18.6.10

Aşk-ı Memnu ile neler öğrendik | derin analiz

Yazan: Damat Ferit | 18.6.10 | Kategori: , , , , , , |
Yazı: Aşk-ı Memnu ile neler öğrendik | derin analiz

Konnichi wa bebişler :) Aşk-ı Memnu. Çok izlenen bir dizi. Bildiğiniz gibi haftaya bu dizinin 24 Haziran'da yani finali yapılacak. Tüm Türkiye buna kilitlenmiş durumda. :) Epey bir süredir Perşembe gecelerini süslüyor özellikle kadınlarımızın. Çoluk çocuk severek izliyoruz aslında. Peki bu Aşk-ı Memnu bizlere neler kazandırdı. Aşk-ı Memnu sayesinde neler öğredi bu insanlar. Bunları listelemek gerekiyor Çünkü çok önemli, ihmale gelmez kesinlikle :) Eveeet !

1. Anasına bak kızını al:
Aşk-ı Memnu bu sözün ne kadar da doğru bir söz olduğunu bizlere kanıtladı kesinlikle :) Öyle değil mi ama. Firdevs neydi ki kızı Bihter ne olsun. Aynı anasının kızı:)) Firdevs kızına maşallah işin raconu neyse hepsini öğretmiş. Ne bileyim bir erkek nasıl aldatılır, nasıl kaşar olunur gibi şeyler:)) Anası böyleyse kızı da ona yakın olacağını düşünerek eğlenecek kızlar kategorisinde değerledirilmeli Bihter gibiler. Hakkını vereceklerdir kesinlikle:)) Bu sözü hatırlamamıza yardımcı oluğu için Aşk-ı Memnu'ya minnetarız biz mahalle olarak :))

2. Babasına bak kızını alma:
Bir de bu boyutu var. Dizi de her türlü boyut var lan :) Adnan Bey ile kızı Nihal. Adnan bey salak saf, gözünün önünde karısını götürüyorlar hiç bir şeyden haberi yok. Bir de kızını veriyor üstüne. Atı alan üsküdarı geçti Ednaan :)) Nihal'de aynı babasının kızı, saf,salak, uyuzun teki. Allahım ölsün istiyorum böyle kızlar:)) Adnan gibiyse babası, kızı da ona benzer almayın o kızı. Bir uyuzla bir ömür geçer mi bir dakika geçmez lan:) Aşk-ı Memnu'ya teşekkürler.

3. Kimsenin izlemediği herkesin izlediği dizi:
Kime sorsan ayy Aşk- Memnu mu ne bayık dizi ne izleyeceğim anacım Bihter kaşarı mı izleyeyim ben Nip Tuck izliyorum gibisinden bir şeyler der. Halbuki devenin bale pabucu öyle değil herkes izliyor. Erkekler de izliyor göz ucuyla da olsa. Kimi kandırıyorsun sen aslanım :) İşin özü Aşk- Memnu herkesin izlediği kimsenin izliyorum demediği dizi. Herkes söver reziller!!! diye ama izler yine de. Niye izliyorsun o zaman kardeşim:) Garip bir şey :))


4. Bihter ile Behlül ne zaman mercimeği fırına verecek: Tüm Türkiye dizinin başlarında Behlül ile Bihter'in oynaşmalarını gördükten sonra buna kilitlenmişti resmen. Acaba ne zaman acaba? diye. Ha bugün ha yarın derken o gün geldiğinde galiba tüm Türkiye ohh be diye kendine geldi. İçine oturmuştu resmen insanların. Trübün yapanlar bile olmuş ooooo oleyy gibisinden. Tasvip etmiyorum :)) Hiç bir dizide bu kadar beklenmemişti galiba hadi olsun artık diye huhe:) Gökten 3 elma düştü bir Behlül'e bir Bihter'e bir de izleyeciye o zaman:)

5. Dikkat arada yastık var: Arada yastık var cümlesi ile dizi yine olay yaratmıştı. Erman hoca pozisyonu inceledim bence gol yastık işe yaramamış dese de Ahmet Çakar, yastık var ofsayt gol değil diyerek görüşlerini bildirmişlerdi. Halk ise yastık bahane Bihter şahane diyerek olaya farklı bir açıdan yaklaşmışlardı. Yastık elyafmış bu arada bilmem sonuca ne kadar etkiler :))

