17.5.10

erkeğe namussuzluk, kadına onursuzluk yakışır.

Yazan: bi dost | 17.5.10 | Kategori: , , , , , , , , |
Yazı: erkeğe namussuzluk, kadına onursuzluk yakışır.

merhabalar sevgili insanlar. bir "ikiyüzlü toplumumuz" temalı yazıyla daha birlikteyiz. daha önce olmuş muyduk hatırlamasam da, boşver.

toplumumuzun iki yüzlü olması yeni bişey değil tabi, ben de yeni farketmedim bunu. ama nedir, arasıra bazı olaylar olur, bizim de kafamızın tası atar ve gelip dertleşiriz.


bu sefer kafatasıma kasteden arkadaş, aha şu resimdeki abla oldu. hiçbirinizin bunu sevmediğinden eminim. beni de kınamayın aa bunu mu izliyomuş ne alaka falan diye. annem izliyo, bütün engellemelerime rağmen bazen durduramıyorum onu. acıklı ses tonuyla "ya bido kanal 7'yi aç yaa" diyo, tamam lan tamam diyip açıyorum, dayanamıyorum.

olay kısaca şöyle, vakt-i zamanında amcasının oğluna kaçıp bi de üstüne 3 çocuk yapan 31 yaşındaki bi abla, 25 yaşındaki bi kızla aldatılmış. kocası ona, ananın evine git, ben o kızı seviyorum diyomuş. sonra 31 yaşındaki abla birilerini araya sokmuş, konuşsunlar adam akıllansın diye. adam bi kaç saat akıllanmış taklidi yapmış, sabah olunca ben onu seviyorum sen git demeye devam etmiş. abla da çareyi ebrujuuma gelmekte bulmuş.

dediğim gibi ben bazen anneme dayanamıyorum ve izlemek durumunda kalıyorum bu ebruyu. içinizde bi kaç kere de olsa bakmış olanlar varsa bilirler, ebrujum ahlaksızlığa, onursuzluğa hiç gelemez. böyle bi durum sezerse ahlaksız olan konuğunu direkt kovar, el kol sallar bi de delikanlı gibi, "bana bunlarla gelmeyin" diyerek efelikler yapar.

nedir bu ahlaksızlıklar? mesela bi adam gelip karısının başkasına gittiğini falan söyleyince, ebru hemen panter gibi atlayıp "sen şimdi karını mı geri istiyosun çocuklarını mı? çocuklarsa mesele yok ama bu durumda hala karını istiyosan gözüme gözükme hemen git, git git git" gibi cümleler sarfeder. neden, çünkü onursuzluğa ve ahlaksızlığa tahammülü yoktur. hıhı evet öyledir. takdir ediyoruz.

şimdi gelelim yine anlattığım konuya. ebru hanım, 31 yaşındaki ablanın programda sürekli, "kocamı seviyorum ben, 3 tane çocuğum var onları düşünüyorum, ayrılmak istemiyorum dönsün evine" demesine hayran kaldı.. "ben takdir ediyorum bu kardeşimi. çocukları için böyle bir fedakarlık.. çok güzel.. ve her şeye rağmen burda milyonların önünde kocasını hala sevdiğini söyleyebiliyor.." tarzında cümleler kurdu..

şim ben hakkaten merak ediyorum. konu çocuklarsa, aldatılan erkeklerin de çocukları oluyo. onlar karılarını tekrar istemeye kalkınca, onursuzluk, midesizlik, ahlaksızlık vs diyerek değerlendiriliyor. (ki ben de böyle değerlendiriyorum) ama konu kadının aldatılması olunca, kadın bunu kabullenip kocasını isteyince, o kadın nerdeyse kahraman oluyo. izlemeliydiniz o gün o programı abi, dakikalarca alkışladılar kadını yahu. ebru coşun dedi, seyirci coştu.. fark nedir? ADAM GİDİP BAŞKA Bİ KADINA AŞIK OLDU, ONUNLA YATIP KALKTI! bunu kabullenmek onursuzluk, ahlaksızlık, midesizlik değil midir? kadına yakışan bu mudur, kadını kahraman eden başkasının koynuna girmiş ve geri dönmüş herifi "evimin direğidir, çocuklarmın babasıdır" mantığıyla ısrarla çağırıp, -bir daha aynı haltları yiyeceğini bile bile- kulu köpeği olmak mıdır? nedir bu ya?

