15.12.09

Abazan Facebook gençliği ve kız tavlama arayışları üzerine bir araştırma :)

Yazı: Abazan Facebook gençliği ve kız tavlama arayışları üzerine bir araştırma :)

Sonunda yaklaşık 6 ay süren araştırmamın sonuna geldim, aslında bölük pörçük 1,5 yıllık bir araştırma bu. Tez yazılır bu konuda:)) Başılta zaten o havada oldu. Türkiye'de abaza gençlik araştırması ve Facebook örneği ehuhe:))) Neyysee araştırmamız -mız diyorum çünkü bu araştırma da bana 3 güzeller güzeli, bebek gibi hatta huhe:)) arkadaşım yardımcı oldu. Onlar güzel olduklarından dolayı sürekli böyle mesajlar alıyor ve oturup bütün gün onları okuyup gülüyorlardı ben de lan onları silmeyin sonra sizden isteyeceğim gerek onlar bana tezimde kullanacağım demiştim, öylesine ama, dalga geçmiştim :) Ama gerçekten silmemişler bugün söylediler yeterr ama Damat sileceğim bunları dedi bir, neyi lan dedim bir de ne göreyim cenne cennet huhe:)) sayfalarca mesaj hem de kaç tane:))


İşte güzel ülkemin Türkiye'nin Facebook çapkınlarnın(abazan) profili: Damat Ferit gururla sunar :))

Şimdi arkadaşlarının birinin Adı Mine,biri Pınar biri de Ayşe. Başrol oyuncularımız bular:)) Evet başlıyoruz. Evet facebook'un bıçkın delikanlıları çeşitli taktikler geliştirmişler, hepsinin yoğurt yiyişi ayrı mesela bir kitle var tanıdık ayağına yatan, en komikleri de bunlar aslında. Misal:
1.
Gördüğünüz gibi acaba birine benzettim sizi, boynunuzdaki kolyeyi görmüştüm sanki bir yerde havası var bunda. Amacı delikanlının cevap alabilmek, belki sadece cevap verecek hayır ben değilim her kuşun eti yenmez diyecek ama olsun deniyor yine de şansını, piyango gibi:)) kimbilir kaç kişiye attı bunu:)) Bu mesaj türünden 100 lerce var 1 numara seni birine benzettim o zaman:))
2.

İşte ya işte, benim favorilerim bunlar. Şiirciler. Beş hececiler gibi huhe:)) Facebook akımı bu şiir yazıp aşkını ilan edenler galiba, bunlarda da tomarlan var :)) Bu arkadaş bence çok beğendi bizimkini ondan valla atla lan balkondan desen atlayacak duruma gelmiş çocuk, yanmış bitmiş yani:)) Şiirciler daha masum sanki diğerlerine göre huhehe:)) Bu da pek bomba ya huhee:)) Facebook'un romantik(!) çapkınları 2 numarada:))
3.

Aha bunlarda ayrı bir tip. Ben bunlara yok istemem yan cebime koysuncular diyorum:)) Yani aslında hiç yapmam böyle şeyler ben ama işte sana özel yani bu, hiç adetim değil,ama seni görünce dayanamdım, aslında erkeklere yazarım ben normalde huhehe:)) Kimi kandırıyorsun arkadaş sen, bun numaraları yiyen kız kaldı mı acaba, varsa bilelim:)) Bunlar komik aynı zamanda bence, istemem yan cebime koysuncular number 3 :)
4.

Bu tipler ise tam çakal bence. Bunlarında sayısı az değil ama genelde çirkin değiller, eli ayağı düzgün hepsi.:) Klasik masum ayağına yatma halleri ve düzgün bir profil çizmeler, zibidi style değil yani:)) Bunlarun en azından başarıya ulaşma şansları yine azda olsa var :) Bak seynn adam facede geziniyormuş bulmuş, neyini geziyorsun arkadaş facein anlamak güç:)) huhe:)) karı kız arıyordum da seni gördüm demiyor ahlaksız:))) Masum ayağına yatanlar ise 4 numarada kendine yer buluyor:)
5.

