12.10.09

Türk'üm demenin ayıp olduğu ülke: Türkiye

Yazı: Türk'üm demenin ayıp olduğu ülke: Türkiye

- Ne Mutlu Türküm Diyene.!
+ Aaa pis faşist Türküm dedi hiç utanmadan.

Ulu önder Atatürk'ün söylediği bu söz TC tarihinin hiç bir döneminde bu kadar çok tartışılmamış bu kadar çok aşağılanmamış ve yine yine bu kadar çok faşist bir söylem olarak nitelendirilmemiştir heralde. Tabi bunda devleti yöneten kimselerin artık onların kim olduğunu biliyorsunuz, onların bir yarası olduğundan galiba ayrıca zaten tetikte beklemekte olan hükümet yalakası sözde demokrat ve aydınlar ve kime hizmet ettiği bilinmeyenler de hemen atağa geçmişlerdir hemen. Cesaret aldılar bir kere dururlar mı hiç.!


Şimdi Türküm dediğin zaman veya milliyetçi biriysen hemen Faşist kelimesi şap diye yapıştırılıyor. Ama mesela son zamanlarda hani şu Kürt açılımı sonra adı Demokratik hatta şimdilerde Kültürel açılım deniyor daha ne diyecekler acaba işte burada Kürtler ile alaklı şeylerden bahsedilirken onlar Faşistlik olmuyor demokratik hak oluyor da, Türküm demek mi faşistlik oluyor anlayamıyorum. Bu kadar mı benliğini unutur bir millet. Demokrasi insan hakları diye veriyorlar ayarı sürekli. Bazıları da isteyerek ya da bilmeden alıyor gazı. Türklüğü ve Türkleri aşağılamak çok moda zaten bu sıralar.!

Zaten benliğini kaybetmeye başladığını kimlere yüzde bilmem kaç oy verdiğini görünce anlıyoruz. Kömüre, hediye çekine, beyaz eşyaya gerekirse oyunu bırak işte milletini de satarlar bazıları. Arab hayranlarını başa getirir. Tabi oy verenler satmıyor oy verdikleri yapıyor bunları.Gönüllü çok bu konuda zaten.!

Türkiye kısaca şöyle aslında şu an, Ne Mutlu Türküm diyene sözünden rahatsız olan insanların yönettiği, dağlarda yazan Ne Mutlu Türküm Diyene sözünün silinmeye çalışıldığı, galiba benim görme imkanım yok olmadı ama İstanbul'da camilere asılan Ne Mutlu Türküm yazısına soruşturma açanların olduğu, Türkiye Cumhuriyeti'nin asli unsurunun yerle bir edilmeye çaışıldığı, alt kimliklerin baş yapılmaya çalışıldığı, ABD projesini açılım diyerekten bölücülüğün daha da körüklendirildiği, binlerce şehidin kanını üstüne basılıp geçildiği, küstahça askerlik yan yatma yeri değil diyen, oğluna yatarak askerlik yaptıranların devleti yönettiği bir ülke.

Ayrıca başkalarına yani yabancılara bu kadar çok özenen bir millet topluluğu da yoktur heralde dünyada. Bazısı batı özentisidir onlara özenir sanki onlar medeniyeti bizden öğrenmemişlermiş gibi, bazısı da araplara özenir dini açıdan, sanki islam dininin bekçisi yıllarca biz olmamışız gibi.

Çekemeyenler anten taksın bence. Böyle onlara kocaman bir çanak gerek çekmesi için ancak. Ne Mutlu Türküm diyene sözünden rahatsız olan veya bunu söyleyen insanları aşağılayan Faşist, ırkçı diye nitelendiren kişi bu ülkenin ekmeğini yemeye niye hala devam ediyor o zaman. Avrupa hiç ırkçı değil oraya gidebilir. Avrupa ve ırkçılık aa canım hiç olur mu:P Uk,İtalya hiç ırkçı değiller bunlar valla bak ben gördüm sen oraya git:P hahaha o zaman anlarsın ülkenin değerini belki. Ama belki.! Kimlerin daha medeni olduğunu görürsün o zaman yine tabi belki.!

"Biz Tufanı yarattık uyku uyurken batı,
Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı.
Sorsan şöyle diyecek gök denilen şu çatı:
Türk gücü bir yıldırım Türk bilgisi bir deniz."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 9 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. 1. Türküm demeyi suç ya da faşistlik olarak görmem ben mesela ama bunu övünç sebebi saymak, bi üstünlük olarak görmek bana ırkçılık gibi gelir, zira üstünlük sadece Allah'a yakınlık derecesinde ve O'nun katındadır. burda kimsenin kimseye ya da bi ırkın diğerine üstünlüğü falan söz konusu bile olamaz, tepki buna.

