9.9.09

İstanbul ölmeye hazır mısın?

Yazan: Ukturk | 9.9.09 | Kategori: , , , , , , |
Yazı: İstanbul ölmeye hazır mısın?

İstanbul sel altında kalmış. Onlarca vatandaşımız sulara kapılıp can vermiş. Basın ekspres yolu sular altında kalmış. Vodafone'u bile su basmış. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hepsi küresel ısınmanın suçu diye açıklama yapmış. Görevi başbakanlık olan ama ek iş olarak yanında İ.B.B başkanlığı ve İstanbul Valiliği de yapan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'a hareket etmiş, açıklamalar yapmak ve helikopterden gözlemlerden bulunmak için. Mesela, "bak lan nasıl da devirmiş tırı Muammer gördün mü veya ooo şuna bak bir de nasıl da sürükleniyor adam suyun içinde yüz lan yüz lapacı seni o kadar erzak dağıttım sana."

Çok mu garip bunlar sence. Çok mu olağandışı şeyler bunlar. Nerede yaşadığının kimler tarafından yönetildiğinin farkında değil misin yoksa sen hala. Her şey çok mu güzel İstanbul.! Aslında güzel İstanbul; yağmur, kar yapmazsa, deprem olmazsa, kışlık kömürünü verirlerse ne güzel.! Öbür seneye allah kerim der oturursun yerine. Gerisi pekte mühüm değil hükümet açılmış saçılmış ne yapmış banane ben mideme, cebime bakarım arkadaş. Hepimiz kardeşiz mayın döşeriz.!


Yıllardır bu yönetimlere oy verenler sensin ben mi verdim ben vermedim. Sonra ağlıyorsun evimi su bastı dükkanım gitti, çocuğum öldü diye. Allah rahmet eylesin. Önceden düşünecektin bunları oy verirken. Bir sel gelir yıllardır yönetimde olmasına rağmen her sene su basmasına rağmen, her sene aynı dereler taşmasına rağmen hiç bir şekilde önlem almayan kömür ve erzak dağıtmaya devam eden yönetimler seni suçlar insanımız da suç dedorant kullanıyor küresel ısınma oluyor bunlar onların sonucu diye.! Müstahak sana. Ölürsün işte böyle, su basar evini dükkanını.!

Peki sel bu geldi geçti unuturlar yakında. 20-30 kişi öldü. Az mı az değil. 1 bile olsa candır ama ya deprem olursa. Belki bu gece olacak deprem. Hazır mısın İstanbul ölmeye hı söyle bana hazır mısın ölmeye. Başka şansının olduğunu mu düşünüyorsun İstanbul ölmekten başka. Kaçabileceğini mi sanıyorsun o derme çatma yapılan apartmanından.! Hiç sanmıyorum. Şanslıysan hayat boşluğu oluşur hemen ölmezsin belki birileri sesini duyar kurtarır seni. Belki de duymaz yine ölürsün. Sesimi duyan var mı hatırlıyor musun bu yankıyı.! Bunlar çok karamsar oldu değil mi ee gerçekler acıdır kötüdür. Ölümün soğuk nefesi ensende aslında ama farkında değilsin bir gün gelip çarpacak İstanbul o zaman kim sağ kim selamet mahsşer yerinin provası yapılır o zaman İstanbul'da. O zamanda o oy verdiğin yönetimler takdiri ilahi der geçer. Kömür ve beyaz eşya dağıtmak varken neden depreme önlem alsın ki daha kolay bir yöntem diğeri, hem çabuk sonuç alıyorsun deprem olmaz belki dua ediyoruz belki olmaz.!

Ve hala istaf etmeyip yüzsüz bir şekilde yerinde otrmaya devam eden İBB başkanı Kadir Topbaş'ı Allah'a havale ediyorun burdan. İlişkileri iyi zaten onların pek. İyi müslüman onlar. Madem inanıyorlar Allah'a hesabını verirler bu 31 ölünün ama sen İstanbul bu kafayla ölmeye devam edersin biri iki bin ikibin belki de 10 bin. Senin ne önemin var İstanbul ölmüşün gitmişin ben cebime bakarım oyuma bakarım, alıp satmama, açılıp saçılmaya bakarım, ananıda alıp gidersin gerekirse.! Haddini bil.! İstabul her zaman benim bu kadar salak nerede bulunur başka.!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 8 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. höh yalnız.. oy vermeyen adamın da çocuğu öldü onun ne suçu var o zaman hakettin sen yazmışsın ama.. 7.4 yetmedimi diyen karıdan pek farkı olmamış yani ukturkum.. oy vermeyen adamlar ölmedi mi yani, onların dükkanını su basmadı mı da sana müstehak iyiki ölmüş çocuğun diyebiliyorsun

