27.12.09

AKP açılımı: İşçiye dayak, Habur'dan gelene kıyak

Yazı: AKP açılımı: İşçiye dayak, Habur'dan gelene kıyak

Akp'nin demokratik açılımının özü bu işte. Hakkını arayan işiçiye dayak, biber gazı, Habur'dan giriş yapan, gösteriler yapan eli kanlı teröriste ise "umut verici olaylar bunlar" diye tepki vermektir işte bu açılım. Buna karşı gelenler faşist, açılımı destekleyen hainler ise aydın ve demokrasi savaşçısı. Yani şu, PKK'yı demokrasinin bir gereği görmek aydın olmayı gerektirir. Karşı gelenler ne anlar bundan, biz anlamayız zaten, AKP anlar, koyun %47 anlar (Anlamaz aslında o da koyun ne anlar, güdülür sadece).

Ekonomi kötü rezalet bir halde, şirketler kan ağlıyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Ama hükümet oluşan bütçe açığını (yediklerini, çıkarmadıklarını, ona bunun haksız zengin yaptıklarının faturasını, usulsuz kömür,beyaz eşya yardımlarını, fesat karıştırdığı ihalelerini) halka ödetmeye devam ediyor. Vergilerden haberleriniz var galiba. ÖTV denen şey ile birlikte veriyor da veriyor. Her geçen gün daha da fakirleşiryorsun aslında. Tayyip ise cebini doldurmaya devam ediyor bu süre içinde. Sen koyun %47 çoluğuna çoçuğuna zor bakarken. Daha da kötü olacak. Müstahak sana.


Senin maaşını %2,5 zam yaparken, doğalgaza %45 zam yolda. Elektriğe zam geldi bile. Köprü ve otoyollara da zam. Benzine zaten vergi zammı yapılmıştı önceden. Ordan da sömürüyor seni devlet. Ve yolda bekleyen bir çok vergi daha. Hepsi senin için, sen daha da fakirleş, yardımı muhtaç ol diye. Hükümetin seni düşünüyor, işsizliğe çare buluyor, İtfeyeyi özelleştiriyor, peşkeş çekiyor dostlarına,işçileri işinden çıkarıyor, ekmek parası peşinde koşan tekel işçilerine biber gazı sıkıyor, senin oğlunu, yiğenini katleden teröristi ise kucaklıyor sıcak elleriyle. Belki o sıcak eller daha neler tutuyor bilinmez.!

Deniz Feneri, İhlas Finans gibi bu milletin paralarını, iyi niyetlerini sömüren kuruluşlara da kucak açmaya, göz yummaya devam ediyorlar ayrıca. Hiç bir şey olmamış gibi söz söylemiyorlar onlara. Sen de gidip oy veriyorsun bu sözde müslümanlara. Hırsıza göz yummak bunun neresinde.! Senin paranı kim bilir kimlerle yiyorlar,kimlere dağıtıyorlar. Sen otur daha, açma gözünü.!

Bütün bunların üstüne bir de açılım yapıyorlar. Sözde kürt açılımı. Bir ihanet senaryosu gibi ilerliyor bu süreç. Belki de biz bu tepkileri vermeseydik neler olurdu acaba düşünmesi bile kötü. Niyetleri kötü bunların, sözüne güvenilmez bunların.! Sana açılımdan yeni bir madde daha al hadi, tepe tepe kullanın.

2014 yılında kadar doğu illerinde (özellikle Diyarbakır ve Urfa) %60-70 e varan kaçak elektiriğin faturasını batı illeri ödemeye devam edecekmiş. Zaten ödüyorduk, sevgili AKP hükümeti hırsızın yanında olduğunu yine gösterdi, olayı çözeceğine ve faturayı yine dürüst vatandaşına kesti. Paran çok senin öde kaçakçının faturasını. Sus.! Sen evde kombiyi biraz kısayım da tasarruf yapayım çok geliyor, elektriği ödeyelim de kesmesinler diye düşünürken, başka tarafta her odaya bir elektirikli ısıtıcı koyup şuursuzca elektrik harcayanlar hiç bir şey ödemeyecek. Kesilmeyecek elektrikleri. Sen salak eyy sana diyorum sen ödeyeceksin.! Belki de senin ödediğin faturalarla bir teröristte ısınıyordur bir evde, ne kadar acı değil mi? Seni düşünen kim, istersen öl ona ne.! Hayat böyle burası da Türkiye, o da AKP.! Yakında Kandildeki terörsitlerin de sen ödersin üşümesin dağlarda demokrasi savaşçıları.! diye.