6. Kötü oyuncu ama gideri var: Bihter'i tanımlayan söz. Dizi dünyasına yeni bir kavram olarak girdi. Ağlarken anıran, gülerken kişneyen, topuklu ile yürürken zıplayan bir oyuncu olmasına rağmen sevişme sahnelerinde TR şartlarına göre devleşen bir oyunculuk sergilemesi ile yeni bir kavramla tanıştık Aşk-ı Memnu sayesinde :)) Bir onu iyi yaptı bu zamana kadar. Bihter bu konuda yaptığı açıklamada maharet ben de değil Behlül'de o olmasa ben hiç bir şeyim aslında demiş. Yorum sizlerin huhe:)


7. Doktora yapmak kolaydır:
Behlül'ün doktora yapmaya kalkışması ile doktoranın aslında sanıldığı gibi zor olmadığı herkesin yapabileceği bir şey olduğunu söylemiştir bu dizi bize. Ben ve benim gibiler boşuna uğraşıyormuş lan. Yüksek Lisans bile burnumuzdan gelirken Behlül'ün doktora başlayacak olması bu yola baş koymuş insanlarda bırakıyorum lan bu işleri ne bu Behlül bile yapacak demesine sebep olmuştur. Yapılan açıklamada Behül'ün özür dilemesi istenmiştir. Behlül ise yine yaptığı açıklamada ölüm tehditleri alıyorum diye kendini savunmuştur :))

8. Bihter kolyesi ve yüzüğü geldi: Daha önce var mıydı böyle bir şey ben hatırlamıyorum bu denli fazla değildi heralde. O kıyafetler falan sürekli dillerde. Bihter'in kolyesi yüzüğü diye millet köşe bucak arar oldu.:)) Kıza hep kaltak derle hem de kolyesini takarlar. Acaba bir özentilik durumumu var huhe:)) Aşk-ı Memnu modası akımı olştu bu sürede. Özellike Bihter'in. Bir de Nihal'in yeni saç stili çok modaymış bu arada ergen kızlar arasında huhe:)) Adnan boynuzu geldi bu arada :))

Gördüğünüz gibi cicişler çok faydalı bir dizi aslında sanıldığı gibi değil :) Aşk-ı Memnu 1 hafta sonra hayatlarımızdan çıkacak. Bihter zihinlerimizde güzel bir anı şeklinde kalacak. Bu yüzden sadece bir anı değil hep hayatımızda olsun istiyoruz diyen bir kaç genç girişimci Bihter peynirleri adında ki ürünlerini dizi bitiminden sonra piyasaya süreceklermiş. Sloganları da şu şekilde. "Yok böyle bir kaşar. Tadına doyum olmaz. Bihter Kaşarları" :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. bilgeyts dedi ki...

  pazarda bihet donu gördüm uğur getiriyomuş :P

 2. Ben de behlül yapıyor madem doktora benim neyim eksik ben de yapayım dedim iyi demişim değil mi P:p Ayrıca ben izlemiyordum yavrum yalan yok sn izliyordun ama haha:P

 3. çok güzel noktalara değinmişsin valla. Aynı kafadayız =)) her maddesine şiddetle katılıyorum

 4. bilgeyts: nasıl bir uğur getiriyor acaba :))

  Ukturk: yap tabi yavrum neyin eksik senin de: P

  Tamkarışık: Huhe teşekkürler :)

 5. hahahah süper tespitler :)
  firdevs hanım bir ekol, duygularını o denli gizleyip siyasetçi olabilmek önemli bir meziyet:)
  veee ednan ve nihale ölüm :))

 6. :D yastık olayını bilmiyom ben ya :D

 7. Berrin: Sağol :) Firdevs kadın denince akla gelcek bir insan aslında:) Adnan ve Nihal dediğin gibi al birini vur ötekine ıyyk :))

  Wimperella: Nasıl bilmyorsun yaa :))

 8. Merak ediyorum şu dizi bu akşam yayınlanmayıp ertelense... tüm medyada nasıl yankı bulur..
  bence terör olaylarını bile unutturur...


Leave a Reply