15.9.09

Mavi "Burası İstanbul" reklamı saçmalatmaca | ama yazı ile :)

Yazan: Damat Ferit | 15.9.09 | Kategori: , , , |
Yazı: Mavi "Burası İstanbul" reklamı saçmalatmaca | ama yazı ile :)

Mavi Jeans'in bir reklamı var şu sıralar televizyonlarda dönüyor görmüşsünüzdür kesin. Görmediyseniz derdinize yanın demek istemiyorum :)) reklamları kaçırmayın bu kez belki çıkar:)) Ama ben iyi çok iyiyim buradan izleyebilirsiniz reklamı:)) Reklamda bir şeyler diyor birileri diğer cevap veriyor. Aaaa nasıl Burası İstanbul. Mesela annesi kızlarına diyor "nereden gördünüz böyle süs püs işiniz gücünüz süslenmek" kızlar cevap veriyor hemencecik "anne burası İstaaanbul" (istanbulu uzatarak söylüyorlar biraz huhe:D)


Bende reklamı izleyince beynimde şimşekler çaktı aklıma nasıl yani lan nasıl istanbul diye:)) Bunun üzerine iyi dalga geçerim ben diye düşündüm. Burası İstanbul üzerine saçmalatmaca başlıyor o zaman :))) Sizlerde de bekliyorum:))

Anadolunun bağrından kopmuş gelmiş iyi aile kızı kılığındakii bir kızımız kendine erkek arkadaş yapıyor. Oğlan piç biraz. Kızı sıkıştırıyor falan alında kızında gönlü var ama oğlana şöyle diyor " Berk ama annem göster ama elletme dedi bana" Berk hemen cevap verir "Okşan Burası İstanbul" huheh:)))

İstiklal'de kendi halinde yürüyen bir turist kızın yanına yaklaşan delikanlılar laf atmaya ve taciz etmeye başlar. Kızlar what are you doing? Go off.! diye azarlar bizim deligaanlıları. Bizim tacizcilerde basar hemen lafı. "Oh baby Burası İstanbul. Welcome welcome":)))

Yine beyoğlunda yürümekte olan bir vatandaşımıza usulca yaklaşan yan kesici elini cüzdana atar ve o arada ne olduğunu anlamayan genç ne yapıyorsun lan ne işi var elinin cebimde cüzdanımda diye. Yan kesici pişkin bir gülümseme ile "ehe Burası İstanbul oğlum" :)))

Ailenizden biri hastalandu durumu kötü, ambulans çağırdınız. Ambulansın gelmesini bekliyorsunuz ama bekle bekle yok ambulans nerede kaldı diye tekrar telefon açıyorsunuz. Telefondan gelen ses abi trafiğe takıldık ilerleyemiyoruz. Siz de hemen cevap kardeşim emniyet şeridi var o sizin için oradan hareket etsenize. Karşıdan cevap: "Olur mu abicim orası da bir şerit Burası İstanbul":))))

Mavi reklamı yapıp yaptığına pişman olur bu benim yazıklarımı okursa heralde. Bunun bobiler versiyonunu da görmek isterim. Süper olur bu konu :))) Burası İstanbul her şey müsait her şey olabilir :)))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 7 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. :P Böyle reklam yaparlarsa Burası İstanbul diye damat gibi adamların diline düşerler işte:P Ama reklamın iyisi kötüsü olmaz:P Reklamda güzelmiş ayrıca:P

 2. Adsız dedi ki...

  hello... hapi blogging... have a nice day! just visiting here....

 3. Adsız dedi ki...

  ben reklamı çok başarılı buldum. ulaşmak istedikleri hedef kitleye mesajı doğrudan vermisler. ben sizi anlıyorum gel gel demişler:)
  çekimler, seslendirme, müzik çok iyi.

 4. Rebecca dedi ki...

  şahane olmuş kanımca; istanbul bi simge olmuş. adamlaar avrupa ve amerika'da da kullanıcaklarmış bu kampanyayı. "sizin modanızı takip etmiyoruz, biz kendi tarzımızı yaratıyoruz" diyen bi havası var. çok cool olduğu için beğeniyorum

 5. " bEN ANLAMIYOR.sİZ NEDEN KAÇMAK YAĞMURDAN"

  Lan kaç kurtar canını yağmur yağıyo..

  "aMA nEDEN KAÇMAK.ANLAMIYOR"
  Off petra..bak..şimdi bişey sorma..kaçmamız lazım..sana şu kadarını söylimm "Burası İstanbul"

 6. Adsız dedi ki...

  sevdim yau sevdim! mavinin tüm reklamlarını seviyorum, çok oluyoruz da guzeldi kafana gore takıl da nejat işler falan:) burası istanbul da bi o kadar

 7. Adsız dedi ki...

  ne kadar kötü bir reklam gençleri kötü yönde etkiliyor böle reklamlar kaldırılsın bence


Leave a Reply