31.8.09

Damat ile küfür sohbetleri | küfür nedir, çeşitleri :)

Yazan: Damat Ferit | 31.8.09 | Kategori: , , , , |
Yazı: Damat ile küfür sohbetleri | küfür nedir, çeşitleri :)

Merhaba. Nazik bir giriş yaptım sonrası için tolere payı:)) Bugünkü dersimizin konusu Küfür. Küfür nedir? İnsanlar neden küfür eder bunu enine boyuna anlatacağım sizlere:)

Nedir peki küfür ansiklopedileri aradım en güzel tanımı buldum:) Küfür,içinde duygu ve reaksiyon bulunan her şey de olması doğal kelime çeşidi. Çoğunlukla, şaka, gerceği örtme, sinirlilik hali, kötü kaka söz:))


Bu küfür özellikle bizim ülkemiz de neresi mi Türkiye canım neresi olacak:) pek değişik şekillere girebiliyor. Bunda Türkçe'nin çok esnek olması mı yoksa bizimkilerin kafasının çok çalışması kıvrak zekalarından mı bilemiyorum ama acaip küfürler var hadi ordan lan diyor insan:))) Örnek vereyim mesela huhe yok vermeyeyim sen hayal ettin onlar zaten:))) etmiş kadar oldum oh afiyet bal şeker:))

İnsanların küfür etmesi çeşitli sebeplere dayanabilir. Bazen bunun için bir sebebin olmasına da gerek yoktur hatta. Beğendiği şeyleri bile küfür ederek karşılayabilir bazıları. Mesela çok ilginç bir olay meydana gelmiştir kahramanımız patlatır hemen "vay .mına koyayım neler yapıyor şerefsizler" diye :)) bu şaşkınlık ve beğenme anlamı içerir:))) huhe:)) Doğal bir tepkidir aslında :))

Genelde her türlü kişiye,canlıya hatta cansıza küfür edilebilir yani ederler ağzı torba değil ki büzesin:)) Ama bazıları vardır ki daha çok küfür ederler. Mesela içinde bulunduğumuz ayda oruç tutmayan hatta tutanlar bile davulcuya küfür edebilir vay ben senin çaldığın davula, o tokmağı alır taa... diye devam edebilir bu ondan sonrası yaratıcılığa kalmış insanın:)))

Mesela yine hakemler en çok küfür edilen insanlardır heralde şu dünyada. İbne hakem en popüleri olup sonra ibne federasyon o. çocuğu hakemler diye koro şeklinde tribünlerde ahenkle söylenebilir. huhe:))) Maç sırasında çok tatlı gelir aslında o ama tüüü kakadır o:))) :D

Ayrıca bu telefon ve internet sağlayıcıları yani işte bilmemne cell bilmem ne netlerde epey küfür yiyorlar çekmeyince veya net kopunca,yavaşlayınca falan. Mesela o fiber optik kablolar var ya onları dolar dolar... huhee:))) Aslında çok yaratıcı küfürler biliyorum da olmaz söylenmez burada:))) duydum beim yaptığımdan değil yoksa:))

Bir de küfür olmasa bile küfür gibi olan sözler var. Mesela bunu yeni öğredimi soket,vana huhe:) çok değişik bir hakaret biçimi:D Ayrıca, ibiş, hoşaf,pezevenk, optik, ümük, armut, amele, pasif, anten, süzgeç, sibop, allahsız tosbağa, konsolos köpeği... gibi gibi. Bu arada ne kadar yaratıcıyız lan şuna bak süzgeçle bile hakaret ediyoruz:))) Ayrıca kelime daarcığınız da arttı sayemde huhe:)))

Son olarak küfür ile ilgili olarak yabancılara küfür öğretme şeyi vardır.:)) Ben Kaan'ın öğrettğini görmüştüm gözlerimle aha burdan da ispitlerim işte huhe:))) Ama çok komik lan ama ucunu kaçırmayın öyle belden aşağı değilde mesela "acur, hıyar, gibi eğlenceli şeyler huhe:)) Çok matrak olmasına rağmen pek tasvip edilmeyen bir eylemdir evde uygulamyınız lütfen:)))

Küfür ile ilgili herşeyi anlattık vallahi. Hayatında hiç küfürle karşılaşmayan yoktur. Etmeyende yoktur bence. İlla ki belden aşağıya mı olacak canım:)) Hıyar, salak, aptal da yerine göre küfürdür:)))

Hepimiz küfürbazız o zaman. Tüüü:))) huhe:D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam 8 Sesime ve fiziğime güveniyorum:

 1. seviyoruz küfürü hamdolsun. olsun olsun :) mis gibi bi yazı olmuş aq oğlu :D

 2. Lan peri:)) ben seni mimlemiştim iki 3 yazı geri git var orda hasta etme lan beni huhehe:)))

 3. "pezevenk" küfür değil mi oğlum? :D ahaha çok güldüm ya.. hakemlere çok üzülüyorum ben, girmedikleri şekil kalmıyo adamların :))

 4. değil tabi pezevenk te olsa o da bir meslek :))) doktor avukat gibi bir şey:)) huhe:D

 5. Adsız dedi ki...

  Bu konuyu yazmadan keske dayima danissaydin. Adam 7/24 kufur uretiyor ama acaip yaratici bir gorsen.. Rahmetli ananem de cok guzel kufur ederdi, estetik bir bicimde. Kopardin yani duysan.

  Ben yabanci bir arkadasimi Turkiye'deki arkadaslarima tanistirdiktan sonra havada ucan kufurler ve arkadasa ogretilen el hareketleri bazi seyleri sorgulamama neden oldu:I
  Hala bir sey sordugumda bana skter giet diyen ve sonra da nah ceken(bas parmak degil de en kucuk parmagiyla yapiyor bunu ama) yabanci bir arkadasim var :(

 6. Miss Oz huhe:)) o yabancı arkadaşına biri gerçekeri söylemeli :)) ayrıcana dayıya selamlar:))

 7. şu ibiş, hoşaf vs... gibi olanlara suzak kelimesini de ekle bence. çok fazla kişi bilmez, söylersin anlamazlar bir de üstüne aha haa haaa anlamadı hıyar diyosun çok zevkli oluyor:)))))

 8. kızların küfür etmesi de ayrı bi olay. insan yapamayacağı sözler vermemeli dimi:))) ama bi tür rahatlama biçimi işte:)


Leave a Reply