13.8.09

Demokratik Kürt Açılımı | bir vatana ihanet senaryosu

Yazan: Ukturk | 13.8.09 | Kategori: , , , , , |
Yazı: Demokratik Kürt Açılımı | bir vatana ihanet senaryosu

Demokratik Açılım. Ne karizma isim değil mi vatandaş. İlkleri Kürt açılımydı bunu ismi. Şimdi demokratik açılım oldu birden. Daha egzotik, demokratik. Demokrasi ile alakalı olmayıpta daha sonradan bu kadar ağzına alan başka birileri var mı bilmiyorum.

Dış destekli, birilerini maşası medyaya da gün doğdu. Alayı birde AKP'ci oldu. Bu tarihi bir fırsat kaçırılamaz.! Böyle diyenlere ananızı da alın gidin demek istiyorum ama kasımpaşa kopması değiliz ki biz diyelim değil mi.?

Şimdi kürt açılımı ortaya atıldı. Ben uzakta olsamda takip etmeye çalışıyorum. Bir tarışmadır devam ediyor. Genelde yandaş ve bölücü medya ile tek taraflı bir tartışma halinde gidiyor. Karşı çıkanlara karşı ise yalan yanlış açıklama yapıp bölücü DTP li arkadaşlarını memnun etmeye çalışıyorlar.

Bak bir suçlama sayın! Tayyip'ten. Efendim sizin iktidarınız zamanında yakalandı bu adam.Assaydınız o zaman diye. Doğru cevabı efendini kendisi biliyor ama koyun seçmeninin gözünü boyuyor. İşin aslı nedir bak. Başındakilerin durumu nasıl.

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "SAYIN ÖCALAN" olarak gördüğü alçak bile "MHP'nin elinde fırsat olsaydı, bizi 2 saat bile yaşatmazdı" sözüne rağmen, hala yok öyle yok böyle diyor hedef kaydırıp aradan bu açılımı çıkartmaya çalışıyor efendi. Mesela 1 Ağustos 2002 tarihinde, T.B.M.M'de AKP, DSP, ANAP, YTP, SP, DYP gibi partiler ortaklaşa hareket edip, idam cezasını kaldırmış, bunların karşısında bir tek MHP tüm milletvekilleri ile APO'nun idam edilmesi yönünde oy kullanmıştır. Bölücü partileri görebiliyorsunuz yukarda.

Sayın! Tayyip'in 2002 de yaptığı idam açıklaması http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2002/06/10/137553.asp .Daha ne kadar savunulcak yanı var bu adamın anlamak güç. Fazla konuşupta hakkında prim yapmasın üzerimizden.
*
Kürt açılımı ile kaç senedir PKK ile dağ tepe taş demeyerek çatışan, şehit olam mehmetlerin üzerinden geçilmiştir. Zaten bunların umrunda da değil. O kadar şehit verilirken yan yatma yeri değil orası demiştir. Amaç çok basittir. PKK'nın siyasi kolu DTP aracığıyla çeşitli gçrüşmeler yapıp, dikkat et aslında direkt terörle müzakere yapıyorlar. Binlerce şehidi tek bir hamlede ezip geçiyorlar. Kahpe teröristlerle yakında şehit maaşı da bağlar bu zihniyet.

Aslında şu andaki durumu şu cümle çok iyi açıklıyor. "30 bin insanın hayatına kasteden İmralı canisi, ’insanlık, barış ve kardeşlik abidesi’, PKK terör örgütü ’barışı dağda arayanlar’, bunlara alkış tutanlar ’barışsever ve demokrat aydın’, bozguncular ise aniden ’akil adam’a dönüşmüşlerdir." Yani hainler kahraman, gerçek kahramanlar terörist oldu.!

15 Ağustos tarihi nedir biliyor musunuz? PKK'nın mehmetçiklerimize karşı kahpece terörü başlattığı tarih. 15 Ağustos'ta bu cani bir yol haritası açıklaması yapacakmış. Bizim sayın mı sayın başbakanımız da bu yol haritasına uyacak galiba onu bekliyor. Çok yazık gerçekten. Nereden nereye geldi ülke bunlar sayesinde. Arap kardeşleri için gözü dönen bu efendi söz konusu TÜRK olunca sesi çıkmıyor.

Türk vatandaşlığı yerine başka bir türlü vatandaşlığı getirip orayı zamanla özerkleştirip sonuda da bağımsız olmasını sağlayacaklar galba bu açılımla birlikte. Böyle bir açılımın konuşulmasını bile vatana ihanetle eş değer bence.

Elbet bir gün hesabını sorarız bu TÜRK düşmanlarından öyle ya da böyle. Yanına kar kalmaz vatanı milleti bölmek kimsenin.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 7 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. Ahhh ahhh!!!
  Allahım sen doğruyu bilirsin dicem adamlar o kadar çok Allahı karıştırıp iş yapıyor ki dinden edecekler.
  Parça parça göstere göstere satıyorlar parçalıyorlar koyun gibiyiz ve açıkcası kendi adıma bu koadar koyunun çobanlığını yapmaya hiiiiiiiç niyetim yok ne ekersen onu biçersin ekersen akp yi tayyip biçersin bu kadar basit olay...

 2. Demokratik Kürt Açılımı'nın içeriğini bilmiyorum tam olarak, takip etmedim. Sen de yazmamışın buraya. Küfürden sıra gelmemiş herhalde. O yüzden o konuya girmeyeyim. Ama şu lafına feci takıldım...