Yatarak kazanma dönemi bitti. Yatan gider.” diyen Başbakan Recep Tayyip, dünyanın sayılı zenginleri arasına girerken acaba ne yapmıştır da bu kadar zengin olmuştur? Sizce, çocuklarını burslu okutuyorum deyip trilyonluk gemicikleri ve vilları nasıl elde etmiştir. Acaba seni daha da fakirleştirdi diye abileri mi verdi ona bunları. "Aferin Tayyip Türkiye'nin içine ettin, biz bile böyle bölemezdik, böyle ekonomisini bozamazdık" mı dediler acaba.!

Son, hükümet neden devlete millete hassiktir diye küfreden tehditler eden Osman Baydemir denen pigmeye ses çıkarmıyor. Destekliyor mu yoksa o açıklamaları. Aynı şeyleri mi düşünüyorlar. Onun söylemek isteyipte söyleyemediklerini söylediği için mi acaba.

Kasımpaşalıymış. Hahahaha. Senin Kasımpaşalığın sadece mazluma karşı. Zalime karşı teletubbies gibi oluyor Tayyibim Recebim. Başta da dediğimiz gibi bu sözde Kasımpaşalı "işçiye dayak, haburdan gelene kıyak çekiyor" Olayı bu, açılımın özü bu.!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 5 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. "işçiye dayak, haburdan gelene kıyak çekiyor"

  Daha ne denilebilirki işin özü bu cümlede zaten.

 2. bu iki olayı birbirine karıştırmamak gerekiyor bana göre..Haburdan girerken o herifleri kurşuna dizdiklerini varsayalım..bu durumda sokakta izinsiz gösteri yapan işcileride mi kurşuna dizme hakkı doğardı.Bence birbirine karıştırmamalı.


  Senin paranı kim bilir kimlerle yiyorlar,kimlere dağıtıyorlar. Sen otur daha, açma gözünü.! demişsin bence hiç olmadığı kadar bu ülkenin insanlarına hizmet yapılıyor.Eskiden ankaradan sonrasının yolları keçiyolu gibiydi şimdi bakıyorsun türkiyenin en doğusundan en batısına kadar yollar duble.Şimdiye kadar Sadece istanbul bursa izmir ankara için yapılan projeler,köprüler viyadükler,altgeçitler,park alanları,kültür merkezleri şimdi malatya,kayseri,konya,erzurum için yapılıyor.Bunları görmek için değişimin farkına varmak için Türkiyenin geneline bakmaktan öte tarafsız bir gözle bakmak gerekiyor.Ben az vergi verip hizmet alamamaktansa,çok vergi verip hizmet almayı tercih ederim.

  Diyarbakır-Urfa illerindeki kaçak elektriğin faturasını ödemekten dert yanıyosun.Ne olacaktı peki.Eyalet sistemini eminim benim gibi sende istemiyorsun.Herksi kendi kaderine terk etmek kimsenin yararına olmaz.Diyeceksin ki ee kontroller yapılsın kaçaga izin verilmesin.Buradaki milletin çoğu Türkiyenin ekonomik standartlarının çok altında.Sebep? iş yok.Diyeceksin ki batı da iş mi var? en azından fabrikalar,gelişmiş ticaret vs sebeplerle batıda insanlar birşekilde hayatlarını devam ettiriyor.Ama buradaki insanların ya elektriği kesilecek herKes karanlıkta kalacak,buzdolaplarındaki yiyecekler bozulacak sefaletine sefalet katılacak yada biraz göz yumulacak.Ne zamana kadar peki bu böyle devam edecek.Ne zaman ki yatırımcı doğuya yönelecek.Oralarda istihdam yolları açılacak milletin sürekli bir işi olacak.Borcunu ödeyebilecek duruma gelecek işte o zaman.Bugün oranın elektriklerini kesseler eminim yine çıkıp devlet milleti karanlıkta bırakıyor,halkın yiyecekleri bozuldu diyeceksiniz.Ayrıca teröristlerin büyük bir kısmı istanbulda,neden urfa daki masum vatandaşlara böyle birgözle bakıyorsun.Ben urfalı yada diyarbakırlı değilim.Ama bu illerden bahsederken oranın insanına hangi gözle bakıldığını da anlamayacak kadar salak değilim.Ben bu illerde dünyaya gelmiş olsaydım, Vatan sevgisi bayrak sevgisi konusunda en fazla övünen kişilerden daha milliyetçi daha fazla bayrağını milletini vatanını seven biri olarak incinirdim.Bana ne gözle bakıldığı benim ne olduğum kadar önemlidir.İnsanların bilinçaltında o bölgeye böyle bir gözle bakıldığı sürece,ben oralarda doğmadığım için kendimi şanslı hissedicem.

