14.4.10

Enes Kanter | yeni Nowitzki olmaya aday

Yazan: Ukturk | 14.4.10 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Enes Kanter | yeni Nowitzki olmaya aday

Bu ülkeden Hidayet, Mehmet Okur ve Ersan gibi isimler çıktı ve şimdi NBA'de bizi temsil ediyorlar iyisiyle kötüsüyle kendilerini kabul ettirdiler. Bu isimlere katılacak belki de abilerinin başarılarının üstüne çok daha fazlasını koyabilecek bir isim var. Zaten kendini her şekilde belli ediyor. Basketbolu takip eden he rinsan onu biliyor aslında şimdilerde se daha da bir ön plana çıktı sanki, herkes yavaş yavaş tanımaya başlayacak bu yeteneği. Birçok yabancı blog ve scout sitesi gezdim Enes ile alakalı bir çok güzel yorum bulunmakta.


Peki kimdir Enes Kanter. Sadece 18 yaşında genç bir basketbolcü. Ama yaşı kadar küçük değil basketbolu, avrupanın belki de şu anda en çok gelecek vaad eden basketbol oyuncularından biri Enes kendi yaş kategorisinde. Bu da onu farklı kılıyor zaten.

Bu hafta içinde Nike Hoop Summit organizasyonunda ki maçta ABD karması ile Dünya karması karşılaştı ve benchten başladığı maçı sadece 24 dakika da 34 sayı 13 ribaund ile tamamladı ve bu alanda rekor Alman oyuncu Dirk Nowitzki'ye aitti 33 sayyıla. Yanılmıyorsam 1998 yılında elde etmişti bu başarıyı. Enes üstün performansıyla bunu tarihe gömdü bir çırpıda.Videoda performansını izleyebilirsiniz ayrıca.Enes bu yaz Fenerbahçe'nin teklifini reddetip eğitimimi ABD de sürdürmek istiyorum diyerek orada hem eğitimini hem de basketbol yaşantısını sürdürmeye başladı. İlk başlarda buna herkes karşı çıktı ama bence en iyisini yaptı, daha çok göz önünde oluyor böylece bence. Ömer Aşık'ın durumun görüyoruz Fenerbahçe'de. University of Kentucky Wildcats de oynayacak ayrca 2010-2011 sezonunda. İlerki yılında iyi bir sıradan NBA draft olacak büyük ihtimalle ayrıca.

Okuduklarıma göre biraz atletik özelliklerini geliştirip, blok gibi esktra şeyler de yapmaya başlarsa çok daha iyi bir oyuncu olacak Enes. Bunları yaparsa işte Yeni Nowitzki tabirini hak edecek gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz. 2-3 sene içinde verir zaten o ışığı bize:)

Ayrıca 2009 U18 Avrupa Şampiyonasının MVP si oldu kendisi. Daha ne olsun. İstatistiklerini verip çekileyim ben onlar konuşsun, ileride nasıl olsa Enes Kanter'i çok daha fazla duyup konuşmaya devam edeceğiz.

İstatistikler Enes daha 16 ve 17 yaşıdayken ulaştığı rakamlardır :)


Umarım gelişimi sürdürür bizi de gururlandırmaya devam eder Enes Kanter.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Adsız dedi ki...

    yolu acik olsun umarim dahada basarili olur,,,

  2. Enk, görünen köy klavuz istemez ama saçma sapan işler yapmaz burnu kalkmazsa başarılı olacak gibi Enes Kanter ileride.

  3. Hiç izlemedim bir maçını falan ama çok şey duyuyorum ne zamandır hakkında, vallahi merakla bekliyorum NBA macerasını iyi olsa da bari izlesek bir güzelce rahat rahat.

  4. Abi Enesten önce Deniz'in yolu düşebilir NBA dünyasına. Sezonun ilk 20 maçında bençteydi hep. Verilen süreleri iyi değerlendirdi sonradan bence. Bu sene West Virginia Final Four bile oynadı. Şansızlıkları Duke'un attığını kaçırmaması oldu.

  5. Abdulrezzak, Deniz de iyi ama şimdi sen söyleyince tekrar istatistiklerine baktım da çok içaçıcı değil sanki draft olabilir belki ama çok iyi bir sıradan olacağını sanmıyorum. Sadece 15 maça çıkmış ve ortalama 6.7 dakika da 3.5 sayı.

    Bir de Duke belli etmişti zaten. Hak ettiler sonuna kadar. Belki TR ye geri döner gibi geliyor bana ama umarım yanıltır beni:)


Leave a Reply