10.4.10

Rusya: 2 ABD: 0 (Polonya ve Kırgızistan)

Yazan: Ukturk | 10.4.10 | Kategori: , , , , |
Yazı: Rusya: 2 ABD: 0 (Polonya ve Kırgızistan)

Rusya ve ABD yüzyüze savaşmasalarda yani ortada bir savaş gözükmese de istihbarat örgütleri aracılığıyla aslında savaşıyorlar bir şekilde. Ama bu savaşı kendi ülke toprakları üzerinde değil de diğer devletler üzerinden gerçekleştiriyorlar. Sovyetler yıkıldıktan sonra bir bir bağımsız olan devletlerin büyük bir çoğunluğu zamanla Rus etkisinden sıyrılıp, çeşitli yollarla muhalifler finanse edilip ABD saflarına geçmeye başlamışlardı. Hatta Ukrayna'da Gürcistan'da da turuncu ve gül adlarıyla halk devrimi bile gerçekleştirdi ABD Rusya'ya karşı. Rus yanlısı hükümetler devrilip ABD yanlısı hükümetler geldi. Al brini bur ötekine aslında bunları hepsi kendi ülkesi çıkarına değil de ABD veya Rusya çıkarına çalışan piyon başkanlar!


Şimdi ise Rusya eski arka bahçelerini bir bir geri alıyor sanki. Önce ABD yanlısı Kırgız hükümetini devirdiler şimdi de ABD'nin füze kalkan projelerine destek veren AB üyesi ve batı yanlısı bir hükümet olan Polonya'nın içerisinde neredeyse Polonya'yı yöneten herkesin olduğu Başbakan ve Genel Kurmay Başkanı dahil olmak üzere herkesi ortadan kaldırdılar. Buna bir kaza demek gelmiyor içimden nedense, içinde bu kadar önemli insanların olduğu bir uçak aynı zamanda. Rusya bu fırsatı kaçırmadı diyebiliriz.Yukardaki video da düşen ukaçkla ilgili görüntülere bakabilirsiniz. O uçaktan kurtulmak mucize olurdu zaten. İnişe geçerken bir uçak neden hızlanır daha da anlamadım ben! İşin garip yanı bu kadar önemli ismin hepsinin aynı uçakla seyahat etmesi, çok aptalca gerçekten. Gel beni düşür demenin başka bir yolunu bulmuşlar bu sayede bence. Ayrıca düşen uçak için uçan tabut diyorlar yani sabıkalı bir uçak ve tam 20 yaşında bir eski Rus uçağı ve hepsi bu uçan tabuta doluşuyorlar. Akıl alacak gbi değil gerçekten. Pilotta rusmuş galiba belki dalış yaptı bilmek güç ama kaza olarak kalacağı kesin bence.

Kırgızistan zaten Rus ABD it dalaşının en yoğun olduğu yerlerden biri heralde. Bir o darbe yapıyor bir o. Öz benliğinin yitirmiş bir Türk olduğunu unutan Kırgızların sonu ancak bu kadar kötü olurdu zaten, satılmış yöneticiler ve benliğini unutmuş bir halk.! Bize bir ibret olur umarım kendi benliğini unutan bir millet ne hale gelebilir, onun bunun oyuncağı haline nasıl gelir en güzel örneği Kırgızistan galiba.


Bizde de ne uçaklar ne helikopterler düştü Isparta'da Maraş'ta daha neden düştükleri bile belli değil heralde, karanlık kaldı ucu. Bu işler böyle dönüyor artık dünyada. ABD ve Rusya kendileri yorulmadan da çok o ülkelerdeki satılmış adamlar aracılığıyla yapıyorlar bu işleri. Bakalım önümüzdeki maçı kim kazanacak ABD mi Rusya'mı? Rusya çok iyi kontra atağa çıkıyor ama ABD nin defansı kuvvetli heyecanlı bir bekleyiş bizi bekliyor yine.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 0 Sesime ve fiziğime güveniyorum:


Leave a Reply