  İşciye dayak sanki sadece bu dönemin adetiymiş gibi söylüyorsun.Ben çok iyi hatırlıyorum yürüyüş yapanlara terörist özüyle bakıldığı günleri.Bu yüzden ömrümde hiçbir yürüyüşe katılmadım.Bilinçaltıma işcilerin en doğal hakkı olan yürüyüşün "bir terörist eylem olarak " kazınmış olması bu dönemin marifeti değil diye düşünüyorum.

  Baydemir'in yaptığı yanına kalmaz rahat olalım.

  Son,herkes herşeyi söyleme hakkına sahiptir.Önemli olan söylediklerinin yüzde kaçına katıldığıdır.Türkiye de bugüne kadar siyasilerin yaptıgı hatalar yüzünden insanlar yoksullaştı.Şimdi,dışardaki etkiler sebebiyle -ki çogu ülke iflasın eşiğine geldi- bir hükümetin suçlanmaası hiç adil değil.Slogan üretmeyi seviyoruz =)

  tartışma yaratmak için felan da yazmadım.Yazılarınızı okuyorum.Güzel konulara değiniyorsunuz.Ama okuyup her dediğinize de katılıyor değilim :) Kırdıysam özür dilerim.

 3. fd kardeş ii güzel yazmışsın da bunları yazarken ne kadar düşündün merak içindeyim. yollar yapıldı vs demşsin.söylenmesi bile yanlış yapıcak tabi bu zaten onların görevi. ama iki park bahçe yaptı diye de gözümüz boyanmasın lütfen.
  lektrik konusunda gerçekten güldürdün beni. ödeyecek tabi ne olacak peki diyosun ya şaka gibisin.. insanlar kendi faturasını bile ödeyemezken kaçak kullananların devlete açtığı zarar neden benim cebimden çıksın? sen madem o kadar normal karşılıyorsun bunu, bizim de 2 aylık ödenmemiş fatura var sana zahmet ona da bir el atıver sevaptır. zavallı esrar kaçakçısı yada toprak ağası milyarlar kaldırırken tabi nasıl ödesin faturasını???biz kendi faturamızı ödeyemeyiz ama onlarınkini ödemeliyiz yoksa nice olur halimiz..

  baydemirin yaptığı yanına kaldı bile...köpeksiz köy bulan değneksiz gezer derler adam gayer rahat... ananı da al git derken iidi şimdi kuyruğunu kıstırdı gıkı bile çıkmadı.ne oldu kasımpaşalı diye sorarlar adama..

