8.3.10

Bayan mı ? Kadın mı? | ilginç anket sonuçları

Yazı: Bayan mı ? Kadın mı? | ilginç anket sonuçları

Blogun sağ tarafında görüyorsunuz bir anket var Bayan mı kadın mı diye sorulmuş .Ben de sonra gördüm galiba Ukturk koymuş. Baktım öyle duruyor ben yorumlayayım anket sonucunu çünkü çok garip lan. Denilenin aksine bir sonuç çıkmış. Hani bir de 8 Mart kadınlar günü çok güzel bir anket bu manada bence:) Sonuç ama kadınları pekte memnun etmeyecek gibi. Çünkü genelde bayan değil kadın, sensin bayan diye söyleniyolar:)


Önceden ben de hak vermiyordum ne yani işte bayan kadın aynı şey diyerekten ama sonra düşündüm hak verdim ama o kadar da öncelikli bir şey değil bence. Kadınların bu kadar sorunu varken bunla uğraşmak. Buna yönelik site açanlar bile gördüm. Tuzu kuru kesim bunlar bence neyse siyaset yapmayalım huhe:))

Evet 64 kişiye sormuşusuz hepsi de cevaplamış:). Keşke 100 olsaydı:) Onu demesi daha güzel oluyor hem:) Evet sonuçlara göre ki siz de görüyorsunuz sağda; 27 kişi bayan 20 kişi kadın 17 kişi de var canım "aynı şey" demiş.! Oranlar ise %42 ye %31. Arada epeyde fark var. Kadın kadın diyenler oy kullanmamış galiba:)

Daha çok buna sinir olanlar oy kullanmış sanki, oy kullanan erkek sayısı daha mı çok nedir anlamadım. Sonuç bayan çıkmış. Demek ki bundan sonra bayan diyeceğiz huheh:)) Yok lan şaka şaka siz nasıl isterseniz öyle deriz. Mesela ben de bana Damatım feridim denmesini çok seviyorum. huhe:))

Kadın kadındır adam adam. Adam da çok kaba ya erkek erkek en iyisi:). Çok garip kavramlar bunlar. İngilizce de yok böyle bir şey Mr. Mrs. hadi genç kızsa Miss . Ohh miss gibi işte kavga dövüş yok:)) Bağyan var bir de of of of huhe:))

Bir de şöyle bir şey okudum şimdi kadın cinsiyeti belirtir bayan ise bir htap şeklidir diye. Ne kadar doğru bilmiyorum ama mantıklı geldi bana biraz. Ama ben çok samimi olduğum arkadaşlarıma kız diyorum kız hatice gibi mesela huhe:)) Böyle resmi ise Ayşe hanım diyorum:) ayşe kadın desem olmaz fasuyle gibi olacak huhe:)) Mesela bizim eve temizlikçi geliyor ona annem "kadın" diyor. Kadın onun adı huhe:) Bayan hiç yok. Bayan out o zaman kullanımı yok lan uydurma:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 10 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Adsız dedi ki...

  evet sonuçlar ilginçmiş :)
  kadınla bayan aynı şey olur mu yauu

 2. Evet, 17 kişi aynı şey demiş mesela huhe:) Herşeyiyle ilginç bir sonuç bence:) Söylenenlerden çok uzak demek ki halk bunu istiyor:))

 3. Hepimiz hayvani içgüdülerden oluşuyoruz. "Dişi" demek makbuldür. :))

 4. huhehe:)) geyik mühendisi çok güldüm :)) Dişi de olaya farklı bir boyut kattı bence hiç aklıma gelmedi lan:D

 5. Dİşi dişi hehe:P Demek ki neymiş bayanmış neymiş bayanmış :D Kaçayım ben en iyisi dövecekler beni:P:p

 6. bayan kelimesi erkeklerin bize düşmanca beslediği hislerden oluşmuş bir kelimedir. bayıyor muyuz biz sizi nasıl kinayeli bir kelime bu. kadınım ben oldu mu yani hatun ha dişi bile olur yani :))) aman çok geyiğe gidiyor bu konu kaçtım ben :)))

 7. huhehe:)) hatun çıkmış şimdi de sonu kötü bunun at avrat silaha doğru gidiyor:)))

  Küfkedisi ben seviyorum ama kin beslemiyorum:)) arada bayan da diyorum ama artık ne bayan mı.!! diye beni azarlayanlardan sonra ahh pardon canım ya bayan mı dedim kadın dı o kadın sen yanlış anladın diyorum huhe:))

 8. bunun bi sürü sebebi var işte dangoz feministler bayan bay dan uremiş ondan bıkk bık yapıyorlar. ama dil açısından asıl bir problem var. zira bayan yukarda da olduğu gibi hitap kelimesi. o zaman baylar voleybol takımı olsun yani. ama eksiklik dilde. herşey birbirini karşılamıyor anlam açısından. de'yi ve ki'yi ayrı yazmaktan farklı bir kural değil kanımca. bir de kız-kadın meselesi var. herşeyin sebebi bekaret yine. 20 yaşındaki dişiye kadın diyince çüş demesi de ondan. halbüse kız desen bi kırıtacak orda. fakat yine de, bayan ne lan!?

 9. Fiktirella çok güzel açkılamışsın aydınlatdığın için bizi çok thanks:)) Hey kadın (sert) hey kız (daha naif) huhe:) ilgisi yok ama söyledim işte:D


Leave a Reply