22.5.10

Gandhi Kemal Kılıçdaroğlu başbakan olacak !

Yazan: Ukturk | 22.5.10 | Kategori: , , , , |
Yazı: Gandhi Kemal Kılıçdaroğlu başbakan olacak !

Kemal Kılıçdaroğlu! CHP yeni genel başkanı. Oldu sayabiliriz artık daha kurultay sonuçlanmadı ama. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun o zaman. Bakalım neler yapacak. Ama bana kalırsa önümüzdeki seçimlerden sonra kurulan hükümette Başbakan olacak. Bu gidişatıyla AKP tek başına iktidara gelecek oy potansiyelini sağlayacağını sanmıyorum ve hükümet kuracak yanına yandaş! parti de bulamayacağından dolayı. Belki PKK (BDP) ile birlikte hükümet kurarlar ama o da düşük bir ihtimal. Ona göre oy versin halkta değil mi PKK destekçisi bir partile koalisyon:) Epey bir oy kaybı yaşacayacaklar. Kürt vatandaşlarımızın oylarının büyük bir çoğunlu CHP'ye kayacak diye düşünüyorum Kılıçdaroğlu ile birlikte. Bundan eminim kesin!


Bu şartlar altında önümüzdeki dönemde CHP ve MHP koalisyon hükümeti oluşacağını düşünüyorum. Kılıçdaroğlu Başbakan olacak yani bu durumda. Buna her geçen gün daha çok inanıyorum. Oluşan atmosfer bunu gösteriyor. Kılıçdaroğlu bu şekilde hem MHP'den hem AKP'nin oylarından çalacak. MHP'de AKP'den çalacak biraz da olsa. AKP'nin sonu gözüktü artık. Önümüzdeki günlerde TAYYİP'i iyi izleyin. Bakın nasıl agresif bir şekilde sağa sola saldıracak. Bu dönemde yine çeşitli belgeler kasetler ortaya çıkarsa da şaşırmayın bence. Kılıçdaroğlu'nun kürt ve alevi olmasını ön plana çıkarıp kirli bir siyaset izleyecekler yine dini sömürecekler!

Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'daki belediye seçimlerinde neler yaptığını CHP'nin oy potansiyelini nasıl o kadar çok arttırdığını gösterdi bizlere. Genel seçimlere de bu havayla girmeyi başarırlarsa çok büyük bir oy ile CHP seçimden çıkabilir. %30 dan aşağı oy almayacağını düşünmüyorum ben şahsen Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin. Ben milliyetçi bir insanım gelecek olan CHP hükümetinin şuan ki AKP hükümetinden çok daha iyi olacağı kesin.

En azından vatan toprakları sağa sola peşkeş çekilmez. Yandaşlar haksız bir şekilde zenginleşmez, ölen insanların arkasından "sadece kader" denmez, çiftçiye ananı da al git denmez, oğullara gemicikler alınmaz, halk yüksek vergi yükleri altında ezdirilmez, 230 bin eğitim fakültesi mezunu bu ülkenin sokaklarında işsiz gezmez, baba malı babalar gibi satılmaz, yenmez, peşkeş çekilmez, mehmetçiğe saygı duyulur! Türban siyaseti dini sömürü siyaseti görmeyiz bu sayede ülkede. Daha mutlu ve huzurlu kutuplaşmanın yaşanmadığı günler olacağını düşünüyorum her kesim için.

Her şekilde şu Tayyip'in sesi biraz kısılacak öyle oturduğu yerden asıp kesemeyecek. Ak ve karayı görecek halk. Şu zaman kadar sırasıyla Refah, Fazilet, Saadet ve AKP'ye oy verdiniz de ne oldu ne yaptılar bu halk için. Ne yaptılar! İl belediyelerinde ne yaptılar kaldırım söktüler kaldırım taktılar yolları yamadılar. Başbakan gelince asfaltladılar. Zalime dost mazluma zalim oldular.! Buna dur demenin zamanı geldi artık, hala bu adamlar müslüman ondan oy veriyorum diyenler var ya onlar dünyanı en büyük salağı, kim müslüman ! rüşvet yiyen, haksız zenginleşen, vergi kaçıranlar mı müslüman! hahahaha.! O aldığınız kömürler bir gün gelir sizi de zehirler.

Kılıçdaroğlu inşallah beklentileri karşılar ona güvenen insanların yüzünü kara çıkartmaz. Ben şahsen başka bir partiye oy verecek olsam da destekliyorum bu adamı. Gandhi Kemal hadi bakalım yolun açık olsun. Sözümü yedirtme bana :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 12 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Çok güldüm..Bu yorum kalsın burda seçimden sonra konuşalım :) Aç tavuk vs...