Ve direkt msn vea mail verip kaçanlar, bu yöntemi seçmelerinin nedenini biliyorum ben, şöyle bir ruh halleri var; lan ne yazsam cevap vermeyecek zaten bari adresi yazayım belki ekler mantığında arkadaş:)) Bu sayede bir satır adresi kopyala bi kere sonra hızlı bir şekilde yapıştır herkese :)) Zaman çok önemli :huhe:)) Bunların hiç şansı yok sıfır lan sıfır:))

Bir de kategoriye ihtiyaç duymayanlar var mesela sarkıntılık yapanlarda var misal demiş ki "yerim seni bebeğim", amacı sadece laf atmak,taciz etmek olsa gerek:)) yok tavlayacağım sanıyorsa biri fena keklemiş bunu huhe:)) Haha buna dagüldüm biri de "eski dost düşman olmaz" diye yazmış, en azından düşündürüyor acaba lan tanıyor muyum ben bunu diye, düşen çok olur:)) Ayrıca hayranlık belirtenler gırla allahım bu ne güzellik başı çekerken, daha cool olma çabasındakiler ise you are so beautiful demiş mesela huhehe:)) belki üstün.! ingilizcesiyle etkilerim demiştir. Kız ayyy kan beautiful dedi bana duydun mu der belki diye huhe:)))

Son olarak araştırmanın sonuna geldik ama değişik bir taktik yapmış biri, mesela bir arkadaş belli aralıklarla sürekli mesaj atmış arada 1 sene oynayan bile var, ilkini Mayıs 2008 de atmış sonra gitmiş Ekim de bir daha atmış aklına esti heralde, sonra yine beklemiş taa Şubat 2009 da bir daha bu kez msn adresini de yazmış ama, tabi bizimkinden yine cevap yok, en sonda haziran 09 da atmış, bir daha atmamış, facebook sapığı mı bu yoksa huhee:)) peşini bırakmıyor:))

Peki bu araştımadan ne anladık, kadın olmak zor şu dünyada iti,köpeği, sapığı derken ama facebookta daha zor bence, sürekli mesaj yağıyor biraz güzelseniz eğer, galiba birileri dağıtıuo mu ne anlamıyorum nereden buluyorlar o kadar kişi arasından:))) Haydi rastgele diyorlar galiba, bizde desek bize de düşer mi hıı sence:))) Eskiden böyle değildi facebook Akp geldi böyle oldu hehhe:)))

* Bir geyik sürüsü der ki: " Nerede o eski facebooklar" :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 7 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Böyle abazanlardan korunmak için insanlar kendilerini, profillerini her şeylerini kısıtlıyorlar. işte klavye delikanlıları, anca mesaj atarlar. Hıyarlar. Onlar yüzünden aramalara falan çıkmayan arkadaşlarım var benim. Daha ne hikayeler çıkıyor bu zırtolardan. Mesela ben dışardan mesaj alımını kapatmıştım sırf böyle abuk sabuk mesajlar almamak için, ama adamlar her türlü kolayını buluyolar, arkadaşlık talebi yollayıp ne yazacaksa oraya yazıyor. ya ya ya, çok da yaratıcı, zeka küpü olan abazanlar da var yani hahah :D

 2. msn verip kaçanlar harikaymış ya :D slm aşkım ne be ahahaha:D

 3. kuzen olalım ne ya :D adam akrabalığa önem veriyor, iyi aile çocuğum mu demeye çalışıyor acaba :))))))

 4. Leah: ben de bunların kız versiyonlarında kurtulmak için kaptamıştım zaten huehhe:))) yok yok onlar çok az bahanem oldu ama:)) Arkadaşlık teklifi atıp oraya yazıyorlar bi de demek yaratıcılıkta sınır yok arkadaş:))

  bi dost: slm aşkım derken orada samimiyetini gösteriyor, ciddi üşünüyorum mesajı var nasıl anlamazsın huhehe:)) evinim kadını çocuklarımın anası ol diyor yani aslında:))

  Küfkedisi: huhe kuzen baldan tatlıdır galiba o arkadaşa göre uheeh:)) nasıl güleceğimi şaşırdım adasdas :))))

 5. süper araştırma, harika tespitler! :))
  benim favorim ingilizce msj atanlar. yeminle yabancılardan bu kadar mesaj gelmiyor ahaha

 6. Marlene the bird: huhe teşekkürler:)) yabancı dili çok seviyoruz ülke olarak huh:)) ay lav yu beybi mesela huhehe:))

 7. Adsız dedi ki...

  kızlar bu abazanlar sayesinde götünü kalkıyor kendinizi bir bok sanıyorsunuz bunuda unutmayın.. karanlık olmadan aydınlık olmaz


Leave a Reply