24.9.09

Mutlu ve iyi bir yaşam için 15 öneri

Yazan: Ukturk | 24.9.09 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Mutlu ve iyi bir yaşam için 15 öneri

Merhabalar:P Yine ben :P:p Bugün çok sosyal bir konu işleyeceğim. Ya da artık ne denirse buna. Sizlere daha iyi ve mutlu bir yaşam için öneriler vereceğim:P Bakalım bunların hangisini yapıyorsunuz, yapıyoruz.:P Önerisi olan varsa yazabilir ekleyelim sonuna.

Yaşam koçunuz Ukturk sizler için hazırladı. Daha iyi bir yaşam için 15 öneri.1. Günde en az 15 ila 30 dakika yürüyüş yapınız. Yürüken pozirif olun bitse de eve gidip tıkınsak diye düşünmeyin gülümseyin sürekli, negatif düşünce dışarı:P
2. Gün içinde yalnız kaldığınız zamanlarda 10-15 dakika sessizce oturun kendinizi dinleyin biraz. Sakinleşmek, ve strenizi atmanıza yardımcı olabilir.
3. Sabah uyandığınızda öncelik olarak ilk işiniz "bugünkü amacım ....." şu demeniz kendinizi gün hazırlamanıza amacınıza daha iyi odaklanmanıza olanak sağlar.
4. Enerji , empati ve heyacanınızı kaybetmeyin hep sizinle olmasını sağlayın.
5. Hayyaller kurmaktan çekinmeyin, hayaller hayata daha sıkı tutunmanızı sağlayabilir.
6. Günde gördüğünüz en az 3 kişiye gülümseyin. Daha fazlası da olur. Bu sayede daha bir iyimser bir yapıya bürünebilirsiniz zamanla. Denemekte fayda var bence:P
7. İmkanınız varsa kendi yetiştirdiğiniz meyvelerden bolca yeyin. Birşeyi başarmanın verdiği his paha biçilemez. Size özgüven kazandırabilir bu. Saksıya domates ekmekle bile olabilir bu.:P
8. Enerjinizi dedikodulara cevap vermekle veya alakız sorunlarla zaman geçirmekle harcamayın. Bu sizi yoracaktır. Sonuçta it ürür kervan yürür. Keyfinize bakın.
9. Ailenizle ilişkilerinizi sıkı tutun. Onların mutluluğu sizi de mutlu edecektir.
10. Geçmişinle barışık ol. Eğer geçmişin sürekli sorun edersen geleceğini de kaybedersin. Geçmişi olmayanın geleceği de olmaz çünkü.
11. Her zaman için en iyisi daha olmadı gibi düşün. Daha iyi şeyler başarman için motive edeektir seni.
12. Yararsız, güzel olmayan ve zevksiz her şey hayatından çıkar.
13. Diğer insanların yaşamıyla kendi yaşamın karşılaştırma. Havanda su dövmek kadar gereksiz bir şeydir bu çünkü.
14. İşlerin yolunda gitmediğinde karamsarlığa düşme ailen ve sevdiklerinin ne olursa olsun yanında olduğunu aklından çıkarma, kendine ve çevrene güven.
15. Dünyanın bir disneyland olmadığını anla, sadece bir şansının olduğunu düşün ve bu şansını iyi değelendirmenin, güzel yaşamanın yollarını aramaktan çekinme.

Ustam Tibet rahibi Konfikakulyuns der ki İyi insan, güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır. Yani yukardakileri ben de yapıyorum onu demek istedim :P:p Siz de yapın:D Melek gibi oldum ben bir kanatlrım eksik:P Pozitif düşünce kazanır :P.p

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 3 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. 'Diğer insanların yaşamıyla kendi yaşamın karşılaştırma. Havanda su dövmek kadar gereksiz bir şeydir bu çünkü.'

  Kesinlikle katılıyorum, herkesin kendine has özellikleri güzellikleri vardır. Başkalarına özenip imrenmek yerine içimizdeki güzellikleri keşfederek kendi yaşamlarımıza yön vermemiz bizi mutlu kılacaktır.

 2. harikasın...

  iyi insan, güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır.

  ustana selam:)

 3. @Küfkedisi, insanın kendi yeteneklerini, becerlerini keşfetmesi gerek başkasına imreneip duracağına. Hep daha mutlu olur keşfettikçe hem de boşuna zaman harcamamış, kendini üzmemiş olur:P

  @Hülya çook teşekkürler:P


Leave a Reply