21.12.09

İnsanlar yeni yılı neden kutlarlar hiç düşündün mü sorarım sana :))

Yazan: Damat Ferit | 21.12.09 | Kategori: , , , , , |
Yazı: İnsanlar yeni yılı neden kutlarlar hiç düşündün mü sorarım sana :))

İnsanlar neden yeni yılı kutlar. Hıı sorarım size hiç düşündünüz mü? Lan ben neden kutluyorum bu yeni yılı diye. Amacım nedir.? Düşünmedin değil mi, öyle şuursuzca kutluyorsun:)) Korkmayın ama siz düşünmediyseniz kötülere ve lekelere düşman ben Damat Ferit sizin yerinize düşündüm. Yoksa haliniz yamandı lan huhe:))

Öncelikle yeni yıl güzel bir şey mübarek bir şey. Kar yağarsa yeni yıl daha makbul olur. Nedenini bende bilmiyorum. Ama bana da hoş gelir yeni yılda kar yağması. Bence nedeni şu bunun. Kar hani temiz, saf ve yumuşak ya. Yeni yılda daha yeni giriyor bebek, daha agucuk gugucuk yani ondan kar ile ilişkilendirilmiş. Off be nasıl açıkladım :)) Noel Baba var bir de göbekli, Ho ho ho diye gezinen onun konumuzla alakası yok:)

Hala kutlama sebeplerine gelemedik diyorsun duyuyorum:) sabret geldim işte:)) Yeni yılı kutlama kişiye göre değişir. Herkesin farklı bir sebebi vardır. Bunlar mesela;

- Evde tombala oynamak ve dansöz izlemek için yeni yılı bekleyenler vardır. Sadece yeni yılda yaparlar bunları.:) Türkiye'nin alayı böyle lan. Belki yaşlanınca ben de öyle olurmuyum ki lan. Ağlarım lan düşünmesi bile beni benden alıyor:)) (Kaç kere lan dedim, ağzı bozuk Blogger:D) Küçükken yapmıştım ama bu aktiviteyi epeyce, çok tombala yaptım ben, üstüme yoktu, sonradan açılırdım hep arap atı gibi:))) huhe:)) Çerez kola ve cips tombalanın yanında iyi gider:)) Saat 1 oldu mu yatılır ayrıca huhe:))

- Yeni yıl bazıları için büyük bir magandalık fırsatıdır. O yüzden kutlarlar onlar yeni yılı. "Ooo oğlumm yeni yıl geldi, yine şenlik var nereye gidelim? + Neereye olacak olm Taksim tabi, turistler akacakmış yine (pis gülüşmeler)" Toplu halde gezerler ve Taksim yeni yılda favori yerleridir. Sarkıntıık yapmak için kutlarlar yeni yılı, sevimsiz ama böyle hayvanilerde var malesef ülkemizde.

- Bazıları da vardır ki, ohh lan bu sene de ölmedik, işim var, ne badireler atlattık ama hala yıkılmadım ayaktayım şarkısını söyleyebiliyorum. Seneye Lüküs hayat lüküs hayat bak keyfine yan gel de yat şarkısını söyleme hayaliyle kutlar yeni yılı:)) Belki de kendini kandırır ama kutlar yeni yılı sonuçta. Umut fakirin ekmeği o da olmasa nasıl yaşasın insan:)) Mesela ben de Scarlett ile buluşmanın umuduyla kutlacağım yeni yılı huhe:)))

- Bir de zırzop tayfası var. Ben de giriyorum bunlara galiba. Ama ben aklı başında zırzopum.:) Bunlar ise yeni yılı sadece yeni yıl diye kutlar huhe:)) Amaçsızdırlar.:) Yeni yıl geldi oleyyy ne kadar da güzel pambuk gibi hadi hoplayalım, zıplayalım, eğlenelim, bahanedir yani yeni yıl eğlenmek için:)) Güzel bir neden:)) Halayla falan karşılarla hatta yeni yılı adasda:))) Lülülüü:))

- Kız /oğlan tavlamak için mekanlara akanlarda vardır yeni yılda. Bunların yeni yılı kutlama amacı kendilerine yeni yakışıklı/güzel bir manita yapmaktır. Kesmekten etrafı gözleri bir hal olur. Ama bence çok akıllıca bir yöntem değil, Yeni yıl partisiiden kız mı alınır huhehe:))

- Son lan tamam bitti.:)) En önemlisi bu. Bazısı da vardır ki yeni yılı, "yeni yıl yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl bizlere kutlu olsun; yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl sizlere kutlu olsun" şarkısını höykürmek içn kutlar yeni yılı haha:)) Bir de Jingle Bells versiyonu var bunun. O da güzel ama yeni yıl yeni yıl... daha güzel huehhe:)) hızlı hızlı söyleyince daha da güzel:)))

Ayrıca En güzel Jingle Bells şarkısını seçtim, bence bu aşağdaki şarkı. Dinle başı hayli yavaş sonrası bir harika ooo lala, veri dilişıs :))) (Barenaked Ladies - Jinle Bells :D)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

  1. bence kısa ve öz; insanlar eğlenecek yer arıyor. :D

  2. Finduilas: Güzelim yılbaşını bahane ediyorlar eğlenmek için:)) Sanki başka gün yok:) Buna birinin dur demesi lazım, kasıtlı yapılıyor bu:)) Yılbaşı bu değil adasda:))) haha:))

  3. Ben yılbaşı gecesi çok heyecanlı olurum, saç diplerimden yaşam enerjisi fışkırır o derece. Çünkü Yenı yıl gecesi yenen güzel bir yemek,çam ağacının ışıkları, ağacın altında dizili duran hediyeler, hepsi geçen yılın kötü anılarını unutturup yeni yıla başka bir anlam yükler benim için. Hani derler ya yıla nasıl girersen öyle devam eder diye, saçma belki ama hep doğru çıkmıştır benim için. O yüzden ben yeni yıl gecesi hep yanımda en sevdiklerim olsun isterim, en sevdiğim giysiyi giymek, en sevdiğim şarkıları duymak isterim. Bir anlama o gece format atıyorum o gece ruhuma. Her yılbaşı kar yağmaz mesela, o yüzden kar ile girilen yılbaşı o senenin sanşlı yıl olduğunu gösterir. Belkide göstermez ama ben gösterdiğine inanmayı seçiyorum.

  4. karsız yılbaşı olmaz bencede ama buna hep amerikan sineması sebeb sanki. siz hiç karsız geçen yılbaşı gördünüz mü o filmlerde :) ayrıca türk adetine göre de ramazanda bir tek pide yenilir gibi gelir bana, başka zaman lezzetini alamam sanki :)))

  5. Tuğçe: Bu yorumu unutmuşum cevap vermeyi:)) Sennden zaten normalde enerji fışkırıyor bence. Pozitif enerji. Mutluluk saçıyorsun sanki:))) Yeni yılda o zaman düşünemyiyorum bile:)))

    Bence bu sene de yağmayacak gib, geçen sene de yapmamıştı galiba, 2009 da hiç güzel değildi. İnşallah karsız da olsa güzel oolur:))

    Küfkedisi: Ramazan demişken, pide olmadan olur mu şimdi bak alıma düşürdün bu saatte pide falan sıcak sıcak, dumanı üstünden huhehe:)) yalan oldu kar yılbaşı sen pide deyince:))


Leave a Reply