6.9.09

En iyi Spor - Futbol Blogları Top 10+1

Yazan: Ukturk | 6.9.09 | Kategori: , , , , |
Yazı: En iyi Spor - Futbol Blogları Top 10+1

Epeydir bloglardan bahsetmedim. O zaman bu arayı güzel bir listelemeyle kapatalım haftasonu geniş bir boş vakit yakalamışken. Bugün şu blog denen olayı en iyi yapan topluluk olan spor bloglarından bahsedeceğim. Ayrıca çok organize bir topluluklar insanın spor blogu açıp yazası geliyor. Ayrıca yine klasik medya tarafında en çok benimsenen, kabul görenlerde yine futbol blogları.


Spor blogu olarak verdim genelde futbol ile alakalı yazsalarda spor her dalından dokundarabiliyorlar gayet ustaça. Baştan hatırlatayım yaptığım liste benim en iyi ilk 10'um yani size göre değişebilir tabi:P Ayrıca hepsinin bir ortak özelliği var hepsi blogger altyapısını kullanarak blogluyor. Bu sıcaklığın etkisi burdan geliyor belki de. Makyaj önemli değil içindekilerin önemli olduğunu buradan görebiliriz. Bloggerdaki dostluk ve kardeşlikte başkadır zaten:)


10.Di Massimo Talento: Listemize di massimo ile başlıyoruz. Futbol bloglarını yeni yeni keşfediyorum aslında ama di massimo'nun yazılarını çok beğendim. Blog yazmaya Nisan 2008 de başlamış kendisi, yazılarıyla kendine yer edinmiş bir blog bu dünyada. Takip edilesi güzel futbol bloglarından.


9. Papazın Çayırı: Papazın çayırı şimdi şükrü saraçoğlu stadının yerinin adı, yani eskiden papazın çayırı derlermiş oraya. Burdan da zaten hemen blogcumuzun bir fenerbahçe taraftarı olduğunu anlayabiliyoruz. Fenerbahçe ile ilgili bir çok yazı bulabileceğiniz bir blog. Ayrıca şu sıalar isyandalar bilet fiyatlarına karşı onu da burdan dile getirelim. "Dar gelirli kitlelerin, 55 Liralık biletle Fenerbahçe'den koparılmasını protesto ediyoruz şeklinde dile getirmişler tepkilerini.


8. Tardini Büfe: Bu blogu da çok seviyorum. Güzel yazılar var. Blog'un adını 'Staples Büfe'nin futboldaki tezahürü olarak seçilmiş. Yazarımız zamanında nba yazıları yazıyormuş ama futbola bir yönlenme olmuş Aceto'nun etkisyler:) Yazarı tanımıyorum ama büyük bir birikimi var gibi. Kaliteli bir spor blogu. Ayrıca bir Parma hayranı olduğunu görebiliyoruz blogtan:P


7. Extensor: Extensor upuzun yazılarıyla siz bloga bağlayabilir. O kadar uzun yazıp güzel yazmakta kolay değildir bence. Güzel analizler ve incelemeler bulabilirsiniz blogta. Çok daha farklı bir uslubu var ayrıca. Yine blogun sağ tarafında 2009-2010 takım incelemelerini bulabilirsiniz. Gayet güzel ve farklı bir futbol blogu Extensor.


6. PcLion FC: PcLion FC'de futbol blogları arasında hatırı sayılır bir yeri olan bloglardan bence. Çok uzun sayılmayacak ama kısacıkta olmayan güzel analizleri,haberleri ile takip edilmesi gereken bir futbol blogu. Mesela 4-4-2 için yapılan fakat yayınlanmayan Çağdaş Atan röportajını buradan okuma fırsatı bulduk. Takip edebileceğiniz en kaliteli futbol bloglarından biri sonuç olarak.

Bundan sonrası için herhangi bir numaralandırma yapmayacağım. Çünkü bundan sonraki 5 blogta harika bloglar. Hiçbirine haksızlık yapmış olmak istemiyorum. Çok kaliteli ve güzel hepsi.


- Romanista Bukowski: 2006 aralık ayından beri yazıyor Romanista Bukowski. Harika bir blog. Sadece bir spor blogu değil ayrıca. Madde madde yazıları da var ve yine bir çok konuda. Ama Calcio yani italya ile ilgili yazılarıyla ön plana çıkıyor Bukowski. Daha çok italya'ya odaklanmış diyebiliriz. Acaba İtalya'da mı ikamet ediyor tanışmak isterim doğrusu hala buralardayken:P Daha çok şey denebilir belki ama bir futbol blogunun çok üstünde fevkalade bir blog Romanista Bukowski.


- Aceto Balsamico: Futbol, spor deyince akla gelen ilk blogdur belki Aceto. Bu işin ilk ön ayağı diyebiliriz. Bir çok kişi belki de Aceto'ya özenerek yazmaya başlamıştır. Türkiye'nin en popüler blogu tabiri de kullanabiliriz Aceto Balsamico için bence. Fazla kaçmaz bence hakediyor çünkü. Aceto bir blogtan çok daha fazla şeyler vaad ediyor sizlere. Ayrıca Yiğiter Uluğ'da basketbol yazılarıyla bizlerle olacak Avrupa Şampiyonası süresince kaçırmamanız dileğiyle. Bak ne güzel söylemiş üstad.!

