31.5.10

Katilleri besleme, boykot et !

Yazan: Ukturk | 31.5.10 | Kategori: , , , , |
Yazı: Katilleri besleme, boykot et !

Merhaba. Güne yine berbat haberlerle başladık malesef. Şu Türkiye'de bir gün de yüzümüz gülerek kalkalım. Şehit haberleri almayalım o gencecik delikanlılar şehit olmasın. Acaba o günleri görecek miyiz biz? Zor gibi duruyor. Baksanıza İsrail hiç bir şekilde ne hukuk ne de insanlık dinlemeden uluslararası sularda gemilere asker çıkartarak silahsız ve savunmasız insanları acımasızca öldürebiliyor hem de hiç acımadan ve bundan hiç suçluluk duymadan. Pişkinlik diz boyu. O yüzden daha huzurlu bir dünyayı beklemek, istemek çok ütopik bir görüş bence.


Bunların politakası belli kendileri yapınca kendimizi savunuyoruz veya üstüne kapatırlar hiç bir yaptırım almazlar sadece kınanırlar ve Türkiye büyükelçi çeker!! Ama mesela Türkiye gibi ülkelere ise demokrasi ve özgürlük gibi sihirli kelimeleri kullanarak baskı altına almaya çalışırlar. Artık bu oyunlara gelememeliyiz bence. Herkesin anladığı dilden konuşmak gerek. İsrail tatlı dilden anlamıyor en sert bir biçimde cevap vermek gerekiyor. Savaş demiyorum ama yaptırımlar yapılmalı. İhaleler gözden geçirilmeli.

PKK'yı da açıktan ve gizliden olarak desteklerini bilmeyen ,duymayan veya şüphelenmeyen yoktur sanırım. İskenderun'daki saldırıda bu yardım gemisi öncesi yaşanması çok manidar. Bir komplo teorisi belki de ama neden olmasın! Bunlardan dost olmaz kesinlikle. Ama burada ülke olarak İsrail'den siyonizmden bahsediyorum. Kesinlikle TC vatandaşı olan yahudilerden değil. Onlara karşı gösterilecek bir tepki çok manasız. Onlarda provoke edecek şeylerden kaçınmalıdır bu süreçte. Çünkü kendi etrafımda bulunduğum camiadan biliyorum bir söze sağı sol yıkabilecek farklı olaylar yaratacak insanlar var. Cahil ve genç insanlar bunlar. Provokeye çok müsaitler. Karşıklık olarak dikkatli olmak gerekiyor. Sağduyu gerek.


Peki biz ne yapabiliriz normal bir vatandaş olarak. Taksim'e çıkıp bağırmak veya İsrail elçiliğini taşlamak falan hiç bir çözüm değil. Gereksiz. Bence klasik bir tepki ama kitleler tarafında gerçekleştirildiğinde çok işe yarayan boykot en iyi verilecek tepkidir bir normal vatandaşı için. Unutmayın Pkk'yı unutmayın Türk gemisine olan İsrail saldırısını!

İsrail mallarını almayarak ama sadece 1 haftalık bir süreçte değil bunu bir süreklilik haline getirmeniz gerekiyor. Kendimden örnek vereyim. Ben o çok bayıla bayıla yediğiniz MC hamburgeri falan yemem, o Starbucks'larda kahve içmem. Ne yalan, ama mesela kola alıp içerim bunu önleyemiyorum. Ama en azından diğerlerinden alşveriş etmiyorum. Yapılacak bir boykot en büyük darbeyi vuracaktır bunlara. Verdiğiniz paraların nerelere gittiğiniz iyi düşünün.

Bu sayede düşmanlarınızı, katilleri beslememiş olursunuz. Ben öyle düşünüyorum. Neden vereyim ki onlara para. Gidip bizim Türk gemisini bassınlar insanları öldürsünler, PKK'ya destek versinler gencecik delikanlılarımızı katletsinler diye mi? Önce bunu düşünün bence.

Bizim normal vatandaş olarak verebileceğimiz tek tepki bu olabilir diye düşünüyorum. Bunu da normal bir davranış haline getirmeniz, almamaya dikkat etmeniz ve uyarmanız sizin sorumluluğunuz olmalı bence. Ben onları yemiyorum içmiyorum hiç bir şeyim eksilmedi gayette iyiyim. Bu olanları bile bile hala devam ediyorsanız alışverişe bence kendinizi bir gözden geçirin bir dönüp aynaya bakın.