 2. gelen gideni aratirmis :) Kemal Kilicdaroglu hakkinda söylenecek cok sey var ama polemik yaratmak istemiyorum.

  diger ulkelerde nasil ki yabanci biri basbakan olmuyor, Turkiye'de de olmasin artik. Mumkunse devletin basina bir Turk gecsin. Tek dilegim bu.

 3. bence de kılıçtaroğlu burda ki başbakanlığından sonra amerika' ya gidip oranın başkanı olacak, dünyayı o yönetecek..:)

  amerika ile şimdi de bi bağlantısı olduğu kesin. yazık olan baykal' a oldu..

 4. çakma gandi demek istediniz sanırım..çakma gandiden lider olmaz..sadece devlet memuru olur..Chplilerin heyecanı kısa sürede söner :)

 5. Tüm yandaşlar burada toplanmış yorum bölümünde huhehe:)) Oğlum hala şu gözünüzdeki at gözlüklerini çıkaramıyorsunuz..Ne içiyorsanız ne çekiyorsanız bana da verin ben de içeyim iyi kafa yapıyor heralde... Şu Tayyip'ten ülke ne yarar gördü bırakın yahu komik oluyorunuz.. Kim gelirse gelsin bu tayyip'ten iyi olacağı kesin, üleyi kaosun içine attı huzur kalmadı, işkembeden konuşmayın. gözünüzle bakın olaylara.

 6. kendi adima konusuyum su an hic bir politikaciyi basbakanlik icin yeterli görmuyorum.. ve hic birini desteklemiyorum..

 7. damat ferit

  senin gözlerindeki gözlüktendir ki kılıçtaroğlu' nu desteklemeyen tayyipçi oluyor direkt.

  ben sıradan kelam ve söylemlerle siyasete ve ülke geleceğine bakmadığımdan ''kim gelirse gelsin tayyip' ten iyi olur'' gibi sığ bakamıyorum. gelecekse iyisi gelsin diyorum.

 8. Damat Ferit'in yorumunu görmemistim, gercekten de ayip etmissin.. olaylara gözunuzle bakin da ne demek. Cem'e sonuna kadar katiliyorum, Kilicdaroglu'nu her desteklemeyen Tayyipci olacak diye bi kaide yok. bence o gözlukleri takan sensin - ki bu noktaya odaklanmissin-

 9. Arkadaşlar sakin herkes aynı şey düşüncek diye bir şey yok tabi. Zaten öyle olsa karşıt görüşler olan yorumları yayınlamam Kısaca FD bunu çok iyi bilir çünkü bana karşı hep kendisi:P

  O yüzden dediğiniz gibi kimin olduğunu pek bir önemi yok ülkesini seven, milletini satmayan birinin başbakan olmasını isteriz hepimiz. Kılıçdaroğlu'da şimdilik bu havayu veriyor bana şahsen. O yüzden de yazdım bu yazıyı. Tayyip'te aldığı oyların hakkını veremedi ülkeyi kötü durumlara sürükledi sürüklemye devam ediyor. Her şey ortada.

 10. Açıkçası ben umutluyum Kılıçdaroğlu'ndan.

 11. Kılıcdaroğlu önce neden Onur Öymeni alkısladı ona cevap versin. Bana göre kılıcdaroğlu memur kafalı biri. Emir almadan bir şey yapamaz. O gün de yalakalık yaptı. İnşallah tersini yaparda Tayyip'e rakip cıkar. Bana göre CHP Galatasaray gibidir. Hani liseli hesabı. Gün gelir kazan kaynar. CHP nin asıl sahipleri içten, içe dinamit yerleştirir. CHP acayip bir yerdir. Kılıcdaroğlunuda yerler. Aynen Baykalı yedikleri gibi. Kargalar güler Akp nin bu kaseti cıkardığına. Bakalım göreceğiz.

 12. :) Karşıyım mı ben sana hep? Tamam bu son yorumuna da karşıyım o halde :) Yok sana karşı felan değilim ben.Belki sadace "bi itirazım var !" tarzı yorumlar yaptığımdandır.Bi daha da bişey demiyorum söz.Ağzımı bile açmam.."Bi itirazım var " yorumları gelmez benden artık.Bunu yayınla nooluur..bari bunu yayınla.. :) şaka şaka..yok öyle bişey,hiç geri çevirmedi.eleştiriye açık biri.evet herkes gibi o da sevmiyo eleştiriyi ama kim sever ki?


Leave a Reply