  2. akpye oy verdim ama ne arap hayranıyım, ne kömür ne beyaz eşya aldım, ne ihtiyacım var ne bişey. o kadar oyu neden aldığını biraz daha çok düşünürseniz belki bulabilirsiniz, inanıyorum buna.

  3. kürtlerin gözüne sokar gibi sürekli nemutlutürkümdiyene nemutlutürkümdiyene diyip durmak (kürtlerin diyorum burda sadece, klişe lafla lazı çerkesi katmıyorum çünkü sorun sadece kürtlerle), kışkırtmaktan damarlarına basmaktan başka bi işe yaramıyo ama malesef hala anlaşıamıyo bu. seve seve olur ancak bu iş, diğer trlüsü olmadı olmuyo olmıycak.

  4. islam dininin bekçisi ne demek yahu Allah aşkına? islam evrensel, bütün dünyaya gönderilmiş bi din ne arapların ne de türklerin tekelinde yani, biz yıllarca sancaktarlığını yaptık diyip kendimize göre mi yontucaz? (çünkü öyle yapılmaya çalışılıyo) ayrıca "türklüğüm müslümanlığımdan önce gelir" diyen insanlar bundan bahsetmesin bile yani, olayın özü yok ortada.

  5. yorumum için teşekkürler. ukturk'u seviyoruz. iyi geceler.

 2. medeniyet : tek dişi kalmış canavar.. Ne diyeceğimi bilemedim şahsen, harika bi noktaya parmak basmışsın.. Öncelikle Türk'üm diyene faşist diyene faşizm hakkında bir tanım yaptırmak gerekir ki, anlamını bilmeden konuştuğuna eminim.. Tabi sinirlenmemekte elde değil.. Kürtüm, Türküm, veya Arabım, ermeniyim, muhabbetleri nereye kadar? Bu kadar ayrımcılığı aramıza sokanlara sormak lazım? Ya hacı, biz yıllardır beraber yaşıyoruz, şimdi mi çıktı bu ayrıklık..
  Sözün özü: Güzel yazıydı..

 3. Yazıya bütünüyle katılıyorum.
  Ben yazmışım gibi altına imzamı atarım.

  "Ne Mutlu Türküm Diyene" ifadesini ortalama bir zeka algılayabilir diye düşünüyorum.

  dikkat ediniz ifade "Ne Mutlu Ki Türküm " değil..

  "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" diyebilene.. yani ermeni,kürt vs vs olup türküm diyebiline..

  bir laz "ne mutlu türküm diyene " derken sorun yaşamıyorda bir kürt yaşıyorsa,oturup düşünmesi gereken kürttür..!!!

 4. Adsız dedi ki...

  Uktürk yazın süper katılmamak mümkün değil tabiki görüş ve düşünce olarak kendimi sana yakın bulduğum için.
  Ama birde şöyle düşünelim lütfen ülkemiz üzerinde oynanan sinsi bir oyun var ve damarımıza basıp can evimizden vurup iç savaş çıkarma derdindeler hiç bir yolla yıkamadıkları yurdumuzu bu yolla yok etme derdindeler hedef ülkenin sahip olduğu yeraltı zenginlikleri ve su kaynakları Afganistan,İran ve Irakta oynadıkları senaryoyu şimdi bizim üzerimizde oynuyorlar.Pirim vermeyelim ve değerlerimizden vazgeçmeyelim ama ucuz oyunlarada alet olmayalım.
  Hira

 5. @Bi dost, seve seve olacka tabi Ya sev ya terket dedirtmeyin bana şimdi. SOnra başka şeyler diyorlar.

  Akp neden o kadar oy alduğı belli, oy aldığı yerlerde belli, halkı sadaka kültürüne alıştıran balık tutmayı öğretmeyen bir parti. Varoşların gülü AKP.!

  Ayrıca Kürtler hadi demedi bunu ayrılıkçı, içinde Türkiye sevgisi yok adamın. Ama Türk olupta bu laftan rahatsızlık duyan şerefsizler de var. Pişkin pişkin hala duruyorlar yerlerinde bir de.

  İslam dininin bekçisi demekle şunu demek istedim. Yani Selçuklular zamanında Haçlılar karşı bir set olmuş Türkler her zaman. İslamın savunucusu, Osmanlı ile bunu heryere yaymışlar sancaklığını yapmışlar. Şimdi de öyle aslında bir nevi diğer müslümanların durumu ortada.

 6. @Hayal Meyal, evet sen faşistsin sen islamcısın sen ılımlı islamısın sen atatrkçüsün sen tarikatçısın diyerekten birşeyleri karıştırmaya çalışıyorlar sürekli. Tıpkı eskiden Maraş'ta sen alevisin sen sünnisin , veya darbe öncesinde sen solcusun sen sağcısın muhabbeti gibi.

