5.1.10

The melancholy death of oyster boy - Tim Burton | harika

Yazı: The melancholy death of oyster boy - Tim Burton | harika

Bir şey öğrenmenin yaşı olmaz derlerdi de pek sallamazdım aman ya hadi canım sende derdim huhe:) Mesela dün miksaj neymiş onu öğrendim, sesi daha kaliteli hale getiriyormuş mesela, az önce de bir şiir kitabını varlığından heberdar oldum. Allahım harika harika, ben yazsam bu kadar güzel yazardım ancah huhe:)) Nasıl duymadım görmedim, kendimden utanıyorum şu anda. Çevrem kötü hep ondan:) Şiir kitabını adı "The melancholy death of oyster boy". Tim Burton yazmış içindeki çizimleri de hatta kendi yapmış. Hemen edinme görevi edindim kendime bu kitabı. Çok bulunmadığı söyleniyor sağda solda ama İstanbul'da olmayan şey mi var aramasını bilmek gerek. Ama yeni baskısı da yapılmış galiba, "İstiridye Çocuğun Hüzünlü Ölümü" adıya Türkçe olarak Altkırkbeş Yayınları tarafında. Almak isteyenlere duyurulur:)

Bu kitabın varlığından az önce şirin bir blog sayesinden öğrendim böyle bloglar dost başına:)) Herkes benim gibi cahil değil tabi bilenleriniz vardır böyle bir şiir kitabını varlığından ama bu güzellik şiir kitabından bir kaç şiiri sizle paylaşayım harika lan, yuh yani, süper:)) Şiirler bir hikaye havasında genelde, çok hoşuma gitti, son zamanlarda canlı olamayan br şeye hiç bu kadar ilgi duymamıştım:)) Düz yazı şeklinde yazdım virgülle böldüm satırları siz daha rahat okuyun daha çok hayran oldun diye:))

"Bir gün parkta gezerken, hayretten dona kaldım, bir sürü gözü olan, tuhaf bir kıza rastladım, epey hoş bir kızdı, hem de sarsıcı baya!, baktım ağzı var, başladık laflamaya, çiçeklerden bahsettik, onbun şiir kursundan, ve gözlük takarsa birgün, yaşıyacağı onca sorundan, öyle bir kız tanımak hoş, bir sürü gözü olan, ama ağlamaya başladı mı, baya ıslanıyor insan."

Ne kadar güzel lan. Değil mi? Bu şiirin adı çok gözlü kız. Sonu da tam can alıcı, ama ağlamaya başladı mı, baya ıslanıyor insan oy oy:) Bak bir tane daha vereyim copy pastei sevmem ama elimde değil dayanamıyorum:)) Bunun adı da "bakan kız".

"Bir kız vardı okulda, öyle dikilip duran, gözlerini dikerek, öyle bakardı her an, yere bakardı, göğe bakardı, size bakardı .. saatlerce!, neden? tam bir bilmece!, bakma yarışması vardı, kazanınca gözlerini, artık tatile çıkardı."

Süper süper paylaştıkça artar diyerekten son bir tane daha veriyorum size, eğer benim gibi okumayanlarınız varsa bu eğlenceli şiir kitabını hemen bulun bir yerlerden, kütüphaneniz varsa bu olmadan olmaz bence:)

"Beyaz bezdendir teni yamalar her yerinde ve rengarenk iğneler saplanmışlar kalbine, sahip olduğu güzel hipno-disk gözlerle erkekleri hemen alıyor etkisine, çeşit çeşit zombiler hep etkisi altında içlerinden birinin memleketi fransa, ama voovoo kız lanetli hem de sonsuza kadar biri ona yaklaştığında, iğneler daha da derine batar."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Son şiir bloguma ismini veren şiir :)) Hatta blogta da yazar orijinal hali..

  Altıkırkbeş'in yayınladığı baskı d&r'larda mevcuttu en son, hala vardır herhalde :)

 2. Adsız dedi ki...

  paylaştığın iyi olmuş..ben de bilmiyordum hemen bulayım kitabı :))

 3. Ben biliyordum bu kitabı ama okumamıştım duymuştum sadece, alalım hatta sen al ben senden alırım:P:p

 4. Adsız dedi ki...

  yorumumun yarısı çıkmış ahaha

 5. PinkZorro: Bilmediğine sevindim benim sayemde öğrendin ya huhe:) Bu arada yorumun gözüküyor İnternet Explorer 6 kullanıyorsan öyle çıkabilir biliyorsun o çok eski yenisini yükle onun IE 8 hatta Firefox daha süper:)

  Sln:D&r larda var mı? Hmene bakacağım çok sağol :)) Senin bloguna ismini veren bu kitabın güzelliği yansımıştır kesinlikle huhe:))

  Ukturk: Hummm görürsem söylerim :)


Leave a Reply