12.4.10

Zooda Yolda | Gezi Blogu

Yazan: Ukturk | 12.4.10 | Kategori: , , , , |
Yazı: Zooda Yolda | Gezi Blogu

Merhabalar, blog epey zaman boş kaldı Damat'ın eksikliği hissediliyor, bahar gelince gevşedi tabi gönül yayları, gençlik işte:P O zaman bahar kadar güzel cıvıl cıvıl bir blogtan bahsetmek konsepte çok uygun olacak diye düşünüyorum ben. Bir gezi blogundan bahsedeceğim daha önce de buna benzer olarak Arjantin'den Papağan Gibi Yazılar blogundan burada bahsetmiştik. Üzerinden de epey geçti şu anda yazmıyor ama güzel bir arşivi var onunda. Evet bloga geçelim:P


Blogun Adı: Zooda Yolda

Seyahat etmeyi seven bir insan olduğumdan böyle güzel gezi bloglarını görünce dayanamıyorum hemen favorilerime ekliyorum, arşiv niteliğinde çünkü. Bir gün olurda gidersek ne var ne yok okuyup öğrenmesi çok iyi oluyor çünkü. Oraya gidince hava atabiliyorsunuz ben biliyorum yaparım bak bunun da burası güzel gibisinden, şurada kahve içelim gel harika diyolar gibisinden. Şaka şaka:P Hadi gitmesende genel kültür oluyor sana, yeni şeyler öğreniyorsun bir nevi.

Zooda Yolda'da çok güzel bir blog. Amerika kıtasında gitmedik ülke bırakmamışlar gibi sanki. Güney, Orta, Kuzey Amerika kıtasının her yerini karış karış geziyorlar. Kim peki bu gezginler, kendileri açıklamış; "Avcı kedileri Totoro ile İstanbul'da ikamet eden, Zooda Team (Tanzoo ve Eda) 30'lu yaşların hemen başında, tasarım ve arkeoloji eğitimi alıp, reklam ve pazarlama ile uğraşıyor. Ekibin dişi kısmının kışkırtması, karşı tarafında dünden razı olması sonucu yola çıktılar ve hiç pişman değiller."

Pişman olmak mümkün değil zaten değil mi. Orta ve Güney Amerika benim en çok görmek istediğim yerler aslında. Bir de böyle oraların altını üstüne getiren çiftler, gezignler görünce bir içim bir içim gidiyor anlatamam. Kıskanıyorum yani:P Gezginlerimiz Şili'de sanırım depremi de yaşamışlar neyse ki sorunsuz atlatıp Arjantin'e kendilerini atmışlar.

Şu anda ise Arjantin'deler. Oranın altını üstüne getiriyorlar. Buenos Aires görmedi böyle gezgin:) Gezdikleri yerler ile alakalı daha çok fotoğraf görmek isteyenler de varsa burada sizlere sunmuşlar onları. Bakmak hayata olan bağlılığınızı arttıracaktır kesnlikle. Penguen değil mi o :P Blogun sağ tarafındaki etiketlerden hangi ülkeyi okumak istiyosanız ona tıklayın bence hepsini okuyun:)

Kısacası okumak için çok güzel bir blog. Şimdi okumasanızda ekleyin bence ileride belki lazım olur neden olmasın. Hem gezi yazısı okumak çok güzel oluyor tavsiye ederim, bilmediğinizden heyecanlı oluyor fazlasıyla :P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 2 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Geldim lan geldim ben olmadan bu blog zaten çok kısır kalacak huhe:)) Ayrıca blog süpermiş ben de gitmek istiyorum sponsor gerek ama bir ön ayak olursun artık :)

  2. Hadi bakalım:P


Leave a Reply