  Dinime küfreden müslüman olsa:P

  @Prenses, evet Atatürk'ün milliyetçilik tanımına bakarsak bu sözü daha iyi anlayabiliriz aslında. Kendini Türk hisseden ben Türküm diyen Türktür. Ne Mutlu Türküm Diyene yani.

  @Hira, evet sakin olmak sağduyulu olmak lazım ama bir nokta geliyor insan dayanamıyor, çok garip işler oluyor şu ülkede. Allah selmaet versin milletimize.

  Yorum yazan, görüş belirtten elleriniz dert görmesin hepinizin:P

 7. "Ne Mutlu Türküm diyene" hakkında söylenecek çok şey yok aslında, Türkçe zaten yazıldığı gibi okunan bir dildir. Bilge Kağan bile söze "Türk budun" diye başlamış. Türk Budun, - kitabelerde zaman zaman anlatılan- değişik ırkların birleşmesiyle oluşmuş göçebe Türk milleti demektir. Yani, millet kavramı bizde o günlerden beri var zaten.

  Biz hepimiz Türk milletinin bir ferdiyiz dedikçe, "Hayır, Türk bir ırktır. Kürt, Ermeni falan da bir ırktır." diyorlar. Ve ırk muhasebesi yapanlar, ırk yerine milleti savunanlara ırkçı diyor. Saçma. Son yıllarda körüklenen Kürt ırkçılığı, aslında Yahudi propagandasından başka birşey değil. Derinlemesine incelendiğinde bu zaten görülecektir.

  Son bölümde İtalya'dan bahsetmişsin. Bugün Avrupa'nın en sosyalist görünen ülkelerinden İspanya'da Franco'nun varlığı tartışılmaz. Üstelik Franco, 1492'deki Yahudi katliamının (gerçi onun da katliam mı yoksa propaganda mı olduğu belli değil) intikamını almıştı güya. Şimdilerde yine Hitler'e yardım edenlerin ABD'deki Yahudi kuruluşları olduğu ortaya çıkıyor. İsrail-Filistin olayı ise gözler önünde. Bunları söyleyince anti-siyonist bir ırkçı diyebilirler bana ama ırkçılığı asıl başlatan ve sürdüren "ırkın" hangisi olduğunu da herkes biliyor artık.

  Bu arada son kıtadaki şiir, Atatürk'ün değil, Atsız'ın şiiri. Atsız'ın bir ırkçı olduğu da muhakkak ki kendisi de kabul ediyor. Fakat, görüşü ne olursa olsun, milli kültüre Atsız kadar hizmet edebilenlerin daha fazla olmasını isterdim.

  Atatürk'ün yazdığı şiirlerin bir tanesinden alıntıyla yazıya son veriyorum.

  Türk sadece bir milletin adı değil,
  Türk bütün adamların birliğidir.
  Ey birbirine diş bileyen yığınlar,
  Ey yığın yığın insan gafletleri
  Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde,
  Dünya o zaman görecek, hakikat nerede?

 8. @Günceran Atsız'ın şiiri olduğunu biliyorum o altında yazan Atatürk etiket ismi sadece ama yanlış anlaşılmış galiba düzelteyim onu. Yorumun için teşekkürler.

 9. @ üfürükten
  'bir laz "ne mutlu türküm diyene " derken sorun yaşamıyorda bir kürt yaşıyorsa,oturup düşünmesi gereken kürttür..!!!'

  galiba bazı beyinlerin anlamadığı şu gerçek var kürtlük türklüğün alt benliği değildir.Ben bir kürdüm ve Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ama bu türk olduğum anlamına gelmiyor.İlkokulda okutulan andımızda 'ne mutlu türküm diyene' tabirini bir kürt,rum veya ermeni çocuğuna söyletmek abes kaçar.biraz empati yapın lütfen.

  @ukturk
  ayrıca türklüğe övgüyü anlayamıyorum.Bir insanın doğumunda elinde olmayan bir koşula bağlı anne-babasının milletinden olmasını bu kadar övmek saçma geliyor.yan topraklarda doğan yunan çocuğu da olabilirdiniz ve türk milletinden nefret bile edebilirdiniz.

  Tamam gene de milletinden gurur duyuyor olabilirsin ama farkında olman gereken şu bir kürt,ermeni veya rum milletiyle gurur duyduğunda ne tepki verdiğindir.Özünde seni bilemem elbette ama gördüğüm şu ki türklüğünden gurur duyan çoğu milleyetçinin propagandasıdır 'ya sev ya terket'


Leave a Reply