerek böyle insanlar var bir de köşe yazarı falan. Nasıl olduğu belli değil :)

 3. Şimdi okudum yazısını, gerçekten şaka gibi yaa. Bir gazete bunu yazar olarak nasıl işe alır, böyle abuk sabuk yazılar yazmasına nasıl izin verir anlamadım.

  Yazı da şahane olmuş bu arada, Hürriyet şunun gibilere iş vereceğine blog yazarlarını bir gör, kat kat iyi yazıyorlar bunun gibilerden :p

 4. Sln: Hürriyet'in kriteri bu galiba şaşkın olacak biraz cahil olacak, sonradan görmüş olacak :)) Teşekkürler bu arada çok güzel mektup yazarım :)) Blog yazarları gibisi yok ama pabucu olamaz bazı köşe yazarları :)

 5. sibel arnayı yıllardır biliyorum ben. takip ediyorum. önceleri sadece röportaj yapıyordu, okuyorduk. kokoş olduğunu biliyordum. sonra trends diye bir program yaptı cnntürk'e. dünyanın en başarısız sunumlarına imzasını attı. çünkü sunumdan sonra gülümsemek aklına gelemiyordu. zaten nasıl gelsin sunumu bitirmek bile 10 tekrardan sonra gerçekleşiyordu.. buna da şükürdü yani. o program çok geçmeden yayından kalktı..
  sonra işte bunun hayatı peri masalına döndü. kokoş kız sonunda zengin kocayı kaptı ve sonradan gördü. kocayı kaptırmamak için hemen de çocuk yaptı. zaten yarın öbür gün adam elinden gideceğinden bari hep hayatında olsun da çocuğumun anası desin buna diye.. böyle şeyler zaten zengin koca arayan kadınların yüzde 90ında var. hemen evlen- hemen çocuk yap- nereden geldiğini unut.
  böyle bir insana hala sahip çıkan hürriyet gazetesine ve ordaki köşe yazarı arkadaşlarına hayretle bakıyorum. bu bir şaka olmalı.

 6. Çok şanssızmışın yaa yıllardır tanıyorsun ya :) Zengin kocayı bulması büyük başarı bence. O adamda hiç akıl yokmuş arkadaş acaba neye benziyor kendisi o da var tabi :) Ya insan sonradan zengin olabilir kocası da zengin olabilir ama böyle olmaz. Böyleleri en iğrenç insan tipi galiba. Tap sopalık :)

  Bir de progam yapmak için kokoş olmak gerekiyor galiba. Nesine program yaptırmışlar bir de buna güzel bile değil, bir şeyde bilmiyor çok ilginç :)

 7. Ben bu bayanı senin sayende şimdi tanımış oldum. Yazılarınıda merak ettim iyi mi. Ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz. Reklamını yapmış gibi görüp sana teşekküre gelebilir :))

 8. Birileri anlatsın: daha önceden moda yazıları falan yazıyormuş yüzeysel bir şekilde anne çocuk yazısı yazmaya çalışmış şimdi de :) Aşağılamış kendince. Ünlü oldu yeterince sözlükte, bloglarda, twitter'da. Eee tabi bir de Damat ferit yazdı daha ne olsun:)))

 9. Yazısını okudum kahretsin. Zehirlenmiş gibi hissettim. Bir gazetede yazar sıfatıyla çalışan ve bu sıfatla maaş alabilen biri nasıl olur da bu kadar gerzekçe bir yazı yazabilir! Yakın arkadaşı İkongül ile dedikodu yapıyor sanki.

 10. geri zekalının önde gideni bu!!!... Ulan öküz ananın karnından yatla mı doğdun? Senin annelik yapamadığın kadını aklınca eziyorsun, kaltak.. Çok sinirlendim lan.. Gelemem hayatta bu triplere... Dedidoku alanımı burası...