  ''T.B.M.M'de AKP, DSP, ANAP, YTP, SP, DYP gibi partiler ortaklaşa hareket edip, idam cezasını kaldırmış, bunların karşısında bir tek MHP tüm milletvekilleri ile APO'nun idam edilmesi yönünde oy kullanmıştır. Bölücü partileri görebiliyorsunuz yukarda.''

  Şimdi ben birşeyi eleştirince üslubumun sert olduğunu söylüyorlar. O yüzden fazla hırpalamayayım ne seni, ne de kendimi... İdam cezasını savunmak kelimenin en hafif hali ile ''embesillik'' tir. Ya da yaş küçük olduğu için hayat bilgisi yetersizliğinden iyiniyetli, vatansever olmaya çalışılırken demokrasiden (eh pek sevmiyorsunuz bu kelimeyi ama), uygarlıktan, ya da ''ulu önder'' kişinin dediği ''muassır medeniyet seviyesinden yana çuvallamaktır. Bu son şıkkı kabul edelim. Ne sen üzül, ne de ben sinirleneyim.

 3. 5 posta, o idam cezası neden kaldırıldı onun altında yatan nedenleri bilmiyor musun yoksa bana masum ayaklarına mı yatıyorsun çok merak ediyorum.

  Ne zaman Apo yakalandı o zaman idam kaldırılsın yaygaraları ortaya atıldı. Adi suç işlemiş insanın idamını ben de savunmuyorum ama neden terör suçlarını bunun dışna koymadılar.

  Ben o kadaar geniş değilim. Sen o kadar askeri,kadını,bebeği katlet sonra yan gel yat ceza evinde. Böyleleri idam edilmeyecekte ne olacak. Bence terör eylemine katılmış, üniter bütünlüğü bozmaya çalışan herkes idamla yargılanmalı.

 4. hamasetten başka bir şey yok ki. Anca küfretmişsin yazıda. Hani elle tutulur bir argüman koymamışsın ortaya. Neyse, bu çılgınlık halini almış öfkeden nasibimi almadan yorumu kısa keseyim.

 5. 5posta ve ucanbalık' a katılıyorum. En azından daha acıklanmadı. Bir bakalım neyin nesi. senin ki biraz Anti Tayyipciliğe kaçmış gibi gözüküyor.

  Gel gelelim 5 posta' ya şunu demek istiyorum. bir gün alacakaranlıktan biri cıkıp evini basıp Kanından, canından birini kaçırıp http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=turkiye&ArticleID=1064009&Date=25.02.2009&b=Esinin%20yanindan%20kacirdiklari%20kadina%20tecavuz%20ettiler

  5 posta atarsa o zaman idamı tartırısız seninle... İdam kesinlikle olmalı. Benim aileme zarar geliyorsa ya beni öldürün ya da zarar vereni öldürün. Adam 4-5 yasındaki kıza tecavüz ediyor. Benim yasalarımda benim vergilerimle o piçe bakıyor!

 6. Kürt açılımı dedikleri şey kocaman bir sıfır içeriği yok,AKP nin kendi vekillerinin bile haberi yok bu açılımla nelerin açılıp saçılacağından.Birkaçgün evvel Habertürkte Burhan Kuzu içeriğinin ne olduğundan haberi olmadığını söyledi ki Burhan Kuzu AKP içinde etkin isimlerden birisidir.Tayyip efendi Muhalefet patilerini çözüme uzak kalmakla suçladı muhalefet iktidara öneri sunmuyormuş. olaya bak muhalefetin işi sana proje yetiştirmek mi? Sen koyacaksın projeni ortaya muhalefette projen düzgünse sana destek çıkacak olmadı hata varsa eleştirecek.

  Şu anda yapılan şey çok basit daha önce yapılanlarla aynı halkın tartışması için yaratılmış suni bir gündem ekonomi boğazına kadar b.kun içine batmış durumda, bütçe açığı almış başını yürümüş,işsizlik desen ebesinin nikahı olmuş dünya rekoru kırıyoruz,ekonomi küçülmeye devam ediyor son rakamlara göre %13 küçülmüşüz ve pozitif bir sinyal dahi yok bu eğrinin yukarı doğru çıkacağına dair ee o zaman ne yapmak lazım gündemi değiştirelim halk tepişsin dursun muhalefet ekonomiyi bıraksın siyasal gündemin peşine düşsün bizde arka plandan açıkları kapatmak için çakalım zammı işçiye memura maaş artışıda vermeyelim onlar kürt açılımı saçılımı derken seneyi kapatalım

  İdam konusuna gelince suçu kesinlikle kanıtlanmış birden fazla(hiç bir şüpeye mahal vermeyecek şekilde)kasten adam öldürmek,sürekli hale gelmiş (sicilinde 3 defadan fazla hükm giymiş)silahlı soygun, gasp,hırsızlık vb suçlarada idam olması gerekir.Heleki devleti soyanlar,rüşvet alanlar suçun büyüklüğüne bakılmaksızın idam edilmeli.Teröristleri saymıyorum bile onlara idam az kalır bacaklarına kadar betona gömüp akdenizin serin sularında balıklara dip yemi yapmak lazım

 7. Adsız dedi ki...

  Evet... Bu örnekleri biz daha önce çok ülkede gördük... böl parçala yönet ve yok et... bu işler boyle başlar... boyle e devam eder gider... böle böle parçalaya parçalaya un ufak etmek için girşim yoludur bu. uyanık olmamız birlik ve beraberlğimiz için şu aşamada çok daha önemli ve hassastır... lütfen dikkat edelim ve bölücü üzücü sözlerden uzak durarak birbirimize sarılalım...


Leave a Reply