 4. yol yapmak dağları delmek kolay bir iş değil.Cumhuriyet tarihi hiç görmediği kadar fazla yol gördü.Sorarım şimdiye kadar ki hükümetler verdiğimiz vergileri nerelere harcıyordu.Elbette ki bu görevi.. bunu bunu yaptı demek tabi ki mantıksız.Asıl sorulması gereken şimdye kadar ki hükümetler bu paraları nerelere harcıyordu.Sağlık desen değil,yol köprü,temizlik,park,bahçe,eğitim,askeriye desen değil.ee peki nereye gidiyordu..iSviçreye gidiyor olmasın.Buradaki mantar banklar neden birden battı.Milletin parasını alıp isviçre bankalarına yatıranlar ,bütçemizin yarısına yakın bir miktarı kadar Türkiye 'yi dolandıran Cem Uzanlar,Yeğen demireller,bu ülkenin içini boşaltırken o zamanın hükümetleri neredeydi.Halka olan borcu kim ödedi.Batık bankaların hesaplarını kim ödedi.Yüzde 62 faizle başka bir ülkeden borç almak vatan hainliğidir.Şimdi o kadar yüksek faizlerle alınan borçlar yüzünden Türkiye hergün 100 büyük okul yapacak parayı faiz olarak diğer ülkelere ödüyor.Senin benim param elektriğe felan gitmiyor aslında.İşte buralara gidiyor.Şimdi o borçları yüzde 9 faizle ödemeye başladı Türkiye.Devleti dolandıran bizi fakirleştiren asıl bu adamlar ve onlara çanak tutan o zamanın hükümetleridir.Hesap soracaksan bence onlara sor.Ki zaten millet her seçimde bunun hesabını sandıkta soruyo.bU hükümet başka nerelere harcıyor : Orduda şimdiye kadar kullanılan uçakların silahların nasıl olduğundan haberin varmıydı mesela.Diğer ülkelerin kırık dökük uçaklarıyla,ikinci üçüncü el silahlarıyla donatılmış ordu şimdi son teknolojik silhlarla donatıldı.Eğitim desen doğuda bir yıl içinde yüzlerce okul inşa edildi.Kaç üniversite kuruldu.O üniversitelerin bir kısmı eskiden başka üniversitelere bağlıydı biliyorum ama bir üniversitenin kurum olarak var olması yani resmi bir kimlik kazanması öyle az bir yük değil ekonomiye.Ayrıca bugün sokaklara çıkan işcilerin de kimler olduğunu çok iyi biliyoruz.200 kişilik bir fabrikaya her gelen hükümet seçim dolayısıyla işci ala ala. işci sayısı 600 e çıkmış.günde 4 vardiye çalışan içciler.onlara verilen para da senin benim cebimden çıkmıyormuydu.bir elektrik direğini 3 kişi 2 saatte dikebilecekken.9 kişi 3 günde dikiyordu.O para da senin cebinden benim cebimden çıkıyordu.Bugün 10 yıllık sağlık personeline sorun hepsi aynı şeyi söyler.Hastanenin kaynaklarından serbestçe malzeme alındığını evlerin hastanenin ilaçlarıyla,depolarındaki mallarla dolduğunu bilirler.Yapmamışsa da şahit olmuştur.Şimdi herşey kayıt altına alınıyor.Kimse birşey kaçıramıyor.Bunlarda senin benim cebimizden çıkıyordu.Ben ödemek zorundayız demiyorum bu elektrik faturalarını.aMa şimdiye kadar nasıl ödediysek biraz daha sabretmemiz gerektiğini söylüyorum.Toprak ağaları mı kullanıyor bu elektriği.Bilmiyorum biliyormusun oralar da hala insanlar başkalarının topraklarını ekip biçiyolar.Kendilerine ait evleri toprakları yok.Zamanında böyle planlanmış.Ağalar desteklenmiş.Milletin toprağı beşparaya bu ağalara satılmış.Şimdi de başkasının bağını bahçesini yarıya üçte bire işliyolar.Ben normal felan karşılamıyorum.Bu anormalliği bir süreliğine daha yaşayacağımız tespitini normal buluyorum sadece.Evet mecburen yaşayacağz.2014 gibi bir süre verilmiş olması beni mutlu etti.Halbu ki ben bunun bizim kaderimiz olduğunu sonsuza dek böyle onların yükünü taşıyacağımızı sanıyodum.Elektrik faturana gelince merak etme aynı tarife üzerinden elekrik faturası ödüyoruz.Bence biriktirme.Lakin Faiz kötü bişey.

 5. Yollar yapıldı, park bahçe donatıldı, İstanbul lalelere gömüldü göz boyandı, insanlar uyuşturuldu. Uyuşturulan insanlara doğuda kaçakçılık, teröristlik yapanların keyif içinde harcadıkları elektrik faturaları ödetildi vay be ne güzel yönetiliyoruz. Yol yapmak onların görevi zaten bunun için kalkıp alkışlayacak değilim, bundan öncekiler yapmadı bunlar yaptı demek komedi. Bundan önce yapmayanlara tepki gösterilmedi diye bu adamlar baş üstünde mi taşınsın? Hepimiz biraz bilinçli olup tepki koysakdık ya da neyin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olsaydık bu şekilde uyuşturulmayacaktık. Tabii doğu bölgelerimizde kalkınsın, tabii yatırımlar yapılsın herkes terörist herkes kaçakçı değil gerçekten milletini seven vatandaşlarımızda var ama orası gelişmiyor diye batıdaki asgari ücret ile geçinmeye çalışan garibanın üstüne yük bindirmek hangi adalete girer. Bu durumda ezilen, hırpalanan doğudaki mi batıdaki midir bir oturup düşünmek lazım.


Leave a Reply