 11. Peli P.A: Git yüzünü yıka zor kendine gelirsin o facia yazıdan sonra :) Saçmalayıp bu kadar kalitesiz bir yazı yazıp bir de üstüne maaş alıyor. Türkiye işte aslında :)

  Hippilazman: :)) Sinirlenme boşver. Değmez bunlara, zaman olunca hak ettiklerini çekiyor bunu gibiler zaten birinin eline düşüp :))

 12. Tipe bak ya!! Hem kel hem fodulu buna uyarlarsak hem çirkin hem fodul, fodul kendini bir bok sanmak anlamında burada:P

 13. Adsız dedi ki...

  Sibel Arna (veya yazısını kontrol etmeyen editörü) kovulana dek Hürriyet gazetesi almayın; Hürriyet'e ilan vermeyin. Ancak tepkinizi verirseniz gazete kendini düzeltme ihtiyacı duyar.

 14. "benimki de mide yaa"
  bayıldım! on numara bi yazı!

 15. Ukturk: Ne kadar doğu söyledin lan hem çirkin hem fodul :)))

  Adsız: Yok düzeltmez onlar hep yaptıkları şeyler bunlar, tüm yazarları böyle bunların. Zihniyet bu :)

  Mergiz: Teşekkürler :)

 16. kendisine attığım mail, cevap veremez tabi ama dayanamadım:

  yazdığınız yazı gerçekten terbiye sınırlarını aşıyor.
  dadı deyip aşağıladığınız kadın orda asıl "insan" olan. kocamla çocuklarım da burda olsaydı demesi sayıklamak değil sibel hanım, mavi yolculuğa çıkabilecek maddi durumları olmadığından (olsa zaten yanınızda çalışmazdı) yapamadıkları deniz seyahatini, kendisi gibi onların da görmesini istemiş.
  "Oğlumu alıp, oyuncakları yayıp bir saat kesintisiz vakit geçirmeyi hiç başaramadı. Bunun yerine Rüzgar’ı kucaklayıp, peşimde dolaşmayı tercih etti.
  Neden? Nedeni basit. O da insan. Evet denizi görünce giresi geliyor, seni bikinili görünce onun da canı sere serpe uzanmak istiyor. Eminim kamaradaki aynaya her baktığında acaba yüzüm yanmış mı diye kontrol ediyor." Bu nasıl bir cümledir? "O da insan demişsiniz" ama o size ders verir insanlık konusunda. Yüzü yanmış mı diye kontrol mu ediyor? Çok acayip, siz etmiyor musunuz? Ama o dadı tabi, o yapınca özenmiş oluyor, siz yapınca normal, güneş altında yanıp yanmadığımıza hepimiz bakıyoruz sonuçta. Yaptığınız hareket, yazdığınız yazı çok çirkin, yazma kabiliyetiniz olmamasına rağmen Hürriyet'te yazma olanağı (bir şekilde) bulmuşsunuz, para da kazanıp dadı tutuyorsunuz, aman allahım 2 gün üstüste yumurta yememesi gereken bebeğinizle tatile çıkıyorsunuz. Ama o dadılar sizden aşağıda ya, denize girmek istemek, dans kursuna katılmak, dalış yapmak onların harcı değil. böyle bir istekle bulunduklarında "Büyük konuşmayayım ama ben o kadının kafasını dalış tüpü olmadan suya gömerim!" dersiniz. Bu yazınızı okuyan herkes de sizin için aynı dilekte bulunuyor emin olun. Hadi sizin otokontrolünüz yok, yazdığınız yazının saçmalığını görmüyorsunuz, Hürriyet'te editör de mi yok? Zor tuttum kendimi sizin seviyenize düşmemek için, daha fazla devam edip de size prim vermeye gerek yok.

 17. tükürüğüme de acımam şak diye tükürürüm bu gibilerin suratına.. ben sana yazar olamazsın demedim sibel, insan olamazsın dedim..

  şimdi al o teknenin direğini..

 18. negzel bu yazardan da yazısından da haberim yoktu. nerden çıkarttın sinilendirdin beni.. bende burda çemkiremedim haliylen gittim kendi blogumda çemkirdim. tepemin tasını attırcak yazarlarla tanıştırma beni blog tanıtımı yap sen ok bay.

 19. bırakın vursun ayırmayın amığalosyon.

 20. Hayvanlığın bu kadarı olur. Görmemiş öküz biri mavi yolculuğa çıkarsa nasıl olur hiç düşündünüz mü. Aynen burdaki maganda nın yaptıklarını yapar.


Leave a Reply