3.3.10

Benlik Dramı | çok güzel bir blog

Yazan: Ukturk | 3.3.10 | Kategori: , , , |
Yazı: Benlik Dramı | çok güzel bir blog

Çok güzel bir blog daha buldum bu arada:) Son zamanlarda hayıflanıyordum ya güzel yazan blogcular çıkmıyor ya da ben eskisi kadar takip edemiyorum bulamıyorum derken, Türkiye-Honduras maçından sıkılıp arayışa girdim bir otel odasında:P Ve sonunda buldum evet buldum çok gezdim dolaştım buldum:P Bence sizde seveceksiniz yazıları. Ne yalan söyleyeyim ben bayıldım. Eğer boş zamanınız varsa geriye dönük olarak okuyabilirsiniz.


Blogun Adı: Benlik Dramı

Benlik Dramı blogunu 17 yaşında bir genç kızımız yazıyor. Çokta güzel yazıyor. Kişisel bir blog, bir günlük havasında yani. Kendisiyle konuşur gibi yazıyor aynı zamanda sizle samimi bir sohbet havasında yazılar. Öyle yaptım ettim, gittim geldim tarzında değil, çok hoş yazılar. Kişisel blog severler için bire bir bence. Süper diyebilirim. Kendisini ise şöyle tanımlamış blogcumuz daha iyi tanımamız amacıyla:)

"Siyah beyaz bir hüzün yaşıyor. ve ben diye tanımlayamıyor artık kendini. o derece eksik.. yarım kalan herşey gibi, acıyor.. ve anlaşılmak en büyük arzusu.. bu benim hikayem! kendimi sonsuzlaştırıyorum gözlerinizde.. kelimelerime şahitlik ettiğiniz her an, ben daha çok yaşıyorum"

Kendini tanıttığu bu giriş cümlesini bile çok sevdim ben. Ne kadar güzel değil mi? Ben 40 yıl otursam böyle güzel bir cümle topluluğu yazamam mesela, aranızdan yazanlarda çıkmaz genelde. Özellikle son cümleyle bitirişi harika bir blog ancak bu kadar güzel anlatılabilir "kelimelerime şahitlik ettiğiniz her an, ben daha çok yaşıyorum".

Daha bitmedi.:) Bir iki yazıdan daha güzel örnekler vereceğim. Çok çok beğendim. İşte siz bir tanesi daha. Eylül ayında yazdığı yazılardan biri bu, biz blogculara seslemiş ne kadar da güzel söylemiş:)

"evet sevgili blog okuyucuları

"Siyah beyaz acılar çekiyoruz hep birlikte. niteliksiz gölgelerinde hayatın, uzak üç beş kelimesine hapsolmuş yalınlığımızda, kimsesizliğimizde, s*ktir çekilmiş bir halde en berbat en ayık hallerimizle birkaç şişeye hapsolmuşken gönlümüz, siyah beyaz acılar çekiyoruz biz hep birlikte. eğer birinin sizi anlamasını beklerseniz, bilin ve görün ki, böyle birşey hiçbir daim olmayacak. hiçbir daim ulaşamayacaksınız bu arzunuza. -siz -sız ekli birkaç kelime yakacak en derin yerinizi.

Hoşnut kalmayacaksınız adına yaşamak denen o asalet dolu eylemden. hoşnut kalmayacaksınız canım kanım dediğiniz hiçbir kimseden. bir potkala tıkacaksınız gönlünüzü belki, salıvereceksiniz sığ bir limandan ıssızlık dolu dehlize.. bir umut* diyeceksiniz, bir umut biri çıkar ve gelir belki, gelir ve görür, görür ve anlar belki diyecek fakat peyderpey yerleşecek umutsuzluk bir umut* kelimelerinizin üzerine.. ve siz de, aynı biz gibi, siyah beyaz şişelere ve acılara hapis kalacaksınız."

diye devam ediyor yazı. Ne diyebilirm ki. Son zamanlarda gördüğüm en güzel blog bence. Süper yazıyor. Boş değil hiç bir yazısı. Gayet edebi bence.

Bir de One upon a time diye bir yazısı var. O da çok çok hoşuma gitti. Şu ana kadar okuyabildiğim her yazısını çok beğendim. Kimbilir daha okumadıım nice güzel yazıları vardır blogun. Ya şu güzelliğe bakın şu cümlelere bakın; :P

"gülümse

bir bayat kadın olmayacağım bu kez. sana çirkinliklerden, haksızlıklardan ya da canımı yaktığını öne sürdüğüm birçoğundan bahsetmeyeceğim. diğerleri gibi olabilmemi istedin. halbuki beni böyle sevmeni tercih ederdim. bilirim, olamazdın sen benim bir şeyler olmamı beklerken. bir bayat kadın olmayacağım bu kez. güzeli seveceğim, parayı seveceğim, seksi seveceğim. olmamı istediğin her ne varsa.."

Bu yukardaki paragrafın devamı var daha 3-4 paragraf şeklinde yazının adı once upon a time. Kesinlikle okuyun çok güzel. Hepsini okuyun bitirin:) Hadi esen kalın:P

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. Güzel bloglar keşfediosun sayende bende yeni yeni bloglar takip ediyorum

  2. Rama, ne güzel çok sevindim:P

  3. Vay birini sevindirdim sanırım uzun zamandan sonra. Ben çok fazla kendi içinde bi blogger olduğum için yeni bloglar çok nadir denk geliyor o yüzden sen bol bol keşfet böle bende okurum (:

  4. hehe tamam:P

  5. Ben daha önceden buluştum bu blogu yokluğumdan yaralanıp benden önce yazmışsın huhe:))


Leave a Reply