 2. Muhteşem bir yazı Ukturk!

  Hangi birimiz anlamlar çıkarmalı ve ders almalıyız? Daha kaç kere bu görüntülere şahit olmalı ve bile bile o adamları başımıza tac etmeliyiz ki... İnsanlara zerre kadar değer vermeyen, cebindekiyle ilahlaşan insanlar olduğu sürece ve onlara oy verenler olduğu sürece aynı şeyleri yaşayacağız. Ve kimse de noluyo demeyecek. Neden böyle oldu demeyecek. Diyenler de her seferinde pişman olup bi torba kömürün kölesi olacak.
  Başımız sağolsun... Başka çaresi var mı ki?

 3. Hayır Puccam. 10 larca senedir aynı zihniyete sahip insanlar bu belediye seçimlerini kazanıyorsa suç diğerlerinde de var. Bir yerde yanlış yapıyorlar ki vermiyorlar oy falan. Oyunu kuralına göre oynasın onlarda madem öyle. Sonra böyleleri yönetir seni sel de basar herşey olur.Herkese müstahak bence. Varoşlardan oy alamıyorsan vardır bir sebebi yap bir açılım sen de ama ancak çarşaf açılımı yapar birileri oda yüzüne gözüne bulaşır çizgisinden sapar. Tepkisini göstermeyen herkese müstahak bence.

  Madame çok teşekkürler:P

 4. Bazı yerlerine katılıyorum tamam da bu çok acımasız ve alakasız olmuş bence ''Allah rahmet eylesin. Önceden düşünecektin bunları oy verirken.'' Sanki adamlar onlara oy verdikleri için ölmüşler gibi. 17 ağustos depreminde İzmit'te CHP vardı ki o zaman AKP diye bir parti de yoktu, iktidarda da 3'lü koalisyon hükümeti vardı... O zaman senin dediğin mantıkla denecek şey de bu mu yani ''hakettin sen CHP'ye oy verdiğin için ölmeyi ve enkaz altında kalmayı'' mı? (AKP'li değilim, hiç bir partili değilim diyeyim veya)

 5. Maalesef Allah'ın takdiri diyerek Allah'a yakınlara oy vermeye devam ederler. Ne diyim başımız sağolsun, güzel yazı ukturk.

 6. pucca'ya katılıorum tmm oy verenler haksız ama kimseye sırf oy verdi diyede yaşanan acılar müstahak değil senin ne farkın kaldı tayyip erdoğan'dan o ölen askerlere yan gelip yatmayın zaten diyip resmen tabiki ölceksiniz sizin ölmeniz gerek diyo sende oy verenlere size müstahak sular altında kalıp boğulmanız gerek diosun. Sence bizim oy verdiklerimiz gelse gökten yağmur yerine paramı yağcaktı başımıza etrafı sular seller gtrmiycektide cennet bahçesindemi yaşıycaktık?? Gözlerini aç bence tmm sevmioruz akçıları ama yağmur yağdı sel bastı benim oyumu verdiklerim gelseydi su basmazdı gibi mantıksız açıklamalar hiç uygun değil...

 7. Arkadaşlar tamam belki sert bir yazı olmuş ama eminimki Ukturk te oh iyi oldu hepinize demek istememiştir. Genel bir sitem bu sadece. Çok üzgünüm ama belediyecilik park, bahçe yapıp lale dikmekle olmuyor. Kaç dönemdir İstanbul'u yönetiyor bu adamlar ona bakmak lazım. Bu kadar sene göz boyamak yerine alt yapı ile ilgilenselerdi bu üzücü manzaralar yaşanmayabilirdi.

 8. Halkalı'da oturan, yarım saat önce yola çıksa belki de ruhu teslim edecek biri olarak ve kendi bloguma yazdığım yazıya baktıktan sonra, yukarıdaki yazının gayet yumuşak bile kaldığını söyleyebilirim.
  1995'lerde de bu boyutta olmasa da aynı yerlerde sel baskını olmuştu. Sonrasında yapılan makyaj çalışmaları bu kadar işe yaramış demek ki. Basının pek yazmadığı ise yeni açılan 212 isimli alışveriş merkezi yüzünden bu tahribatın artmış olmasıdır.
  Kolay gelsin,


Leave a Reply