26.4.10

Bir zamanlar çocuktuk Spice Girls vardı

Yazan: Damat Ferit | 26.4.10 | Kategori: , , , , |
Yazı: Bir zamanlar çocuktuk Spice Girls vardı

Sene olmuş 2010. Aylardan nisan. Neşe doluyar insan, güzel bir gün. Ağaçlar çiçek açmış falan. Biz nelele uğraşıyoruz hem eskiden Spice Girls vardı dünya daha güzeldi vallahi. Kızlar ne dinlerdi bizim okulda onun taklidini yapmayan kız kalmamıştı heralde, sonralarda öğrendim kız arkadaşlarımdan, her kız bir karakter falan oluyormuş. Birisi Emma birisi Victoria gibi. Şimdikiler ise Hepsi grubu ile büyüyor, ölün lan :) Emma'da güzeldi ama benim favorimdi o zamanlar, ay çok şeker, şimdi ne yapıyor acaba. Çoluk çocuğa karıştı mı dersiniz, canım benim ya:P


Spice Girls yani baharat kızlar baktım şimdi de 1994 yılında bir gazete ilan ile kurulmuş ayrıcana 5 milyon albüm, 20 milyon single satmış, 75 milyon dolar hasılat yapan bir sinema filmine imza atmış, MTV ve Brit Awards gibi onlarca prestijli ödül kazanmış, sayısız reklam filmi çekmiş. Vay bana vaylar bana:)) Sonra da bu şöhret 5 sene sürmüş hop çöpe hepsi birden:)

Ama en karlı Victoria olmuş. Kadın David Beckham'ı kaptı daha ne olsun yemişim grubu falan:) Sen kalk bir gazete ilanı ile kurulacak gruba başvur kabul edil, kazan, büyük şöhret ol sonrada git David Beckham ile evlen çocuk falan yap. Oha yani, hayat lan işte en büyük örneği :)) Ne şans ama ben de acaba Jessica ile evlebilir miyim, neden olmasın bak örnek var önümde huhe:)

Bunların bir de grup içinde takma adları varmış bak bunu bilmiyordum. Mesela benim bebeğim dediğim Emma Baby Spice mış. Nasıl da hakkını veriyor ama:) Geri, ginger yani kızıl baharat, bir de victoria havalı baharatmış. Bence çirkin bu kadın neresi güzel Beckham da hiç akıl yok vallahi:)

Pepsi reklamlarında da bu kızlar vardı. Düşün lan eskiden Pepsi reklamlarında bu cillop gibi kızlar oynarken şimdi de Pepsi reklamlarında Seda Sayan falan oynuyor. Ayıptır günahtır zehirlemeyin gençliği. Gelecek nesil çok kötü olacak çok, geleceğin mesleği psikologluk, gazeteciler bunu yazsın :)

Büyük gruptu gerçekten, bir daha topladıklarında 2007/2008 yılında yine olay yaratmışlardı. Nasıl bir grup nasıl bir hayran kitlesi anlamak zor:) O zaman ne diyoruz hadi bakalım generation next generation next :) Bu şarkının adı da move over mış. Ben hep generation next sanıyordum. Şaşırdım ! :)- Emma gibisin seni öpmek istiyorum.
+ Hayvansın Hakan.!!

Eskiden böyle asılıyordu erkekler kızlara huhe:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 8 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. bir ortaokuldayken spice girls yapıyoduk, ben victoriaydım:) ov yee

 2. Ah hakan ya beni eski günlerime götürdün. Ben ortaokuldayken bir lolipop vardı içinden spıce gırls un harfleri ve her harfin altında da kızlardan biri çıkardı. O lolipoptan sürekli alıp defterimizin arkasına spıce gırls yazmaya çalışırdık. En zor bulunan da G harfiydi. Bende 2 sene üst üste müsamerede spıce gırls ü sahnelemiştik. Stop şarkısında victoria, wanna be şarkısında da mel b olmuştum. Ya canlarım benim bayılırdım ben onlara.
  Hatta bir arkadaşım bana spıce girls un deodorantından hediye almıştı da kızın boynuna atlamıştım.
  Maziye götürdün valla beni.

 3. Fundam: victoria'yı sevmiyorum demiştim yazıda ondan dedin değil mi ben victoria'ı da seveyim benimseyim diye:) Ne yapsam ki şimdi :)

  Tuğçe: Eski günler güzeldi değil mi. O, "G" harfini bilerek koymuyorla ki daha çok daha çok alsınlar diye:)) Mel B daha çok yakışırdı zaten sana bence, victoria'yı bırakman iyi olmuş:)) Örnek olsun bazılarına:)

  Maziye götürdüm yaşlanıyorsun onun da farkına varıyorsun değil mi Tuğçe huhe:)) Hayat...

 4. Senden bir de susam sokağı için yazı istiyorum damat. Ona da bayılıyordum ben hiç kaçırmazdım..

 5. ay Tuğçe ben onu hç sevmiyordum nasıl olacak şimdi o amaann huhe:))

 6. ablam bana onun yüzünden ortaokul bitene kadar minik kuşum dedi be!

 7. hakkatten çok sveerdik eyh gidi günler:)))

 8. Minik Kuşum :)

  Hayal Meyal: di mi ya benim çok ilgim yoktu ama kızlar çok ilgiliydi haliyle benim de dikkatimi çekmişti taa o zamandan:))


Leave a Reply