sonra da erkekler aldatıyomuş da, bilmemne.. bu kadar müsamaha bana göstersen, her çıtırı götürdüğümde bana daha çok bağlansan, ben bile aldatırım ulan. erkekler ne yapsın?

velhasıl, nasıl bağlayacağımı bilemeyerekten, başlarım böyle işin şarap çanağından diyor ve kaçıyorum.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 8 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. babannem izliyo,ve bende dinliyorum maalesefki :)
  hakkaten birgün telefon açıcam ağzıma geleni söyliicem bu ablaya. Müge Anlı sabah,buda öğle kuşağında sinir sistemimizin orta yerinde car car ötüyorlar :)

 2. Olayı güzel yakalamışsın.. Gercektende öyle.. Adam karısını istediginde hep kötü gözle bakıyorlar.. Senin hicmi onurun, gururun, şerefin yok diyolar.. Kadın kocasını istedigindede aman ne güzel, hatta istemiyosa bile zorla istetiyolar aman evliliginiz bozulmasın diyerekten :) Ama bu sadece o programda olan birsey degil genel olarak olan birsey zaten.. HErkes o kadın gibi tepki veriyor.. :)

 3. Adsız dedi ki...

  annemin tum israrlarima ragmen izlemekten vazgeciremedigim bi program ,bu kadin kendini cok bilmis saniyor konusma tarzi ve tavirlari cok itici hic sevmiyorummmm bendee! ;))

 4. Ben bazen izliyorum komik şeyler de oluyor, trajikomik aslında neyse işte sunan ablanın ciddi problemleri var, bi de vıcık vıcık herkese ıy nefret ettiğim insan türünden. :/

 5. Böyleleri televizyonlarda cirit atıyor deli oluyorum izleniyorlar bir de. Hepsini toplayıp sobaya atıp odun gibi yakasım geliyor vallahi:)) İzletmeyin kızlar annenize falan kanalı silin aaa yaa bakk kayboşmış kapatmışlar huhe:)

  Kadının yüzüne bakınca bile sinirleri hopluyor insanın, ruh sağlığına zararlı bunlar :)

 6. ben bu kadını ilk defa burada gördüm:P Çok şanslıyım değil mi:P TV kültürm çok zayıf ama iyi ki zayıfmış yazılanları okuyunca anladım. Nasıl bir psikoloji anlamak istiyorum ama olmuyor ben de rahmet okuyorum o zaman bu kadına:P

 7. syco; ara, bu cesareti nerden buluyosun derlerse de benim numaramı ver, yap bunu! :p

  chunli beauty; evet malesef öyle, istemezsen bile zorla istetiyorlar.. hemen öyle boşanılır mıymış diyorlar, yahu aldatılmış kadın, hiç mi önemi yok? erkektir yapar diyolar, yazık. bu kadın nezdinde topluma söylendim ya ben zaten, keşke bi tek bu olsaydı.

  enk; hakikaten aşırı itici bi kadın. işin garibi benim annem de kadını sevmiyo ama olaylar garip geliyo çekiyo annemi, pff :P

  findu; pff hele bi de tiyatro oynuyo bazen, evcilik daha doğrusu. hadi ben gelinmişim sen damatmışın meersem falan yapıyo. anam anam anam..

  ferit; ama akşamları da babam izliyo o kanalı, silersem vurur beni :p

  ukturk; sen çok şanslı bi azınlıktansın inan :D:D

 8. Yazınızı okudum.
  sunucu haklı kadın haklı erkek haklı izliyenler de haklı suclu var


Leave a Reply