Peki sen kimsin Kimin karbon kopya suretisin.
Gece klişelerini sök de yat, yoksa kabus görürsün.
Bir bakmışsın futbol sadece futbolmuş.
Sen asla sen değilmişsin...


- Pennearabiata: Hepimizin tanıdığı ve sevdiği bir isim yazıyor Pennearabiata'da. Ntv'de tanıdığımız şu sıralar 24'te görev yapan sevgili Ali Okancı. Tv dünyasından birinin blog tutması da ayrı güzel bir şey. Güntekin Onay'da tutmaya başlamıştı mesela ama Ali Okancı gibi tutunamadı bıraktı sonunda galiba. Blog bir yürek işidir zaten:)

Severek takip ettiğim bir blog. Kısa sürede epey bir takipçi sayısına ulaştı kendisi güzel yazılarıyla zaten. Penne Arabiata nedir diyenlere hemen söyleyeyim kendisi leziz bir italyan makarnası ismidir:P Blogta zaten çok leziz ismi gibi:) Blogun sloganı da çok hoş gerçekten."İnternet dünyasında yer almak, gençliğe adım atan oğlunuzun ilk kez kızlarla dolu bir partiye katılması gibi... :P Gayet hoş bir tanım. Takip edilesi kaliteli bir blog sonuç olarak.


- Flying Dutchman: Yani uçan hollandalı. Harika bloglardan biri daha. Yine sadece futbol değil her şey var bu blogta da. Sporun her dalı futbol ağırlıklı, sinema, müzik her şey var Uçan Hollandalı da. 2007 yılından beri bloguyla hayatımıza giriyor. Ama özellikle En iyi 10 lar işini çok iyi yapıyor kendisi. Yine futbol spor ve blog denince akla gelen ilk bloglardan biri. Kendine has tarzıyla okunası harika bir blog Flying Dutchman


- Petit'in Yeri Koşmuyoruz hayatta hiç geri, ileride basıyoruz her topa sizin gibi diyerek karşılıyor sizi Petit. Bir çok futbol blogu gibi çok üretken bir blog Petit'in yeri. Seviyorum bu blogu da fazlasıyla. Petit'in yerinden sadece Petit yok bir de Yasemin Yıldırım var. Yasemin blogun spor dışındaki yazılarını yazıyor bir günlük gibi diyebiliriz. Bloga ayrı bir hava kattığı kesin. Kısacası çok renkli ve kaliteli bir blog Petit'in Yeri.


+1 Salsa Basket Sıra geldi +1 mize. Yukardaki değerli blogların hepsi genel olarak futbol ağırlıklı spor blogları bir tane de basketbol bloglarını Aceto'su diye bilinen Salsa Basket'ten bahsetmeden olmazdı. Basketbol bloglarının sayısı futbol kadar yok tabi ama güzel bloglarda var bu konuda. Salsa Basket aralarında en popüler ve kaliteli olanı belki de. Analizler, röportajlar kısaca basketbol ile alakalı her şey bulunabilecek bir blog Salsa Basket.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 13 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Özellikle PcLion FC bu blog çok başarılı

 2. kendi blogumu orada görünce sevindim. teşekkür ediyorum.

 3. Evet PCFc Lion çok başarılı:)

  @massimo güzel yazılarının devamı olsun o zaman her daim:P

 4. Bu güzel jest ve beğeni dolu sözler için bir teşekkür de benden.. Sevgilerle..

  saLsa

 5. Adsız dedi ki...

  noat samisa http://noatsamisa.blogspot.com/
  futbol reisi http://futbolreisi.blogspot.com/
  borges http://devrimderki.blogspot.com/

  bu 3 blog kesinlikle olmalıydı listede

 6. çok başarılı bloglar...
  ellerinize sağlık..
  hem blog yazarlarının hem de derleyenin...
  umarım bir gün yeni blogum serbestatis.com da bu başarılı bloglar arasında yerini alır.

 7. Benim gibi blog yazmaya yeni başlıyanlar için çok yararlı bir yazı olmuş.

 8. fossacimbom.blogspot.com'da sağlamdır.

 9. www.japonkale.com unutulmamalı

 10. futbol reisi http://futbolreisi.blogspot.com/
  borges http://devrimderki.blogspot.com/
  sportifcumleler.blogspot.com
  unutulmamalıydı bence bide pclionfc 1 numaradır bıde daha sık yazsa tam olacak

 11. Tenis ile ilgili bilmek istediğiniz herşeyi yazıyorum.
  www.tenissanati.blogspot.com

 12. En iyi ile aramızda sadece klavye var!

  www.sonvagon.blogspot.com

 13. Adsız dedi ki...

  Tenis ilgi duyuyorsanız yada başlamayı düşünüyorsanız bu blog'a bir göz atın derim.
  http://tenissanati.blogspot.com


Leave a Reply