Tüm şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum. Provakasyonlara gelmeden davranın lütfen, tepkinizi İsrail gibi şerefsizce değil bu şekilde onurlu bir biçimde yapınız.!

(Resimde İsrail mallarını görebilirsiniz)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 14 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Bizler boykota değil linçe meraklıyız ukturk. Linç eder öfkemizi belli ederiz. Hem de yanda ki hiç suçu olmayan komşu amcaya, yandaki dükkana... Boykot etmeyiz çünkü starbucksdan vazgeçemeyiz. Ne de olsa buluşma noktalarımız.

  Linç laflarını yapacaklarına herkes boykot etse harbi en azından bir etkisi olur.

 2. boykot en güzel cevaptır verilecek ama bir haftalık değil dediğin gibi unutmayalım unutturmayalım

 3. Hippi, evet en azından safınızı belli edin bence. Normal vatandaş olan bizlerin yapabileceği en anlamlı olaydır boykot başka elimizden bir şey gelmez ne yazık ki keşke gelse.

  Wimparella, evet sürelilik halinde ve kitleler tarafından benimsenmesi etkli olacaktır bence. Ama bu duyarlılıkta insan bulmak zor oluyor. Unutuyor insanlar ne yazık ki.

 4. Çok haklısın ama markaların çoğu sürekli kullandığımız ve alıştığımız markalar:(

 5. Peyton, onlara ikame edecek farklı ürünler ve markalarda mevcut vazgeçmek bu kadar zor olamasa gerek Hepsi olmuyorsa bile kulladığın bir kaçta olsa ürünü bırakmakta olabilir. Hiç bir şey yapmamaktan daha iyidir.

 6. Adamlar dünyayı ele geçirmiş arkadaş şu tabloya bak. Sürekli evimize giren şeyler, allah belalarını versin.

 7. Akşama yazı geliyorrr...

 8. Acaba bu resimdeki mallar İsrail malları mı?
  En azından birkaç tanesinin kesinlikle İsrail malı olmadığını ben biliyorum...

 9. Adsız dedi ki...

  bencede en iyi yol boykot ..insanlarimiz amannn yaa ben alsam ne almasam ne diye dusunupte almaya devam ederse daha cok kazik yeriz ..o kadar secenek varken bu markalara dikkat edip almasak hic bisey kaybetmeyiz yukardakilerin hepsi israil olmasa bile yandasi abdnin olucak baska sansimi var ..cok guzel bir yazi olmus kendi adima tesekkur ederim :(( malesef insanlar okadar duyarsiz ki ..neyse devam etmeyim!

 10. @peyton

  sürekli kullandığımız markalar demek sürekli israile para yedirdiğin markalar demek sen yine devam et alışkanlıklarına...

 11. Durugörü evet israil malları. Tamamen veya bir büyük bir çoğunluk sermayesi yahudilerin elinde olan markalar bunlar!

 12. Evet bu yapılanları unutmamalıyız! İsraili kınıyorum bu yaptığı affedilemez ve hiçbir mazaret kabul etmez ama birşey daha unutulmamalı Filistin zamanında Osmanlının filistine verdiği silahlarla ingilterenin kışkırtmalarını gelerek osmanlıyı vurmuştur sen neden hiçbir arap, müslüman ülkenin filistine yapmadığı bir yardımı yapıyorsun heleki israilin kara sularına izinsiz girmeye yeltenerek. Bu tür hareketler Türkiye'nin imajını zedeliyor.

 13. bi cok blogta listelemisler urunleri. söyle bir bakiyorumda butun markalar onlara aitmis, guclerinden tirstim. Amerika ve Israil dunyayi mahvedecek böyle giderse..
  Ben kendi adima almamaya özen gösterecegim. bunda ne kadar basarili olunur bilinmez, cunku geriye baska marka kalmamis nerdeyse. peeh..!

 14. yahudilere yüklemek yanlış, yahudilerinse bir çoğu israil gidecek diye birşey yok.facebook'da bir yahudinin,silin o zaman tüm hesaplarınızı


Leave a Reply